Ilgasis savaitgalis: kaip lietuviškai papuošti išmaniuosius įrenginius?

Lukas Snarskis

2020-07-04, 09:45 (atnaujinta 2021-05-23, 02:20)

0 komentarų
Ilgasis savaitgalis: kaip lietuviškai papuošti išmaniuosius įrenginius?

Artėjant ilgajam liepos 6-osios savaitgaliui lietuviai ruošiasi švęsti Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – švenčių organizatoriai ieško saugių būdų giedoti „Tautišką giesmę“, Vilniuje žadamas nemokamas viešasis transportas, o lentynose tirpsta trispalvės. Vis tik tądien galima ne tik apsigaubti vėliavomis ar jos spalvomis nusispalvinti žandus, bet ir tautiniais motyvais papuošti išmaniuosius įrenginius. Kaip tai padaryti plačiau pasakoja „Bitės Profai“.

„Priklausomai nuo įrenginio, skiriasi ir jo suasmeninimo galimybės. Jei kompiuteryje ar išmaniajame galite pasirinkti sau artimą nuotrauką ar kitą kompoziciją, išmaniajame laikrodyje specialios programėlės leis susikurti visiškai unikalų ciferblatą. Todėl jei vienas ar kitas šventinis sprendimas pabos, lengvai galėsite jį pakeisti nauju“, – pasakoja Alytaus „Bitės“ salone dirbantis „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis ir dalinasi patarimais, kaip turimus išmaniuosius įrenginius papuošti liepos 6 d. šventei.

Telefonui – neišsemiami nemokamų nuotraukų klodai

Išmaniuosius telefonus su savimi turime nuolat, tad pirmiausiai verta šventiškai papuošti būtent juos. Pradėti galima nuo ekrano fono – „Android“ sistemoje jį pakeisti paprasčiau nei „iOS“, tačiau šią galimybę suteikia abi operacinės sistemos.

„Android“ telefono darbalaukyje palaikykite nuspaudę tuščią vietą – netrukus atsidarys meniu, kuriame ieškokite „Ekrano fonų“ (angl. „Wallpaper“) parinkties. Atsidariusiame meniu rinkitės iš telefone jau įrašytų fonų, savo nuotraukų ar atsisiųstų vaizdų. Kelias „iOS“ operacinėje sistemoje ne toks intuityvus. Pirmiausia teks atidaryti nustatymus („Settings“), rinktis „Wallpaper“ parinktį ir „Choose a New Wallpaper“ – čia galėsite rinktis iš telefono atmintyje saugomų atvaizdų“, – pasakoja A. Archangelskis.

O jei prieš keisdami ekrano foną dar neradote savo mėgstamo paveikslėlio, verta išbandyti „Wallpapers Craft“ programėlę. Joje esantys paveikslėliai automatiškai pritaikomi prie vartotojo išmanaus įrenginio ekrano rezoliucijos, tad kiekvienas atvaizdas atrodo kokybiškai. Be to, ji automatiškai pakeičia darbalaukio foną, todėl tuo papildomai rūpintis nereikės. Analogiškų sprendimų esama ir „iOS“ platformoje.

„Jei ieškote paveikslėlio savo išmaniajam telefonui ir jums reikalingas vertikalus formatas, apsilankykite populiarioje nemokamų ir laisvai naudojamų vaizdų platformoje „Unsplash“ – čia jus pasitiks itin aukštos kokybės vaizdai iš viso pasaulio ir Lietuvos. Tarp jų rasite ir mūsų istoriją liudijančių kadrų, ir gamtos grožį perteikiančių lietuviškų nuotraukų“, – pasakoja A. Archangelskis.

Laikrodžio ciferblate – Lietuva

Jei turite išmanųjį laikrodį „Samsung Galaxy Watch“, galite pakeisti ne tik ekrano foną, bet ir patį ciferblatą.

„Patogiausiai tai padaryti išmanaus laikrodžio šeimininkai gali per „Galaxy Wearable“ programėlę telefone. Įsijungę ją, apačioje spauskite „Laikrodžio vaizdai“ ir pasirinkite norimą ciferblatą iš sąrašo. O jei jame norite surasti konkretų sprendimą, programėlės apačioje spauskite „Ieškoti“ ir „Žiūrėti daugiau“, – pasakoja A. Archangelskis.

Jei tarp „Samsung“ ar kitų kūrėjų jau sukurtų ciferblatų nėra tinkančio ir patinkančio, čia galima susikurti ir savąjį. Tam telefone prireiks programėlės „WatchMaker“ („Android“, „iOS“), o į išmanųjį laikrodį reikės parsisiųsti „WatchMaker Companion“, kainuojančią 2,99 eurus. Su ja net ir nemokantys programuoti, galės susikurti norimą ciferblatą iš tūkstančių skirtingų fono, rodyklių ir simbolių kombinacijų.

„Dešimtys tūkstančių rodyklių, jūsų pasirinktas fonas, neribotos galimybės – visa tai rasite šioje programėlėje, kuri leis susikurti šventinę laikrodžio aplinką, atitinkančią net išrankiausiųjų lūkesčius. Į naująjį savo laikrodžio ciferblatą galėsite įterpti ir kalendorių, kompasą, animacijas, kitas reikalingas funkcijas, todėl šventinė aplinka niekaip neužgoš laikrodžio funkcionalumo“, – sako „Bitės Profas“.

Jei artėjant liepos 6-ajai norisi laikrodį papuošti greičiau ir lengviau, verta išbandyti jau parengtus lietuviškus ciferblatus. „Samsung Galaxy“ išmaniųjų laikrodžių savininkams siūlo atrasti du lietuviškais motyvais papuoštus – pirmasis jų dekoruotas Lietuvos trispalve, o antrąjį puošia Vytis.

Kompiuteriui – internetinės užsklandų svetainės

Kai visi nešiojami išmanieji įrenginiai jau papuošti, belieka atnaujinti ir kompiuterio ekrano užsklandą. „Windows“ savininkai tą padarys atsidarę ekrano nustatymus.

„Pasirinkus „Windows“ ikoną, spaudžiame „Nustatymai“, o „Suasmeninimo“ kortelėje ir renkamės „Fonas“. Čia galima rinktis vienspalvę užsklandą, paveikslėlį ar kintančią animaciją. „MacOS“ vartotojai gali atsidaryti „System Preferences“, rinktis „Desktop & Screen Saver“ kortelę ir „Desktop“ sekcijoje pasirinkti norimą paveikslėlį“, – pasakoja „Bitės Profas“ A. Archangelskis.

Kompiuterio paruošimui šventei be jau minėtos „Unsplash“ tik ir kitos svetainės – jei planšetei ar kompiuteriui ieškote horizontalios nuotraukos, išbandykite „Wallpaper Cave“ svetainę. Čia jūsų laukia ne tik pagal šalies simbolius paruoštos ekrano užsklandos, bet ir vaizdai, susiję su Lietuvos istorija, paveldu ar net „antrąja religija“ – krepšiniu.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Nothing“ pristatė „Ear“ ir „Ear (a)“ belaidžius ausinukus: atnaujinti ankstesnės kartos modeliai, kurie pasiūlys dar daugiau galimybių

Lukas Snarskis

2024-04-19, 17:55

0 komentarų

Visiškai belaidžių ausinukų bumas prasidėjo prieš keletą metų ir nesustoja šis traukinys iki šiol. Po to kai „Apple“ pristatė „AirPods“, rinkoje prasidėjo perversmas, o per pastaruoju metu ne tik smarkiai išaugo paklausa, tačiau ir pasiūla pasidarė beprotiškai didelė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Nothing“ pristatė „Ear“ ir „Ear (a)“ belaidžius ausinukus: atnaujinti ankstesnės kartos modeliai, kurie pasiūlys dar daugiau galimybių

Visiškai belaidžių ausinukų bumas prasidėjo prieš keletą metų ir nesustoja šis traukinys iki šiol. Po to kai „Apple“ pristatė „AirPods“, rinkoje prasidėjo perversmas, o per pastaruoju metu ne tik smarkiai išaugo paklausa, tačiau ir pasiūla pasidarė beprotiškai didelė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Kinijos kompanija „Nothing“ jau kuris laikas anonsavo naujus savo produktus, o neseniai įvyko ir oficialus jų pristatymas. Kaip ir buvo tikėtasi, bendrovės atstovai pademonstravo naujus belaidžius ausinukus. Gamintojas paskelbė apie naujuosius „Ear“ ir „Ear (a)“ modelius.

Skelbiama, jog „Nothing Ear“ modelis kainuos 149 eurus, o „Nothing Ear (a)“ belaidžius ausinukus bus galima įsigyti už 99 eurus. Kaip ir tikėtasi, pirmasis variantas yra aukščiausios klasės produktas, o (a) modelis pasiūlys kiek apkarpytas galimybes už patrauklią kainą.

Verta paminėti ir tai, jog naujieji belaidžiai ausinukai yra aprūpinti ir integracija su „ChatGPT“, kas leis iškviesti dirbtinio intelekto asistentą, atliekant tam skirtą gestą. Akivaizdu, kad „Nothing“ stengiasi neatsilikti nuo šios dienos madų.

„Nothing Ear“ belaidžiai ausinukai

Naujieji „Nothing Ear“ belaidžiai ausinukai turi patobulintus 11 mm dinaminius garsiakalbius su keramine diafragma, užtikrinančius sodresnius ir aiškesnius aukštus dažnius, taip pat dvi papildomas ventiliacijos angas, kurios pagerina oro srautą, kad garsas būtų aiškesnis.

„Nothing“ siūlo LHDC 5.0 ir LDAC kodekų palaikymą didelės bitų spartos srautiniam transliavimui ir patobulintą „Smart ANC“ algoritmą, kuris automatiškai tikrina, ar nėra triukšmo nuotėkio, ir atitinkamai koreguoja triukšmo slopinimo funkcijos nustatymus.

Šie belaidžiai ausinukai suteiks ir daugiau garso kontrolės. „Nothing X“ programėlėje įdiegta išplėstinio ekvalaizerio parinktis, kurioje galite atlikti pakeitimus, kuriais galėsite dalytis su draugais. Sąsają su jūsų išmaniuoju telefonu užtikrins „Bluetooth 5.3“ technologija.

„Nothing“ šią savo naujieną aprūpino ir naujais pokalbių mikrofonais su „Clear Voice Technology“, kad būtų geriau fiksuojamas balsas ir aiškiau skambinama. Akumuliatoriaus veikimo trukmė - 8,5 valandos be triukšmo slopinimo galimybės, o jeigu ji naudojama – maždaug 5,2 valandos. Dar 40,5 valandos suteiks įkrovimo dėklas.

Belaidžiai ausinukai pirkėjams bus prieinami juodos ir baltos spalvų, o jų prekyba prasidės jau balandžio 22 dieną.

„Nothing Ear (a)“ belaidžiai ausinukai

Antrasis pristatytas modelis – kiek paprastesni „Nothing Ear (a)“ belaidžiai ausinukai. Šis variantas turės nemažai savybių kaip ir „Ear“ variantas. Čia rasime 11 mm dinaminius garsiakalbius, ANC ir LDAC palaikymą.

„Ear (a)“ taip pat pasižymi šiek tiek patobulintu dizainu su stačiakampio formos korpusu. Pirkėjai galės rinktis ne tik juodą ar baltą variantą, bet ir ryškios geltonos spalvos modelį.

Likusios specifikacijos atitinka brangesnių „Nothing Ear“ modelių specifikacijas, išskyrus pritaikytus ekvalaizerius ir prabangesnę keraminę diafragmą. Akumuliatoriaus veikimo trukmė - 9,5 valandos be triukšmo slopinimo galimybės, o jeigu ji naudojama – maždaug 5,5 valandos. Dar 42,5 valandos suteiks įkrovimo dėklas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas