Naujausios kartos „Apple Watch” galės matuoti cukraus kiekį kraujyje

Paskelbė:   Justas Stasiulaitis | 2021-01-26
Naujausios kartos „Apple Watch” galės matuoti cukraus kiekį kraujyje
0 Pasidalinimai
166 Peržiūros

Korėjiečių pranešime teigiama, kad naujos kartos „Apple Watch“, kuris pasirodys dar šiemet, turės jutiklį, galintį matuoti cukraus kiekį kraujyje.

Kai „Apple” pirmą kartą pristatė „Apple Watch”, bendrovė pirmiausia jį reklamavo kaip patogų būdą peržiūrėti pranešimus ir atsakyti į juos. Vis dėlto gana greitai paaiškėjo, kad būtent sveikatos ir sporto funkcijos labiausiai skatina pardavimus, tad kompanija naujos kartos laikrodžius nusprendė kurti akcentuodama būten šiuos funkcionalumus.

Cukraus kiekio kraujyje jutiklis yra ganėtinai akivaizdus kitas žingsnis šio įrenginio evoliucijoje. Amerikos diabeto asociacija skaičiuoja, kad daugiau nei 10% amerikiečių serga cukriniu diabetu ir kad daugiau, nei 26 milijonų žmonių apie tai net nežino. Integravus cukraus kiekio kraujyje jutiklį į „Apple Watch”, būtų galima atlikti labai vertingą vaidmenį, skatinant žmones atlikti tyrimus, diagnozuoti ligą ankstyvoje stadijoje ir ją gydyti.

Šiuo metu nėra aišku, ar būtent laikrodyje jau esantis infraraudonųjų spindulių jutiklis taip pat galės matuoti gliukozės kiekį kraujyje. Jei informacija pasitvirtintų, tai būtų labai didelė inovacija, palengvinanti milijonų žmonių gyvenimą. Nors rinkoje jau yra buitinių įrenginių, skirtų matuoti cukraus kiekį kraujyje, kurie sinchronizuojasi su jūsų „iPhone” ir „Apple Watch”, tačiau jie yra priklausomi nuo mažų adatėlių.

Kol kas vienintelis būdas patikimai pamatuoti cukraus lygį kraujyje - pradurti odą ir ištirti išsiskyrusį kraują. Tai ne tik skausminga, bet ir pavojinga dėl infekcijos rizikos. Dėl šios priežasties mokslininkai šiuo metu daugiausia dėmesio skiria neinvaziniam gliukozės kiekio aptikimui, tam pritaikant infraraudonųjų spindulių jutiklius.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Naujiena
„Apple“ ketina mažinti naujausių „iPhone“ telefonų kainas Autorius: Lukas Snarskis
Nuomonė
„Apple" skandalas : ar senesni „iPhone“ specialiai lėtinami? Autorius: Artūras Nalivaiko
Naujiena
Barselonoje „Vernee“ pristatys antros kartos „Apollo“ išmanųjį telefoną Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„ZTE“ planuoja kurti antros kartos „ZTE Axon M“ išmanųjį telefoną su dviem ekranais Autorius: Artūras Nalivaiko
Naujiena
Rugsėjo mėnesį gali būti pristatytas antros kartos „Razer“ išmanusis Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga