„Huawei P30 Pro“ kameros apžvalga

Žilvinas Degutis

2019-09-19, 09:30 (atnaujinta 2022-11-29, 01:58)

0 komentarų
„Huawei P30 Pro“ kameros apžvalga

Praeitais metais išsamiau apžvelginėjau ne vieną apdovanojimą pelniusio ir ilgą laiką ekspertų bei apžvalgininkų tituluojamo geriausiu foto flagmano „Hauwei P20 Pro“ kamerą. Jis ilgai neturėjo sau lygių ir tik „Google Pixel 3 XL“ sugebėjo mesti iššūkį, tačiau 2019 metais situacija pasikeitė ir „Huawei“ pristatė naujausią P serijos flagmaną, geriausiojo įpėdinį – „Huawei P30 Pro“. Po pristatymo (šią akimirką, kai rašomas straipsnis) praėjo pusė metų ir visi, kaip susitarę, aikčioja iš nuostabos ir tituluoja naują mobilios fotografijos karalių, tačiau užsienio apžvalgininkai ir gandai yra labai toli, kad padėtų susidaryti nešališką nuomonę. Pasinaudojus mėnesį laiko, kaip pagrindiniu savo telefonu, vėl pabandžiau kiek detaliau apžvelgti į šio telefono kamerų galimybes ir atsakyti į daugeliui rūpimą klausimą – ar „Huawei P30 Pro“ geriausias foto telefonas?

Kamerų moduliai, specifikacijos

Visų pirma pažvelkime į kamerų specifikacijas, palyginkime jas su praeitų metų kameromis, nes net ir sausa skaičių informacija gali būti įdomi bei stebinanti. Šį kartą „Huawei P30 Pro“ turi viena kamera daugiau, tiksliau galinė kamera turi 4 modulius, priekinė kamera vieną, o bendrą jų darbą gerina bendradarbiavimas su garsiąja fotoaparatų ir lęšių įmone „Leica“. Kairiajame viršutiniame kampe sujungtos trys kameros į bendrą visumą – viršutinė yra 20MP itin plataus kampo f/2.2 kamera, po ja įtaisyta pagrindinė 40MP su plataus kampo objektyvu f/1.6 kamera, trečioji 8MP kamera apginkluota f/3.4 periskopiniu objektyvu galinčiu priartinti vaizdą iki 5 kartų, o jų visų dešinėje pusėje, kartu su dvispalve LED blykste, rasime ToF (angl. Time-of-Flight) 3D modulį, pakeičiantį lazerinį gylio jutiklį.

Pagrindinė kamera

Kaip ir pirmtakas, „Huawei P30 Pro“ pagrindinės kameros modulis turi 1/1.7“ dydžio 40MP sensorių, su tokia pačia skiriamąja geba ir 27 mm objektyvu, tačiau skaičiai dar ne viskas ir šį kartą foto modulis visai kitas. „Sony“ šį „Super Spectrum“ sensorių sukūrė išskirtinai „Huawei“, o bendradarbiaujant su „Leica“ panaudota ypač šviesi f/1.6 optika su optiniu vaizdo stabilizavimu.

Kuo gi išskirtinis šis „Super Spectrum“ jutiklis? Tuo, jog vietoj tradicinio RGGB filtro „Huawei“ ir „Sony“ jutiklyje panaudojo „RYYB“ spalvų filtrą, kur žali pikseliai buvo pakeisti geltonais. Jie sako, kad geltona spalva leidžia surinkti iki 40% daugiau šviesos, nei žalieji RGGB pikseliai, tad šis pakeitimas turėtų pagerinti vaizdo kokybę, ypač esant silpnam apšvietimui. Taip pat jutiklyje naudojama „Quad-Bayer“ technologija, kai šalimais esantys keturi pikseliai apjungiami į vieną, dėl ko nuotraukos išeina detalesnės, šviesesnės bei įmanoma panaudoti papildomas foto ir video funkcijas realiuoju laiku. Dėl šios technologijos pagrindinė kamera veikia tarsi turėdama 10MP (keturi pikseliai apjungiami į vieną – 40MP : 4 = 10MP), tačiau, kaip ir ankstesniame flagmane, palikta teisė rinktis fotografavimą 40MP parinktimi aukojant tam tikras funkcijas ir priartinimo galimybes.

Kadangi užsiminiau apie artinimo galimybes, pagrindinis modulis taip pat jungiamas į pagalbą artinimo (angl. „Telephoto“) kamerai, kai centrinė dalis fiksuojama „Telephoto“ kamera, o vaizdas kraštuose imamas iš pagrindinės kameros sensoriaus, įvertinamas baltos spalvos balansas, fokusavimas ir dėka dirbtinio intelekto (angl. AI) sujungiama į viena kadrą. Atrodytų, kas čia tokio, svarbiausia prisiartina, tačiau žinant šiuos niuansus, lęšių dydį, įvertinus aplinkos šviesumą galima padaryti kur kas geresnes nuotraukas išvengiant netikėtų klaidų, o atskirai apie zoom specifiką pakalbėsiu kiek vėliau.

Itin plataus kampo kamera

Iš pradžių gali pasirodyti, kad ir čia pakitimai nežymūs, nes naudojamas tokio pat 1/2.7“ dydžio 20MP sensorius, ant popieriaus skaičiai rodo net priešingai, 16mm f/2.2 optika kur kas mažesnė ir tamsesnė, nei „Huawei P20 Pro“ 27mm f/1.6. Taip pasielgta ne be priežasties, šis modulis yra naudojamas fiksuoti ne tik platiems peizažams ar įdomesnio rakurso vaizdams, bet ir objektams iš labai, labai arti, net iki 2.5cm atstumu. „Huawei“ taip pat šiam moduliui suteikė patobulintą naktinį režimą, naktiniai peizažai nebus įspūdingai detalūs, bet patalpoje, esant prastesniam apšvietimui, galima drąsiai naudoti fiksuojant įdomesnio kampo nuotraukas.

„Telephoto“ kamera

Ir vėl gi, atrodo niekas nepasikeitė – tas pats 1/1.4“ dydžio 8MP sensorius, tačiau detalės slypi viduje. Taip, vos 8MP, tačiau „Huawei“ panaudojo gerokai didesnius 1,22 μm dydžio pikselius („Huawei P20 Pro“ artinimo modulyje naudojami 1,0 μm pikseliai), o tai reiškia – didesni pikseliai sugeria daugiau šviesos. Pats sensorius paslinktas 1 cm į dešinį šoną (beveik į vidurį telefono) vien tam, kad galima būtų panaudoti periskopinio tipo 125mm f/3.4 optiką. Ši technologija nėra nauja, ją galima sutikti žiūronuose ir net telefonuose. Periskopinio tipo žiūronuose buvo naudojami veidrodžiai, tačiau jie šiek tiek išsklaido šviesą, gali iškreipti vaizdą, tai įvertinusi „Huawei“ panaudojo šviesą nukreipiančią stiklo prizmę, nuo jos atsispindėjęs vaizdas keliauja per 5 lęšius. Visa ši sistema taip pat turi stabilizavimą (angl. OIS), kuo negalėjo pasigirti konkurentų periskopiniai sprendimai. Dėka optinio vaizdo stabilizavimo net laikant telefoną rankose ir nenaudojant stovo užfiksuotas vaizdas bus aiškus ir detalus, be abejonės, tiek kiek leidžia sensoriaus techninės galimybės.

Jei „Huawei P20 Pro“ labiausiai išgarsino naktinis fotografavimo režimas, tai „Huawei P30 Pro” deimantas karaliaus karūnoje yra artinimo galimybės. Taigi, kaip vyksta priartinimas, kada koks sensorius veikia? Gamintojas sako, kad telefonas turi 5x optinį priartinimą (skaičiuojama iki 5x, ne imtinai), t.y. priartinus penkis kartus neprarandama vaizdo kokybė, nuo 5x iki 10x veikia hibridinis artinimas apie kurį minėjau anksčiau, kai AI pagalba apjungiami vaizdai iš dviejų kameros modulių ir gaunama kokybė šiek tiek prastesnė tačiau vis dar maloni akiai, o nuo 10x iki 50x taikomas skaitmeninis artinimas ir vaizdo kokybė akivaizdžiai prastesnė, bet daugeliu atvejų fiksuojamas vaizdas aiškiai suprantamas.

Artinant nuo 1x iki 3x ir kartais iki 5x yra naudojama pagrindinė kamera, artinamas vaizdas apdorojamas programiškai „super-resolution“ algoritmo, kažką panašaus naudoja „Google Pixel 3“, kai fiksuojami keli RAW kadrai, suliejami į vieną super kadrą ir iškerpamas fokusuojamas fragmentas. Artinant nuo 3x iki 5x ir 10x įsijungia „Telephoto“ objektyvas ir jam, kaip jau minėjau, talkina pagrindinės kameros sensorius užpildydamas trūkstamą vaizdą kadro kraštuose, šią technologiją „Huawei“ vadina „field-of-view fusion“. Artinant nuo 10x iki maksimalaus 50x pagrindinės kameros modulis atjungiamas ir viskas fiksuojama tik „Telephoto“ kameros pagalba, taip pat pritaikant „super-resolution“ algoritmą per optiką gaunamam vaizdui. Tačiau slenkant artinimą atgal, t.y. tolinant vaizdą nuo maksimalaus 50x link 1x pastebėjau vieną niuansą, kuris atskleidė „Huawei“ melagio ūsus. Kaip jau išsiaiškinome, 5x-10x tai yra tos ribos, kai veikia abu kameros sensoriai (pagrindinis ir „Telephoto“), bet keliaujant artinimu atgal ir kirtus 10x ribą vaizdas vis dar yra fiksuojamas „Telephoto“ moduliu, pagrindinis kameros modulis neįsijungia. Kirtus 5x artinimo ribą, turėtų atsijungti „Telephoto“ modulis ir vaizdo artinimas būtų perduotas pagrindinei kamerai, bet vaizdo fiksavimas ir toliau vyksta periskopo pagalba iki 4.6x žymos, kai galiausiai jis atjungiamas ir pradeda veikti pagrindinė kamera. Tai įrodo paprastą matematinį skaičiavimą (125/27=4.63), kad turime ne 5x optinį artinimą, o 4.63x, „Huawei“ ir „Leica“ sukurti algoritmai sėkmingai užglaisto skaičiavimo skirtumus, tad tikrai galima atleisti tas kelias dešimtąsias artinimo dalis. Tačiau labai pasigedau greito perjungimo į paprastą 2x vaizdą, nes ne visada norisi įamžinti taip arti pritrauktus objektus, aišku tai atlieki braukdamas dviem pirštais, bet norėtųsi zoom juostoje fiksuotos ir 2x pozicijos.

ToF kamera

Jei 5x gali atrodyti, kaip atleistinas matematinis kuriozas, tai modulių automatinis kaitaliojimas ne vieną kartą privertė susiraukti iš nepasitenkinimo. Fotografuojant objektus iš arti, net nenustačius specialaus macro režimo „Huawei P30 Pro“ pats automatiškai jį parenka arba išjungia, kaitalioja naudojamus modulius ir kartais visai nesufokusuoja. Tas pats automatinis modulių kaitaliojimas nutinka naudojant „Telephoto“ objektyvą, kurio minimalus fokusavimo atstumas yra 1.7m, objekto sufokusavimas gali užtrukti iki 2-3 sek. ir tai yra normalu, bet vos tik sujuda ranka, pasikeičia vaizdas, apšvietimas (ypač koncertuose) ir telefonas automatiškai perjungia fokusavimą kitam foto moduliui dėl to pasikeičia vaizdo pozicija, ryškumas ir kokybė. Peršasi išvada, kad tai susiję su fokuso pametimu ir netiksliu gylio nustatymu, bet automatinis fokusavimas čia kaip tik labai tikslus ir preciziškas, visa esmė per agresyviame išmaniajame „Huawei P30 Pro“ įsikišime į kūrybinį procesą.

Taigi, šis modulis turi du tikslus – pagerinti automatinį fokusavimą ir pateikti vaizdo gylio matmenis geresniam galinio fono atskyrimui. Dėka jo galima pritaikyti studijinio fotografavimo efektą, portretiniame ir specialiame „Aperture“ režime sulieti foną. Portretiniame režime fonas atskiriamas beveik idealiai ir bokeh nuostabiai pagražina nuotrauką, bet štai „Diafragmos“ režime, vėl gi, greičiausiai dėl šokinėjančio automatinio fokusavimo tas pats kadras gali būti užfiksuotas vis kitaip.

Kameros programėlė

Praeitais metais, testuodamas „Huawei P20 Pro“ skundžiausi nepatogiu AI įjungimo / išjungimo valdymu, šiais metais „Huawei“ įsiklausė į daugelio pastebėjimus ir perkėlė dirbtinio intelekto mygtuką tiesiai į kameros programėlės darbalaukį, kur bet kada galima lengvai jį aktyvuoti arba išjungti. Taip pat daug žmonių skundėsi per agresyviu AI spalvų paryškinimu, ypač žalios ir mėlynos, naujame flagmane pataisyta ir ši problema, ko gero naujieji RYYB sensoriai taip pat prisidėjo taisant padėtį. Fiksuojama žalia spalva jau tikrai ne tokia ryški, tačiau mėlyna 50% atvejų vis dar rėžia akį. Telefono ekrane nuotraukos atrodo tikrai gražiai, spalvos sodrios, daug atspalvių, aiškios detalės, tačiau perkėlus nuotraukas į kompiuterį išryškėja atvejai, kai pasidarbuodavo dirbtinis intelektas. Nesupraskite neteisingai, AI įsikišimas „Huawei P30 Pro” dažnam vartotojui patiks ir tik padės padaryti geresnį kadrą, kuriuo gales pasidalinti „Instagram“, nes AI atpažįsta net iki 1500 skirtingų scenų ir pritaiko kiekvienai jų atitinkamus nustatymus, taip pat dar galima šalimais spustelėti ir įjungti ryškesnių ir labai ryškių spalvų taikymą nuolatos. Mėgstantys natūralias spalvas ir nuotraukų koregavimą pagal save, turėtų privengti šių nustatymų.

Apačioje programėlės rasime skirtingų kameros režimų perjungimo juostą: „Diafragmos“, „Nakties“, „Portretinį“, „Nuotraukų“, „Video“, „Pro“ ir skiltį „Daugiau“. Deja, kaip ir praeituose „Huawei“ flagmanuose, šiame taip pat negalima perjungti režimų braukiant į šonus tiesiog per visą ieškiklio ekraną, reikia taikyti pirštu tiesiai ant plonos juostos. Negalima perjungti ir selfie kameros braukiant ekrane vertikaliai, tam skirtas apačioje dešinėje pusėje esantis mygtukas. Pačiame ekrane, dešiniame jo krašte išdėstyti priartinimo mygtukai: 1x – įprastas vaizdas, 5x – optinis artinimas, 10x – hibridinis artinimas, „Wide“ – itin plataus kampo vaizdas. Kiek detalesnį artinimą galima pasirinkti palaikius pirštu ant šių mygtuku ir slenkant atsiradusią skalę. Pavertus telefoną horizontaliai artinimo skalė persikelia į kairį ekrano kraštą, t.y. į apačią, būtent to pasigedau praeitų metų flagmane, didelis pliusas už tai „Huawei“, kad nereikia akrobatiškai laužti pirštų ir netyčia nuspausti ekraną. Taip pat prisitaiko pasisukant ir kitos pasirinkties ikonėlės (blykstė, galerija, selfie, AI, ryškių spalvų parinktis), kas atrodytų smulkmena, bet ši smulkmena ankstesniems flagmanams pridėtinės vertės nesuteikdavo. Viršutiniame kairiajame kampe galima patekti į detalesnius kameros nustatymus, kur pasirinksime fotografavimo megapikselius, video kokybę, pagalbinį tinklelį, greitą kameros įjungimą ir kt.

Verta paminėti, jog „Pro“ režime, pasirenkant nustatymus individualiai rankiniu būdu, galima pakelti ISO iki 409600, o tiek net ne visi veidrodiniai fotoaparatai sugeba. Tiesa, rinktis teks iš fiksuotų skaitmenų (pvz. 50, 100, 125, 160 ir t.t.), kai tuo tarpu palikus ISO nustatyti automatiškai, telefonas parenka kur kas detalesnius jo nustatymus (pvz. 64, 80 ir kt.). Nustatant ekspozicijos tamsumą ar šviesumą, jei suklysite, dešinėje pusėje bus pasufleruota pliusiuku, jog ekspozicija užkelta per daug, minusiuku, jei eksplozija per tamsi. Gaila, jog tik „Pro“ režime nuotraukas galima išsaugoti RAW formatu ir tik šiame režime galima į pagalbą išsikviesti giroskopo pagalba veikiantį horizontalios pozicijos matuoklį, bent ši parinktis privalėtų būti ir įprastame nuotraukų režime.

Ko dar pasigedau įprastame ieškiklio ekrane, tai greito HDR įjungimo / išjungimo mygtuko, kuris vis dar slypi giliai skiltyje „Daugiau“. Tiesa, dabar „Huawei P30 Pro“, dėl patobulinto sensoriaus, kur kas geriau susitvarko su šviesos skirtumais, tad didelius priekaištus reikšti būtų neprotinga. Skiltyje „Daugiau“ taip pat rasime ne taip dažnai naudojamus režimus – „Panorama“ (apie ją vėliau pakalbėsiu atskirai), „Monochrome“, nors atsisakyta nespalvoto sensoriaus, šiame režime daromos nuotraukos vis dar kelia malonią nuostabą, „Slow-mo“, kuris galėtų būti integruotas tiesiogiai į „Video“ režimą, „AR lens“ panašus į išmanią „Google lens“ paiešką, „Time-lapse“, „Moving Picture“, „Filters“, „Stickers“, „Documents“, „Underwater“ režimas galimas tik su specialiu po vandeniu filmuoti skirtu dėklu, „Dual-view“, „Super macro“ režimą taip pat norėtųsi greitai ir paprastai pasirinkti pagrindiniame ekrane, „Downloads“ kur galima atsisiųsti trūkstamus režimus. Paspaudus rašiklio piktogramą viršutiniame kairiajame kampe galima išdėlioti visus šiuos režimus pagal norimą eiliškumą.

Nuotraukų kokybė

Pagal nutylėjimą visos nuotraukos, jei jos daromos ne itin plataus kampo moduliu, yra 10MP, net ir 8MP artinimo modulio nuotraukos išplečiamos iki 10MP. Tai niekaip nepablogina kokybės, fiksuojamos nuotraukos dienos metu būna ypač detalios, raiškios, su tiksliu spalvų ir šviesos balansu, puiku kontrastu , šešėliuose beveik nėra triukšmo – tai neabejotinai vienas geriausių mobilios fotografijos rezultatų su tam tikromis išimtimis. Pirmoji, minėjau jau anksčiau, jei nenaudojamas AI pagalbininkas, antroji, jei viskas fiksuojama pagrindiniu kameros moduliu. Nors AI įsikišimas jau nėra toks agresyvus, visgi pasitaiko momentų, kai žalia spalva paryškinama iki salotinės, o tamsiai mėlyna iki žydros, tačiau tai nutinka gerokai rečiau ir labai sunkiomis kamerai sąlygomis (tiesioginiai saulės atspindžiai, didelis šviesos kontrastas ir pan.). Taip pat, pasitaiko momentų, kai AI per daug paryškina detalizaciją, objektai atrodo per daug aštriai, o aplink juos švyti fono aureolė.

Jei neužtenka 10MP skiriamosios gebos, galima nustatymuose pasirinkti fotografuoti 40MP, taip užfiksuojama daugiau detalių, tačiau tokiu atveju, negalima naudoti priartinimo ir dažnai nuotraukoje atsiranda pažalinių artefaktų. Tad jei norisi didelės nuotraukos ir nepriekaištingos kokybės, tenka naudoti 40MP „Pro“ režime, sukant nustatymus rankiniu būdu, išsaugant RAW failą, kuris vėliau apdorojamas „Lightroom“ ar kitoje nuotraukų koregavimo programoje.

Kaip įprasta plačiakampėms kameroms, nuotraukų kraštuose pastebimas šioks toks vaizdo išliejimas, minkštumas. Padėtis nėra kritinė, tik prisiartinus ir įsižiūrėjus akyla kimi pastebimas skirtumas, nes likusi nuotraukos detali dėl paaštrintų detalių ir šiek tiek tamsesnė dėl siauresnio lęšio. Vis dar pasitaiko vaizdo artefaktų, kai suklystama fiksuojant objektto kontūrą, ta riba nusidažo violetine spalva. Kartais suklystama dinaminiu spalvų diapazonu, tad patartina padaryti kelis kadrus iš vos, vos kitos vietos, kad vėliau netektų gailėtis. Apačioje pateiksiu pavyzdį, kaip tas pats vaizdas užfiksuojamas kamerai suklydus ir iš karto pakartojus, uždedant fokusą šiek tiek kitoje vietoje arba nežymiai pasukant kamerą.

[images-comparison before_label="Klaida" after_label="Geras kadras" image_1="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/09/IMG_20190806_201354_BURST001_COVER.jpg" image_2="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/09/IMG_20190806_201409.jpg"]

Šis objektyvas taip pat naudojamas macro fotografijai, pasirinkus „Super macro“ režimą. Nors užfiksuoti iš arti bėgantį vabalą ar skrendančią kamanę nėra lengva užduotis, rezultatai pranoksta patys save, aišku tik tada, jei tinkamai pataikomas fokusas.

Deja teko labai nusivilti panoramos režimu, nes kiek bandžiau, bveik visi kadrai būdavo sujungiami su klaidomis, pavyko vos vienas. Fotografavau vėjuotą dieną, vietose, kur visiškai nėra vėjo, stengiausi laikyti kuo stabiliau ir judėti kuo atsargiau, gulsčiai, vertikaliai – rezultatas su klaidomis. Labai tikiuosi, kad šią problemą „Huawei“ išspręs su atnaujinimais.

Apie artinimo modulį jau kalbėjau, tad nesikartojant galima pasakyti, jog priartinus 5x-10x ribose nuotraukų kokybė labai nežymiai nukenčia nuo tų kurios fiksuojamos pagrindiniu moduliu 1x-5x ribose. Įsijungus 10x artinimui nuotraukų kokybė būna tokia, lyg programiškai artinamas 5x kadras, bet taip iš tiesų ir yra, nes iki 50x naudojamas programinis artinimas. Nors priartinus 50 kartų tolimas vaizdas jau sunkiai suprantamas, bet pasinaudojus tuo trumpuose atstumuose, galima lengvai įžiūrėti plika akimi neįskaitomus užrašus.

Dar viena 50x ypatybė – įsijungia „Moon mode“, tai specialus režimas skirtas fotografuoti mėnulį, o jei dar įjungiamas į pagalbą AI, telefonas automatiškai aptinka skirtingas mėnulio fokusavimo zonas. Ši funkcija taikoma automatiškai, nieko nustatinėti nereikia, tik nukreipti telefoną į mėnulį ir priartinti vaizdą 30x-50x. „Moon mode“ sulaukė daug skeptiškų komentarų, nes tie, kas bent kažkiek nusimano fotografijoje, supranta, kad mėnulis yra labai toli ir užfiksuoti jį reikia galingos optikos, net ne su visais veidrodinių fotoaparatų lęšiais tai įmanoma padaryti. Vienas fotografas nutarė patikrinti, kaip veikia ši „Huawei P30 Pro“ funkcija, ar ji atpažįsta tik mėnulį, ar ji pakeičia fiksuojamą vaizdą iš anksto turimu mėnulio atvaizdu, kaip tiksliai ji tai daro. Tyrimas ganėtinai detalus ir ilgas, po kurio peršasi išvada, kad „Huawei“ nepakeičia matomo mėnulio iš anksto įamžintų, tačiau tai ir ne visai tas mėnulis, kurį mato akys. Panašu, kad „Huawei“ naudoja papildytos realybės funkciją, kai realiam vaizdui pridedama papildoma animacija ar vaizdas, panašu į selfie nuotraukas, kai jose naudojamos įvairios ausyčių, balionėlių, liežuvių ir kt. animacijos. Nuotraukoje lyg ir tikrasis žmogus, bet su papildymu, taip ir mėnulis gali būti tikras, bet paryškinti jo krateriai ir lygumos. „Huawei“ oficialiai paneigė naudojantys daug mėnulio nuotraukų jam pagražinti ar kažkaip kitaip jį keičiantys ir tuo visai galima patikėti, nes pabandžius fotografuoti iš kiek toliau, taip kad matytųsi gatvė ir nustačius fokusavimą į mėnulį, nebuvo pritaikytas „Moon mode“ režimas, tačiau mėnulis užfiksuotas taip, kaip mato akys, o ne švytintis baltas prožektorius danguje. Net, jei ir taikoma papildyta realybė (angl. AR) mėnuliui fiksuoti, tai jau kiekvieno asmeniškas etinis klausimas – ar Jus tenkina (kaip) gaunamas galutinis rezultatas?

Naktinis režimas galimas naudojant visus tris kameros modulius. Dažnai fotografuojant pagrindiniu moduliu nepastebėsime didelio skirtumo, o rezultatas išeis net geresnis, tačiau „Night“ režimas kur kas geriau susitvarko su šviesos šaltiniais juodoje nakties erdvėje, geriau įamžina naktinį dangų, o fotografuojant žvaigždes turi ilgiausią 32 sek. išlaikymą, kai „Pro“ režime maksimalus 30 sek. Nakties režimas puikiai pasitarnauja naudojantis „Telephoto“ moduliu bei itin plataus kampo kamera. Pastaroji neturi lęšių stabilizavimo, tad patarčiau naudoti nedidelį trikojį arba stengtis laikyti telefoną kuo mažiau judinant, nes išmanieji „Night“ režimo algoritmai sugeba puikiai sujungti padarytus 8 kadrus į vieną su kuo tikslesnėmis detalėmis. Taip, lęšis tamsus, dėl to atsiranda daugiau triukšmo, nei fiksuojant pagrindiniu moduliu, spalvos taip pat ne tokios ryškios, bet tai dar vienas naujas mobilios fotografijos istorijos puslapis. Apibendrinus, spalvų gama nėra plati, visos spalvos yra su geltonu atspalviu, ko gero dėl to paties RYYB sensoriaus, tad norint užfiksuoti natūralias spalvas, reikės naudoti „Pro" režimą arba koreguoti gautą nuotrauką. Taip pat kartas nuo karto, įsikišus AI matomas per didelis konturų paryškinimas, dėl ko objektai įgauna tarsi spindinčią aureolę.

Labiausiai likau nustebęs, kai naktį fotografavau vaizdą, kurio akys net nematė ir ne, nenaudojau „Night“ režimo, tiesiog automatiniais nustatymais spustelėjau, palaukiau 1.5sek. ir nuėjau toliau, o pažiūrėjęs rezultatą negalėjau patikėti, tarsi tai būtų kažkokia „Huawei“ magija. Apačioje pateikiu palyginimą vaizdo, kurį mačiau plika akimi su nuotrauka padaryta per 1.5 sek. automatiniais nustatymais įprastame režime.

[images-comparison before_label="Plika akis" after_label="Huawei magija" image_1="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/09/IMG_20190911_225158.jpg" image_2="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/09/IMG_20190911_225232.jpg"]

Portretai ir kintamos diafragmos režimas

Už portretinių nuotraukų fiksavimą atsakingi du kameros moduliai – pagrindinis ir ToF. Šiame režime negalima pačiam reguliuoti galinio fono suliejimo stiprumo, jis pritaikomas visada vienodas, tačiau galima pasirinkti sulietos šviesos ar studijos imitavimo efektus, bei įvairias veido pagražinimo funkcijas. Šį kartą „Huawei“ pasistengė iš paties ir gal tik „Apple“ objekto atskyrime nuo galinio fono gali varžytis petis į petį. Beveik neaptikau kirtinių klaidų ir nesvarbu ar fotografuojama iš arti, ar iš toli. Pasitaikydavo nesulieti fono plėmai, tačiau pats objektas puikiai atskiriamas.

Apačioje pateikiu pavyzdį, kaip maksimaliai veikia veido pagražinimo funkcija. Nuo realybės skiriasi kardinaliai, tačiau galima pridėti tik šiek tiek šio efekto, nebūtina taikyti maksimumo, tokiu atveju portretai tikrai atrodys grakštesni.

[images-comparison before_label="Su pagražinimu" after_label="Be pagražinimo" image_1="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/09/IMG_20190805_202605.jpg" image_2="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/09/IMG_20190805_202357.jpg"]

Jei veido pagražinimo funkcijos ar įvairūs šviesos efektai neaktualūs, portretinei fotografijai galima naudoti kintamos diafragmos režimą, kai padarius nuotrauką po to galima reguliuoti galinio fono neryškumo (bokeh) stiprumą. Deja telefone nėra fiziškai kintamos diafragmos tad viskas atliekama programiniame lygmenyje, imituojamas f/0.95-f/16 diafragmos diapazonas. Esant prastesniam apšvietimui ar smulkesniems daiktams kadre, pasitaiko suliejimo klaidų, tačiau 9 iš 10 atvejų gautas rezultatas tikrai tenkina. Taip pat vėliau galima keisti ne tik suliejimo stiprumą, bet ir pritaikyti įvairius efektus.

[images-comparison before_label="Arti" after_label="Toli" image_1="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/09/IMG_20190806_164450_1.jpg" image_2="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/09/IMG_20190806_164450_2.jpg"]

Asmenukės (angl. selfie)

„Huawei P30 Pro“ asmenukių kamera apginkluota 32MP f/2.0 moduliu, tačiau vis dar yra fiksuoto fokusavimo. Dėl auto fokusavimo nebūvimo „Huawei P20 Pro“ sulaukė ne vieno neigiamo komentaro, tad nors ir įdėtas geresnis sensorius, nors ir į pagalbą atskuba AI pritaikydamas HDR+, vis tiek grupines selfie teks prašyti daryti su kolegos telefonu.

  • fbt

Perjungus vaizdą iš pagrindinės kameros į asmenukių kamerą, automatiškai įsijungia portretinis režimas, būtent tai kliūdavo ir ankstesniame flagmane, tačiau norint galima perbraukti pirštu į kairę pasirenkant įprastą fotografavimo režimą. Fiksuojant ne grupinį, o tik savo paties selfie nuotraukos gaunamos geresnės, nei su „Huawei P20 Pro“. Joks papildomas sensorius nenustato galinio fono gylio, kad padėtų sulieti foną, tad galvos kontūrai ne visada tinkamai atskiriami. Dėl HDR+ nereikia jaudintis apie tinkamą šviesos šaltinį, galima fotografuotis net prieš saulę, bet veido oda bus šiek tiek šviesesnė, tad norint tikrai natūralaus vaizdo reikia perkelti fokuso tašką, pvz. ant šviesesnės kaktos ir veidas akivaizdžiai patamsės, atsiras daugiau detalių. Fiksuojamos spalvos tikslios, puikiai susitvarkoma su šešėliais, bet net ir naudojant 32MP sensorių pasigendama geresnio detalumo. Tamsoje dalis ekrano naudojama kaip blykstė, o rezultatas visai pateisina priemones.

Video kokybė

„Huawei P30 Pro“ fiksuoti video galima trimis galinėmis kameromis bei atskirai priekine selfie kamera FHD 30fps kokybe. Deja pagrindinė kamera vis dar filmuoja 4K tik 30fps, kai net pigesni konkurentai jau seniai gali filmuoti 4K 60fps. Šešiasdešimties kadrų per sekundę kokybė galima pasirinkus FHD (1080p) režimą, kuriame taip pat galima lengvai zoom juostoje pakeisti artinimą perjungiant filmavimą į kitus modulius. Dar viena naujovė, tai „Dual-View“ režimas, kai ekranas padalinamas pusiau ir fiksuojamas vaizdas vienu metu iš pagrindinės kameros ir iš „Telephoto“ modulio. Norintys sutaupyti vietos telefone gali pasirinkti H.265 kodavimo sistemą, tačiau persikėlus į kompiuterį, ne visi grotuvai paleis taip koduotą video, tad dar daug kas liks prie senesnės H.264 sistemos.

https://youtu.be/rZM-HYDBp7o

Pagrindinės kameros 4K video testas

4K video spalvos natūralios, tinkamas kontrastas ir dinaminis diapazonas, detalumo taip pat pakanka, tačiau tų papildomų kadrų per sekundę trūksta flagmano titului apginti, o gal aštrumo trūksta dėl nuolatos taikomo elektroninio stabilizavimo? Ko gero, dėl jų abiejų.

https://youtu.be/2_JlyepalUo

Dvigubo vaizdo (Dual-view) režimas

Įprastų video įrašymui galima pasirinkti net šešis kokybės režimus:

  • HD (720p) 16:9
  • HD (720p) 21:9
  • FHD (1080p) 21:9
  • FHD (1080p) 16:9
  • FHD (1080p) pilno ekrano
  • 4K 16:9

Selfie kamera leidžia rinktis iš trijų:

  • HD (720p) 16:9
  • FHD (1080p) 16:9
  • FHD (1080p) pilno ekrano
https://youtu.be/jT6io7AhxGU

Asmenukių kameros video testas

Taip pat tris kokybės režimus galima pasirinkti sulėtinto vaizdo fiksavimui, kuriuos taip pat galima įrašinėti artinant nuo 0.6x iki 10x:

  • HD (720p) 960fps (32 kartus lėčiau)
  • HD (720p) 240 fps (8 kartus lėčiau)
  • FHD (1080p) 120 fps (4 kartus lėčiau)
https://youtu.be/v6YssSBIJjg

32 kartus sulėtinto vaizdo filmavimas

„Time-lapse“ galima įrašinėti tiek pagrindine, tiek selfie kamera, bet tik HD (720p) 16:9 kokybe.

https://youtu.be/4oskVU6XV2E

Time lapse filmavimas

Nustačius 4K arba taikant 60fps visiems filmavimams nebus taikomi video (išplaunamu fonu, išskiriamu žmogumi juodai/baltame fone ir kt.) bei veido pagražinimo efektai, juos pasirinkus automatiškai bus įrašoma FHD (1080p) 30fps kokybės video, bet visiems režimams galima pasirinkti taikyti paryškintas spalvas, taip įamžintas vaizdas atrodo žaismingesnis.

https://youtu.be/stuDccaWYdc

Paryškintų spalvų nustatymas

https://youtu.be/jeo4qsgYW7Y

Vintage efektas

Naudojant artinimą labai panašūs įspūdžiai, kaip ir su nuotraukomis – dėl optinio vaizdo stabilizavimo (OIS) iki 5x vaizdo kokybė nenukenčia, spalvos išlieka natūralios, daug detalių, įsijungus hibridiniam artinimui pastebimas šioks toks kokybės suprastėjimas, tačiau vaizdas vis dar aiškus, o artinant daugiau nei 10x vaizdas pastebimai suprastėja, bet jei objektas nėra labai toli, jis vis dar aiškiai atskiriamas ar įskaitomas. Verta pažymėti, kad filmuojant maksimali artinimo riba yra 15x. Kur kas prastesnė situacija filmuojant FHD (1080p) ir artinant, jau pasirinkus 5x vaizdas tampa sunkiai suprantamas, tad norint nufilmuoti toli esantį objektą pasinaudojus „Telephoto“ objektyvu, patartina perjungti į 4K režimą. Gaila bet to paties negalima pasakyti apie itin plataus kampo kameros 4K ar FHD filmavimo kokybę. Dėl tamsesnio lęšio dinaminis diapazonas prastas, o spalvos dirbtinai paryškintos. Ganėtinai dažnai akivaizdžiai matomas nesklandus persijungimas iš vieno modulio į kitą, vaizdas sumirksi, kardinaliai pasikeičia kokybė, bei vaizdo pozicija.

https://youtu.be/2bdcRTtV2pA

Tamsiu paros metu naujasis RYYB sensorius sublizga ir video įrašyme, optinis vaizdo stabilizavimas ir šviesus lęšis jam puikiai padeda tinkamai pagauti kuo daugiau šviesos. 4K vaizdo įrašuose detalės fiksuojamos aiškiai, spalvos natūralios, turinčios daug atspalvių, puikiai tvarkomasi su triukšmais tamsoje, o ypač sunkiose filmavimo sąlygose ekspozicija išlaikoma tolygiai. Beje, visuose moduliuose taikomas elektroninis vaizdo stabilizavimas (EIS), „Telephoto“ ir pagrindinėje kameroje dar veikia ir optinis vaizdo stabilizavimas, kuris ypač padeda artinant, tačiau reikia nepamiršti, kad kuo arčiau pritraukiamas vaizdas, tuo stabiliau reikia laikyti telefoną, nes prieš fizikos dėsnius „Huawei P30 Pro“ bejėgis. Kaip ir bejėgis tinkamai įrašyti garsą, ši dėmė persekioja „Huawei“ jau ne vienerius metus visuose jų įrenginiuose. Net labai garsiame koncerte video garsas skamba lyg kažkas būtų uždengęs mikrofoną, o kartais net šokinėja stereo pusės. Kasdieniam naudojimui to užtenka, bet vėl gi – flagmanui reikalavimai turi būti gerokai aukštesni. Žemiau pateikiamas FHD (1080p) 60fps kokybės įrašas tamsiu paros metu koncerte, kuriame buvo labai daug garso.

https://youtu.be/gdlws9HRpIY

Verdiktas

Neabejotinai „Huawei P30 Pro“ yra 2019 metų mobilios fotografijos karalius, ne tobulas, bet ir ne gėda tokį turint. Prieš metus, apžvelgdamas „Huawei P20 Pro“ sakiau, kad jis dar ilgai nesutiks sau lygaus konkurento, kad jo galimybių užteks ilgam – aš klydau. „Huawei“ pranoko patys save ir net, jei kitame flagmane jie panaudos lygiai tokias pačias ar geresnes kameras, ištaisys visas įmanomas klaidas, tai vis tiek bus vienas iš 2019 m. mobilios fotografijos lyderių rinkoje.

Šiai dienai, tai ne tobulas foto flagmanas, jis prastai įrašinėja video, garsą, tad Vlogeriams vis dar patarčiau rinktis kažką iš nepralenkiamų šioje srityje „iPhone“. Mėgstantys įamžinti savo dienas asmenukių pagalba, ko gero rinksis kažką iš „Samsung“ ar „Pixel“ fronto, tačiau nematantiems nei vienos savo dienos be fotografijos, tikrai rekomenduočiau svarstyti „Huawei P30 Pro“. Jeigu galvojate tai padaryti, tai geriausias „Huawei P30 Pro" kainas Lietuvoje rasite portale kainos.lt.

Tai telefonas skirtas keliautojams, peizažų mėgėjams, vabzdžių ir gėlių tyrinėtojams, romantikams ir mažiems šnipams, o gal būt net ir pakeis atsarginį fotoaparatą profesionalams. Tai kamera, kuri moka stebinti, kurią malonu tyrinėti, tačiau negali pilnai pasitikėti, nes kartas nuo karto reikia tikrinti ar tinkamą šedevrą ji užfiksavo.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas