Antradienis, gruodžio 11, 2018
Naujienos

Naujoji „Android P“ palaikys telefonų ekrano išpjovas

107peržiūros(-ų)

Kompanija „Google“ paskelbė apie programinės įrangos kūrėjams skirtą ankstyvąją naujosios „Android“ operacinės sistemos versiją „Android P“. Nors ši išankstinė galimybė pažvelgti į naująją operacinę sistemą ir nėra skirta eiliniams vartotojams, ji atskleidžia daug įdomių detalių kurios keičia požiūrį į tai, ko galime tikėtis iš galutinės OS versijos. Tikriausiai pati įdomiausia įžvalga – „Android P“ prisitaikė prie ekrano išpjovų. Ši ypatybė ne tik matoma tarp telefono nustatymų, tačiau pastebima ir vizualiai – laikrodis buvo perkeltas į kairįjį ekrano kampą, taip paliekant vietą išpjovai ekrano viduryje. Galima manyti, jog išpjova bus sutinkama ir pačiuose „Google“ gaminamuose telefonuose.

Nors pirmą kartą tokį sprendimą įgyvendino „Essential Phone“ kuri 2017 metų viduryje pristatė telefoną su išpjova ekrano viršuje, kuri buvo skirta vaizdo kamerai, visų dėmesį prie šios ypatybės prikaustė būtent praeitais metais pasirodęs „iPhone X“. Nuo to laiko jau buvo sukurtos dešimtys mobiliųjų telefonų su ekrano išpjovomis. Net ir trečias didžiausias išmaniųjų telefonų gamintojas pasaulyje „Huawei“ planuoja pristatyti flagmaną su ekrano išpjova. Ir nors „iPhone X“ puikiai pateisina poreikį išpjovai (toje vietoje montuojama veido atpažinimo sistema), dauguma ar net visi „Android“ išmanieji telefonai neturi jokios svarios priežasties gaminti telefonus su ekrano išpjova. Tai tik „Apple“ kopijavimas.

Tai reiškia, jog „Google“ tiesiog nusilenkia „Apple“ kompanijai ir priima jos įvestas taisykles. Ar „Google“ naudos išpjovą naujuosiuose „Pixel“ telefonuose? Ar „Android“ telefonų gamintojai pateiks veido atpažinimo sistemos alternatyvų, kurios galėtų pateisinti ekrano išpjovą? Tai visiškai atviri klausimai.

Tuo tarpu kompanija „Vivo“ demonstruoja visai kitokias tendencijas – pristato telefoną su ekranu užimančių visiškai visą priekinę telefono dalį ir neturinčiu išpjovos. Naujasis „Vivo Apex“ turi ištraukiamą priekinę kamerą ir vientisą ekraną, be jokių trikdžių. Telefonas buvo pristatomas „MWC“ parodoje, jį galite išvysti žemiau pateikiamame vaizdo įraše:

 

Rašyti komentarą

Lukas Snarskis

Lukas Snarskis

Projekto vadovas
Išmanieji telefonai, jų priedai ir visa kita kas susiję su mobiliais įrenginiais yra mano hobis, kurio dėka ir skaitote mano turinį.