„Huawei” vadovas tėškė visą tiesą, ką galvoja apie Donaldą Trampą

Ignas Petrikonis

2019-05-28, 01:00 (atnaujinta 2022-11-29, 01:59)

3 komentarai (-ų)
„Huawei” vadovas tėškė visą tiesą, ką galvoja apie Donaldą Trampą

Praėjusi savaitė buvo turbūt pragariškiausia per visą kompanijos istoriją, bet kinų milžinės vadovas nusprendė sugriauti tylos sieną ir praeitos savaitės pabaigoje davė nuoširdų interviu „Bloomberg” žurnalistui.

Ren Zhengfei pripažino, kad JAV sankcijos labai pakenkė gamintojui, sugriaudamos tiekimo grandinę dėl draudimo JAV kompanijoms tiekti pagrindinius komponentus kinų milžinei.

Prezidentas Donaldas Trumpas pavertė „Huawei” atpirkimo ožiu jo besitęsiančiame prekybos kare su Kinija, kuris tapo nacionalinio saugumo baimių, kaltinimų IP adresų vagystėmis bei Sindzianio regione gyvenančių žmonių teisių pažeidimų samplaika. Jau metus Valstijos gąsdino ir pataikavo įvairioms valstybėms, siekdamos padedamos jų išversti „Huawei” iš pirmaujančios pozicijos.

Nieko keisto, jog kompanijos vadovas nustojo slėpti savo nuomonę apie JAV prezidentą ir drįso pavadinti jo „Twitter” žinutes juokingomis ir sau prieštaraujančiomis. Ren pareiškė, jog nėra prasmės derėtis ir teigė esąs pasiruošęs ignoruoti Trampą, o gal netgi nekelti ragelio, jei jis paskambintų.

Šeštadienį „Wall Street Journal” paskelbė detalų straipsnį apie tai, kaip „Huawei” metai iš metų buvo melagingai kaltinama vagystėmis bei abejotina etika, stengiantis įrodyti, kad kompanijos vidinė kultūra ištrynė ribą tarp konkurencinių pasiekimų ir etiškai nepateisinamų būdų jų pasiekti.

„Huawei” įkūrėjas ir dabartinis vadovas atmetė kaltinimus IP vagystėmis, teigdamas, jog „greičiau jau JAV vogs mūsų technologijas, nes mes esame priekyje. Jei atsiliktume, Donaldas Trumpas tikrai neturėtų taip stengtis mus atakuoti… Jis mus puola, nes mes šiuo metu esame labiau pažengę.”

Komentuodamas amerikiečių sankcijas, kurios apėmė draudimą tokioms kompanijoms kaip „Google”, „Qualcomm”, „Microsoft” bei „ARM” tiekti savo produktus „Huawei”, Ren pasakė: „Jungtinės Valstijos nėra tarptautinis policininkas, jos negali valdyti viso pasaulio”, pridėdamas, jog amerikiečiai niekada nepirko produktų iš jų ir net jeigu JAV nuspręstų įsigyti „Huawei” gaminamų produktų, vargu ar jis sutiktų jiems jų parduoti.

Ren Zhengfei panaudojo sugedusio lėktuvo analogiją kalbėdamas apie tiekimo grandinės suvaržymus, darančius poveikį „Huawei”. „Jei tam tikros kompanijos nenori dirbti su mumis, tai yra lyg skylė lėktuvo korpuse. Mes stengiamės ją užtaisyti, bet lėktuvas vis tiek gali skristi… Mes turime lėktuvo fiuzeliažo gelbėjimo planą, bet galbūt to paties negaliu pasakyti apie jo sparnus. Mums reikia išanalizuoti situaciją ir ištaisyti minėtas problemas” - tokius žodžius išgirdo žurnalistas. Paklaustas, ar tai gali lemti pačios „Huawei” paskelbto 3 metų pranašumo prieš konkurentus išnykimą, vadovas atsakė glaustai - „Žinoma”.

Labiausiai praeitos savaitės antraštėse mirgėjusi tema buvo sankcijų, nukreiptų į „Huawei” 5G ryšio infrastruktūros verslą, poveikis itin greitai augančiam plataus vartojimo elektronikos verslui (telefonų, planšečių ir pan. gamybai). Didėjantys išmaniųjų telefonų pardavimai buvo labiausiai kompanijos augimą paveikęs veiksnys, leidęs „Huawei” pagal šio tipo įrenginių pardavimus aplenkti „Apple” ir tapti antru pagal dydį išmaniųjų telefonų gamintoju, atsiliekant tik nuo „Samsung”.

Diskutuodamas apie tai Ren teigė, jog jo įmonei turbūt nepavyks pasiekti užsibrėžto augimo lygio, bet patikino, kad kompanija vis tiek auga. Galėjimas augti, jo manymu, tokiomis sudėtingomis sąlygomis rodo, kokie „jie geri.”

Yra aišku, jog Kinija privalės kažkaip atsakyti, norėdama apsaugoti savo geriausią telekomunikacijų kompaniją. Komentuodamas tai, „Huawei” vadovas visų nuostabai pasisakė prieš Kinijos sankcijas „Apple” (apie tai plačiau skaitykite čia).

Vertinant visą interviu, nepaisant drąsių pareiškimų JAV prezidento atžvilgiu, galima teigti, kad „Huawei” galva nebuvo toks agresyvus kaip tame interviu, kurį jis davė pačioje skandalo pradžioje, teigdamas, jog Valstijų sankcijos nepadarys jokios žalos jo kompanijai ir tai, kad kinų milžinė konkurentus lenkia mažiausiai trimis metais.

Ren retorika sušvelnėjo: „Mes galime tapti didesni ar mažesni” - teigė jis. „Nesame vieša organizacija, siekiame ne tik augimo ir pelno. Mums pakaktų tiesiog išlikti… Jūs galite suorganizuoti su mumis interviu po 2 ar 3 metų ir patikrinti, ar vis dar egzistuojame. Jei mūsų nebeliks, nepamirškite atnešti gėlių ant mūsų kapo.” - šiek tiek liūdnesne nata baigė atsakinėti į žurnalisto klausimus „Huawei” vadovas Ren Zhengfei.

3 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas