Miegas ir filmų žiūrėjimas: tyrimas atskleidžia „Netflix“ poveikį mūsų gyvenimui

Miegas ir filmų žiūrėjimas: tyrimas atskleidžia „Netflix“ poveikį mūsų gyvenimui

Įvairiausių vaizdo transliavimo platformų populiarumas auga, o tai keičia ir mūsų įpročius. Tikriausiai dauguma mūsų yra praleidę ištisą naktį žiūrėdami naują serialą ar ilgai lauktus filmus. Nuo to neabejotinai kenčia mūsų miegas, o tuo pačiu ir gyvenimo kokybė. „SleepStandards“ visai neseniai atliko apklausą, kurioje aiškinosi kaip amerikiečių miegą paveikia „Netflix“ platforma.

Niekam ne paslaptis, jog „Netflix“ yra viena populiariausių tokio tipo platformų. Tyrimo metu buvo apklausti 1032 šios sistemos naudotojų, o rezultatai tikrai įdomūs – daugiau nei 74,98 proc. apklaustųjų dėl filmų ar serialų žiūrėjimo miega nepakankamai ir nepasiekia 7 valandų rekomenduojamos miego trukmės.

Nors tyrimas buvo atliktas apklausiant JAV gyventojus, tačiau panaši situacija gali būti ir kitose šalyse, įskaitant ir Lietuvą, todėl šios apklausos rezultatai turėtų būti įdomūs ir Jums. Telefonai.eu siūlo pažvelgti į esminius tyrimo rezultatus. Visų pirma, norėtumėme paminėti, jog visi apklaustieji yra nuo 18 iki 79 metų.

Populiariausia vieta žiūrėti „Netflix“ filmus ir serialus

Jeigu anksčiau kas būtų Jūsų paklausę kur žmonės dažniausiai žiūri filmus ar serialus – atsakymas, tikriausiai, būtų svetainė. Tačiau atliko tyrimo rezultatai rodo, kad miegamasis tampa populiariausia vieta tokiems dalykams. 50,8 proc. apklaustųjų „Netflix“ žiūri būtent miegamajame, o 40,3 proc. teigia tai darantis svetainėje. Vos 4,9 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų renkasi peržiūrėti juos dominantį turinį ofise ar kitose, kiek neįprastose vietose, tokiose kaip vonios kambarys ar virtuvė.

Miego laikas ir „Netflix“ laikas

Vienas pagrindinių iššūkių „Netflix“ platformos naudotojui – kaip suderinti filmų žiūrėjimą su savo miegu. Nors tai gali nuskambėti ir keistai, tačiau didžioji dalis platformos naudotojų yra linkę aukoti savo miegą tam, jog galėtų pažiūrėti filmą ar serialą.

Rekomenduojamas miego laikas svyruoja nuo 7 iki 9 valandų, priklausomai nuo Jūsų amžiaus, o vaikams reikalingas ir gerokai ilgesnis laikotarpis. Kaip bebūtų, tik labai maža dalis „Netflix“ lankytojų miega daugiau nei 7 valandas. Maždaug 55,7 proc. apklaustųjų miega 6-7 valandas, o 14 proc. tenkinasi 5 ar 6 valandomis miego. Paaiškėjo ir tai, jog didžioji dalis šios vaizdo transliacijos platformos naudotojų, įvairiausią turinį žiūri valandą ar dvi.

Filmų žiūrėjimo priklausomybė ir kaip kovoti

46 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų pripažino, jog ilgesnės sesijos žiūrint „Netflix“ turinį sukelia miego problemų. Dar 2017 metais atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad besaikis žiūrėjimas gali sumažinti miego kokybę, padidinti nuovargį bei sukelti kitus nemigos simptomus.

„SleepStandards“ apklausoje dalyvavusiems pateikė ir galimus šių problemų sprendimus. Štai kaip į tai sureagavo apklaustieji asmenys:

  1. 63 proc. jų sutiko kurį laiką nesinaudoti „Netflix“ vakarais;
  2. 16 proc. apklaustųjų sutiko nebežiūrėti „Netflix“ miegamajame ir tą laiką skirti miegui;
  3. 12,9 proc. nusprendė naudoti miegą skatinančias piliules, kad sumažinti „Netflix“ poveikį miegui;
  4. 7,3 proc. renkasi naudoti narkotines medžiagas ar kitus įrankius, kad geriau miegotų po ilgų „Netflix“ sesijų.

Karantino užsiėmimų lyderis – „Netflix“

Pasaulinė pandemija daugelį pasaulio valstybių privertė uždaryti ne tik savo sienas, tačiau ir paskatino žmones likti namuose. Tūnojimas tarp keturių sienų ir dar ganėtinai ilgą periodą – tikrai ne pats maloniausias užsiėmimas, o tai atskleidė ir žmonių prioritetus tokioje situacijoje.

Skelbiama, kad 39 proc. apklaustųjų karantino laikotarpiu buvo linkę daugiau naudotis „Netflix“ platforma. 30 proc. apklausos dalyvių šiuo laikotarpiu skyrė daugiau dėmesio mankštoms ir treniruotėms. Trečioje vietoje atsidūrė miegas, kuriam daugiau dėmesio skyrė 22 proc. žmonių.

Tai kokios viso to išvados?

„SleepStandards“ atlikta apklausa aiškiai parodo kaip mūsų gyvenimus gali pakeisti, o ir keičia jau dabar, tokios platformos kaip „Netflix“. Karantino laikotarpiu vaizdo transliavimo įrankių populiarumas tik dar labiau auga ir tikriausiai labiausiai neraminantis klausimas – kaip viskas vyks paskui?

Tikriausiai nieko nenustebintų mintis, jog ateityje ir toliau žmonės bus linkę aukoti savo miegą tam, kad pažiūrėtų naujausią filmą ar serialą. Tai puikiai iliustruoja ir besikeičianti žiūrėjimo vieta ir įspūdingais tempais augantis tokių platformų populiarumas. O ką apie tai manote Jūs? Ar dažnai žiūrėti „Netflix“, kur tai darote ir kaip nuo to kenčia Jūsų miegas?

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas