Valanda sporto kasdien: technologijos padeda pratimus atlikti paprasčiau

Lukas Snarskis

2020-05-25, 12:15 (atnaujinta 2021-04-27, 00:36)

0 komentarų
Valanda sporto kasdien: technologijos padeda pratimus atlikti paprasčiau

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą. Tiek laiko gali užtekti, norint pramankštinti 8 valandas prie darbo stalo išsėdėjusi kūną.

Sportas ne tik sveikatai, bet ir gerai nuotaikai

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nepakankamas fizinis aktyvumas padidina galimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu ir vėžiu. Tačiau kas ketvirtas žmogus juda per mažai – tai problema, su kuria susiduria visas pasaulis.

Nors fizinis aktyvumas ir ne visiems teikia malonumą, jis gali padėti pagerinti ne tik sveikatą, bet ir pasitarnauja grožiui ir geresnei nuotaikai. Moksliškai įrodyta, kad judėjimas skatina seratonino, dar vadinamo laimės hormonu, išsiskyrimą, todėl veikia mūsų nuotaiką, darbingumą ir padeda labiau pasitikėti savimi.

Mažai judantys ar nesportuojantys žmonės dažnai į bet kokią fizinę veiklą numoja ranka, sakydami, kad neturi laiko ir randa daugybę kitokių pasiteisinimų. Iš tiesų, jei nemėgstate laiko leisti sporto salėse, to daryti ir nereikia, sportuoti galima ir namuose. Taip pat fiziniu aktyvumu yra laikoma ir paprastas vaikščiojimas, plaukiojimas, važiavimas dviračiu ar kitoks aktyvesnis laisvalaikio praleidimo būdas.

Sportuokite namuose su virtualiais treneriai

Tie, kas nėra sporto klubų ir grupinių treniruočių gerbėjai, gali judėti savarankiškai. Jau dešimt savaičių trunkantis karantinas įrodė, kad savarankiškas sportas namuose padeda išlaikyti gerą fizinę formą. Tačiau reikia nepamiršti, kad pradedantiesiems ir anksčiau nesportavusiems savarankiškai judėti reikia atsargiai.

Ne veltui internete pilna nemokamų vaizdo užsiėmimų, todėl norintiems sportuoti tereikia sekti trenerio rodomus pratimus, o įvairias mankštas namuose atlikti daug lengviau su šiuolaikinių technologijų pagalba. Pavyzdžiui, „Samsung“ bendradarbiauja su visame pasaulyje garsiais treneriais ir programėlių kūrėjais, todėl šių televizorių naudotojai gali sportuoti kartu su tokiomis programėlėmis, kaip „Calm“, „Fitplan“, „barre3“, „Echelon“, „Jillian Michaels Fitness“ ar „obé Fitness“.

Šios programėlės kol kas dar nėra pasiekiamos visose šalyse, tačiau kol jų laukiame, įvairias sveikatingumo programas ir vaizdo treniruotes galima transliuoti ir tiesiai iš „Youtube“ platformos. Technologijų gamintojai daro viską, kad vartotojams būtų patogiau ir palengvina jų kaddienybę. Tarkime, „QLED“ televizoriuose esanti „Smart Hub“ programa visą vartotojo mėgstamą turinį sutelkia vienoje vietoje. Taip kiekvieną kartą nereikės internete iš naujo ieškoti savo mėgstamos treniruočių programos.

Pradėti lengviau nei galvojate

Prieš renkantis treniruotės rūšį, gerai įvertinkite savo sveikatos būklę, amžių, fizinį pasirengimą ir tai, kiek laiko mankštai galite skirti. Jei niekada anksčiau nesportavote, nepulkite iškart daryti sudėtingiausių treniruočių. Judėjimui per savaitę skirkite bent jau nuo 150 iki 300 minučių ir tikrai pajusite teigiamą poveikį sveikatai.

Pradėkite nuo lengvo pasivaikščiojimo ar trumpesnės treniruotės ir stebėkite savo savijautą. Jei jaučiate, kad galite nueiti daugiau – nestabdykite ir stenkitės kasdien pasiekti dienos normą – 10 tūkstančių žingsnių. Vėliau ėjimą galite pakeisti bėgimu. Pirmą kartą bėgdami neužsibrėžkite per didelių tikslų, stebėkite savo tempą ir stenkitės išbėgti kuo ilgiau. Jei bėgti jums patiks, kitą kartą galite pabandyti nubėgti dar daugiau arba dar greičiau.

Dar viena alternatyva – dviratis. Paprastas minimas taip pat gali tapti sportu, nereikalaujančiu sudėtingo išankstinio pasiruošimo. Važinėjant dviračiu, taip pat galima laipsniškai didinti intensyvumą, jei jaučiate, kad galite ir norite daugiau.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

Pranešimas spaudai

2024-04-17, 19:54

0 komentarų

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Dėka lengvos bei kompaktiškos konstrukcijos, objektyvas ne tik užtikrina aukščiausią vaizdų kokybę, tačiau ir yra patogus nešioti.

Naujasis objektyvas pasižymi didele raiška, puikiu bokeh efektu ir greitu, tiksliu, tyliu automatiniu fokusavimu. Įspūdingai lengvas, 409 g sveriantis objektyvas lengvai nešiojamas, todėl galite lengvai mėgautis kasdieniu fotografavimu, iš perspektyvos, kurią galima išgauti tik naudojant plačiakampį objektyvą.

Objektyvas turi tą patį filtro skersmenį, darbines savybes ir yra beveik tokio pat dydžio bei svorio kaip ir 2024 m. vasario mėn. paskelbtas „FE 24-50mm F2.8 G“, todėl lengva fotografuoti fotoaparatą laikant tiek rankose, tiek naudojant stabilizatorių.

„FE 16-25mm F2.8 G“ praplečia tiek fotografijos tiek videografijos galimybes fiksuojant įvairias scenas, pavyzdžiui kraštovaizdžius, architektūrą ar portretus.

Pagrindinės FE 16-25mm F2.8 G savybės

  • Kompaktiškas ir lengvas dizainas su naujausia optine ir mechanine konstrukcija.

  • Filtro skersmuo φ67 mm, didžiausias skersmuo 74,8 mm, ilgis 91,4 mm, svoris apie 409 g.

  • Efektyviai išdėstant tris ypač mažos dispersijos stiklus ir keturis asferinius lęšius, įskaitant vieną mažos dispersijos asferinį lęšį, sumažinamos įvairios aberacijos, pvz., chromatinė aberacija, ir pasiekiamas aukštos skiriamosios gebos vaizdas nuo ekrano centro iki kampo.

  • 11 lapelių žiedinė diafragma ir sferinių aberacijų optimizavimas užtikrina gražų bokeh efektą, kuris yra skiriamasis „Sony G“ objektyvų bruožas.

  • Labai gera fotografavimo stambiu planu geba - mažiausias fotografavimo atstumas yra 0,18 m, o didžiausias didinimas - 0,20x.

  • Įmontuoti du linijiniai varikliai leidžia greitai, tiksliai, bei tyliai fokusuoti net ir greitai judančius objektus. Taip pat palaikomas greitas, nepertraukiamas fotografavimas su AF/AE sekimu iki maždaug 120 kadrų per sekundę kartu su α9 III pilno kadro veidrodiniu fotoaparatu. Sklandus sekimas net ir filmuojant 4K120p/FHD240p didelės kadrų spartos vaizdo įrašus, kuriems reikia tikslaus fokusavimo. Naudojant rankinį fokusavimą, linijinis atsakas leidžia tiksliai išgauti aukštos kokybės vaizdą.

  • Kvėpavimo kompensacija leidžia stabilizuoti vaizdą filmuojant.

  • Suderinamas su α serijos fotoaparato vaizdo stabilizavimo funkcija „Active mode“, pasiekiamas aukštas vaizdo stabilizavimo efektas.

  • Ypač patogus valdymas naudojant fokusavimo išlaikymo mygtuką, diafragmos žiedą, diafragmos paspaudimo įjungimo / išjungimo jungiklį ir fokusavimo režimo jungiklį.

  • Sukurtas taip, kad būtų atsparus dulkėms ir drėgmei, padengtas fluoro danga, neleidžiančia purvui prilipti prie priekinio objektyvo paviršiaus.

Kaina ir prieinamumas

Naująjį FE 16-25 mm F2,8 G bus galima įsigyti xx m. už maždaug xxx. Jį parduos „Sony“ įgaliotieji platintojai visoje Europoje.

Čia galima rasti įvairių išskirtinių istorijų, vaizdo įrašų ir įdomaus naujo turinio, nufilmuoto naujausiais fotoaparatais ir kitais „Sony“ gaminiais. „Sony“ Europos fotografijos centras prieinamas 22 kalbomis, jame pateikiamos naujienos, konkursai ir naujausias „Sony“ renginių kiekvienoje šalyje sąrašas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas