Oficialiai pristatytas „Xiaomi Mi 10 Ultra” superflagmanas: padori kaina ir įspūdingi parametrai

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-08-11
Oficialiai pristatytas „Xiaomi Mi 10 Ultra” superflagmanas: padori kaina ir įspūdingi parametrai
0 Pasidalinimai
6442 Peržiūros

Prieš dešimt metų „Xiaomi” pradėjo savo kelionę Kinijoje, išleisdama pirmąjį savo išmanųjį telefoną - „Mi 1”. Per šį laikotarpį bendrovė spėjo išaugti garažinių ir konkurentų dulkes rijančiųjų etiketes bei tapti pasauline elektronikos ir inovacijų lydere. Šį įspūdingą žygį iliustruoja šiandien pristatytas jubiliejinis „Xiaomi Mi 10 Ultra” superflagmanas, besitaikantis į geriausiojo metų telefono titulą ir nė trupučio mažiau.

Kaip galima spręsti iš pavadinimo, „Xiaomi Mi 10 Ultra” iš esmės yra stipriai patobulinta metų pradžioje debiutavusio „Mi 10 Pro” versija, skirta kovoti su antroje šių metų pusėje pasirodančiais rinkos pirmūnais - „Samsung Galaxy Note20 Ultra”, „iPhone 12 Pro Max” ir „Huawei Mate 40 Pro”. Taigi, nenuostabu, kad „Xiaomi” turėjo kaip reikianti pasistiprinti.

Ryškiausias „Mi 10 Ultra” dizaino pasikeitimas - didžiulis keturių kamerų modulis nugarėlėje. Lyginant su „Mi 10 Pro”, jis tapo kur kas platesnis ir užima kur kas daugiau vietos. Taip pat galima paminėti, jog galinėje dalyje naudojamas nebe „Gorilla Glass” stiklas, o keramika - kur kas atspraresnė dėvėjimuisi ir prabangesnė medžiaga. Vartotojai galės rinktis iš naujų Obsidian Black ir Mercury Silver spalvų. Tiesa, tradiciškai bus pasiūlyta „Mi 10 Ultra” versija su permatoma stikline nugarėle, pro kurią bus galima matyti įvarius telefono komponentus.

Priekinėje dalyje pokyčių kur kas mažiau. Čia sutinkame tą patį 6,67 colio įstrižainės AMOLED ekraną, kurio kraštai švelniai lenkti. Jis nuo šiol palaiko nebe 90Hz, o 120Hz atsinaujinimo dažnį, kas suteiks dar sklandesnę slinkimo ir navigavimo po įvairius meniu puslapius patirtį bei leis žaidimus žaisti net iki 120 kadrų per sekunde kokybe. „Xiaomi” taip pat pabrėžia, jog jis, taip pat kaip ir „OnePlus 8 Pro”, pasižymi 10 bitų spalvų atkūrimu (dar tikslesni atspalviai), HDR 10+ standarto palaikymu ir net 800 nitų šviesumu. Visgi šiek tiek stebina, jog raiška išliko FHD+ ir nepasiekė tarp konkurentų plačiai paplitusios QHD+.

Kairiajame viršutiniame kampe išliko nedidelė skylutės formos išpjova 20MP priekinei kamerai, o po ekranu šiame modelyje nuo šiol montuojamas patobulintas pirštų antspaudų jutiklis.

Nedidele staigmena tapo tai, jog „Mi 10 Ultra” montuojamas ne naujausias „Snapdragon 865+”, o tas pats „Snapdragon 865”, kaip ir „Mi 10 Pro” bei kituose anksčiau debiutavusiuose flagmanuose. Toks sprendimas greičiausiai buvo motyvuotas nedideliu vos 10% galios prieaugiu, juntamu nebent tik sudėtingiausiuose žaidimuose, bei mažesne kaina. Kita vertus, kompanija daug dėmesio skyrė aušinimui - panaudota stripriai pagerinta „LiquidCool 2.0” garų kamera bei šešių sluoksnių grafito sluoksnis, padedantis dar greičiau išsklaidyti procesoriaus generuojamą šilumą ir taip leidžiantis jam ilgiau veikti maksimaliu taktiniu dažniu.

Efektyvus aušinimas svarbus ir kitam telefono aspektui - beprotiškai greitam įkrovimui. Laidinio energijos pildymo galia siekia įspūdingus 120W (įkroviklis pridedamas pakuotėje), kas leidžia 4500mAh talpos įrenginio bateriją pripildyti vos per 20 minučių.  Tuo metu belaidis įkrovimas daro ne ką mažesnį įspūdį - siekia net 50W, o atvirkštinis belaidis - 10W. Tokius žandikaulį atvipti priverčiančius skaičius padėjo pasiekti naujos kartos grafeno ir ličio jonų baterija. Turbūt intuityviai norėtųsi tikėti, jog ji nuo tokios beprotiškos įkrovimo galios išsidėvės labai greitai, tačiau „Xiaomi” žada net 90% gyvybingumą po 800 įkrovimo ciklų (maždaug dvejų metų).

Kalbant apie kameras, pirmuoju smuiku nugarėlėje griežia naujas 48MP pagrindinis sensorius, pakeitęs „Mi 10 Pro” randamą nelabai vykusį 108MP jutiklį. Jo diafragma siekia f/1,85, o dydis - 1/1,32”. Antroji kamera, taip pat 48MP, tęsia įspūdžio temą - vaizdą optiniu būdu gali padidinti 5 kartus, o kombinuotu - net 120. Abu šie sensoriai taip pat gali filmuoti 8K raiška.

Likusios dvi kameros yra 20MP itin plataus kampo ir 12MP dviejų kartų vaizdo priartinimui skirtas jutikliai.

Sklandų „Mi 10 Ultra” veikimą užtikrins naujausio UFS 3.1 standarto atmintinė - vartotojai galės rinktis iš 128GB, 256GB ir 512GB variantų - bei taip pat naujausios kartos LPDDR5 RAM moduliai - atitinkamai 8GB, 12GB ir 16GB. Programinės įrangos fronte - naujoji „MIUI 12” vartotojo sąsaja ir Android 10.

Kalbant apie kainas Kinijos rinkoje, jos išliko stebėtinai padorios. Bazinis 8/128GB variantas atsieis 648 eurus, 8/256GB - 685 eurus, 12/256GB - 734 eurus, o pats prabangiausias 16/512GB - 856 eurus. Vis dėlto abejotina, ar šios sumos neišaugs „Mi 10 Ultra” pasirodžius užsienio šalyse.

Kol kas bendrovė nepaskelbė informacijos apie „Mi 10 Ultra” prekybą už Kinijos ribų, bet tikimasi, jog apie tai sužinosime per netrukus rengiamą atskirą konferenciją..


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Xiaomi Mi 10 Ultra

Aliexpress