Ar dažnas telefono išjungimas tikrai pailgina jo tarnavimo trukmę?

Ar dažnas telefono išjungimas tikrai pailgina jo tarnavimo trukmę?

Ne kartą liaudyje girdėjome mitą, kad nuolat veikiantys prietaisai greičiau susidėvi. Natūralu, jog norėdami išmaniuoju telefonu džiaugtis kuo ilgiau pagalvojame, ar nepamaloninti jo keliomis poilsio valandomis - tik ar tai iš tikrųjų duos naudos ir ar tikrai taip prailginsime jo tarnavimo trukmę?

Visų pirma, atkreipkime dėmesį į tai, kaip dauguma vartotojų naudoja savo nešiojamus prietaisus. Galėčiau kirsti lažybų, jog 99% laiko jie būna įjungti, prietaisas išjungiamas tik tada, kai išsenka jo baterija arba tada, kai jį specialiai išjungiame būdami lėktuve ar kai nenorime būti trukdomi. Kadangi toks scenarijus yra labiausiai paplitęs, būtent tokiam naudojimo būdui ir yra kuriami išmanieji.

Kalbant apibendrintai, nešiojamus elektronikos prietaisus galime palikti nuolat įjungtus, nes jie neturi jokių judančių dalių, kurios veikiamos trinties galėtų susidėvėti. Vienintelis negatyviai vidinius komponentus veikiantis dalykas yra temperatūros pokyčiai. Įsijunkite kokį nors sudėtingą geros grafikos žaidimą ar palikite telefoną saulės kaitroje, išjunkite jį, o tada nuneškite į šaltesnę vietą - tik taip teoriškai pakenksite įrenginiui. Galbūt atsilaisvins kokia prilituota jungtis ar atsitiks kažkas panašaus, bet tai mažiau tikėtina.

Kaip ten bebūtų, gamintojai savo produktus kuria taip, kad jie galėtų atlaikyti tam tikrus temperatūros svyravimus, o telefono įjungimas ar išjungimas būtent ir yra nedidelis jo vidinės temperatūros pokytis, kuris nekenkia, bet ir neišeina į naudą.

Kita vertus, neaptarėme vieno labai svarbaus kiekvieno nešiojamo elektronikos prietaiso komponento - baterijos. Būtent ji yra jautriausia bet kokios rūšies pokyčiams. Pavyzdžiui, jeigu išmaniuoju nesinaudojate kelias savaites, leiskite baterijai šiek tiek nusėsti ir tik tada jį išjunkite. Taip pat niekada neiškrovinėkite akumuliatoriaus, iki kol išmanusis išsijungs, prieš jį įkraudami - naujo tipo baterijoms toks veiksmas greičiau pakenks, negu prailgins gyvavimo trukmę.

Grįžtant prie klausimo, išmaniojo telefono išjungimas gali būti naudingas jūsų sveikatai - jis leis atsipalaiduoti nuo rūpesčių, bereikalingos informacijos ir duos galimybę pagaliau normaliai išsimiegoti. Vis dėlto toks jūsų veiksmas tikrai nepadės pailginti jūsų išmaniojo gyvavimo trukmės, netgi atvirkščiai - taip padidėja šansas jam pakenkti. Tad kitąkart norėdami atsijungti nuo išorinio pasaulio tiesiog įjunkite netrukdymo režimą - tai kur kas naudingiau jūsų telefonui, o jums suteikia tą pačią naudą.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas