Pamirškite 120Hz ekranus: „Sharp” siūlo 240Hz telefone, kurio kaina ne tokia jau didelė

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-05-22
Pamirškite 120Hz ekranus: „Sharp” siūlo 240Hz telefone, kurio kaina ne tokia jau didelė
0 Pasidalinimai
2299 Peržiūros

Praėjusiais metais „OnePlus” pradėjo telefonų ekranų atsinaujinimo dažnio lenktynes, „OnePlus 7 Pro” standartinius 60Hz pakeitusi 90Hz. Netrukus kiti gamintojai pradėjo vytis siūlydami 120Hz ar net 144Hz matricas, tačiau vienas jų nusprendė viską pakelti į visai kitą lygį. Paskelbta, jog „Sharp” pradės tarptautinę „Aquos Zero 2”, turinčio 240Hz ekraną, prekybą.

Šis modelis buvo pristatytas praėjusių metų rugsėjį, tačiau kompanija kažkodėl nusprendė apsiriboti savo tėvynės Japonijos rinka. Kita vertus, tam yra priežastis - įspūdingas hercų skaičius ir kelios kitos aukšto lygio specifikacijos slepia kelis svarbius trūkumus.

Iš pirmo žvilgsnio „Sharp Aquos Zero 2” atrodo kaip ir bet kuris kitas 2019 metų flagmanas. Čia rasime galingą „Snapdragon 855” procesorių, dosnius 8GB operatyviosios ir 256GB vidinės atminties. 240Hz atsinaujinimo dažnį turintis ekranas yra 6,4 colio įstrižainės, OLED technologijos ir FHD+ raiškos. Taip pat yra HDR10 ir „Dolby Vision” palaikymas 

Na tai kurgi tie minėtieji trūkumai? Pirmasis - nevisavertis dviejų galinių kamerų. 12MP pagrindiniam sensoriui kompanija palaiko 20MP tamsus f/2.4 itin plataus kampo jutiklis. Priekinė kamera slepiasi lašo formos išpjovoje ir yra 8MP bei tos pačios siauros f/2.4 diafragmos.

Tačiau kamerų klausimas tiesiog nublanksta prieš didžiausią „Sharp” liapsusą - niekingos 3130mAh talpos bateriją. Tokio dydžio akumuliatorius būtų per mažas bet kuriam šių laikų Android flagmanui, o turint galvoje įspūdingą 240Hz atsinaujinimo dažnį, saugu sakyti, jog „Aquos Zero 2” negalės nė per metrą atsitraukti nuo elektros lizdo.

Beje, kam gi skirtas toks didelis atsinaujinimo dažnis? Kadangi vartotojai nejaučia didelio naudojimo sklandumo prieaugio tarp 90 ir 120Hz ekranų, akivaizdu, jog gamintojas taiko į užkietėjusius žaidėjus, kuriems kadrų per sekundę skaičius yra viskas. Kita vertus, Android pasaulyje nėra daug žaidimų, kurie palaikytų didesnį nei 60fps dažnį, jau nekalbant apie 240Hz. Galbūt jų atsiras ateityje? Galimai, bet tada kyla klausimas, ar ne pirmos jaunystės „Snapdragon 855” atlaikys tokią apkrovą.

Vis dėlto įdomiausia dalis yra tai, kokios sumos bendrovė paprašys už šį ypatingą modelį. Atsakymas - 670 eurų. Namažai, bet ne tiek ir daug, žinant įspūdingą 240Hz specifikaciją ir „Sharp Aquos Zero 2” išskirtinumą.

Šaltinis: GSMarena

Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Sharp Aquos Zero 2

Aliexpress