Pasaulis turi naują išmaniųjų telefonų kamerų čempioną: juo tapo „Huawei Mate40 Pro”

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-10-23
Pasaulis turi naują išmaniųjų telefonų kamerų čempioną: juo tapo „Huawei Mate40 Pro”
0 Pasidalinimai
2597 Peržiūros

Aukščiausios klasės „Huawei” telefonai pastaruosius dvejus metus yra geriausiai fotografuojančių išmaniųjų sinonimas. Autoritetingiausiųjų kamerų specialistų „DxOMark” topo viršūnėje spėjo pabūvoti tiek „Mate 20 Pro” ir „P30 Pro”, tiek „Mate 30 Pro”. Visai neseniai joje puikavosi ir „Huawei P40 Pro”, kol karūną iš jo netikėtai nugvelbė „Xiaomi” superflagmanas „Mi 10 Ultra”. Tačiau „Huawei” su tuo tikrai nesiruošia taikstytis ir demonstruoja raumenis - vakar pristatytas „Huawei Mate40 Pro” pripažintas geriausias kameras pasaulyje turinčiu išmaniuoju telefonu.

„DxOMark” ekspertai „Mate40 Pro” galinėms kameroms skyrė 140 taškų už fotografiją, 88 - už priartinimo galimybes ir 116 - už vaizdo įrašymo kokybę. Tai naujajam „Huawei” flagmanui leido pelnyti bendrą 136 balų įvertinimą ir aplenkti iki šiol dominavusį „Xiaomi Mi 10 Ultra” su 133 balais.

Tačiau „Mate40 Pro” nesitenkino tik šiuo pasiekimu - išmanusis pripažintas ir geriausiai asmenukes fiksuojančiu telefonu. Surinktas 104 balų įvertinimas leido aplenkti 103 balais apdovanotą metų pradžioje pasirodžiusį brolį - „Huawei P40 Pro”.

Ekspertų liaupsės galinėms kameroms

„DxOMark” ekspertus fotografijos srityse labiausiai nustebino „Mate40 Pro” įspūdingo dydžio dinaminis diapazonas (skirtumas tarp šviesiausios ir tamsiausios kadro vietos), kas leidžia šiuo telefonu fotografuoti praktiškai bet kokiomis sąlygomis - plieskiant ryškiai saulės šviesai, lyg iš kibiro pilant lietui ar tiesiog sutemus.

Kamera taip pat sugeba idealiai suderinti dvi priešingybes - detalumą ir jį sumažinantį optinio triukšmo slopinimą. Išmaniojo pagrindinis 50MP sensorius geba greitai ir tiksliai sufokusuoti objektą, o portreto režimas leidžia įamžinti labai natūraliai atrodančias sulieto fono nuotraukas, kurias labai lengva supainioti su profesionaliu fotoaparatu fiksuotais kadrais.

Šiek tiek pastabų sulaukė 5 kartų optiniam priartinimui skirtas periskopinis 12MP objektyvas, kadangi jis susiduria tokio tipo sistemoms įprasta problema - prastai veikiančiu autofokusavimu. Ekspertai pažymėjo, jog tai ištaisyti galėtų papildomas 2 ar 3 kartų priartinimui skirtas jutiklis, kokį turi „Huawei P40 Pro+”.

Itin plataus kampo kamera

Kalbant apie 20MP itin plataus kampo kamerą, ekspertai pažymėjo, jog jos kampas kur kas siauresnis už konkurentų iš „Samsung” ar „Apple” stovyklų, tačiau tai kompensuoja praktiškai neiškraipomi nuotraukų kraštai - būtent tai kaip vieną didžiausių ir unikaliausių inovacijų per „Mate40 Pro” pristatymą įvardino kompanijos atstovai.

Vaizdo įrašymo kategorijoje gerai įvertintas detalumas ir nedideli optinio triukšmo lygiai bet kokiose situacijose. Ypač puikiai atsiliepta apie vaizdo stabilizaciją, kuri lėtai traukiant telefoną padeda sukurti kino filmuose matomą efektą, taip pat apie puikų fokusavimą, spalvas ir baltos spalvos balansą. Šiek tiek problemų kelia nebent filmavimas tamsoje, kai matomas netolygus kadrų aštrumas.

Naujas asmenukių galiūnas

13MP priekinė kamera „DxOMark” patiko praktiškai dėl tų pačių priežasčių, kaip ir galinės. Ji gali pasigirti puikiu dinaminiu diapazonu, kas praverčia tada, kai fotografuojantis saulė mums šviečia į nugarą. Gerai atsiliepta apie spalvas, tačiau baltos spalvos balansas tam tikrose situacijose gali būti netikslus.

Nepaisant fiksuoto fokusavimo, kamera objektą aptinka puikiai ir gali šiek tiek sulieti foną už jo. Nors optinis triukšmas slopinamas gerai, prasto apšvietimo sąlygomis prarandama šiek tiek detalumo.

Nors pagrindinei priekinei kamerai padeda 3D TOF sensorius, labai dažnai netiksliai suliejamas fonas, įtraukiant plaukus ar kitas kūno dalis. Laimė, tai šiek tiek kompensuoja filmavimas - spalvos puikios, baltos spalvos balansas tikslus, kliūva nebent tik detalumo praradimas tamsoje.

Apibendrinant, ekspertų nuomone, „Huawei Mate40 Pro” yra kandidatas numeris vienas atsidurti šiuolaikinio nuomonės formuotojo ar vlogerio kišenėje.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Naujiena
Keturios kameros ir „All screen“ ekranas – aiškėja naujojo „Vernee X“ dizaino ir specifikacijų detalės Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Huawei P11“ turėtų pasižymėti įspūdingų duomenų kameromis, o pristatymas planuojamas „MWC 2018“ metu Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung” paaiškino, kokiomis svarbiausiomis savybėmis turi pasižymėti šių dienų flagmanai Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kodėl ne visi telefonai su „Android“ turi lietuvių kalbą ir ar galima ją pridėti? Autorius: Admin
Naujiena
„Apple“ ketina mažinti naujausių „iPhone“ telefonų kainas Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei Mate 20 Pro“ apžvalga