Išmaniųjų gamintojai ateityje žada neribotas telefonų galimybes: ko tikėtis artimiausiu metu?

Išmaniųjų gamintojai ateityje žada neribotas telefonų galimybes: ko tikėtis artimiausiu metu?

Šiandien technologinis progresas yra įgavęs milžinišką pagreitį. Kiekvienais metais pasirodanti nauja išmaniųjų telefonų banga savo galimybėmis gerokai pranoksta pirmtakus. Nors jų procesoriai tampa vis galingesni, technologijų ekspertai pripažįsta, kad be informacijos analizės, objektų ar kalbos atpažinimo šis progresas neužtikrina didesnių telefono panaudojimo galimybių. Tad dalis bendrovių ima ieškoti alternatyvų, o kaip viena jų pastaruoju metu dažnai įvardijamas dirbtinis intelektas.

Išmaniųjų technologijų kompanija „Huawei“ buvo viena pirmųjų, kuri ryžosi išmaniuosiuose telefonuose įdarbinti šią technologiją, kuri atvėrė naujų galimybių bei naudotojams pasiūlė tai, kas anksčiau atrodė sunkiai įmanoma. Maža to, gamintojas neketina sustoti ir jau netrukus žada pasiūlyti dar daugiau naujovių.

Kiekvienas tampa profesionaliu fotografu

Šiandien nemažai net ir paprastų kasdienių užduočių išmaniesiems telefonams vis dar yra sunkiai įkandamos. Užtenka įjungti telefono kamerą bei pabandyti užfiksuoti kokybišką kadrą, kad jau kiltų tam tikrų nesklandumų mažiau patyrusiam fotografui. Nemažai šiuolaikinių įrenginių, kad ir kokie jie būtų galingi, nesugeba automatiškai parinkti tinkamiausių kameros parametrų ar identifikuoti objektų. Čia ir prasideda pirmosios problemos.

„Kai fotografuojame žmogų, norime, kad jo veidas išsiskirtų iš supančio fono. Deja, ne visi įrenginiai sugeba tinkamai sufokusuoti vaizdą ir padaryti taip, kad būtent jis atsidurtų nuotraukos dėmesio centre“, – tvirtina „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas Yanfei. Jis priduria, kad dėl šios priežasties viena pirmųjų idėjų minėtai problemai išspręsti buvo veido atpažinimo algoritmų sukūrimas.

„Šios technologijos pagalba, jei veidas yra matomas nuotraukoje, sudaromas įspūdis, kad būtent tai yra mūsų pagrindinis objektas. Todėl nuotraukos ryškumas ir ekspozicija sureguliuojami taip, kad veidas atrodytų geriausiai, kaip tik įmanoma“, – apie specialių algoritmų galimybes aiškina Yanfei.

Šis sprendimas, pasak technologijų žinovo, yra paprastas bei veiksmingas, tačiau turi nemažai trūkumų. Yanfei nuomone, tokio tipo algoritmas gali efektyviai suveikti tik tuomet, kai portretas yra daromas iš arti. Tuo metu išmanieji telefonai su dirbtiniu intelektu gali pasiūlyti platesnį pasirinkimų spektrą, kadangi jie neapsiriboja vien tik veido atpažinimo sistema.

„Įrenginiai su dirbtiniu intelektu geba identifikuoti 13 skirtingų fotografijos scenarijų bei kiekvienam jų automatiškai parenka optimaliausius parametrus. Toks intelektualusis telefonas gali atpažinti žmogų ar kitą objektą, išskirti jo detales“, – detalizuoja „Huawei“ atstovas.

Yanfei teigimu, išmanusis telefonas su dirbtiniu intelektu gali suprasti fotografijos objektą ar temą lygiai taip pat, kaip tą daro žmogus. „Tenka pripažinti, kad tokio intelektualaus įrenginio pagalba labai sudėtingos užduotys tampa paprastomis. Akivaizdu, kad ši technologija turi didelį potencialą“, - teigia jis.

Į pagalbą – virtualus asistentas

Telefonai su dirbtiniu intelektu dar tik įgauna pagreitį. Šiemet „Huawei“ žada nesustoti bei vartotojams pasiūlyti inovacijų, kurios dar labiau praplės galimybes. „Ketiname pasiūlyti naujovių, kurių pagalba išmanusis telefonas galės patenkinti dar daugiau vartotojų poreikių“, – žada „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas.

Vienas iš sprendimų, kurio galima tikėtis iš „Huawei“ jau artimiausiu metu – tai virtualus pagalbininkas, kuris užtikrins, kad užfiksuotuose kadruose horizonto linija bus visada tiesi. Aktyvavus specialų rėmelį, kamera pasirūpins, kad vaizdas būtų tiesus, o į kadrą telpantys objektai nebūtų be reikalo nukirpti. Dar vienas svarbus aspektas – nuotraukų apšvietimas. Kaip pasakoja Yanfei, jei nuotraukos fonas bus pernelyg ryškus, ekspozicija bus sureguliuojama ne tik atsižvelgiant į ryškumo lygį, bet ir į pačios nuotraukos temą, fiksuojamus objektus.

Dirbtinio intelekto užuomazgų naudotojai jau galėjo aptikti „Huawei Mate Pro“ modelyje, kuriame buvo integruoti specialūs algoritmai nuotraukų galerijoms tvarkyti. „Tai ypač padeda tvarkant nuotraukų albumus, rūšiuojant nuotraukas ar jų ieškant. Pakanka vos mažos vaizdo užuomazgos, kad per kelias sekundes būtų surasti kiti panašūs kadrai“, – dėsto Yanfei.

Visgi dirbtinis intelektas talkina ne tik fotografuojant, bet ir filmuojant. Šios technologijos pagalba atsiras galimybė automatiškai montuoti vaizdo įrašus bei juose išvengti nuobodžiausių ar lėčiausių scenų. Maža to, virtualus asistentas, išanalizavęs įamžintas akimirkas, joms parinks specialiuosius efektus, o naudotojui pateiks galutinai užbaigtą produktą.

Nuo pokalbių kokybės gerinimo iki energijos taupymo

„Huawei“ inžinieriai tikina, kad dirbtinis intelektas savo potencialą atskleis ne tik filmuojant ar fotografuojant. Yanfei teigimu, pokalbio kokybė telefone taip pat bus gerokai patobulinta. „Užuot eliminavus pašalinius garsus, dirbtinis intelektas galės atskirti pokalbį nuo muzikos ar kito foninio triukšmo bei jį sumažinti iki minimumo. Kai klausysitės savo pašnekovo, išgirsti skirtumą tikrai bus nesunku“, – žada jis.

Dirbtinis intelektas talkins ir taupant baterijos energiją. Ši technologija ne tik prisitaikys prie naudotojo įpročių, bet ir supras jo poreikius, o priklausomai nuo to bus valdomas energijos paskirstymas skirtingoms telefono programoms. Telefonas vienu žingsniu į priekį nuspės žmogaus veiksmus bei specialiai tam pasiruoš: esant reikalui paliks didesnį energijos rezervą dažniausiai naudojamoms programoms, o rečiau naudojamas tuoj pat išjungs.

„Huawei“ atstovo nuomone, išmaniųjų telefonų gamintojai supranta, kad spartus ekranų, kamerų ar procesorių tobulėjimas turi įgauti naują kryptį mobiliųjų įrenginių evoliucijoje. Tai apima ne tik tam tikrų komponentų kokybę ar duomenų apdorojimo galią, bet ir naudotojui teikiamą pagalbą, kurią jis gali pasitelkti atliekant įvairaus pobūdžio užduotis.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas