Lietuvoje pristatytas vietoje surinktas elektromobilis: kaina bus įkandama net jaunimui

Paulius Černiauskas

2021-02-05, 12:10 (atnaujinta 2021-04-27, 00:44)

4 komentarai (-ų)
Lietuvoje pristatytas vietoje surinktas elektromobilis: kaina bus įkandama net jaunimui

Dar tolimais 1896 metais į vieną įmonę susijungė vežiko Piotro Freze ir variklių bendrovės savininko Evgenijaus Jakovlevo bendrovės, taip sudarydamos „Jakovlev-Freze“ kompaniją. Jie pristatė ir patį pirmąjį Rusijoje pagamintą automobilį, o praėjus daugiau nei šimtui metų specializuotas visureigių gamintojas iš kaimyninės Latvijos „Dartz“ pranešė apie šio istorinio rusų prekės ženklo atgaivinimą. Naujasis mikroelektromobilių šeimos narys praėjusią savaitę pristatytas vis dar karantino kamuojamame Vilniuje.

Naujasis dviejų durų, keturvietis miesto elektromobilis pavadintas „Freze“ vardu, o jį surinkinės Lietuvos kompanija „Nikrob“, greičiausiai todėl pilnas šio modelio pavadinimas yra „Nikrob EV Freze“. Kaip skelbiama, pilnu įkrovimu šis mažylis turėtų nuvažiuoti iki 180 kilometrų, jį varys tik vienas 17,4 AG variklis, o akumuliatorius bus galima pasirinkti iš 9,2kWh ar 13,8kWh talpų. Įsigyti šį mikroelektromobilį bus galima už 9 999 eurų, kas sudaro pusę šiuo metu pačio mažiausio pilnai elektra varomo automobiliuko „Smart EQ Fortwo“ kainos. Taip, galima būtų ginčytis ir šį titulą įteikti „Renault Twizy“, tačiau techniškai tai labiau keturratis su stogeliu, nei automobilis. Ar maža kaina taps pagrindiniu veiksniu, renkantis tarp šio segmento atstovų, parodys laikas, tačiau yra manančių, jog maži elektromobiliai turėtų stipriai išpopuliarėti tarp jaunų, miesto ritmu gyvenančių pirkėjų, nenorinčių, o kartais ir negalinčių naujam automobiliui leisti didesnių sumų.

„Nikrob FreZe“ bus gaminamas ant kinų „Wuling Hongguang Mini-EV“ platformos, kurio pirmtakas tėvynėje tekainuoja juokingus 4200 eurų. Remiantis užmaskuotomis nuotraukomis, skirtomis spaudai, kurias atsiuntė patys „Dartz" kompanijos atstovai Lietuvoje, naujasis mažylis nepasižymės labai dideliais išskirtinumais ir nekvepės prabanga. Prie viso šio paprastumo yra galimybė atsisakyti galinių sėdynių, taip padidinant bagažinės tūrį. Tai galėtų būti ypač aktualu tiems, kurie norėtų su automobiliu pradėti vystyti kokią nors smulkią prekybą, tarkim kava, o galbūt maisto ar gėlių pristatytojams. Bent kuriuo atveju, jei jūsų darbas nėra susijęs su picų pristatymu ir kartas nuo karto sumanysite pavėžėti porą draugų iki universiteto - pasilikite galines sėdynes, nes jas, kaip ir priekines, galėsite užsisakyti iš aukštos kokybės veganiškos dirbtinės odos pakaitalo. Kompanija „BeLeaf“ iš Brazilijos siūlo išbandyti šią medžiagą, gaminamą iš „dramblio ausies“ (lot. Alocasia Macrorrhiza) augalo lapų.

Seniausia Latvijos automobilių gamintoja „Dartz“ taip pat nepamiršta Europoje galiojančių teisės aktų ir automobilį bandys padaryti kuo saugesniu ir patrauklesniu vietiniam pirkėjui. Jau dabar galime matyti pakeistus DRL priekinius žibintus, į tolimesnius planus įeina elektroninės stabilumo kontrolės ir oro pagalvių diegimas. Nuo Kinijoje jau keli metai važinėjančio pirmtako „Freze“ turėtų skirtis ir LED žibintų naudojimu, kai kurių elektroninių mazgų atnaujinimu ir nuvažiuojamu atstumu.

Savo planuose Latvijos kompanija „Dartz“ turi ir kitų „Freze“ modelių atnaujinimą, greičiausiai tai bus galingųjų visureigių „Prombron“ naujesnės elektra varomos versijos. Ar netolimoje ateityje sutiksime daugiau šių mažylių Lietuvoje? Greičiausiai, kad taip. Vis dėl to pagrindinėmis pardavimų rinkomis laikomos Vokietija, Norvegija ir Prancūzija. Neatmetama ir galimybė bandyti plėstis už Atlanto, tačiau kol kas, anot šaltinių, ji lieka tik teorine.

4 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Kinai meta milžiniškus resursus į elektromobilių rinką: naujausias tyrimas atskleidžia neįtikėtiną realybę, vienas iš gamintojų gavo įspūdingą sumą iš vyriausybės

Arnas Balčiūnas

2024-04-17, 19:55 (atnaujinta 2024-04-18, 04:29)

1 komentaras

Elektrinių automobilių populiarumas auga. Daugelis bendrovių gamina vis daugiau būtent tokiais varikliais aprūpintų transporto priemonių, o kai kuriose šalyse jų populiarumas – itin didelis. Niekam ne naujiena ir didėjantis Kinijos gamintojų populiarumas.

Kinai meta milžiniškus resursus į elektromobilių rinką: naujausias tyrimas atskleidžia neįtikėtiną realybę, vienas iš gamintojų gavo įspūdingą sumą iš vyriausybės

Elektrinių automobilių populiarumas auga. Daugelis bendrovių gamina vis daugiau būtent tokiais varikliais aprūpintų transporto priemonių, o kai kuriose šalyse jų populiarumas – itin didelis. Niekam ne naujiena ir didėjantis Kinijos gamintojų populiarumas.

Remiantis naujai atliktu tyrimu, paaiškėjo, kad Kinijos automobilių milžinė BYD gavo mažiausiai 3,4 milijardus eurų tiesioginių vyriausybės subsidijų, kurios buvo suteiktos kaip dalis Pekino siekio paskatinti dominavimą elektrinių transporto priemonių ir kitų švarių technologijų srityje.

Parama pirmaujančiam Kinijos elektromobilių gamintojui šoktelėjo nuo 220 milijonų eurų 2020 metais iki 2,1 milijardo eurų vos po dviejų metų, trečiadienį paskelbė Vokietijos Kylio pasaulio ekonomikos institutas.

BYD taip pat gauna naudą iš vietinių baterijų gamintojų rėmimo ir pirkėjams daromų nuolaidų savo automobiliams, teigiama ataskaitoje, kuri pateikiama Europos Sąjungai pradėjus tyrimą dėl galimai nesąžiningos paramos Kinijos elektromobilių sektoriui.

Tokios subsidijos, kaip tos, kurios yra išmokėtos BYD, „leido Kinijos įmonėms greitai išsiplėsti ir užvaldyti Kinijos rinką, bei vykdyti sparčią plėtrą į ES rinkas“, teigia Vokietijos vyriausybei patariantis institutas.

ES susiduria su skatinimais iš naujo subalansuoti prekybą su Kinija, po to, kai tokios šalys, kaip Prancūzija, įvardija ekonomines grėsmes, kylančias dėl į bloko rinką plūstančių Kinijoje pagamintų prekių.

BYD ir jos konkurentai „Nio“ ir „Geely“ po augimo Kinijoje, plečiasi į Europą, kurioje vykstant įtemptam elektromobilių kainų karui vakarietiški gamintojai, įskaitant „Tesla“ ir „Volkswagen“, pralaimi rinkos dalį.

Kylio instituto teigimu, iš esmės visos Kinijos biržos bendrovės 2022 metais gavo tiesioginių išmokų, pažymėdami paramą vėjo, saulės ir geležinkelių bendrovėms. Kinijos parama pramonei yra „mažiausiai tris, keturis“ kartus didesnė, nei ES ir EBPO šalyse, teigė grupė.

ES įsteigė 40 milijardų eurų inovacijų fondą, kuris padės konkuruoti su Kinija ir JAV infliacijos mažinimo įstatyme numatytomis subsidijomis.

Spalį, Europos Komisija pradėjo tyrimą siekdama išsiaiškinti, ar Kinijos parama bendrovėms, įskaitant BYD, SAIC ir „Geely“ suteikė šalies pramonei nesąžiningą pranašumą. Pradiniai tarifai gali įsigalioti jau liepos mėnesį.

Kinija tyrimą dėl subsidijų pavadino protekcionistiniu ir teigia, kad jos automobilių gamintojai laimi elektromobilių lenktynes dėl savo geros kokybės produktų.

Kinijos komercijos ministras Wangas Wentao sekmadienį Paryžiuje teigė, kad Kinijos elektromobilių gamintojai remiasi „nuolatinėmis technologinėmis naujovėmis“ ir pažangiomis vietinėmis pasiūlos grandinėmis, o ne vyriausybe.

Kitą savaitę įvyksianti Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo kelionė į Kiniją reiškia „puikią galimybę“ derėtis su Pekinu dėl jo subsidijų, teigia vienas iš ataskaitos bendraautorių, Dirkas Dohse.

BYD veiklą pradėjo kaip baterijų gamintojas, tačiau investavo dideles sumas į elektromobilių ir „plug-in“ tipo hibridų technologijų tyrimus. Ji patyrė staigų augimą po to, kai dėl dosnių subsidijų įsigyjant elektromobilį, pradėjo kilti vietinė Kinijos automobilių rinka.

Bendrovė, kuri 2023 metais deklaravo apytiksliai 4,1 mlrd. eurų siekiančias pajamas, taip pat sugebėjo sumažinti vakarietiškų gamintojų kainas Kinijoje. Jos „Seagull“ hečbeko su 10 colių besisukančiu ekranu mažmeninė kaina prasideda nuo mažiau, nei 10 000 JAV dolerių.

1 komentarų

China car

Žlobai, iš ko perspauzdinote šitą tekstą? BYD yra patys baterijų gamintojai, antri pagal dydįkinojoje.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas