„Xiaomi Mi 9T Pro“ apžvalga: geriausias kainos ir kokybės santykis 2019 metais?

Lukas Snarskis

2019-11-26, 18:25 (atnaujinta 2021-05-30, 07:52)

0 komentarų
„Xiaomi Mi 9T Pro“ apžvalga: geriausias kainos ir kokybės santykis 2019 metais?

Kinijos kompanijos „Xiaomi“ kelionė išmaniųjų telefonų rinkoje primena amerikietiškus kalnelius. Bendrovė stipriai kyla į viršų, tuomet krinta į dugną ir tada vėl bando kilti. Paskutinis kilimas prasidėjo ne taip ir seniai, o šie metai „Xiaomi“ gerbėjams atnešė nemažai įdomių ir dėmesio vertų telefonų.

Metų pradžioje gamintojas pristatė „Xiaomi Mi 9“ flagmaną, kuris vėliau buvo modifikuotas tiek kartų, jog visus juos suskaičiuoti ant rankų pirštų sunkiai pavyktų Kaip bebūtų, viena tų patobulintų versijų pagaliau pasiekė ir mus.

„Xiaomi Mi 9T Pro“. Tikriausiai visi žinote šį „Xiaomi“ telefoną, kurio kuponai ir nuolaidos pasiekia net ir su technologijomis labai ribotai susijusius puslapius. Taigi, ar jis tikrai vertas tiek daug dėmesio, kiek jis jo gauna? Ir, žinoma, pridedame kuponus ir mes, jog jeigu dar neturite, tai galėtumėte įsigyti už geresnę kainą. „Xiaomi Mi 9T Pro“ iš „Gearbest“ galima užsisakyti už 323,46 euro - mėlynos spalvos versijai reikėtų panaudoti GBM9TPRO4, o jeigu pirksite juodą - GBM9TPRO6 nuolaidos kodą. Abu variantus rasite paspaudę šią nuorodą.

Dizainas

„Xiaomi Mi 9T Pro“ nuotraukomis prieš keletą mėnesių mirgėjo visas internetas. Telefoną galima įsigyti keletos skirtingų spalvų, o bene įspūdingiausiai atrodo raudonas ir mėlynas variantai. Žinoma, kaip specialiai, bandymui gavau juodą variantą, kuris neatrodo taip patraukliai. Na, bent jau jo galinė dalis.

„Xiaomi Mi 9T Pro“ nugarėlė padengta stiklu, o rėmelis pagamintas iš aliuminio. Nesvarbu, kurios spalvos versiją pasirinksite – visų jų nugarėlės turi savotišką raštą, kuris atsispindėdamas šviesą atrodo įspūdingai. Juodos spalvos modelis gal neturi tokio efekto, tačiau kiti du atrodo fantastiškai.

Išmaniojo telefono nugarėlės viršutinėje dalyje, per vidurį, įmontuotos trys kameros, o pagrindinė jų yra kiek aukščiau nei kitos dvi ir, kad dar labiau išsiskirtų, turi raudoną apvadą. Toks pats raudonas ir pagrindinis telefono įjungimo mygtukas. Jeigu ryškios spalvos įjungimo klavišas nėra kažkokia naujovė ir daugumai tai jau savaime suprantamas sprendimas, tai minėtasis raudonas kameros žiedas vis dar trauks akį.

Kalbant apie mygtukus, jų pozicijai priekaištų neturiu - jie yra ten, kur mano pirštai iš tikėjosi juos rasti. Pats telefonas taip pat labai patogus, o papildomo komforto suteikia ir šiek tiek užlenkti nugarėlės kraštai.

Dar vienas dalykas, kurio neįmanoma nepastebėti – pranykusi ekrano išpjova. „Xiaomi“ šiame flagmane panaudojo iš korpuso elektriniu motoriuko pakylantį asmenukių kameros modulį, įmontuotą viršutinėje telefono briaunoje. Tiesą pasakius, man labai patinka toks sprendimas. Visų pirma aš asmenukių kamerą naudoju taip retai, jog kartais pamirštu, kad ji išvis egzistuoja. Antrasis dalykas – taip laimima daugiau vietos ekranui. Beje, maloni detalė – LED švieselės užsidega kamerai išslenkant iš telefono. Smulkmena, bet tikrai gražiai atrodantis sprendimas.

Jeigu trumpai – „Xiaomi Mi 9T Pro“ atrodo labai gerai ir jeigu turite galimybę – rinktinės mėlyną arba raudoną variantą. Rimtai. Turėsite ne tik galingą flagmaną, tačiau ir iš minios išsiskiriantį telefoną. Ai, ir dar turbūt labai daug kam svarbu, jog būtų ausinių lizdas. Tai taip, jis čia yra.

Ekranas

Didžiausias šio išmaniojo ekrano privalumas – vientisumas, nesugadintas nereikalingų iškarpų. Apie tai jau minėjau apžvalgos pradžioje, tačiau jeigu netyčia praleidote tą vietą, tiesiog primenu. Nuo pat pirmos dienos, kai pasirodė telefonai su į ekraną įsiterpenčiomis dalimis, kilo ganėtinai didelės diskusijos ir buvo galima išgirsti visokių nuomonių, tačiau turbūt visi sutiksime, jog vientisas, siaurus rėmelius turintis ekranas yra visų gamintojų siekiamybė.

Užteks apie išpjovas, iškirptes ir kitus panašius niuansus - pakalbėkime apie matricos parametrus. Lyg karštos bandelės iš populiariausios kepyklėlės graibstomas telefonas pasižymi 6,39 colių įstrižainės Full HD+ raiškos ekranu. Iš pirmo žvilgsnio, viskas kaip ir gerai, tačiau aš kiek suabejočiau dėl raiškos. Jos tikrai pakaks tam, kad netektų spoksoti į atskirus taškus ekrane, bet daugelis aukščiausios klasės įrenginių turi aukštesnę rezoliuciją. Aišku, dauguma jų turi ir kiek aukštesnę kainą, tai gal šiuo atveju daugiau kabinėtis ir nedera. Įdomu ir tai, jog metų pradžioje išleistas „Mi 9“ turėjo „Gorilla Glass 6“, o štai naujesnis modelis turi senesnės kartos apsauginį stiklą. Teoriškai kiek prastesnė apsauga, tačiau ar praktiškai bus pastebimas skirtumas, labai abejoju.

Tai, ką mačiau pastarąsias keletą savaičių telefono ekrane, tikrai nenuvylė. Spalvos pakankamai natūralios, raiškos po aklimatizacijos irgi pakanka, nors jau buvau spėjęs priprasti prie didesnio taškų kiekio colyje. Vienintelis dalykas kuris užkliuvo – nustatymuose reikėtų kiek pasikoreguoti spalvų paletę ir pasirinkti šiltų spalvų schemą. Gamintojas pateikia tris galimus variantus ir galiu pasakyti, jog kiti du atrodo kaip džinsai po daugybės skalbimų – dar ne maži, tačiau spalvos jau pradeda rodyti amžių.

„Xiaomi Mi 9T Pro“ nepretenduoja išgarsėti dėl geriausio ekrano rinkoje, ir tai ganėtinai aiškiai sufleruoja kiek žemesnė nei daugumos kitų flagmanų ekrano raiška, tačiau visumoje vaizdas tikrai nenuvils. Žinoma, jeigu esate priekabesni dėl spalvų atkūrimo – teks paklaidžioti šiek tiek po nustatymus, tačiau dienos pabaigoje rezultatas bus pakankamai geras. Kadangi apie ekraną pradėjau kalbėti nuo išpjovų, tai ties jomis ir pabaigsiu. Jau kelis kartus minėjau, kad „Xiaomi Mi 9T Pro“ neturi jokių panašių sprendimų ir naudojantis šiuo telefonu mes galime mėgautis vaizdu per visą ekraną. Tikrai puiki patirtis ir vien už tai dedu didelį pliusą. Žinoma, norėtųsi gal kiek aukštesnės raiškos, tačiau iš esmės ir dabar viskas kaip ir neblogai.

Veikimas

„Xiaomi“ pristatė pačių įvairiausių „Mi 9“ modifikacijų – kai kurios pasižymi gerokai žemesne kaina bei prastesnėmis specifikacijomis, bet šįkart ne tas atvejis - „Mi 9T Pro“, ką tikriausiai sufleruoja ir modelio pavadinimas, yra tikras flagmanas. „Vienas galingiausių rinkoje Qualcomm Snapdragon 855“ procesorius, bent 6 GB operatyviosios (RAM) bei mažiausiai 64 GB vidinės atminties.

Bazinis modelis tikriausiai tiktų daugumai, tačiau rekomenduočiau įsigyti versiją su 128 GB vidinės atminties. To priežastis – „Xiaomi Mi 9T Pro“ nepalaiko atminties kortelių, o didesnę talpyklą turinti modifikacija kainuoja vos keliasdešimti eurų brangiau. O dabar trumpai pasižvalgykime po šio flagmano veikimo galimybes.

Pirmasis dalykas, su kuriuo tenka susidurti, tik paėmus telefoną į rankas – pirštų antspaudų jutiklis, kaip dabar madinga, įmontuotas ekrane. Jeigu reikėtų aprašyti šią funkciją kuo trumpiau, tai pakaktų pasakyti, jog viskas tiesiog puiku. Piršto nuskaitymas vyksta kone žaibiškai ir sunku surasti priežasčių kodėl reikėtų ignoruoti šį funkcionalumą. Turbūt dažniausia problema su tokiu technologiniu sprendimu – nepatogi jutiklio pozicija, tačiau „Mi 9T Pro“ tikrai neturi tokios problemos. Skeneris įmontuotas būtent ten, kur ir turėtų būti - nei per aukštai, nei per žemai.

Kalbant apie pačio telefono veikimą, sunku tikėtis nemalonių staigmenų iš vieno galingiausių „Qualcomm“ lustų. Nuo tada, kai buvo pristatytas šis „Xiaomi“ flagmanas, pasirodė ir naujesnis, pliuso ženklu pažymėtas „Snapdragon 855+“, tačiau jeigu nesivaikote sintetinių testų rezultatų – nepajusite jokio skirtumo. „Mi 9T Pro“ be problemų susitvarkė ir su tradiciniu mūsų testu, sparčiai atvėrė populiariausių socialinių tinklų, naujienų portalų ir daugybę kitų kasdienių programėlių ir, žinoma, be problemų jas visas įjungtas išlaikė fone.

„Xiaomi Mi 9T Pro“, kaip ir tikėjausi, veikia itin sparčiai ir neturi jokių problemų ne tik su kasdienėmis aplikacijomis, bet ir su aukščiausios klasės žaidimais. Dar vienas šio modelio privalumas – naujausia „Android“ operacinės sistemos versija. Taip, telefonas buvo išleistas su „MIUI 10“ versija, kuri naudojo „Android 9“, bet neseniai vartotojams buvo išsiųstas „MIUI 11“ bei „Android 10“ kombinacijos atnaujinimas.

Labiausiai dviprasmiška visų „Xiaomi“ telefonų savybė – „MIUI“ vartotojo sąsaja. Vieniems ji gali patikti – kitiems, deja, ne. Aš asmeniškai patenku į antrąją vartotojų grupių. Nors „Mi 9T Pro“ veikia su naujausia versija, tačiau iki šiol joje nerasime programėlių stalčiaus. Gal Jums tai nesvarbu, bet aš dėl šios priežasties esu priverstas naudoti „Nova Launcher“. Tačiau ne viskas šioje vartotojo sąsajoje blogai. Valdymas gestais – puikus. Tikrai. Bent jau man jis patiko ir kiek anksčiau, tačiau su naujausia versija jis dar sklandesnis ir jais naudotis tikras malonumas. Sunku būtų surasti konkurentą, galintį garantuoti didesnę veikimo spartą.

Garsas

„Xiaomi“ jau ne pirmą kartą taupydama kaštus paaukoja vieną ar kitą galimybę. Kaip bebūtų gaila, tačiau „Mi 9T Pro“ nėra išimtis ir labiausiai jame pasigendu stereo garsiakalbių. Analogiškas netektis persekiojo ir metų pradžioje išleistą „Xiaomi Mi 9“, tad akivaizdu, jog gamintojui tai nebuvo didelis prioritetas.

„Xiaomi Mi 9T Pro“ turi vienintelį garsiakalbį, įmontuoą dešinėje apatinės briaunos pusėje. Iš esmės, tai labai standartinis sprendimas, sutinkamas daugelyje kitų telefonų. Tikriausiai nieko nenustebinsiu pasakydamas, kad tai tikrai nėra pats geriausias įmonės ėjimas, nes uždengti garsiakalbį yra itin paprasta, o nuo to, žinoma, kenčia ir garso lygis bei kokybė. Na, bet čia ne vien šito modelio problema, todėl geriau aptarkime audio kokybę.

Išmaniojo telefono garso lygis pakankamai didelis, tačiau visa kita ganėtinai standartiška. „Xiaomi“ galėjo paimti pavyzdį iš „OnePlus“ naujausių flagmanų, kurie turi stereo garsiakalbius ir jų garso kokybė skiriasi kaip diena ir naktis. Pastarasis gamintojas anksčiau irgi sulaukdavo priekaištų dėl garsiakalbių, tačiau pagaliau susiėmė ir pasiūlė stereo garsą. Galbūt tai galėtų padaryti ir „Xiaomi“?

Būtina paminėti ir tai, jog „Xiaomi Mi 9T Pro“ turi ausinių lizdą, kuris tampa vis didesnė retenybė šių dienų telefonuose. Jeigu vis dar naudojate ausines su laidais, tai vien tokios jungties buvimas yra didžiulis privalumas, tiesa? Taip sakau todėl, nes garsu ausinėse nebuvau sužavėtas. Garso lygis žemas, kokybė nebloga - žodžiu, svarbiausia, kad nereikia jokių papildomų perėjimų ar specialių ausinių.

Kamera

Kameros dažniausiai nebūna pigesnių kiniškų telefonų privalumas, o „Xiaomi Mi 9T Pro“ yra tik dar vienas to pavyzdys. Taip, jis turi tikrai neblogai ant popieriaus atrodančias kamerų specifikacijas ir taip, jis tikrai gali fotografuoti. Tačiau mane stebina vienas dalykas - pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie tai, jog „Xiaomi“ išmaniųjų telefonų kamerų galimybes galima labai nesudėtingai pagerinti su „Google“ kuriame kameros programėle.

Taigi, man keisčiausia yra tai, kad gamintojas jau ne vienerius metus vis gerina kamerų specifikacijas, tačiau programinėje įrangoje pakeitimai vis dar nesišviečia. Žinoma, negalėčiau sakyti, jog nevyksta visiškai jokie pokyčiai, tačiau akivaizdu, kad esamų pokyčių nėra gana. Ir nesupraskite manęs neteisingai, esu įsitikinęs, kad daugiau investavus ne į geležį, o ją išnaudojančią programinę įrangą, galima pasiekti tikrai geresnių rezultatų.

Niekam ne paslaptis, jog dauguma „Xiaomi“ telefonų savininkų, nenorėdami taikstytis su gamykliškai įdiegtos kameros programėlės smegenų netobulumais, naudoja trečiųjų šalių „Google Camera“ aplikaciją. Vis dėlto savo apžvalgose mes vertiname tai, ką siūlo pats gamintojas, todėl pažiūrėkime į tas „Xiaomi“ kamerų galimybes, kokios jos yra ištraukus įrenginį iš dėžutės, o jeigu domins rezultatai, gaunami su „Google Camera“ aplikacija – apie tai paruošime tekstą kitai savaitei.

„Xiaomi Mi 9T Pro“ nugarėlėje turi tris kameras, kurių galimybės yra labai panašios į pirmtako. Pagrindinis 48 megapikselių, antrasis 8 MP teleobjektyvas, o trečioji kamera – 13 MP raiškos itin plataus kampo. Pagrindinė kamera, nors ir yra 48 megapikselių, pagal nutylėjimą 4 mažesnius pikselius sujungia į vieną ir fotografuoja 12MP rezoliucija, kas padeda nuotraukoje sugauti daugiau šviesos. Tačiau net ir fotografuojant tokia raiška nebus kuo skųstis.

  • Standartinė

  • Standartinė

  • Standartinė

  • Standartinė

Fotografijos dienos metu, mano nuomone, yra tikrai kokybiškos, bet nereikėtų pamiršti ir 48 MP režimo, kuris suteiks dar didesnį detalumą, kas labai aiškiai pasimato, kai didiname nuotraukas. Žinoma, fotografuoti prie gero apšvietimo sugeba ne tik visi šių dienų flagmanai, bet žemesnės klasės įrenginiai.

  • 48 MP

  • 48 MP

  • 48 MP

  • 48 MP

Atskiro paminėjome verta ir itin plataus kampo kamera, kuri sugeba fiksuoti vaizdą beveik 125 laipsnių kampu. Naudodami šį objektyvą galėsite užfiksuoti tikrai daug vaizdo, tačiau šiuo atveju nemažai problemų kyla su objektais, kurie yra toliau nuo centro. Iš esmės panaši situacija yra daugumoje telefonų su tokio tipo kameromis, tačiau priešingai nei šiame, konkurentų išmaniuosiuose vaizdas programiškai šiek tiek patobulinimas, kas leidžia išgauti geresnį galutinį rezultatą.

  • Plataus kampo fotografija

  • Plataus kampo fotografija

Daugiausiai kritikos turėčiau portretų fotografijai, naudojančiai teleobjektyvą. Norite užfiksuoti puikių kadrų? Susiraskite labai gerai apšviestą vietą, nes kitu atveju teks ganėtinai stipriai nusivilti. „Xiaomi Mi 9T Pro“, drįsčiau teigti, jog portretus prie prastesnio apšvietimo fiksuoja labai prastai, kas lemia didesnį optinio triukšmo lygį bei detalumo nuostolius.

Žinoma, prelegentas palaiko ir naktinio fotografavimo režimą. Labai didelių lūkesčių šiuo klausimu neturėjau, tačiau galiu pasakyti, jog buvau lengvai nustebintas. Nors fotografuojant tamsoje reikia pasistengti telefoną laikyti kuo tvirčiau, bet to rezultatai praktiškai visais atvejais yra verti to papildomo vargo. Esant prieblandoje taip pat galima išgauti tikrai gerų kadrų, ką galite matyti ir žemiau esančioje galerijoje.

Pažvelkime ir į asmenukių kamera, kuri slepiasi viršutinėje „Xiaomi Mi 9T Pro“ dalyje. Jeigu nenaudosite portretų režimo – tikrai galite užfiksuoti puikių nuotraukų, tačiau jei vis dėlto nuspręsite jį panaudoti, teks susitaikyti su ganėtinai nenatūraliai atrodančiomis asmenukėmis.

Baterija

Jeigu reikėtų išrinkti labiausiai patobulintą telefono savybę, lyginant su „Xiaomi Mi 9“, tai tikriausiai būtų baterija. „Mi 9T Pro“ modelis turi net 4000 mAh talpos akumuliatorių, garantuojantį kur kas geresnį baterijos tarnavimo laiką. Kiek anksčiau, mano kolega Ignas, teigė, jog „Xiaomi Mi 9“ pasižymi vidutiniška ištverme. Tad jeigu pastarojo telefono bateriją laikysime gera, tai tą, kuri naudojama „Mi 9T Pro“ modelyje, būtų galima pavadinti puikia.

Jeigu trumpai, prelegentas be jokių problemų išgyvena net ir ilgiausią dieną. Nors nesu pats aktyviausias telefonų naudotojas, tačiau mano diena prasideda maždaug 7 ryto ir kartais baigiasi gerokai po vidurnakčio. „Xiaomi Mi 9T Pro“ prieš einant miegoti dažniausiai rodydavo apie 15 proc. likusios baterijos ir tai tikrai geras rezultatas. Taip, tai ne „Huawei“ flagmanų galimybės, tačiau pakankamai gerai, jog negalėčiau kabinėtis.

Vis dėlto turiu keletą nusiskundimų. „Xiaomi Mi 9T Pro“ nepalaiko belaidžio įkrovimo, nors ši funkcija buvo truputį anksčiau išleistame „Mi 9”. Kai kurie kinų gamintojai, atrodo, specialiai ignoruoja šią funkciją, o gal tiesiog bando sutaupyti, tačiau 2020 metams beldžiantis į duris tokia galimybė privalo pagaliau tapti standartu. Dar vienas dalykas – išmanusis palaiko net 27W galios greito įkrovimo funkciją, tačiau dėžutėje su telefonu gauname tik 18W įkroviklį. Galingesnį blokelį teks įsigyti atskirai.

Norint visiškai įkrauti „Mi 9T Pro“ Jums reikės kiek daugiau nei valandos, o tai tikrai labai geras rezultatas. Galbūt ne pats geriausias, tačiau ir labai labai toli nuo kai kurių konkurentų, kur įkrovimas vis dar trunka daugiau nei porą valandų.

Jeigu norite trumpos išvados apie bateriją, pasakysiu, jog tai nebus stebuklas, kaip apie tai forumuose atsiliepia kai kurie naudotojai, bet „Xiaomi Mi 9T Pro“ be problemų išgyvens dieną, o gal net ir daugiau, o atėjus laikui papildyti energijos atsargas, įkrovimas nesukels jokių problemų. Vienintelė rimtesnė bėda – belaidžio įkrovimo nebuvimas, aišku, jeigu šią funkciją naudojate.

Verdiktas

Dažniausiai parašyti galutinį verdiktą apie išmanųjį telefoną man yra sunkiausia ažvalgos dalis, tačiau „Xiaomi Mi 9T Pro“ atveju, galvos laužyti nereikėjo. Visų pirma, norėčiau pasakyti, kad dabar identišką mano testuotam modeliui, „Xiaomi Mi 9T Pro“ iš „Gearbest“ galima užsisakyti už 323,46 euro - mėlynos spalvos versijai reikėtų panaudoti GBM9TPRO4, o jeigu pirksite juodą - GBM9TPRO6 nuolaidos kodą. Abu variantus rasite paspaudę šią nuorodą.

Taigi, šio išmaniojo telefono kaina tikrai puiki, o tačiau ne ką prastesnės ir jo galimybės. Man labiausiai patiko puikus dizainas, ekranas be jokių išpjovų ir, žinoma, galingos specifikacijos. „Xiaomi Mi 9T Pro“ tikrai nėra geriausiai fotografuojantis telefonas rinkoje ir neturi labai gerų garsiakalbių, tačiau nedideli skaičiai etiketėje viską kompensuoja - šiai dienai surasti geresnį variantą už tokią sumą yra neįmanoma misija. Žodžiu, griebkite mėlynos spalvos „Xiaomi Mi 9T Pro” iš mano pateiktos nuorodos ir galėsite būti ramūs, kad pasirinkote geriausią kainos/kokybės santykį turintį telefoną dar ilgiems metams į priekį.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas