Viena pirmųjų „Apple“ duomenų talpyklų Rytų Europoje – „Bitėje“

Lukas Snarskis

2020-05-19, 08:30 (atnaujinta 2022-11-30, 12:47)

0 komentarų
Viena pirmųjų „Apple“ duomenų talpyklų Rytų Europoje – „Bitėje“

„Bitės“ tinkle įdiegta „Apple“ spartinančioji duomenų saugykla – viena pirmųjų šios JAV kompanijos duomenų talpyklų Rytų Europoje. Ji leis „Apple“ įrenginių atnaujinimus bei programėles atsisiųsti greičiau, taip pat sklandžiau naudotis vaizdo įrašų nuomos ir muzikos klausimo platformomis „Apple TV“ ir „iTunes“. „Bitės“ tinkle taip pat atliktas ir kitas svarbus patobulinimas – tiesiogine serverių jungtimi susijungta su kita milžine – kompanija „Microsoft“. Jos produktais interneto vartotojai taip pat galės naudotis sparčiau.

„Sprendimą, kur turėtų atsirasti laikinosios duomenų saugyklos, priima turinio tiekėjai – šiuo atveju tai yra „Apple“. Kompanija nusprendė, kad viena iš talpyklų turėtų atsidurti būtent Lietuvoje ir būtent „Bitės“ tinkle tam, kad čia gyvenantiems vartotojams būtų užtikrintas sklandesnis paslaugų veikimas. Lietuvoje įdiegta saugykla yra ir viena pirmųjų kompanijos duomenų talpyklų visoje Rytų Europoje. Esame antras pagal dydį interneto srauto į užsienį valdytojas Lietuvoje, todėl didelė dalis užklausų „Apple“ kompanijos serveriams keliauja būtent per „Bitės“ tinklą“, – pasakoja Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ technologijų vadovas.

Spartinančioji duomenų saugykla (angl. cache) yra specialius serveris viename „Bitės“ duomenų centrų. Jis saugo dažniausiai vartotojų naudojamą turinį – atnaujinimus, programėles, filmus ar garso įrašus. Tokiu būdu jis leidžia visus šiuos duomenis kur kas greičiau parsisiųsti ar jais naudotis, nei tai būtų įmanoma serveriams esant kitoje šalyje.

Kompanijos „Apple“ spartinančioji duomenų saugykla jau įdiegta Vilniuje ir leidžia įrenginių atnaujinimus bei parduotuvės „App Store“ programėles atsisiųsti greičiau. Taip pat paspartina „Apple TV“ platformos filmų ir serialų užsikrovimo laiką, o muzikos klausymosi platformoje „iTunes“ muziką ir kitą turinį vartotojai taip pat gali atsisiųsti sparčiau.

„Šis atnaujinimas vartotojams labai svarbus, nes „Apple“ ekosistema „Bitės“ tinkle yra labai populiari ir vartotojai intensyviai siunčiasi turinį iš įvairių jos platformų. Piko metu duomenų siuntimosi srautas „Apple“ serveriuose yra itin aukštas – labiausiai jį augina vaizdo turinio vartojimas“, – sako G. Butėnas.

Greičiau veiks ir „Microsoft“ programos

„Bitės“ tinkle taip pat atliktas ir kitas svarbus pokytis – tiesioginis serverių sujungimas (angl. Private Network Interconnect, PNI) su „Microsoft“. Tai reiškia, kad interneto vartotojai, naudojantys tokius „Microsoft“ produktus kaip programų paketą „Office“, karantino metu dirbančiuosius ir besimokančiuosius ypač gelbėjusią nuotolinio bendravimo programą „Teams“ ar Lietuvoje itin populiarėjantį socialinį tinklą „LinkedIn“, pasiekia kompanijos serverius tiesiogiai, be tarpininkų. Tai taip pat leidžia šiais ir kitais produktais naudotis sparčiau – be trukdžių bendrauti per atstumą, greičiau išsaugoti ar iš internetinės debesijos atsisiųsti dokumentus, greičiau atnaujinti „LinkedIn“ naujienų srautą.

„Bitės“ tinkle veikia ne tik „Apple“, bet ir „Facebook“, „Google“, duomenų valdymo platformos „Akamai“ bei ką tik įdiegta žaidimų kompanijos „Valve“ laikinosios duomenų saugyklos. Jos leidžia greičiau gauti socialinio tinklo „Facebook“ informaciją, vaizdo turinį – platformoje „YouTube“, greičiau apdoroti „Google“ užklausas, atsisiųsti žaidimus iš platformos „Steam“. Taip pat „Bitės“ klientai gali sparčiau parsisiųsti programinės įrangos atnaujinimus į savo kompiuterius ar išmaniuosius įrenginius.

Šiuo metu „Bitės“ tinklas iš Lietuvos tiesiogiai sujungtas su mazgais Amsterdame, Frankfurte, Maskvoje, Stokholme ir Varšuvoje. „Bitė“ tiesioginiu papildomu 160 Gb/s kanalu yra sujungusi ir savo tinklus Lietuvoje ir Latvijoje. Šiais „Bitės“ kanalais į užsienį naudojasi bendrovės namų ir verslo klientai. Tarp pastarųjų – ir kiti šalies interneto tiekėjai, kurie savo klientų užklausas į kitų šalių tarnybines stotis nukreipia per „Bitės“ tinklą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

0 komentarų

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas