„Redmi Note 9s“ apžvalga: pigus vidutiniokas, kurį pralenkti konkurentams bus labai sunku

Kinijos kompanija „Xiaomi“ vidutinės klasės segmente turi ne vieną puikų pasiūlymą ir kiekvienas metais pateikia jų vis daugiau. Bene daugiausiai dėmesio šioje kategorijoje sulaukia, dabar jau dukterinės įmonės, „Redmi“ kuriami įrenginiai.

Prieš keletą metų bandėme „Redmi Note 7“, praėjusiais metais testavome net kelis „Redmi Note 8“ serijos modelius, o visai neseniai į mūsų testavimo laboratorijas pateko ir „Redmi Note 9S“, kuris yra vienas iš keleto šiemet pristatytų „Redmi Note 9“ serijos telefonų. Pernai debiutavę pirmtakai šiam naujokui kartelę iškėlė labai aukštai, tad dabar kyla klausimas, ar jis sugebėjo ją perlipti.

Prieš pradėdami šią apžvalgą, norėtumėme padėkoti mūsų partneriams „Gearbest“, kurie apžvalgai parūpino mums ši „Redmi Note 9S“. Dabar internetinėje parduotuvėje šį vidutinioką galima įsigyti už maždaug 190 eurų, o tai padaryti galite paspaudę čia, bet jokiu būdu nepamirškite panaudoti nuolaidos kodo GBREDMIN9S123. Taigi, pažvelkime į šį nebrangų „Xiaomi“ šedevrą.

Dizainas

Pastaruosius keletą metų tampa vis sunkiau ir sunkiau vertinti išmaniųjų telefonų dizainą. Dauguma jų pasižymi labai panašiomis formomis, naudojamomis tomis pačiomis medžiagomis, o ir kiti elementai yra labai panašūs. Nepaisant to, „Redmi Note“ serijos įrenginiai visuomet buvo kiek kitokie nei dauguma kitų produktų rinkoje, o tai nesunku pastebėti ir su naujuoju „Redmi Note 9s“.

Visų pirma, šis modelis iš abiejų pusių yra apsaugotas „Corning Gorilla Glass 5“ apsauginiu stiklu. Taip, tai nėra pats naujausias „Corning“ produktas, tačiau vos kelis šimtus eurų kainuojančiam telefone tai vis tiek yra geras ženklas. Nugarėlė pasižymi kiek lenktais kraštais, o pats įrenginys yra ganėtinai lengvas, tačiau nepaisant to labai maloniai nugula rankoje.

Žvelgiant į „Redmi Note 9s“ nugarėlę, sunku nepastebėti ir kiek kitokios kamerų modulio išvaizdos, nei jau spėjome įprasti šiemet - šio telefono galinėje dalyje nerasime milžiniško stačiakampio ar elektrinę viryklę primenančių iškilimų kairėje pusėje. „Redmi“ dizaineriai užapvalino kvadrato kraštus, į jį sumontavo keturias kameras, o kiek žemiau, juodame dizaino elemente paliko LED blykstę su keletu nedidelių užrašų iš abiejų pusių. Tiesa, viršutinės dvi kameros dar turi papildomą apvadą, kuris pagyvina dizainą.

Priekinėje telefono dalyje be didžiulio ekrano pastebėsime ir kiek didesnius rėmelius, kurie turbūt nelabai kuo skiriasi nuo praėjusių metų modelio, kas šiek tiek nuvilia. „Redmi Note 9s“ dešinėje briaunoje turi SIM kortelių lizdą, o kairėje – garso reguliavimo bei kiek įdubusį įjungimo mygtuką, kuris taip pat yra ir pirštų antspaudų skeneris.

Ganėtinai senai teko naudoti pirštų antspaudų jutiklį, kuris įmontuotas šoninėje briaunoje, tačiau „Xiaomi“ sprendimas – puikus. Visų pirma, jo pozicija yra ideali ir nereikalaujanti jokių papildomų veiksmų, o ir sparta nepaliks abejingų. Toks gamintojo ėjimas, mūsų nuomone, yra kur kas geresnis už pigų po ekranu montuojamą jutiklį, sutinkamą pas kai kuriuos konkurentus ir veikiantį netiksliai bei vėžliškai lėtai.

Dizaino prasme, „Redmi Note 9s“ yra tikrai dailus telefonas – nugarėlė atrodo labai elegantiškai, rėmeliai didoki, bet nėra tokie milžiniški kaip kad buvo populiaru prieš keletą metų, o ir visi mygtukai savo vietose. Kaip bebūtų, įrenginys yra pakankamai lengvas ir bent jau man norėtųsi kažkokio akcento, kuris leistų pasijausti tarsi rankoje laikytume flagmaną.

Ekranas

Prieš porą metų išmaniųjų telefonų gamintojai vertėsi per galvą siūlydami siaurus ir ilgus ekranus turinčius aukščiausios klasės įrenginius. Galiausiai šis sprendimas pasiekė net ir biudžetinio segmento prietaisus, tad pradėta ieškoti kitų triukų. Šiuo metu populiarėja didelį atsinaujinimo dažnį turintys ekranai bei po ekranu montuojami pirštų antspaudų jutikliai, tačiau šie sprendimai dar pernelyg nauji ir brangūs, kad pasiektų tokius nebrangius telefonus kaip „Redmi Note 9s“.

Šis modelis pasižymi 6,67 colių įstrižainės LCD ekranu su Full HD+ raiška, kas šiuo metu yra visiškas standartas tokios klasės įrenginiuose. Šiame kainos segmente rasti kažką išskirtinio yra pakankamai sudėtinga, o iš to, kas šiemet buvo pristatyta, galbūt išskirti būtų galima nebent „Realme 6“ modelį, kuris kartu su 60 Hz atsinaujinimo dažniu pasiūlė ir 90 Hz. Kaip bebūtų, „Xiaomi“ to nesiūlo, o ir labai didelių pokyčių lyginant su praėjusių metų modeliu čia nepastebėsime.

Kalbant apie patį ekraną, spalvos atrodo pakankamai natūralios, tačiau jau norėtųsi matyti AMOLED matricoms būdingą didelį kontrastą ir sodrius tonus. Užtat ekrano raiška pakankama ir labai didelių priekaištų gamintojui pareikšti būti sunkoka. Net ir kai kurie kelis kartus daugiau kainuojantys telefonai nesistengia pasiūlyti didenės rezoliucijos. Kuo gamintojas bando papirkti pirkėjus - „TUV Rheinland” organizacijos sertifikatu, pažyminčiu nedidelį išspinduliuojamą mėlynos spalvos kiekį ir draugiškumą akims.

Didžiausias ekrano trūkumas – kiek tamsesnės spalvos aplink asmenukių kameros apskritimą. Tai ganėtinai sunkiai pastebima tamsiame fone, tačiau jeigu įsijungsite programėlę su šviesiu fonu aplink iškirpimą – tai tikrai patrauks jūsų dėmesį. Kitas nedidelis nusiskundimas – vidutinis šviesumo lygis. Kai kuriais atvejais turinį gali tapti sunku įžiūreti ryškioje saulės šviesoje.

Per beveik metus „Xiaomi“ neatliko didelių pokyčių ekrano srityje, tačiau tai, kas yra dabar – daugiau nei pakankama tokios klasės telefone ir bent jau šiai dienai tikėtis kažko geriau būtų sunku.

Veikimas

„Redmi” išmanieji niekada nebuvo galios etalonai. Aparatinė įranga užtikrindavo sklandų veikimą, bet vos įsijungus sudėtingesnę aplikaciją, iškart pasimatydavo įrenginio klasė. Tai lėmė, jog gamintojas pradėjo eksperimentuoti ir praėjusių metų „Redmi Note 8 Pro” (jo apžvalgą rasite čia) įdiegė „MediaTek” lustą. Nors rezultatas nebuvo blogas, šiemet nuspręstą grįžti prie vis dar pažangesnių „Qualcomm” lustų.

„Redmi Note 9s“ montuojamas „Qualcomm Snapdragon 720G“ procesorius, kuris yra visa galva aukščiau už mikroschemas, randamas pirmtakuose. Jam talkina 4 GB operatyviosios (RAM) bei 64 GB vidinės atminties. Tiesa, jeigu manote, kad jums to bus maža, galite įsigyti ir modelį su 6 GB RAM ir 128 GB vidine talpykla. Mūsų gautas modelis turėjo mažesnius skaičiukus atminčių grafoje, tačiau tai tikrai nebuvo problema.

Jeigu reikėtų trumpai įvertinti šio įrenginio veikimą, jam būtų galima rašyti aukštą balą. Kasdieniam naudojimui „Redmi Note 9s“ yra jeigu nei idealus, tai puikus variantas, o reikalui esant ir intensyvūs grafiniai žaidimai tikrai nebus labai sudėtinga užduotis, žinoma, su atitinkamais nustatymais. Šio telefono galimybėmis galėjau įsitikinti ir jau tradiciniu tapusiame mūsų teste. Išmanusis be jokių problemų atidarė socialinių tinklų („Instagram”, „Facebook”, „Messenger” ir „WhatsApp”), naujienų portalų („DELFI”, „15min.lt”), „AnTuTu”, kameros ir „YouTube” programėles bei be sutrikimų aukščiausiais grafikos nustatymais leido žaisti „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimus.

Privalu paminėti ir tai, jog nepaisant žemos kainos, „Redmi Note 9s“ parduodamas su jau įdiegta „Android 10“ operacinės sistemos versija, kartu su „MIUI 11“ vartotojo sąsaja. Smagu ir tai, kad „Xiaomi“ sugeba ne tik išleisti telefoną su naujausia „Android“ versija, tačiau ir ilgai bei dažnai jai tiekti atnaujinimus. Apžvalgos rašymo metu įrenginys turėjo gegužės mėnesio saugumo papildinį, kas yra tikrai malonus ir pigiems prietaisams neįprastas dalykas.

Garsas

Garso sritis tikrai nėra, ta sritis, kur žibėtų tokie telefonai kaip Redmi Note 9s“. Tai, kad pigesniuose telefonuose neišgirsime puikios garsų kokybės neturėtų būti didelė paslaptis, nes net ir aukštesnės ar aukščiausios klasės įrenginiai ne visuomet mums gali pasiūlyti stereo garsą.

„Redmi Note 9s“, garso savybėmis, mažai kuo skiriasi nuo praėjusiais metais išleisto „Redmi Note 8 Pro“ modelio, kas yra labaiu trūkumas nei komplimentas.

Apatinėje išmaniojo telefono dalyje rasime vieną ir vienintelį garsiakalbį, kurio atkuriamas garsas yra vidutiniškas. Žinoma, kažkas gal apsidžiaugs dėl vis dar egzistuojančios ausinių jungties, tačiau ar tai yra būtinybė 2020 metais – labai abejoju. Kaip bebūtų, „Xiaomi“ garso atžvilgiu ir vėl pataupė ir šis modelis negali pasiūlyti nieko tokio, kas būtų verta bent menkiausių pagyrų.

Kamera

Nebrangūs išmanieji telefonai ir puikios kameros – dažniausiai sunkiai suderinamas junginys, tačiau „Xiaomi“ kasmet siūlo vis geresnes galimybes, o „Redmi Note 9S“ yra tik dar vienas to pavyzdžių. Visų pirma, nugarėlėje nesunku pastebėti keturias kameras, kurios kaip jau minėjau, išdėliotos minimalistinio dizaino modulyje.

Pagrindinė „Redmi Note 9S“ kamera pasižymi 48 MP raiška, antroji kamera – plataus kampo su 8 MP sensoriumi. Taip pat rasime ir 2 MP gylio jutiklį bei 5 MP makro kamerą. Šiame modelyje nesunku pastebėti tęstinumą, lyginant su praėjusios kartos modeliu - didelis objektyvų skaičius ir aukštos rezoliucijos pagrindinė kamera. Tiesa, jos raiška šiemet šiek tiek mažesnė nei „Redmi Note 8 Pro”. Kaip bebūtų, skaičiai lieka skaičiais, o svarbiausias dalykas – rezultatai.

Kas jau ne pirmus metus džiugina pigiuose „Xiaomi“ išmaniuose telefonuose – spalvų natūralumas. Fotografuojant dieną standartiniu režimu, pagal nutylėjimą nustatyta 12MP raiška, rezultatai tikrai geri. Detalumas nenuliūdina, kontrastas taip pat. Tiesa, įsijungus 48MP režimą gali tekti nusivilti, nes detalumo prieaugis labai nedidelis, o šviesos kadre kur kas mažiau. Vis dėlto jeigu pagrindinė kamera leis pasidžiaugti stebėtinai geromis nuotraukomis, tai viskas pasikeičia kalbai pakrypus apie plataus kampo jutiklį.

Fotografuojant su plataus kampo kamera nesunku pastebėti, jog vaizdas tampa gerokai tamsesnis, detalumas taip pat prastesnis nei su pagrindine kamera. Kita vertus, su tokio tipo objektyvams būdingu kraštų iškraipymu tvarkomasi palyginti neblogai. Tačiau kas išties gali nustebinti – makro kamera, kuri atlieka stebėtinai gerą darbą. Ji leidžia objektus fotografuoti iš labai mažo atstumo ir Instagramui paruošti geros kokybės ir labai profesionaliai atrodančių nuotraukų. Klausimas, kaip dažnai ją naudosite, bet bent jau galite žinoti, kad prireikus ji su užduotimi tikrai susitvarkys.

Kalbant apie 2MP gylio jutiklį, daugžodžiauti nėra dėl ko. Vienintelė jo užduotis - padėti pagrindinei kamerai sulieti vaizdą už objekto ir įamžinti profesionaliai atrodantį portretą. „Xiaomi” jau spėjo per keletą metų ištobulintį šį režimą, nors kaip ir kitų gamitnojų telefonuose kartas nuo karto pasitako netikslumų. Galbūt tik pats fonas galėtų būti suliejamas ne taip stipriai, nes kartais gali susidaryti įspūdis, jog tai atlikta su kokia nors nuotraukų redagavimo programėle.

Priekinė dalyje įtaisyta 16 MP asmenukių kamera. Kažkokių naujienų su šia „Redmi Note 9s“ kamera nepasiūlė – esant geram apšvietimui tikrai galima užfiksuoti neblogų asmenukių, tačiau prieblandoje jau teks ieškoti alternatyvų.

Pasvėrus viską, turime labai panašią situaciją kaip ir su ankstesniais „Redmi Note” - gera pagrindinė kamera ir abejotinos kokybės likę sensoriai. Gera žinia nebent tai, kad galimai dėl pažangesnio vaizdo apdorojimo algoritmo pagrindinio jutiklio nuotraukos nuo flagmanų atsilieka kur kas mažiau, o makro kamera, nors vis dar abejotino reikalingumo, nebėra bevertė.

Baterija

„Xiaomi“ kiekvienais metais vis didina šios serijos išmaniųjų telefonų baterijas, o dabartinio modelio akumuliatorius pasiekė įspūdingus 5020 mAh. Taigi, nors „Redmi Note“ serijos įrenginiai stebino savo ištverme, „Redmi Note 9s“ kartelę iškėlė dar aukščiau.

Vienas įdomiausių dalykų, susijusių su telefono baterija, yra gamintojo pridedamas 22,5W įkrovimo blokelis. Visa intriga yra tame, jog „Redmi Note 9s“ palaiko tik 18W greitąjį įkrovimą, o kodėl „Xiaomi“ nusprendė įdėti galingesnį krovimui skirtą įrankį – sunku suprasti. Na, turbūt svarbiausia tai, kad jis bent jau jis nėra mažesnio galingumo nei palaiko išmanusis.

Akivaizdu, jog „Redmi Note 9s”, atstovaudamas vidutiniam segmentui, neturi belaidžio ar atvirkštinio įkrovimo galimybės. Greitasis krovimas taip pat nėra pats greičiausias rinkoje, tačiau tai yra sunkiai pastebima problema. „Redmi Note 9s“ baterijos ištverme lenkia absoliučią daugumą kitų „Android“ telefonų ir tai laikyčiau viena pagrindinių jo stiprybių. Koks kitas visavertis šiuolaikinis telefonas gali taikytis į beveik 3 dienų veikimą vienu įkrovimu?

Apibendrindamas galiu pasakyti, kad su šiuo telefonu Jums neteks galvoti apie išorines baterijas ar ieškoti artimiausios rozetės tam, kad skubiai galėtumėte įkrauti savo telefoną. Už kiek daugiau nei 200 eurų surasti kažką geresnio būtų labai sunku, o jeigu Jūs žinote – pasidalinkite informacija komentaruose.

Verdiktas

„Redmi Note“ serijos išmanieji telefonai visuomet buvo tarp lyderių savo kategorijoje, o „Redmi Note 9s“ tikrai netapo išimtimi iš taisyklės. „Xiaomi“ kasmet būsimiesiems pirkėjams susuka galvas pristatomų įrenginių gausa, tačiau dėl šio modelio galite būti ramūs – jis tikrai vertas jūsų dėmesio.

Visų pirma, nors įrenginys ir pakankamai pigus, jo dizainas bent jau minimaliai išsiskiria iš gausybės kone identiškų telefonų, kurie jau buvo pristatyti šiemet. „Redmi Note 9s“ mums pasiūlys tikrai puikų baterijos tarnavimo laiką, stabilų veikimą ar tikrai neprastą ekraną. Net ir fotografavimo galimybės šiame, maždaug 200 eurų kainuojančiame išmaniajame yra kur kas geresnės nei būtų galima tikėtis.

Ar verta pirkti „Redmi Note 9s“? Tikriausiai, kad taip. Jeigu nenorite labai stipriai peržengti 200 eurų biudžeto – tai turbūt vienas geriausių pasirinkimų, kuriuos šiuo metu galima rasti Lietuvoje ar apskritai visame internete. Kaip jau minėjome, šį įrenginį mums išbandyti pasiūlė internetinė parduotuvė „Gearbest“, kurioje modelis su 4 GB operatyviosios (RAM) bei 64 GB vidinės atminties kainuoja vos 190,22 eurų, o jį įsigyti galite paspaudę čia. Tiesa, nepamirškite panaudoti nuolaidos kodo GBREDMIN9S123.

Privalumai

  • Išskirtinai atrodantis dizainas su gražiomis spalvomis
  • Puikus baterijos tarnavimo laikas
  • Sklandus ir spartus veikimas
  • Tinkamoje vietoje įmontuotas greitas pirštų antspaudų jutiklis

Trūkumai

  • Nuviliančios naktinės fotografijos
  • Nėra aukštesnio ekrano atsinaujinimo dažnio

6 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Tomas

Puikus telefonas už protingą kainą. Jei neturėčiau dabar naudojamo MI 9T, griebčiau šitą daiktą ????

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas