„Huawei“: 5G kibernetinė sauga yra geriausia, kokią kada nors galėjo pasiūlyti industrija

Lukas Snarskis

2021-01-19, 15:40 (atnaujinta 2022-11-29, 01:57)

0 komentarų
„Huawei“: 5G kibernetinė sauga yra geriausia, kokią kada nors galėjo pasiūlyti industrija

Praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje rinkoje pasirodę pirmieji mobilieji telefonai teturėjo vieną funkciją – balso skambučius, leidusius žmonėms susisiekti vieniems su kitais, net ir esant už daugybės kilometrų. Laikui bėgant, pokalbius papildė SMS žinutės, o maždaug 2000 metais mobilieji telefonai įgavo galimybę naršyti internete. Būtent tai tapo pagrindine industrijos vystymosi kryptimi, todėl po dešimtmečio prasidėjo ketvirtos kartos mobiliojo ryšio era, įgalinusi nešiojamų įrenginių savininkus belaidžiu būdu transliuoti aukštos raiškos vaizdo turinį bei siųstis įvairias programėles. Pasak Mika Lauhde, „Huawei Technologies“ viceprezidento kibernetinio saugumo ir privatumo klausimais, šiuo metu pasaulyje vykstanti 5G tinklo plėtra suteikia beprecedenčių galimybių tiek verslo, tiek įprastiems vartotojams, tačiau tuo pat metu skatina atsakingiau pažvelgti į jo saugumą.

Duomenų apsauga tobulėja su kiekviena karta

Pagrindinis visas mobiliojo ryšio tinklų kartas vienijantis aspektas yra tai, jog jų atsiradimą inicijavo nuolat augantys vartotojų poreikiai ir lūkesčiai bei paslaugų teikėjų motyvacija juos patenkinti. Natūralu, jog dėl šios priežasties kiekviena nauja karta sukelia ir naujų kibernetinio saugumo iššūkių. Vis dėlto „Huawei“ atstovas įsitikinęs – atsiradus naujoms grėsmėms visada randami būdai užkirsti kelią tykantiems pavojams, užtikrinti saugumą bei suteikti vartotojams pasitikėjimą naujomis technologijomis.

„Tinklo saugumo pagrindas – duomenų apsauga, pasitelkiant šifravimą – reikšmingai tobulėja su kiekviena mobiliojo ryšio karta. Šios evoliucijos pasekmė yra tai, jog 5G neabejotinai lenkia viską, kas prieš tai egzistavo šioje industrijoje. Penktos kartos mobilusis ryšys ne tik turi visas pirmtakų funkcijas, tačiau taip pat išsprendžia daugybę saugumo problemų, kuriomis pasižymėjo 2G, 3G ir 4G. Taigi, kalbant apie 5G kibernetinės saugos problemas, reikėtų turėti omenyje, jog šis tinklas suteikia geriausią apsaugą, kokią kada nors galėjo pasiūlyti industrija“, – teigia Mika Lauhde. Svarbu paminėti ir tai, kad penktos kartos mobiliojo ryšio saugumo privalumai bus geriau pastebimi tada, kai 5G infrastruktūra bus visiškai išplėtota ir komercinės pramonės šakos pradės aktyviau naudotis tinklu.

„Huawei Technologies“ viceprezidentas akcentuoja, jog žvelgiant į 5G plačiau, labai dažnai neatkreipiamas dėmesys į tai, kaip stipriai į ryšio saugumo užtikrinimą yra įsitraukusios įvairios valdžios institucijos, tokios kaip Vokietijos federalinis informacinės saugos biuras (BSI) ir Jungtinės Karalystės Kibernetinio saugumo centras. Šios įstaigos pabrėžia, kad penktos kartos tinklo saugumas yra svarbesnis už viską, todėl jos siekia įsitikinti, jog visos suinteresuotos šalys remtųsi tais pačiais saugumo kriterijais. Bendrovės, kurios gamina 5G įrangą, taip pat turi to laikytis, todėl yra kuriami standartai, gairės ir auditai, patvirtinantys produkcijos saugumą.

„Šioje srityje didžiuojamės, kad „Huawei“ ryšio infrastruktūra atitinka aukščiausią tinklo saugumo standartą NESAS. Tai reiškia, kad mūsų belaidė 5G ir pagrindinė tinklo įranga (5G RAN gNodeB, 5G Core UDG, UDM, UNC, UPCF) bei LTE eNodeB buvo kurta, atsižvelgiant į standartines gaires, ir sėkmingai išbandyta. NESAS sertifikatas įrodo, kad kompanijos tinklo sistemos atitinka aukščiausius saugumo reikalavimus, ir pabrėžia mūsų pasiryžimą užtikrinti, kad 5G tinklai visame pasaulyje būtų maksimaliai apsaugoti“, – pasakoja Mika Lauhde.

Skatina kooperuotis vyriausybes ir ryšio įrangos gamintojus

Kitas su kibernetiniu saugumu susijęs aspektas yra tai, jog gamintojai turi ne tik tobulinti tinklo pajėgumą ir veikimą, bet ir neatsilikti nuo visų nuolat besikeičiančių taisyklių ir reikalavimų. Šis procesas kasdien vis sudėtingėja, kadangi vyriausybės vis dar iki galo nesupranta, kaip veikia 5G tinklai bei kaip juos naudoti, tad, išsiaiškinus kokią nors naują detalę, įvedamos naujos taisyklės. Be to, kiekviena valstybė turi savo požiūrį į su 5G susijusių įstatymų leidybą, tad, specialisto manymu, įrangos gamyba pamažu tampa pačiu lengviausiu tinklo plėtros etapu.

„Huawei“ pasaulyje pirmauja 5G telekomunikacijų srityje, kas reiškia, jog daugiausiai rinkoje investuojame į įrangos saugumą, tačiau kiti gamintojai taip pat reikšmingai prisidėjo, kurdami bendrą šios technologijos kūrimo ekosistemą. Dėl to kibernetinio saugumo neįvardyčiau mūsų iššūkiu, kadangi tinklą visame pasaulyje plėtojame kartu su patikimais mobiliojo ryšio operatoriais, kurie šioje srityje vysto veiklą jau daugelį metų“, – tikina ekspertas.

Jo nuomone, didžiausiu pavojumi 5G rinkoje išlieka daiktų interneto (IoT) įrenginiai. Prognozuojama, jog dėl didžiulės paklausos juos gamins daugybė skirtingų gamintojų, tarp kurių neabejotinai atsiras mažiau patyrusių rinkos žaidėjų, neturinčių pakankamai žinių apie 5G ir jo saugumo problemas.

„Tai reiškia, kad mes, 5G infrastruktūros kūrėjai, turime stengtis užtikrinti, jog mūsų įranga gebės apsaugoti tinklą nuo nepatyrusių prietaisų gamintojų keliamų grėsmių. Iš kitos pusės – 5G ryšys ir buvo sukurtas tam, kad būtų galima spręsti daiktų interneto sukeliamus saugumo iššūkius taikant priemones, kurių trūksta ankstesnės kartos ryšio tinkluose. Kartu su 5G buvo sukurta daugybė naujų kibernetinių funkcijų, todėl dabar bereikia teisingai jas išnaudoti ir laikytis aukščiausių įrangos saugumo reikalavimų – būtent taip galėsime užtikrinti kiekvieno tinklo vartotojo duomenų saugumą“, – tęsia Mika Lauhde.

Kelias į saugų 5G tinklą visame pasaulyje tęsiasi jau seniai. Šiame etape svarbiausia geresnė kooperacija tarp valstybių vyriausybių ir ryšio įrangos gamintojų. „Huawei Technologies“ viceprezidentas kibernetinio saugumo ir privatumo klausimais įsitikinęs, jog dabar vykstantys prekybos karai, kuriuose kibernetinis saugumas ir privatumas tėra derėjimosi priemonė, yra nė vienai pusei nenaudingi – šiuo metu reikia daugiau tarpusavio supratimo. Pasak jo, kiekviena technologijų ekosistemos įmonė yra pasirengusi padėti ir įsitraukti į skaidrų 5G tinklo kūrimą, atsižvelgdama į kiekvienos šalies saugumo sąlygas. Tik taip, dirbdami kartu, galėsime žengti kitą žingsnį ir išnaudoti visas 5G mums siūlomas galimybes.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Kinija turi rimtų priekaištų Europos Sąjungai: pažėrė aštrios kritikos dėl pradėto tyrimo elektromobilių rinkoje, kaltina neobjektyvumu

Arnas Balčiūnas

2024-04-19, 10:55

0 komentarų

Elektrinių automobilių populiarumas auga. Daugelis bendrovių gamina vis daugiau būtent tokiais varikliais aprūpintų transporto priemonių, o kai kuriose šalyse jų populiarumas – itin didelis. Niekam ne naujiena ir didėjantis Kinijos gamintojų populiarumas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Kinija turi rimtų priekaištų Europos Sąjungai: pažėrė aštrios kritikos dėl pradėto tyrimo elektromobilių rinkoje, kaltina neobjektyvumu

Elektrinių automobilių populiarumas auga. Daugelis bendrovių gamina vis daugiau būtent tokiais varikliais aprūpintų transporto priemonių, o kai kuriose šalyse jų populiarumas – itin didelis. Niekam ne naujiena ir didėjantis Kinijos gamintojų populiarumas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Kinijos pramonės institucija pranešė, kad Europos Sąjungos tyrimas dėl elektromobilių yra nukreiptas prieš Kinijos gamintojus, neskaidrus ir pažeidžiantis pasaulinės prekybos taisykles, net ir nežinant jo baigties.

Pernai rugsėjį Europos Komisija pradėjo tyrimą, ar nereikėtų įvesti baudžiamųjų muitų, siekiant apsaugoti Europos Sąjungos gamintojus nuo pigesnių Kinijos elektromobilių importo, kurie, kaip teigiama, gauna naudos iš valstybės taikomo subsidijavimo.

Kinijos komercijos ir mašinų bei elektronikos produktų importo ir eksporto rūmų (CCCME) viceprezidentas Shi Yonghongas reiškė susirūpinimą, kad išvados bus „iškreiptos ir neobjektyvios“.

CCCME, kurie byloje atstovauja 12 Kinijos elektromobilių gamintojų, ketvirtadienį dalyvavo posėdyje su Europos Komisija ir teigė, kad didžiausią susirūpinimą jiems kelia ES vykdomosios valdžios pavyzdinių įmonių atranka.

Jos yra BYD, „Geely“ ir „SAIC MG“. Tačiau jos neapima pagrindinių Kinijos eksportuotojų į Europą, kurie 2023 metais, pasak kompanijų grupės „Transport & Environment“, buvo „Tesla“ ir „Renault Dacia“.

S. Yonghongas teigė, kad Komisija nukrypo nuo savo didžiausių eksportuotojų atrankos principų ir tikslingai atrinko tris Kinijai priklausančius gamintojus, kad nustatytų iš anksto žinomus subsidijavimo faktus.

„Ši šališka atranka suteršė visą tiriamąjį procesą“, penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė jis.

S. Yonghongas sakė, kad tyrimui taip pat trūko skaidrumo, nes ES gamintojams buvo užtikrintas anonimiškumas ir ES nepateikė pakankamai duomenų, pavyzdžiui, ES pramonei padarytos žalos vertinimo.

Jis sakė, kad Kinijos gamintojai nedaro žalos ES automobilių gamintojams. S. Yonghongo teigimu, jie yra sutelkę dėmesį į skirtingus rinkos segmentus, nei ES gamintojai, o ES pramonė išsaugojo didelę rinkos dalį, nes pagrindiniai importuotojai iš Kinijos ir buvo patys ES gamintojai.

Jis pridūrė, kad keli ES gamintojai išreiškė pasipriešinimą tyrimui. BYD teigė, kad tyrimas gali padaryti daugiau žalos, nei naudos.

S. Yonghongas taip pat sakė, kad šis atvejis buvo „tobulas ES dvigubų standartų pavyzdys“, nes ES nepradėjo jokių veiksmų prieš beveik 400 milijardų JAV dolerių subsidijas pagal JAV infliacijos mažinimo įstatymą ir patys nukreipė milijardus eurų į baterijų ir elektromobilių gamybą.

Europos Komisija teigė, kad tyrimas ir išvados visiškai atitiks ES ir tarptautinius įsipareigojimus.

„Europa vadovaujasi taisyklėmis tiek savo sienų ribose, tiek ir visame pasaulyje. Šis, prieš subsidijas nukreiptas tyrimas yra išsamus, sąžiningas ir pagrįstas faktais“, sakė atstovas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas