Renkamės naują telefoną: naujausias „Apple“ flagmanas ar kiniškas „Android“ šedevras?

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-11-20
Renkamės naują telefoną: naujausias „Apple“ flagmanas ar kiniškas „Android“ šedevras?
0 Pasidalinimai
1368 Peržiūros

„Apple“ dar visai neseniai pristatė naujausius savo išmaniuosius telefonus, o galingiausias jų – „iPhone 12 Pro Max“. Tai didžiausias ir pažangiausias šios kompanijos produktas, tačiau kaip jis atrodo „Android“ telefonų kontekste?

Manome, kad vienas iš geriausių būdų atsakant į šį klausimą, būtų palyginimas su pažangiausiais „Android“ rinkos flagmanais. Šiam palyginimui mes parinkome du geriausius produktus iš Kinijos - tai „Xiaomi Mi 10 Ultra“ ir „Huawei Mate 40 Pro“. Abu šie išmanieji telefonai priskiriami aukščiausios klasės įrenginių kategorijai, tačiau ar jie kažkuo geresni už „Apple“ šedevrą? Pažiūrėkime.

Dizainas

Visi trys išmanieji telefonai - „iPhone 12 Pro Max“, „Xiaomi Mi 10 Ultra“ ir „Huawei Mate 40 Pro“, pasižymi išties nuostabiais dizaino sprendimais. „iPhone 12 Pro Max“ korpusą sudaro stiklinė nugarėlė su keramikine apsauga ir nerūdijančio plieno rėmas. „Xiaomi Mi 10 Ultra“ yra su labai dailia permatomo stiklo nugarėle ir aliuminio rėmeliu. „Huawei Mate 40 Pro“ yra klasikinio stiklo „sumuštinių” versija, taip pat yra net ir odinis variantas, todėl tai yra mūsų mėgstamiausias telefonas iš šių trijų.

Lyginant atsparumą vandeniui „iPhone 12 Pro Max“ yra geriausias pagal šią savybę, kadangi jis atsparus vandeniui iki 6 metrų gylio. „Huawei Mate 40 Pro“ taip pat turi IP68 sertifikatą, bet atsparus vandeniui tik iki 1,5 m, o „Xiaomi Mi 10 Ultra“ neturi jokio sertifikavimo nuo vandens ar dulkių.

Ekranas

Įdomiausio ekrano savininku reikėtų laikyti „Xiaomi Mi 10 Ultra“, kuris rodo milijardą spalvų ir turi 120 Hz atsinaujinimo dažnį. Bet tai nereiškia, kad „Mi 10 Ultra“ garantuoja aukščiausią vaizdo kokybę. „iPhone 12 Pro Max“ iš tikrųjų yra net geresnis, vaizdo kokybės atžvilgiu ir turi didesnį ryškumą, bet jam trūksta aukšto atsinaujinimo dažnio.

Iš šios trijulės, „Huawei Mate 40 Pro“ ekranas yra kiek prastesnis, kadangi turi žemesnę vaizdo kokybę ir jo atnaujinimo dažnis yra 90 Hz. Pastebėjimas, jog „Huawei Mate 40 Pro“ ir „iPhone 12 Pro Max“ gali atpažinti jūsų veidą naudojant 3D veido atpažinimo technologiją, o „Xiaomi“ flagmanas gali pasiūlyti tik pirštų antspaudų jutiklį, kuris įmontuotas po ekranu. Žinoma, tokią savybę turi abu „Android“ telefonai.

Veikimas

„Kirin 9000 5G“ procesorius, kuris yra naudojamas „Huawei Mate 40 Pro“ telefone, yra galingiausias iš trijulės, bet „iPhone 12 Pro Max“ garantuoja labai greitą ir sklandų veikimą dėka „iOS 14“ operacinės sistemos. Nepaisant silpnesnio „Snapdragon 865“ procesoriaus, „Xiaomi Mi 10 Ultra“ atrodo patraukliau nei „Huawei Mate 40 Pro“, nes jis turi iki 16 GB operatyviosios (RAM) atminties, kai „Huawei Mate 40 Pro“ turi tik 8 GB. Kalbant apie vidinę atmintį, „Xiaomi” modelis turi iki 512 GB UFS 3.1 vidinės atminties.

Žinoma, palyginti „Huawei“ flagmaną su „Xiaomi“ šedevru nėra itin sudėtinga, tačiau visai kitokia situacija į vieną eilę statant šiuos modelius su „Apple“ produktu. Skirtingos operacinės sistemos reikalauja skirtingų resursų, kad pasiekti geriausius rezultatus, todėl lyginti „iPhone 12 Pro Max“ su kitais dviem telefonais nėra visiškai tikslu. Kaip bebūtų, skaičiai sako viena, o realus veikimas nebūtinai atvaizduoja tuos skaičių skirtumus.

Kamera

Šių trijų telefonų kamerų skirtumai yra labai nedideli, bet atsižvelgiant į testų rezultatus, panašu, jog „Huawei Mate 40 Pro“ turi šiokį tokį pranašumą. Visų pirma, „Huawei“ flagmanai jau kuris laikas yra laikomi kaip geriausiai fotografuojantys išmanieji rinkoje, o didžiausias jų privalumas – puiki naktinė fotografija.

Nepaisant „Huawei“ turimo lyderio statuso, tiek „Xiaomi“, tiek ir „Apple“ jau kuris laikas lipo didžiausiam savo konkurentui ant kulnų. Net jeigu žvelgtume į „DxOMark“ kamerų specialistų testus, nesunku pastebėti, kad visi trys įrenginiai turi labai panašias galimybes, o bendras rezultatas taip pat nesiskiria taip stipriai kaip anksčiau.

Baterija

„Xiaomi“ ir „Huawei“ dažniausiai gali pasiūlyti labai gerą baterijos tarnavimo laiką, o šių dviejų modelių baterijos yra ir panašios talpos – „Mi 10 Ultra“ turi 4500 mAh, o „Mate 40 Pro“ – 4400 mAh talpos bateriją. Ir nors „Apple“ flagmanas baterijos talpa nusileidžia abiem konkurentams, tačiau „Pro Max“ serijos įrenginiai visuomet pasižymėjo puikiu baterijos tarnavimo laiku.

Renkantis tarp šių trijų modelių, greičiausiai reikėtų įvertinti greito įkrovimo galimybes, kurios lyderiu paverčia „Xiaomi Mi 10 Ultra“. Šis išmanusis telefonas turi 120W greitąjį įkrovimą, o taip pat ir 50W belaidį ir 10W atvirkštinio įkrovimo galimybę, kas leis įkrauti kitus prietaisus belaidžiu būdu.

Ką pasirinkti?

Pasirinkti tarp šių trijų išmaniųjų telefonų tikrai nėra lengva. Visi jie yra neabejotinai aukščiausios klasės įrenginiai. Nepaisant to, kiekvienas iš jų turi ir tam tikrų trūkumų. Naujasis „Huawei“ flagmanas, pavyzdžiui, neturi „Google“ paslaugų paketo, o „Xiaomi“ įrenginys yra sunkiai prieinamas lietuviams. Žinoma, tai nėra didelė problema, nes šį telefoną galima rasti užsienio parduotuvėse.

Renkantis tarp šių trijų telefonų, pasirinkimą greičiausiai nulems asmeniniai įpročiai ir pomėgiai, nes atrasti didžiulių skirtumų tarp naujausio „Apple“ flagmano ir dviejų „Android“ pasaulyje egzistuojančių įrenginių – labai sunku. Kurį iš šių telefonų pasirinktumėte Jūs ir kokios jo savybės nulemtų būtent tokį pasirinkimą? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Naujieji „Samsung“ flagmanai bus pristatyti vasario pabaigoje Barselonoje Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Telefonas su pirštų atspaudų skaitytuvu po ekranu jau CES 2018 parodoje Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung” paaiškino, kokiomis svarbiausiomis savybėmis turi pasižymėti šių dienų flagmanai Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei Mate 20 Pro“ apžvalga