„Samsung Galaxy Note10” serijos telefonai: pirmas įspūdis

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2019-08-07
0 Pasidalinimai
19 Peržiūros

Kol lietuviškas rugpjūtis nelepina saulėtais orais ir apsiniaukusios dienos po truputį primena apie artėjantį rudenį, „Samsung” nieko nelaukusi grįžo iš atostogų ir pirmoji iš visų išmaniųjų telefonų gamintojų kibo į darbus. Niujorke rugpjūčio 7 dieną vykusiame renginyje stebint visam pasauliui buvo pristatyti „Galaxy Note10” serijos įrenginiai, prentenduojantys į geriausio telefono rinkoje titulą.

Telefonai.eu komanda vakar lankėsi specialiame renginyje Rygoje, kur iš arčiau galėjo susipažinti su šio sezono „Samsung” naujienomis tam, kad mūsų skaitytojams galėtų pateikti visą informaciją, kuri slepiasi už skambių frazių ir gražių plakatų. Taigi, jūsų dėmesiui - dar garajuontys įspūdžiai po kelių valandų, praleistų su „Samsung Galaxy Note 10”.

Nebe vienas šeimoje

Paskutiniuosius penkerius „Galaxy Note” pavadinimas reikšdavo geriausia, ką gali pasiūlyti Pietų Korėjos milžinė. Į šį žodį sutilpdavo ir didžiausias ekranas, ir geriausios specifikacijos, ir verslo klasei būdingas prestižas. Natūralu, už viso to slėpdavosi ir didžiausia kaina. Vis dėlto šiemet „Samsung” ėmė ir sulaužė savo pačios sukurtas tasykles ir vietoje vieno, geriausio iš geriausiųjų, turime du telefonus - „Samsung Galaxy Note10” ir „Samsung Galaxy Note10+.”

Na gerai, jei geriau pakrapštytume smilkinį, prisimintume, kad praeityje taip pat egzistavo tokie gaminiai kaip „Samsung Galaxy Note 3 Neo”, bet jie nesusilaukė didelės sėkmės ir kompanija nusprendė plačiajai vartotojų grupei palikti tai, ką ir buvo sumaniusi iš pradžių - „Galaxy S” seriją. Akivaizdu, įmonė laimę bando antrą kartą.

Gerai, grįžikime prie „Note10”. Mūsų kalbinti „Samsung” atstovai akcentavo „Galaxy Note10” ir „Note10+” dydžio skirtumus - paprastas dešimtukas turi 6,3 colio įstrižainės ekraną, o pliusas - gigantišką 6,8 colio matricą. Darbuotojai teigė, jog net ir ištikimiausiems „Note” telefonų fanams ekranai tapo per dideli ir todėl į tai buvo privaloma reaguoti. Tvarkoje, bet tai tik pusė visos istorijos. „Note10” neturi kai kurių didesnio brolio funkcijų ir vartotojus stengsis pavergti mažesne kaina, kol „Note10+” ir bus tas tikrasis Noutas.

Pagaliau kažkas naujo dizaino fronte

Nors praeityje „Samsung” daug eksperimentavo su „Galaxy Note” telefonų išvaizda, paskutinius dvejus metus apart minimalių patobulinimų ir netobulumų pataisymo, nematėme nieko šviežesnio.

Jei iš „Galaxy Note 10” tikitės kažko, kas rautų stogą, tikrai nebūsite patenkinti. Naudojamos tos pačios premium klasės apibrėžimu tapusios medžiagos kaip „Gorilla Glass 6” stiklas ir tvirtas aliuminis, bet visgi šįkart tikrai pastebima, kad gamintojas pasistengė iš esmės pakeisti korpuso linijas. Štai priekinė dalis atrodo kaip niekad futuristškai - vien ekranas ir jokių rėmelių, na gerai, labai nedideli 1,5mm rėmeliai. Kad ir kaip būtų gaila, „Samsung” dar nesugebėjo įmontuoti priekinės kameros po ekranu ir privalėjo tarsi skylamušiu išmušti skylę pačiame ekrane. Tą patį matėme „Galaxy S10” serijoje, bet šįkart skylutė atsidūrė ne dešiniajame viršutiniame ekrano kampe, o viduryje. Beje, ji Noute kur kas mažesnė ir praktiškai nekrenta į akis. O ir pats ekranas yra toks, jog sunku sukritikuoti - gamintojas giriasi net 42% sumažinęs išspinduliuojamos mėlynos šviesos kiekį ir dar labiau priartinęs spalvų profilį prie realybės. Prisipažinsiu, matricos kokybė mane išties nustebino ir tikrai įmanoma pajusti minimus patobulinimus.

Galinėje dalis taip pat nemažai pakeitimų. Labiausiai į akis krito veidrodinė, kone visomis vavorykštės spalvomis žaižaruojanti „Aurora Glow” spalva (lietuviškai ji vadinsis kitaip) - anksčiau „Note” serija apsiribodavo solidžiomis tamsiomis spalvomis, todėl užkietėjusiems konservatoriams gamintojas siūlo ir juodut juodutėlį variantą. „Samsung” šiemet taip pat nusprendė kameras išdėstyti šone ir vertikaliai bei, mano galva, prarado dalį originalumo, nes horizontalus išdėstymas jau buvo tapęs skiriamuoju serijos bruožu. Beje, gale buvęs piršų antspaudų skeneris dešimtajame modelyje persikėlė po ekranu ir yra identiškas „Galaxy S10” modeliui

Be jokios abejonės daugiausia skirtumų korpuso šonuose. Netempdamas gumos pasakysiu, jog dešinys telefono šonas neturi jokių mygtukų, o kairiajame atsidūrė tiek garso didinimo, tiek įjungimo mygtukas. Beje, jis yra toje pačioje vietoje, kur anksčiau matėme visų nekenčiamą „Bixby” klavišą. Pasakysiu atvirai, mano nuomone, tokia įjungimo mygtuko pozicija yra visiškas fiasco, kadangi dauguma žmonių yra dešiniarankiai ir įjungimui naudoja nykštį. Tokie pakeitimai, pasak „Samsung” atstovų, atsirado ne iš gero gyvenimo - dešinėje pusėje besislepiantis „S-Pen” rašiklis užima labai daug vietos korpuse. Beje, „Note10” rašiklis atrodo šiek tiek storesnis ir kokybiškesnis nei pirmtako. Prie nemalonių pastabų pridėčiau ir pirmąkart serijos istorijoje dingusią 3,5mm ausinių jungtį.

Nors teksto pradžioje šiek tiek neigiamai atsiliepiau apie mažesnį „Note10” serijos modelį, turiu pripažinti, kad jis rankoje guli idealiai. Tiek ekrano dydis, tiek korpuso forma atrodė idealiai atitinkanti mano delną, o štai didesnis modelis, savo dydžiu sukuriantis wow efektą išties atrodė kaip tikras gigantas, nors savo matmenimis beveik nesiskiria nuo „Note9.” Žodžiu, tikrai rinkdamiesi iš šių dviejų telefonų pagalvokite apie ergonomiką - daugumai tikrai pakaks „Note10.”

Judantys paveikslėliai

Prisipažinsiu, išties buvau nustebęs, kad žurnalistams pristatymą paruošęs „Samsung” produktų treneris iš Estijos prezentaciją pradėjo ne nuo dizaino, o nuo kamerų pristatymo. Kita vertus, kai kone visi konkurentai yra pamišę dėl fotografijos kokybės, o „Huawei” išstūmė „Samsung” telefonus iš geriausio kamerofono sosto, nustebimas iš karto dingsta.

Ką Pietų Korėjiečių kompanija labiausiai akcentavo „Note10” telefonuose, buvo kito lygio filmavimo galimybės. 10MP f/2,2 asmenukių kamera, kuri šįkart yra tik viena, bet išskirtinai geros kokybės, geba filmuoti suliedama foną už vartotojo (pavyzdį matote apačioje) - anksčiau sulietą foną matydavome tik nuotraukose. Pabrėžiama ir galimybė ja filmuoti kokybišką 4K kokybės vaizdą, kas turėtų būti aktualu video tinklaraštininkams.

Gale sutinkame praktiškai tą patį komplektą kaip ir anksčiau debiutavusiame „Galaxy S10/S10+”. 12MP plataus kampo pagrindinis senosrius su keičiamu diafragmos dydžiu (f1,5 tamsoje, f/2,4 gero apšvietimo sąlygomis), patobulintas 12MP priartinimui skirtas „Telephoto” jutiklis bei identiška 16MP itin plataus kampo kamera. Didžiausia naujovė - kitaip nei „Galaxy S10“ telefonai, „Note10” gali filmuoti itin stabilų, nedrebantį (angl. super steady) vaizdą ne tik su itin plataus kampo kamera, bet ir su pagrindiniu sensoriumi).

„Samsung Galaxy Note10” atveju viską galėtume ir baigti, bet „Note10+” nugarėlėje slepia dar vieną naujovę. Šalia 3 kamerų modulio Pliusas turi 3 skylutes, iš kurių vidurinė yra „Time of Flight” jutiklis. Jis geba apskaičiuoti atstumą iki objekto pagal tai, kiek laiko iki jo keliauja šviesa ir tai padeda įamžinti kur kas tikslesnius portretus ir, dėmesio, fiksuoti sulieto fono video (angl. Live focus video). Skamba labai įdomiai, tik klausimas, kaip dažnai naudosime šią funkciją. Na, o pirmuosius „Note10” kameros pavyzdžius galite pamatyti žemiau.

Niekam neprilygstantis produktyvumas

Kalbėdamas apie kameros patobulinimus ir naujas funkcijas, „Samsung” atstovas paminėjo ir telefono galimybes sukurti galutinį produktą, šiuo atveju, profesionaliai atrodantį video klipą. Tam skirta ne tik speciali aplikacija, bet prietaiso savininkams suteikiamos nuolaidos kai kurioms „Adobe” programoms.

Netikėtai atnaujinta ir „DeX” filosofija. „DeX” - prieš 2 metus kompanijos pristatytas išmaniojo funkcionalumas, leidžiantis prijungus telefoną prie monitoriaus ir klaviatūros paversti jį savotiška stalinio kompiuterio dėže. Vartotojo aplinka labai primena „Windows”, todėl labai patogu redaguoti dokumentus, dirbti su telefone esančiais failais. Kitaip nei pirmtakams, „Note10” serijos telefonams nereikės jokių stotelių ar specialių laidų - pakaks paprastu „USB-C” laidu išmanųjį prijungti prie kompiuterio (palaikomos Windows 7/10 bei Mac OS operacinės sitemos), kuriame veikia „DeX” programa ir toliau patogiai testi telefone pradėtą darbą didesniame ekrane.

Nepamirštas ir „Note” serijos skiriamuoju ženklu tapęs „S-Pen” rašiklis. „Note9” modelyje jis gavo nedidelę bateriją ir su telefonu buvo sujungtas Bluetooth ryšiu, kas leido ant rašiklio esančiu mygtuku užfiksuoti asmenukę, paleisti mėgstamą programą ar pekeisti grojamą dainą. Tiesa, pagaliuką po 30min reikdavo įkišti atgal į telefoną dėl išsikrovusios baterijos. „Note10” viską pakylėjo dar vienu laipteliu į viršų - dėl rašiklyje įmontuoto giroskopo, mojuojant juo į vieną ar kitą pusę lyg burtų lazdele galima perjungti kameros režimus arba dainas, sukant ratu artinti kameros vaizdą, o vėliau netgi žaisti specialiai tam sukurtus žaidimus. Naujojo „S-Pen” baterija turėtu atlaikyti 11 valandų. Ar naujasis funkcionalumas nėra tik dar vienas prieš draugus vakarėlyje pasipuikuoti skirtas triukas? Laikas parodys, bet turiu pripažinti, kad mojavimas veikia tiesiog puikiai. Vakarėlio triukai vakarėlio triukais, bet pagaliau „S-Pen” sulaukė elementarios ir visų „Note” vartotojų lauktos funkcijos - ranka parašytų žodžių vertimo tekstą. Palaikomos daugiau nei 60 kalbų, tarp jų ir lietuvių, bei net ir tokia daktariška rašysena kaip mano - kad ir ką prikeverzočiau pieštuku, „Samsung Notes” programėlė sugebėdavo paversti į visiems įskaitomą spausdintinį tekstą.

Ištvermingi galiūnai

„Samsung Galaxy Note” gaminiai entuziastams visada asocijavosi su dižiausia galia ir ištverme, kokius tik gali pasiūlyti telefonas. Pastaruoju metu populiarėjant tokioms kompanijoms kaip „OnePlus” ir „Xiaomi”, „Galaxy Note” lyg ir nuėjo į antrą planą, bet gamintojas savo užtarnauto vardo nesiruošia suteršti bei, kaip ir kasmet, vartotojams paruošė tikrą galiūną.

Viduje besislepiantis „Exynos 9825” yra šiek tiek tobulesnė „Exynos 9820”, montuojamo Europai ir Azijai skirtoje „Galaxy S10” serijoje, versija. Ji pagaminta pagal pažangesnę 7nm technologiją ir todėl, lyginant su „Galaxy Note9”, garantuos 20,7% didesnį skaičiavimų ir 45% grafikos pajėgumą. Tai turėtų būti jaučiama žaidimuose, redaguojant itin aukštos raiškos video failus ir kitose panašiose veiklose. Na, o per tiek, kiek turėjau laiko su abiem telefonais, nepastebėjau jokių išskirtinumų - niekas nestrigo ir idealiai veikė kaip ir bet kuriame naujame flagmane.

Šiek tiek nuliūdino, kad mažesnio „Note10” savininkai diskriminuojami atminties srityje. Mūsų rinkai siūlomas vienas vienintelis 8GB operatyviosios ir 256GB vidinės atminties turintis modelis. Nors atminties iš tiesų labai daug, užkietėjusius „Note” telefonų fanus nuliūdins išorinės atminties kortelės palaikymo atsisakymas. Tiesa, tada galima rinktis „Note10+”, standartiškai turintį sunkiai suvokiamus 12GB operatyviosios ir 256GB arba 512GB vidinės atminties (priklausomai nuo pasirinkto modelio). Čia atminties kortelei vietos surasta, tiesa, tada teks rinktis - arba antra SIM, arba atminties kortelė.

Vis dėlto svarbiausia, kad didžiulė galia nesumenkino legendinės Noutų ištvermės. Nors pernai nebuvau sužavėtas 4000mAh dydžio „Galaxy Note9” baterija, šiemet gamintojas žada 26% geresnius rezultatus dėl efektyvesnio procesoriaus ir didesnės baterijos („Note10” turi 3500mAh, o „Note10+” - 4300mAh akumuliatorių). Be to, abu įrenginiai jau su dėžutėje pridedamu įkrovikliu galės vartotoją nudžiuginti greituoju 25W galios įkrovimu, o „Note10+” savininkai vėliau papildomai galės įsigyti 45W galios įkroviklį ir taip dar labiau paspartinti ir taip jau greitą baterijos pripildymo procesą. Taip pat 30% pagreitėjo ir belaidis įkrovimas, tiesa, tam reikės įsigyti vieną iš naujų „Samsung” belaidžių įkrovimo stotelių. Palaikomas ir atvirkštinis belaidis krovimas, tad jūsų „Note10” galės virsti savotiška baterija išmaniajam laikrodžiui ar kitam belaidį įkrovimą palaikančiam telefonui.

Dėl labai limituoto laiko su abiem prietaisais negalėjau įvertinti jų baterijos ištvermės, bet bent jau testavimo metu pastebėjau, jog baterijos procentai atliekant elementarias užduotis krito itin lėtai. Na, kur kas patikesnius rezultatus prižadu išdėstyti vėliau pasirodysiančioje apžvalgoje.

Pirminis verdiktas

Praleidęs su „Note10” įrenginiais tas kelias valandas spėjau susidaryti įspūdį, jog tai pirmasis tikras „Galaxy Note” nuo „Note 4” laikų, o ne tiesiog „Galaxy S” įrenginys su ištraukiamu rašikliu.

Galbūt ne visi pokyčiai buvo laukiami - omenyje turiu nepatogioje vietoje įtaisytą įjungimo mygtuką ar į užtarnautą poilsį palydėtą ausinių jungtį, bet dizaino ir kameros patobulinimai, galingesnis procesorius, kalnai atminties, ištvermingos baterijos bei tik šiems prietaisams būdingos funkcijos daro „Samsung Galaxy Note10” ir „Note10+” geriausiu pasirinkimu ieškantiems geriausio iš geriausiųjų. Bent jau šiuo metu sunku sugalvoti konkurentą, galintį jiems mesti pirštinę.

Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai jau pradėjo priiminėti „Samsung” naujienų išankstinius užsakymus. „Samsung Galaxy Note10” numatoma kaina siekia 959 eurus, ant 256GB vidinės atminties turinčio „Note10+” etiketės puikuojasi 1109 eurų suma, o brangiausias 512GB „Note10+” nepasikuklino iš būsimųjų savininkų paprašyti 1209 eurų. Patys pirmieji telefonų pirkėjai taip pat dovanų gaus 149 eurų vertės „Samsung Galaxy Buds” ausines. Na, o jei mėgstate prieš pirkdami įdėmiau patyrinėti telefoną, siūlome palaukti itin detalios telefonai.eu apžvalgos


Parašyti komentarą