Paaiškėjo televizorių rinkos lyderiai: karalius tas pats, bet ant kulnų lipa naujas žaidėjas

Paaiškėjo televizorių rinkos lyderiai: karalius tas pats, bet ant kulnų lipa naujas žaidėjas

Remiantis įvairiausiais pranešimais, trečiajame 2020 metų ketvirtyje televizorių pardavimai šovė į viršų taip stipriai kaip niekada anksčiau. Nieko nuostabaus - dėl karantino namie dienas priversti leisti žmonės buvo priversti susigalvoti pramogų ir atsinaujinti savo turimą vaizdo sistemą. Natūralu, jog iš to daugiausiai išlošė jau įsitvirtinę rinkos lyderiai, tačiau tai taip pat tapo savotišku liftu į viršų ir šiek tiek mažiau žinomam prekės ženklui.

Rinkos tyrimų bendrovės „TrendForce” duomenimis, per minėtą 2020 metų laikotarpį buvo parduota 62,5 milijono televizorių, kas yra net 38% daugiau už antrąjį ketvirtį ir 12% daugiau už analogišką laikotarpį pernai.

Lyderių penketas išliko toks pat, kaip ir anksčiau. Pirmąją vietą su 14,2 milijono parduotų vienetų užima „Samsung”, o antrąją - „LG” su beveik 8 milijonais. Tačiau savotišku juoduoju arkliuko tapo Kinijos bendrovė „TCL”, pardavusi 7,33 milijono televizorių, kas yra net 57% daugiau nei analogišku laikotarpiu 2019 metais - tokio milžiniško augimo nepatyrė nei „Samsung”, nei „LG”, kas tikrai jiems turėtų kelti susirūpinimą.

Lyderių penketą pabaigia dvi Kinijos bendrovės - „Hisense” ir „Xiaomi”, kartu pardavusios daugiau nei 8 milijonus vienetų ir patyrusios taip pat nemenką, maždaug 20% augimą.

„Trendforce” prognozuoja, jog per visus 2020 metus bus parduota 216,09 milijono televizorių, kas būtų 0,8% mažiau nei praėjusius metus. Analitikai pardavimų kritimą prognozuoja dėl įvairiausių priežasčių - televizorių pirkimo bumas metų viduryje iki Kalėdų išblės dėl vis dar iki galo neatsigaunančios pasaulio ekonomikos ir su tuo siejamų taupymo nuotaikų.

Dar vienas neraminantis faktas - remiantis pranešimu, augant paklausai ir stojant gamybai į dangų šovė televizorių ekranų kainos. Pigiosios 32 colių HD raiškos matricos, lyginant su pernai, pabrango 50%, o populiariausios 55 colių 4K rezoliucijos - 41%. Manoma, jog kompanijos, siekdamos bet kokia kaina per karantiną pasiekti numatytus pardavimų planus, atsisakė dalies pelno ir iš savo kišenės kompensavo matricų kainos augimą, tačiau už tai bandys atsigriebti ketvirtajame metų ketvirtyje. Taigi, nauji šiųmečiai televizoriai bus brangesni, nei galėtų būti.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas