Pirmas įspūdis: „Samsung Galaxy Note 9”

Ignas Petrikonis

2018-08-11, 01:00 (atnaujinta 2021-09-08, 09:52)

0 komentarų
Pirmas įspūdis: „Samsung Galaxy Note 9”

Nors 2018 metų vasara savo pozicijų vis dar neužleidžia sparčiai artėjančiam rudeniui, išmaniųjų telefonų industrija, panašu, jau grįžo iš atostogų ir po truputį ruošiasi naujų produktų pristatymų maratonui. Tradiciškai anksčiausiai juodą uždangą nutraukė „Samsung”, rugpjūčio 9 d. oficialiai atskleidusi visas „Samsung Galaxy Note 9” detales. Telefonai.eu komanda lankėsi Lietuvoje vykusiame pristatyme, kuriame turėjo galimybę ne tik sužinoti visas telefono naujoves, bet ir jį išbandyti praktiškai. Taigi, savo skaitytojams norėtume pateikti pirmuosius įspūdžius.

Telefono dizainas

Jau kuris laikas pastebima tendencija, kad „Galaxy Note” serija pratęsia „Galaxy S” telefonų dizaino liniją. Kadangi šiųmečiai „Samsung Galaxy S9” nuo savo pirmtakų pakito labai nežymiai, tad ir „Galaxy Note 9” yra beveik identiškas „Galaxy Note 8”.

Tiesą pasakius, jei ne naujoji tamsiai mėlyna korpuso spalva, vargiai galėčiau tarpusavyje atskirti šiuos modelius. Visos linijos, užlenkimai, jungčių išdėstymas išliko tas pats. Šiokių tokių modifikacijų visgi atsirado. Įjungimo mygtukas nežymiai pasislinko į viršų, o pirštų antspaudų skeneris persikėlė po kamera. Beje, galbūt gali kilti klausimas, kodėl kameros išdėstytos horizontaliai, o ne vertikaliai kaip „Galaxy S9 Plus” modelyje. Atsakymas labai praktiškas - tiesiog kitoks išdėstymas nebūtų leidęs sutalpinti tokios didelės baterijos.

Ergonomika vėlgi liko nepakitusi. Nors kolegos skundėsi, kad „Note 9” rankoje jaučiasi kaip tikras gigantas, man tai didelių problemų nesukėlė. Be to, švelniai lenktas nugarėlės stiklas leido maloniai įsitaisyti delne. Kas šiek tiek erzino, tai per aukštai įmontuotas pirštų antspaudų jutiklis. Parinkta pozicija galbūt ir geresnė nei pernai metų modelio, bet, mano nuomone, tikrai nenatūrali.

Korpusui panaudotos aukščiausios kokybės medžiagos - 7000 serijos aliuminis ir „Gorilla Glass 5” stiklas, dengiantis abi puses. Keista tik tai, kad „S-Pen” rašiklis jautėsi labai lengvas ir pigus, kas visiškai nedera su „Premium” klasės medžiagomis ir surinkimu. Vis dėlto net ir pieštuko buvimas nepanaikino „IP68” atsparumo vandeniui ir dulkėms.

Telefono ekranas

Apie ekraną nieko ypatingo pasakyti negaliu. „Galaxy Note” serija buvo tai, kas sukūrė phabletų kategoriją, todėl didelis ekranas visada buvo neatsiejama šio telefono dalis.

„Samsung” to nepamiršo ir metai iš metų po truputį didina ekrano įstrižainę. Šiemet tas padidėjimas itin nežymus - vos 0.1 colio. Realybėje jo visai nesijaučia, bet tai bent jau teoriškai leidžia atskirti „Note 9” su 6.4 colio įstrižaine nuo „Galaxy S9 Plus” 6.2 colio matricos.

„Note” serijos ekranai pasižymėdavo ir šiek tiek geresnėmis charakteristikomis, pavyzdžiui, didesniu šviesumu nei “Galaxy S” flagmanai. Visgi šiais metais atskirti „Galaxy Note 9” nuo „Galaxy S9 Plus” ekrano beveik neįmanoma. Tokia pati puiki kalibracija, šviesumas ir rezoliucija. Galbūt pranokti tobulybės bent jau šiemet neįmanoma?

„S-Pen”

Jeigu reikėtų įvardyti didžiausią „Note 9” naujovę, tai be abejonės būtų „Bluetooth” palaikantis rašiklis.

Senesniuose „Note” telefonuose tai tebuvo pasyvus pagaliukas, kuriuo buvo galima užsirašinėti bei priartinti telefono valdymą prie kompiuterio su pele. Prisipažinsiu, kad man tai tebuvo nereikalinga funkcija, bet po naujojo „Samsung” flagmano savo nuomone šiek tiek pakeičiau. „Bluetooth” pridėjimas lėmė tai, kad pieštuko funkcionalumas stipriai išsiplėtė. Bene labiausiai išreklamuota funkcija - kameros paleidimas ir nuotraukos užfiksavimas ant „S-Pen” esančiu mygtuku. Tai patogu, jei norite padaryti grupinę nuotrauką, bet ir būti jos dalimi - „Bluetooth” veikia 10 metrų atstumu. Smagiausia, kad rašiklio mygtuku iškviečiamas aplikacijas ar funkcijas galima konfigūruoti nustatymuose - pavyzdžiui nusistatyti „Powerpoint” skaidrės perjungimą ar „Spotify” grojaraščio paleidimą.

Kita vertus, „Bluetooth” pridėjimas turėjo ir šalutinį poveikį. Kompanija turėjo „S-Pen” viduje įmontuoti energijos kaupiklį, kuris pakraunamas pieštukui būnant telefone. Kadangi rašiklis nedidelis, ten tilpo labai nedidelė baterija. Guodžia tai, kad ji pakraunama tikrai greitai - 40 sekundžių pieštuko buvimo telefone garantuos 30 min nepertraukiamo naudojimo.

Telefono veikimas

„Galaxy Note” serija entuziastų mėgstama ne tik dėl didelio ekrano ar „S-Pen”, bet ir dėl itin galingų parametrų.

Šių metų didžiausia naujovė - 512 gigabaitų vidinės ir 8GB operatyviosios atminties versija. Deja, lietuviams teks tenkintis 128GB/6GB modeliu. Nepaisant neteisybės mūsų šalies atžvilgiu, tokia atminties konfigūracija skamba įspūdingai. Beje, ar minėjau, kad atmintį išplėsti galima 512GB atminties kortele? Tiesiog sunkiai galvoje telpantys skaičiai, kai telefone galima turėti net 1 TB atminties.

Geležies fronte, deja, nieko naujo. Mūsų rinkoje bus parduodamas modelis su „Exynos 9810” procesoriumi, maždaug pusę metų besisukančiu „Samsung Galaxy S9 Plus” telefone. Tiesa, būsimieji nouto savininkai nuliūsti neturėtų, nes gamintojas įdiegė tam tikrų naujų patobulinimų. Visų pirma, „Vandens anglies aušinimo sistema” bei triskart didesnis termovamzdelis turėtų apsaugoti prietaisą nuo perkaitimo ir leisti procesoriui ilgesnį laiką dirbti didesniu taktiniu dažniu.

„Samsung” pasiūlė ir keletą būdų išnaudoti išaugusį pajėgumą. Akivaizdžiausias jų - galimybė telefoną paversti kompiuteriu be su ankstesniais modeliais privalomos „DeX” stotelės. Dabar pakaks paprasto HDMI į USB-C laido. Kitas pavyzdys - „Samsung” flagmanams pirmiausiai prieinamas „Fortnite” žaidimas, prieš keletą mėnesių debiutavęs iOS platformoje. Išnaudoti galingą aparatinę įrangą žaidimui padės ir gerai optimizuota programinė įrangą, užtikrinanti maksimalią resursų kontrolę žaidimo metu.

Kalbant apie „Note 9” veikimą trumpo bandymo metu, pastebėjau, kad jis veikia žymiai sklandžiau nei „Galaxy S9”, kas be jokios abejonės yra programinės įrangos nuopelnas. Reikia tikėtis, kad jos atnaujinimo sulauks ir kiti „Samsung” flagmanai.

Telefono baterija

Baterija kompanijai neabejotinai yra skaudi tema. „Note 7” fiasko taip paveikė gamintoją, kad „Note 8” modelyje buvo sumontuotas serijai nebūdingai mažas akumuliatorius.

Pietų Korėjos milžinė šiemet pagaliau išsivadavo iš kaustančių baimės šarvų ir ženkliai padidino beterijos talpą, kuri siekia net 4000mAh. Toks skaičius leidžia užlipti ant lyderių pakylos ir ją dalintis tik su „Huawei P20 Pro”. Ar „Galaxy Note 9” taps lyderiu realybėje, sužinosite mūsų apžvalgoje.

Ką vis dėlto žinome jau dabar, tai faktą, kad pagreitėjo tiek laidinis, tiek belaidis įkrovimas.

Telefono kamera

Netempsiu gumos ir pasakysiu, kad „Samsung” šiais metais patingėjo ir begėdiškai perkėlė kameros optiką iš „Galaxy S9 Plus” į „Note 9”.

Nugarėlėje randame du optiškai stabilizuotus 12 megapikselių jutiklius, kurių vienas skirtas priartinimui, o kitas gali keisti diafragmos dydį priklausomai nuo apšvietimo. Kadangi kameros geležis nepakito, pristatymo metu buvo akcentuojamas stipriai atnaujinta kameros programinė įranga. Dėl panaudotų dirbtinio inteletekto technologijų ji geba atpažinti 20 skirtingų situacijų ir pagal tai padidinti kontrastą, sureguliuoti spalvas ir pakoreguoti baltos spalvos balansą. Kažkur girdėta? Tikrai taip. Labai panšiomis dirbtinio intelekto galimybėmis neseniai gyrėsi „Huawei” bei „Xiaomi”.

Taip pat dvigubai prailgėjo ir super sulėtinto filmavimo laikas. 960fps greičiu galima filmuoti 0.4 sekundės, vietoje 0.2s „Galaxy S9” telefone. Taip pat sumažėjo 4k video užimama talpa - telefono atmintyje tilps daugiau vaizdo įrašų.

Pirmąjį „Samsung Galaxy Note 9” egzempliorių davėme kolegai fotografui Žilvinui, todėl netrukus mūsų portale turėtų pasirodyti turbūt išsamiausia šio telefono kameros apžvalga Lietuvoje.

Pirmosios išvados

Net ir mažiau išmaniaisiais besidomintys vartotojai netruks pastebėti, kaip stipriai evoliucionavo „Galaxy Note” serija. Anksčiau šie telefonai buvo skirti tik nedidelei entuziastų grupelei, o šiųmetis modelis jau gviešiasi visų bent kiek reiklesnių vartotojų dėmėsio.

Nepaisant to, šiais metais neagituosiu geriau rinktis “Galaxy S” serijos flagmanų, kaip tai dariau pernai - “Samsung Note 9” turi pakankamai patobulinimų, lyginant su “Galaxy S9 Plus”, ir yra ženkliai geresnis pasirinkimas verslo klasės atstovui.

Kita vertus, jeigu norite sužinoti, ar šis telefonas skirtas Jums, nepamirškite aplankyti mūsų po kelių savaičių - Jūsų lauks itin detali telefono apžvalga. Iki to laiko, jeigu esate nekantrus ir turite seną „Galaxy Note” telefoną, nepraleiskite progos nunešti jo į saloną ir gauti net 200 eurų nuolaidą naujajam „Note 9”. „Samsung Galaxy Note 9“ kainas patikrinti galite portale kaina24.lt.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas