Savaieigiai elektriniai paspirtukai sukels evoliuciją

Gizmochina

2020-05-23, 16:30 (atnaujinta 2021-04-27, 16:33)

1 komentaras
Savaieigiai elektriniai paspirtukai sukels evoliuciją

Neseniai rašėme apie mūsų šalyje puikiai žinomos pavežėjimo kompanijos „Bolt” pristatytą nuosavą elektrinį paspirtuką, kuris netrukus pasieks daugumą Europos miestų (plačiau skaitykite čia). Bendrovės atstovai motyvavo, jog nuosavą transporto priemonę sukurti paskatino noras lengviau ir paprasčiau atlikti jų aptarnavimą ir remontą bei galimai sumažinti nuomos kainą. Tai rodo, kad elektrinių paspirtukų dalinimos paslaugoms dar yra kur tobulėti, tačiau viską iš esmes pakeisti gali savaieigiai, nuotoliniu būdu valdomi paspirtukai.

Atlantoje, Jungtinėse Ameriko Valstijoje jau pradėta testuoti bepiločių paspirtukų paslauga, kurią remia 3 kompanijos - „Tortoise” ant paspirtukų sumontavo nuotolinio valdymo įrangą, „Go X” yra paslaugos operatorius, o „Curiosity Labs”, save pristatanti išmanaus miesto inkubatoriumi, rūpinasi investicijų paieška ir viešinimu.

Paspirtukai yra šiek tiek sunkesni nei tie, kuriais užkimštos didmiesčių gatvės. Be to, jie taip pat turi papildomus du ratukus (primena tuos, kurie prisukami prie vaikams skirtų dviračių), kurie leistų ratuočiui pačiam stabiliai važiuoti be žmogaus. Taip pat akį traukia ir speciali dėžutė, sumontuota ant vairo, kuri atsakinga už paspirtuko valdymą.

Taigi, kam to reikia? Pasak projekto vystytojų, tokie paspirtukai išlaisvintų vartotoją nuo poreikio transporto priemonę palikti tam tikroje vietoje. Taip pat nuomos paslaugas teikiančios įmonės galėtų paspirtukus nuotoliniu būdu nuvairuoti į miesto centrą prieš darbo dienos pabaigą, kad jais pasinaudoti galėtų kuo daugiau norinčiųjų iš darbo grįžti namo, o savaitgaliais - daugiau jų nuvairuoti į parkus, taip pasivažinėjimu sugundant daug daugiau praeivių.

Kitas privalumas - paslaugos aptarnavimui reikėtų kur kas mažiau žmonių. Smarkiai sumažėtų skaičius tų, kurie šiuo metu yra atsakingi už miesto pakrasčiuose išmėtytų paspirtukų surinkimą, jų dezinfekciją, įkrovimą ar remontą.

Visos trys įmonės yra įsitikinusios, kad savaeigiai elektriniai paspirtukai sukels šios rinkos revoliuciją. Pradiniame etape planuojama į tarnybą išleisti 100 tokių paspirtukų, kuriuos vartotojai galės išsinuomoti naudodami „Go X” aplikaciją.

1 komentarų

Tomas

Įvertinus esamą transporto sistemą, labiausiai tiktų vietose kur automobilių eismas mažas arba jo visai nėra. Pvz. gamtos ir verslo parkuose, studentų miesteliuose, pensionuose ir pan.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

Pranešimas spaudai

2024-04-17, 19:54

0 komentarų

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Dėka lengvos bei kompaktiškos konstrukcijos, objektyvas ne tik užtikrina aukščiausią vaizdų kokybę, tačiau ir yra patogus nešioti.

Naujasis objektyvas pasižymi didele raiška, puikiu bokeh efektu ir greitu, tiksliu, tyliu automatiniu fokusavimu. Įspūdingai lengvas, 409 g sveriantis objektyvas lengvai nešiojamas, todėl galite lengvai mėgautis kasdieniu fotografavimu, iš perspektyvos, kurią galima išgauti tik naudojant plačiakampį objektyvą.

Objektyvas turi tą patį filtro skersmenį, darbines savybes ir yra beveik tokio pat dydžio bei svorio kaip ir 2024 m. vasario mėn. paskelbtas „FE 24-50mm F2.8 G“, todėl lengva fotografuoti fotoaparatą laikant tiek rankose, tiek naudojant stabilizatorių.

„FE 16-25mm F2.8 G“ praplečia tiek fotografijos tiek videografijos galimybes fiksuojant įvairias scenas, pavyzdžiui kraštovaizdžius, architektūrą ar portretus.

Pagrindinės FE 16-25mm F2.8 G savybės

  • Kompaktiškas ir lengvas dizainas su naujausia optine ir mechanine konstrukcija.

  • Filtro skersmuo φ67 mm, didžiausias skersmuo 74,8 mm, ilgis 91,4 mm, svoris apie 409 g.

  • Efektyviai išdėstant tris ypač mažos dispersijos stiklus ir keturis asferinius lęšius, įskaitant vieną mažos dispersijos asferinį lęšį, sumažinamos įvairios aberacijos, pvz., chromatinė aberacija, ir pasiekiamas aukštos skiriamosios gebos vaizdas nuo ekrano centro iki kampo.

  • 11 lapelių žiedinė diafragma ir sferinių aberacijų optimizavimas užtikrina gražų bokeh efektą, kuris yra skiriamasis „Sony G“ objektyvų bruožas.

  • Labai gera fotografavimo stambiu planu geba - mažiausias fotografavimo atstumas yra 0,18 m, o didžiausias didinimas - 0,20x.

  • Įmontuoti du linijiniai varikliai leidžia greitai, tiksliai, bei tyliai fokusuoti net ir greitai judančius objektus. Taip pat palaikomas greitas, nepertraukiamas fotografavimas su AF/AE sekimu iki maždaug 120 kadrų per sekundę kartu su α9 III pilno kadro veidrodiniu fotoaparatu. Sklandus sekimas net ir filmuojant 4K120p/FHD240p didelės kadrų spartos vaizdo įrašus, kuriems reikia tikslaus fokusavimo. Naudojant rankinį fokusavimą, linijinis atsakas leidžia tiksliai išgauti aukštos kokybės vaizdą.

  • Kvėpavimo kompensacija leidžia stabilizuoti vaizdą filmuojant.

  • Suderinamas su α serijos fotoaparato vaizdo stabilizavimo funkcija „Active mode“, pasiekiamas aukštas vaizdo stabilizavimo efektas.

  • Ypač patogus valdymas naudojant fokusavimo išlaikymo mygtuką, diafragmos žiedą, diafragmos paspaudimo įjungimo / išjungimo jungiklį ir fokusavimo režimo jungiklį.

  • Sukurtas taip, kad būtų atsparus dulkėms ir drėgmei, padengtas fluoro danga, neleidžiančia purvui prilipti prie priekinio objektyvo paviršiaus.

Kaina ir prieinamumas

Naująjį FE 16-25 mm F2,8 G bus galima įsigyti xx m. už maždaug xxx. Jį parduos „Sony“ įgaliotieji platintojai visoje Europoje.

Čia galima rasti įvairių išskirtinių istorijų, vaizdo įrašų ir įdomaus naujo turinio, nufilmuoto naujausiais fotoaparatais ir kitais „Sony“ gaminiais. „Sony“ Europos fotografijos centras prieinamas 22 kalbomis, jame pateikiamos naujienos, konkursai ir naujausias „Sony“ renginių kiekvienoje šalyje sąrašas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas