Kasdien daugiau nei 3 valandos prie ekranų: kaip apsaugoti akis?

Lukas Snarskis

2020-07-10, 13:15 (atnaujinta 2021-05-23, 02:19)

0 komentarų
Kasdien daugiau nei 3 valandos prie ekranų: kaip apsaugoti akis?

Vidutiniškai suaugęs žmogus kasdien į išmaniojo telefono ekraną žiūri 3 valandas ir 15 minučių, o tūkstantmečio vaikai beveik 7 valandas. Išmaniųjų prietaisų ekranai spinduliuoja nenatūralią, violetinę ir mėlyną šviesą, kuria piknaudžiaujant, ši gali sukelti perštėjimą, nuovargį ar netgi lemti suprastėjusią miego kokybę. Pastaruoju metu kompiuteriais, telefonais ir televizoriais naudojomės dažniau nei iki šiol, todėl dalijamės keliais paprastais patarimais, kurie padės apsaugoti akis.

Sumažinkite ekrano ryškumą

Daugelyje šiuolaikinių išmaniųjų telefonų galite rasti funkciją, kuri blokuoja ekrane mėlynos šviesos filtrą, paversdama jį gelsvu ir mažiau ryškiu. Šis režimas ypač naudingas vakaro metu, kai prieš užmiegant vis dar naudojamės telefonu. Gelsva ekrano šviesa mažiau vargina akis.

Naujausi telefonai jau gaminami su iš karto įdiegta mėlyną šviesą į gelsvą pakeičiančia funkcija, tačiau jei visgi jos jūsų telefone nėra, tuomet galite atsisiųsti įvairias tam skirtas programėles. Pavyzdžiui, kaip nemokamos programėlės „Blue Light Filter“ ar „sFilter“. Jos sumažina ekrano ryškumą ir pakeičia jo spalvas į mažiau kenkiančias jūsų akims.

Atsitraukite toliau nuo televizoriaus ekrano

Norėdami apsaugoti savo akis, nežiūrėkite televizoriaus iš per daug arti. Jį rekomenduojama pastatyti taip, kad ekranas užimtų 40 laipsnių jūsų matymo lauko. Norėdami apskaičiuoti šį atstumą, savo televizoriaus ekrano įstrižainės dydį padauginkite iš 1,2 karto. Pavyzdžiui, jei turite 190 centimetrų (75 colių) įstrižainės televizorių, sėdėkite nuo jo 2,3 metrų atstumu.

Vartotojų akimis taip pat rūpinasi ir patys gamintojai. Jungtinėse Amerikos Valstijose lyderiaujanti „Underwriters“ laboratorija „Samsung“ 8K ir 4K raiškos televizorius pripažino kaip neturinčius fotobiologinio LED užterštumo, o tai reiškia, kad jie nėra pavojingi žmogaus akims ir odai. Tuo tarpu, kita pirmaujanti tarptautinė Vokietijos bandymų kompanija (VDE – „Verband Deutscher Elektrotechniker“) suteikė „QLED“ televizoriams sertifikatą, patvirtinantį jų ekranų saugumą akims. Pagal Tarptautinės elektrotechnikos komisijos (IEC) fotobiologinės saugos ir akių saugumo standartus, Pietų Korėjos kampanija yra pirmoji televizorių gamintoja gavusi patvirtinimą, kad jos „QLED“ televizorių skleidžiama šviesa nekelia jokio kenksmingo fotobiologinio LED apšvietimo.

Pasidarykite minutės pertraukėlę

Intensyviai dirbdami kompiuteriu, pasistenkite kas pusvalandį atitraukti akis nuo ekrano, atsistoti ir šiek tiek pasivaikščioti. Atlikite keletą paprastų pratimų: priėję prie lango, pažiūrėkite į labiausiai nutolusį tašką, tačiau nesistenkite kažko įžiūrėti, tiesiog skirkite keletą sekundžių nužvelgti horizontą. Tuomet pažiūrėkite į stiklą ir vėl į tolį.

Šį pratimą pakartokite kelis kartus. Jis ne tik atpalaiduos akis, bet ir sumažins patiriamą nuovargį. Jei įtemptai dirbate ir pamirštate skirti laiko pertraukoms, pasinaudokite „Eyes relax“ ar „Eye Reminder“ programėlėmis, kurios nustatytu laiku primins, kad akims jau metas pailsėti.

Sudrėkinkite akis

Įtemptai dirbdami dažnai ir patys nepastebime, kaip imame rečiau mirksėti, o šio veiksmo jokiu būdu negalima praleisti dirbant kompiuteriu ar naudojantis kitais išmaniaisiais įrenginiais. Mirksėjimas ne tik trumpam pertraukia įtampą keliantį žiūrėjimą į ekraną, bet ir sudrėkina akis bei sumažina aplink esančių raumenų įtempimą.

Mirksėjimas taip pat gali šiek tiek sumažinti akių peršėjimą. Jei to nepakanka, naudokite akių lašus, dar vadinamus, dirbtinėmis ašaromis, kurios maitina akis ir apsaugo nuo išsausėjimo. Tiesa, prieš tai svarbu pasitarti su specialistu, kuris padės rasti jūsų akims tinkamiausią preparatą.

Nepamirškite pasirūpinti mityba

Norint apsaugoti akis, svarbu ne tik išoriniai, bet ir vidiniai veiksniai. Gerai akių sveikatai būtini A, E, C, B grupės vitaminai ir įvairūs mikroelementai, ypač kalis. Turbūt esate girdėję, kad norint stiprinti akis, ypač naudingos morkos ir jų sultys, nes jose yra vitamino A, apsaugančio akis nuo sausų akių sindromo ir įvairių ligų.

Tai pat į savo mitybą vertėtų įtraukti ir žalių lapinių daržovių – kopūstų, špinatų, kivių, melionų bei žuvies, kuri teigiamai veikia akių būklę.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Nothing“ pristatė „Ear“ ir „Ear (a)“ belaidžius ausinukus: atnaujinti ankstesnės kartos modeliai, kurie pasiūlys dar daugiau galimybių

Lukas Snarskis

2024-04-19, 17:55

0 komentarų

Visiškai belaidžių ausinukų bumas prasidėjo prieš keletą metų ir nesustoja šis traukinys iki šiol. Po to kai „Apple“ pristatė „AirPods“, rinkoje prasidėjo perversmas, o per pastaruoju metu ne tik smarkiai išaugo paklausa, tačiau ir pasiūla pasidarė beprotiškai didelė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Nothing“ pristatė „Ear“ ir „Ear (a)“ belaidžius ausinukus: atnaujinti ankstesnės kartos modeliai, kurie pasiūlys dar daugiau galimybių

Visiškai belaidžių ausinukų bumas prasidėjo prieš keletą metų ir nesustoja šis traukinys iki šiol. Po to kai „Apple“ pristatė „AirPods“, rinkoje prasidėjo perversmas, o per pastaruoju metu ne tik smarkiai išaugo paklausa, tačiau ir pasiūla pasidarė beprotiškai didelė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Kinijos kompanija „Nothing“ jau kuris laikas anonsavo naujus savo produktus, o neseniai įvyko ir oficialus jų pristatymas. Kaip ir buvo tikėtasi, bendrovės atstovai pademonstravo naujus belaidžius ausinukus. Gamintojas paskelbė apie naujuosius „Ear“ ir „Ear (a)“ modelius.

Skelbiama, jog „Nothing Ear“ modelis kainuos 149 eurus, o „Nothing Ear (a)“ belaidžius ausinukus bus galima įsigyti už 99 eurus. Kaip ir tikėtasi, pirmasis variantas yra aukščiausios klasės produktas, o (a) modelis pasiūlys kiek apkarpytas galimybes už patrauklią kainą.

Verta paminėti ir tai, jog naujieji belaidžiai ausinukai yra aprūpinti ir integracija su „ChatGPT“, kas leis iškviesti dirbtinio intelekto asistentą, atliekant tam skirtą gestą. Akivaizdu, kad „Nothing“ stengiasi neatsilikti nuo šios dienos madų.

„Nothing Ear“ belaidžiai ausinukai

Naujieji „Nothing Ear“ belaidžiai ausinukai turi patobulintus 11 mm dinaminius garsiakalbius su keramine diafragma, užtikrinančius sodresnius ir aiškesnius aukštus dažnius, taip pat dvi papildomas ventiliacijos angas, kurios pagerina oro srautą, kad garsas būtų aiškesnis.

„Nothing“ siūlo LHDC 5.0 ir LDAC kodekų palaikymą didelės bitų spartos srautiniam transliavimui ir patobulintą „Smart ANC“ algoritmą, kuris automatiškai tikrina, ar nėra triukšmo nuotėkio, ir atitinkamai koreguoja triukšmo slopinimo funkcijos nustatymus.

Šie belaidžiai ausinukai suteiks ir daugiau garso kontrolės. „Nothing X“ programėlėje įdiegta išplėstinio ekvalaizerio parinktis, kurioje galite atlikti pakeitimus, kuriais galėsite dalytis su draugais. Sąsają su jūsų išmaniuoju telefonu užtikrins „Bluetooth 5.3“ technologija.

„Nothing“ šią savo naujieną aprūpino ir naujais pokalbių mikrofonais su „Clear Voice Technology“, kad būtų geriau fiksuojamas balsas ir aiškiau skambinama. Akumuliatoriaus veikimo trukmė - 8,5 valandos be triukšmo slopinimo galimybės, o jeigu ji naudojama – maždaug 5,2 valandos. Dar 40,5 valandos suteiks įkrovimo dėklas.

Belaidžiai ausinukai pirkėjams bus prieinami juodos ir baltos spalvų, o jų prekyba prasidės jau balandžio 22 dieną.

„Nothing Ear (a)“ belaidžiai ausinukai

Antrasis pristatytas modelis – kiek paprastesni „Nothing Ear (a)“ belaidžiai ausinukai. Šis variantas turės nemažai savybių kaip ir „Ear“ variantas. Čia rasime 11 mm dinaminius garsiakalbius, ANC ir LDAC palaikymą.

„Ear (a)“ taip pat pasižymi šiek tiek patobulintu dizainu su stačiakampio formos korpusu. Pirkėjai galės rinktis ne tik juodą ar baltą variantą, bet ir ryškios geltonos spalvos modelį.

Likusios specifikacijos atitinka brangesnių „Nothing Ear“ modelių specifikacijas, išskyrus pritaikytus ekvalaizerius ir prabangesnę keraminę diafragmą. Akumuliatoriaus veikimo trukmė - 9,5 valandos be triukšmo slopinimo galimybės, o jeigu ji naudojama – maždaug 5,5 valandos. Dar 42,5 valandos suteiks įkrovimo dėklas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas