Sankcijos artėja link pabaigos: „Huawei Mate 20 Pro“ vėl įtrauktas į „Android Q Beta“ programą

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2019-05-31
0 Pasidalinimai
16 Peržiūros

Praėjusios kelios savaitės buvo itin sudėtingos Kinijos milžinei „Huawei“, kuri sulaukė netikėtų sankcijų iš JAV Vyriausybės. Šalies prezidentas Donaldas Trumpas įtraukė kompaniją į juodąjį sąrašą ir tai ne tik pristabdė kinus nuo kelionės link pirmosios vietos tarp didžiausių telefonų gamintojų, tačiau ir nemenkai sutrikdė įmonės veiklą.

Dauguma JAV kompanijų pakluso valdžios nurodymams ir nutraukė bet kokius santykius su „Huawei“, o tarp tokių įmonių atsidūrė ne tik „Qualcomm“, „Intel“, „Microsoft“, bet ir „Google“. Vis dėlto situacija gerėti pradėjo prieš keletą dienų, kai „Huawei“ vėl buvo įtraukta į SD ar Wi-Fi asociacijų partnerių sąrašus. Panašu, jog šiandien kinai sulaukė gerų naujienų ir iš „Google“, kas tikriausiai rodo, kad konfliktas artėja link pabaigos.

Kinijos kompanija praėjusiais metais pristatė „Huawei Mate 20 Pro“ flagmaną, kuris buvo tapęs ir „Android Q Beta“ programos dalimi. Tai reiškia, jog visi šio įrenginio naudotojai galėjo prisijungti prie rudenį pasirodančios naujos „Android“ operacinės sistemos versijos bandymų. Paskelbus sankcijas šis įrenginys buvo pašalintas iš šios programos, tačiau šiandien jis ir vėl ten sugrįžo.

Jau kiek anksčiau rašėme, jog anksčiau „Huawei“ išmaniuosius telefonus įsigijusiems vartotojams nereikėtų nerimauti dėl susidariusios situacijos, o šiandien viskas tik dar labiau pasitvirtina. Tai, jog „Huawei Mate 20 Pro“ grįžo į „Android Q Beta“ programą rodo, kad dauguma JAV kompanijų ieško kompromisų. Nors į šį kinų ir JAV Vyriausybės konfliktą buvo įtraukta daugybė JAV gamintojų, bet labai panašu į tai, jog netrukus vėl viskas stos į savo vietas.


Parašyti komentarą