Siurprizas: Android pakeisiančią „Huawei” operacinę sistemą kurs rusai

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-09-16
Siurprizas: Android pakeisiančią „Huawei” operacinę sistemą kurs rusai
0 Pasidalinimai
2191 Peržiūros

„Huawei” jau nuo pat JAV sankcijų pradžios praėjusių metų viduryje nenustoja kalbėti apie Android pakeisiančią operacinę sistemą. Be to, neapsiribojama tik žodžiais ir pažadais - prieš savaitę vykusioje „Huawei” programuotojų konferencijoje buvo pristatyta antra „HongMeng OS” (Vakaruose ji vadinsis „Harmony OS”) versija, bendrovė taip pat prasitarė, jog kitąmet debiutuos ir pirmasis telefonas, kuriame ji bus diegiama gamykliškai. Akivaizdu, platformos kūrimo darbai tikrai vyksta visu pajėgumu, tačiau šiandien į viešumą iškilo žinia, jog prie „Harmony OS” vystymo prisidės specialistai iš Rusijos.

Remiantis „GlobalTimes” pranešimu, Kinijos telekomunikacijų milžinė Rusijoje turi mokslo ir tyrimų komandą, kurios dydis siekia net 1500 asmenų, kurie dirba Maskvoje, Sankt Peterburge, Žemutiniame Naugarde ir Novosibirske. Skelbiama, ši rusų komanda palaiko glaudžius ryšius su „Huawei“ plėtros partneriais, ir padeda kompanijos nuosavai operacinei sistemai „būti labiau suderinama su „Huawei” mobiliųjų įrenginių ekosistema”.

Ši žinia kaip ir neturėtų labai stebinti, nes Rusija yra didelė valstybė, turinti gausybę puikių informacinių technologijų profesionalų, tad kuriant tokios didelės apimties projektą, kaip operacinę sistemą, kuri bus diegiama į milijonus įrenginių, praktiškai neįmanoma, jog į vystymo grupę nepatektų nė vienas Rusijos tautybės specialistas. Vis dėlto toks didelis skaičius, kaip 1500, galimai dar labiau sustiprins Rusijai itin priešiškų Jungtinių Amerikos Valstijų retoriką „Huawei” atžvilgiu ir veikiausiai taps dar viena dingstimi spausti sąjungininkus atsisakyti šios telekomunikacijų gigantės įrangos. 

Primename, jog praėjusį mėnesį „Huawei” paskelbė skirsianti daugiau pinigų savo padalinio Rusijoje finansavimui. Remiantis „South China Morning Post” pranešimu, „Huawei” įkūrėjas ir dabartinis vadovas Ren Zhengfei patvirtino, jog kompanija padidino investicijas Rusijoje po to, kai Valstijos ją įtraukė į juodąjį sąrašą. Didesnės lėšos buvo skirtos Rusijos mokslininkų komandos didinimui ir atlyginimų kėlimui. Kai kurie ekspertai baiminasi, jog ši partnerystė galimai pasitarnaus Rusijai siekiant sukurti nuosavą operacinę sistemą ir nuo likusio pasaulio nepriklausomą interneto tinklą.

Kaip ten bebūtų, tai reiškia tik viena - „Huawei” iš visų jėgų skuba „Harmony OS” kuo greičiau paleisti į rinką, siekdama suspėti tai atlikti prieš JAV eilinį kartą paskelbiant naujas sankcijas ir netgi galimai visai panaikinant prieigą prie Android.

Šaltinis: GlobalTimes

Parašyti komentarą