Siurprizas: „Huawei Mate 40” tarptautinė versija nenaudos „Kirin” procesorių, svarstomas „MediaTek” variantas

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-07-19
Siurprizas: „Huawei Mate 40” tarptautinė versija nenaudos „Kirin” procesorių, svarstomas „MediaTek” variantas
0 Pasidalinimai
1426 Peržiūros

„Huawei Mate 40” serijos flagmanai rinkoje turėtų pasirodyti jau po keletos mėnesių, tačiau šiuos telefonus gaubia nežinia dėl kompanijai taikomų JAV sankcijų. Remiantis naujausiu pranešimu, „Huawei” gali nukopijuoti „Samsung” strategiją bei skirtingoms rinkoms pasiūlyti to paties modelio išmaniuosius su skirtingais lustais.

Pasak Teme (@RODENT950), garsėjančio patikima informacija apie naujus „Huawei” ir „Honor” modelius, „Mate 40” telefonų versijos su nuosavos gamybos „Kirin 1000” procesoriumi bus skirtos tik Kinijos rinkai. Tuo metu tarptautiniuose variantuose bus montuojama kita mikroschema. Primename, jog „Samsung” taip elgiasi jau daugelį metų, JAV ir Kinijos arba Pietų Korėjos rinkoms skirdama savo flagmanų versijas su „Snapdragon”, o visiems kitiems regionams - su „Exynos”.

Visgi kol kas neaišku, kokį kito gamintojo lustą pasirinks „Huawei”. Labiausiai tikėtinas variantas - šiuo metu galingiausias „MediaTek” modelis „Dimensity 1000+”. Tai būtų ganėtinai netikėtas sprendimas, kadangi „MediaTek” lustai iki šiol laikomi kaip prastesnė brangiųjų „Snapdragon” alternatyva biudžetiniams išmaniesiems, tad „Kirin 1000” ir „Mediatek Dimensity 1000+” telefonai skirtųsi savo pajėgumu ne pastarojo naudai.

Kitas variantas - „Snapdragon 865+”, tačiau to šiuo metu neleidžia JAV sankcijos, kadangi „Qualcomm” yra amerikiečių gamintojas. Tam Valstijų Komercijos departamentas turėtų suteikti „Qualcomm” specialią licenciją, leidžiančią prekiauti su juodajame sąraše esančia bendrove.

Turbūt kyla paprastas klausimas - kodėl „Huawei” tiesiog negali „Mate 40” serijoje naudoti vien „Kirin 1000”? Atsakymas labai paprastas - dėl visko kaltos dar gegužę įvestos JAV sankcijos. Remiantis jomis ir motyvuojant amerikietiška gamybos įranga, vienam didžiausių pasaulyje procesorių gamintojui -Taivano „TSMC” - buvo uždrausta gaminti „Huawei” procesorius. „Huawei” jau buvo spėjusi užsakyti 8 milijonus „Kirin 1000” mikroschemų, tačiau kadangi „Mate” flagmanų pardavimai visame pasaulyje siekia maždaug 10 milijonų vienetų, Kinijos milžinė privalo ieškoti alternatyvų.

„TSMC” šiai dienai ne tik turi didžiausius gamybos pajėgumus, bet ir yra aplenkęs artimiausius konkurentus savo pažangiais sprendimais, todėl šiai kompanijai lustų gamybą patiki ne tik „Huawei”, bet ir tas pats „Qualcomm”, „Apple” bei „Samsung”. Taigi, kadangi naujausių „Kirin” artimiausiu metu neturi galimybių pagaminti joks kitas gamintojas, „Huawei” bus priversta suktis iš padėties.

Ką manote apie „Huawei” telefonus „MediaTek” lustais? O gal kaip tik sugniaužę kumščius tikitės išvysti naujausius „Huawei” flagmanus su „Snapdragon”? Laukiame jūsų įžvalgų komentaruose.


Parašyti komentarą