Lietuviškas sprendimas keliauja ir į užsienį: savitarnos kasos jau naudojamos ir Lenkijoje

Lukas Snarskis

2020-09-24, 10:05 (atnaujinta 2021-04-27, 00:39)

0 komentarų
Lietuviškas sprendimas keliauja ir į užsienį: savitarnos kasos jau naudojamos ir Lenkijoje

Lietuvoje veikianti sprendimų mažmeninei prekybai bendrovė „StrongPoint“ toliau vykdo plėtrą užsienyje. Šią vasarą bendrovė pradėjo diegti lietuviškas savitarnos kasas Lenkijos prekybos tinklo „Stokrotka“ parduotuvėse. Iš viso 55 tinklo parduotuvėse jau įrengta 115 Lietuvoje suprojektuotų, sukurtų ir pagamintų pažangių savitarnos kasų. Artimiausiu metu jų planuojama įrengti dar daugiau.

„Mūsų savitarnos sprendimai vis daugiau dėmesio sulaukia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkose, kuriose planuojame dar aktyvesnę plėtrą. Tai yra nuoseklaus darbo rezultatas – išskirtinę savo savitarnos kasą pristatėme svarbiausiose mažmeninės prekybos inovacijų parodose, tokiose kaip NRF Junginėse Valstijose bei „EuroShop“ Vokietijoje. Tokiu būdu vis daugiau užsienio prekybininkų sužino apie mūsų patirtį, tad lietuvių sukurtos inovacijos vis sparčiau užkariauja pasaulio prekybos rinką“, – sako „StrongPoint Technology“ vadovas Julius Stulpinas.

Anot jo, Lenkijoje savitarnos kasos populiarėti pradėjo vėliau negu Lietuvoje, tačiau jos labai greitai įsitvirtina, o rinka šias technologijas priima išties palankiai. Savitarnos sprendimų aktualumą Lenkijoje, kaip ir kitose šalyse, J. Stulpino teigimu, dar labiau padidino Covid-19 pandemija, dėl kurios žmonės parduotuvėse stengiasi kuo labiau vengti fizinio kontakto.

„Apie 600 parduotuvių visoje Lenkijoje turinčiame „Stokrotka“ prekybos tinkle įdiegtų mūsų savitarnos kasų naudojimo vidurkis šiuo metu siekia apie 35 proc. Tai yra išties aukštas rodiklis, kuris buvo pasiektas per itin trumpą laiką. Pačius sprendimus taip pat įdiegėme rekordiškai greitai – maždaug keturis kartus greičiau, nei yra įprasta įgyvendinant tokius projektus“, – pažymi „StrongPoint Technology“ vadovas.

J. Stulpino teigimu, Lenkijos pirkėjų įpročiai šiek tiek skiriasi nuo Lietuvos vartotojų, todėl diegiant savitarnos kasas reikėjo į tai atsižvelgti. Lenkijos parduotuvėse apsipirkimų pikai yra labiau išreikšti ir juntami skirtingu dienos metu. Daugelis parduotuvių kaimyninėje šalyje atsidaro gerokai anksčiau nei Lietuvoje, o pirkėjų eilės prie kasų gali susiformuoti jau septintą valandą ryto ar netgi anksčiau. Savitarnos kasos padeda šią problemą spręsti ir leidžia reikšmingai sumažinti įprastų kasų apkrovimą.

Be to, Lenkijos parduotuvės siūlo didesnį produktų be pakuočių ir brūkšninio kodo pasirinkimą, todėl vartotojams ypač svarbi patogi prekių pasirinkimo iš savitarnos kasose pateikiamo sąrašo funkcija. Dėl to pirkėjams Lenkijoje ypač naudinga „StrongPoint“ savitarnos kasų suteikiama galimybė skirtingas tos pačios kategorijos prekes, pavyzdžiui bandeles, dėti į vieną maišelį ir sverti kartu.

„StrongPoint“ savitarnos kasos artimiausiu metu taip pat turėtų pradėti veikti ir Maltos parduotuvėse. Plėtra planuojama ir Skandinavijos, Ispanijos bei Vokietijos rinkose.

Bendrovė taip pat siūlo ir kitus pažangius mažmeninės prekybos sprendimus – savarankiško prekių skenavimo vaikštant po parduotuvę sistemas, elektroninių etikečių sprendimus, automatinio amžiaus patvirtinimo sprendimus parduodant amžiaus apribojimus turinčias prekes, el. prekybos užsakymų surinkimo ir prekių atsiėmimo technologijas, parduotuvių procesų automatizavimo sistemas bei kitas inovacijas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

2 komentarai (-ų)

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

2 komentarų

Lankytojas

Reziumė, neberinkite tų pasikartojančių veidų, kurie ištisus dešimtmečius suolus trina. Nerinkite tų, kurie išsineša po 140 skėčių ar po puse tonos kavos iš sandėlio, net be jokios sąžinės graužaties toliau lenda į ekranus. Neberinkite tų, kurie išgarsėjo per akciją "Skaidrinam", gal tik tada nebebus visokių nesamoningų priimtų nutarimų. Absurdo lygis pasiekęs visišką piką, toliau jau niekur...

Skaitytojas

Ponia Gedviliene tegul dar pagalvoja apie pakeitimų dėl nuomos kompensacijos, kuria atemė nuo ubagų ir invalidų.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas