Staigmena: „Huawei” JAV sankcijas apeis labai lengvai

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-05-23
0 Pasidalinimai
2464 Peržiūros

Dar praėjusių metų viduryje JAV netikėtai uždraudė šios šalies kompanijoms bendradarbiauti su „Huawei” dėl kaltinimų šnipinėjimu - taip šios bendrovės telefonuose neliko „Google” paslaugų. Tačiau Kinijos telekomunikacijų milžinė toli gražu nesiruošė taip lengvai pasiduoti ir, pasinaudodama įvairiomis alternatyvomis, toliau be sutrikimų tęsė veiklą. Tuo Valstijos buvo labai nepatenkintos ir sugalvojo naują planą, kaip „Huawei” parklupdyti ant kelių. Deja, panašu, jog ir šįkart laukia didelis fiasko.

Tai koks gi tas naujas amerikiečių planas? Šįkart nusitaikyta į tai, kas buvo laikoma vienu didžiausių „Huawei” nepriklausomybės garantu - nuosavų procesorių gamybą. Kol kiti išmaniųjų telefonų gamintojai lustus pernelyg nesvarstydami pirko iš amerikietiškų kompanijų, tokių kaip „Qualcomm”, „Huawei”, greičiausiai ruošdamasi tokiam nepalankiam scenarijui, pradėjo investuoti į nuosavų „HiSilicon Kirin” procesorių kūrimą. Taigi, JAV paskelbus draudimą amerikiečių kompanijoms dirbti su kinų telekomunikacijų lydere, jos mikroschemų gamyba nebuvo stipriai paveikta.

Valstijos bandė ją sužlugdyti motyvuodamos tuo, jog „Kirin” procesoriams naudojama „ARM” architektūra yra amerikietiškos technologijos, bet „ARM”, greičiausiai nenorėdama prarasti pelningo „Huawei” kontrakto, sugebėjo įrodyti esanti Jungtinės Karalystės įmonė. Vis dėlto Vašingtonas ilgai netruko ir surado kitą silpną „Kirin” lustų vietą - „Huawei”, nors pati ir kuria mikroschemas, jų gamybą patiki stambioms toje srityje besispecializuojančioms įmonėms, tokioms kaip Taivano „TSMC”, kurios klientai taip pat yra „Apple”, „Qualcomm” ar „Nvidia”.

JAV Vyriausybė ruošiasi neleisti „TSMC” ir kitiems panašiems gamintojams priimti užsakymų iš „HiSilicon” ar kitų su „Huawei” susijusių įmonių - jos pirmiausia turės kreiptis į Valstijas, kurios suteiks arba nesuteiks licenciją. Tai motyvuojama tuo, jog „TSMC” procesorių gamybai naudoja amerikiečių įrengimus ir technologijas. Dar įdomiau tai, kad JAV Komercijos departamentas pernelyg neslepia besitaikantis į „Huawei” - jo atstovų teigimu, šis naujas teisinis reguliavimas turėtų pažaboti „Huawei” pastangas nesilaikyti Jungtinių Valstijų eksporto taisyklių. „TSMC” dar 120 dienų nuo penktadienio, gegužės 15 dienos, leidžiama pristatyti „Huawei” užsakymus, bet naujų kinų milžinės lustų gamyba jau yra uždrausta.

„​​​​​​​Huawei” visiškai nesibaimina

Visi žinome posakį, jog užsidarius durim atsidaro langas - jis puikiai tinka ir šioje situacijoje. „Huawei” pagalbos ranką ketina ištiesti kitas didelis taivaniečių procesorių gamintojas - „Foxconn”, kuris taip pat atsakingas ir už naujų „iPhone” surinkimą. Praėjusiais metais, vos įsigaliojus JAV sankcijoms, „Foxconn” akimirksniu atšaukė visus „Huawei” užsakymus, bet dabar kompanijos įkūrėjas Guo Taiming patikino, jog „Foxconn” yra pasiruošusi dirbti su „Huawei” ir kitomis kinų kompanijomis. Jei ši bendrovė, greičiausiai naudojanti ne amerikiečių įrangą, perimtų „Kirin” procesorių gamybą, naujosios JAV sankcijos visiškai nepaliestų „Huawei”.

Kodėl taip staiga pasikeitė „Foxconn” nuomonė? Viruso pandemija lėmė tai, jog „Apple” sumažino savo įrenginių gamybos užsakymus, todėl taivaniečių įmonė nori kaip nors kompensuoti atsiradusią spragą. Kadangi „TSMC” neseniai buvo priversta atmesti 700 milijonų vertės „Huawei” užsakymą, į šiuos pinigus yra nusitaikiusi „Foxconn”.

Kitas „Huawei” pagalbos ratas - Kinijos lustų gamintojas „SMIC”. Tiesa, nors ši kompanija padarė didžiulį šuolį 10nm ir 7nm technologijos srityje, jos gaminamų procesorių efektyvumas vis dar atsilieka nuo „TSMC”. Taigi, šis variantas kur kas mažiau tikėtinas.

Ekspertai neatmeta ir bendradarbiavimo su „MediaTek” galimybės. Šio mikroschemų gamintojo lustai tradiciškai atsilikdavo ne tik nuo „Qualcomm”, bet ir nuo tų pačių „Kirin”, bet pastaruoju metu kompanija padarė neįtikėtinai didelę pažangą - „Dimensity” serijos procesoriai jau gali kibti į atlapus praėjusių metų „Qualcomm” flagmanams, o jų kainą yra gerokai mažesnė. Galbūt „Huawei” staiga neatsisakys savųjų „Kirin”, bet nemaža tikimybė, kad bent jau pigesniuose šio gamintojo telefonuose išvysime „MediaTek” procesorius. Tai patvirtina ir „Huawei” dukterinės bendrovės „Honor” prezidento pareiškimas, jog rimtai svarstomas 5G palaikančių „MediaTek” mikroschemų naudojimas.

Apibendrindami galime konstatuoti, kad „Huawei” tikrai nėra tokioje blogoje situacijoje kaip galėjo pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Galbūt kompanijai trumpuoju laikotarpiu teks patirti šiek tiek nepatogumų, tačiau labai abejojama, kad naujosios JAV sankcijos sutrikdys „Huawei” išmaniųjų gamybą.

 

Šaltinis: Gizchina

Parašyti komentarą