Sučiuptas 17-metis, nulaužęs pasaulio galingiausiųjų „Twitter” ir išviliojęs $100 000 vertės bitkoinų

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-08-02
Sučiuptas 17-metis, nulaužęs pasaulio galingiausiųjų „Twitter” ir išviliojęs $100 000 vertės bitkoinų
0 Pasidalinimai
2720 Peržiūros

Liepos mėnesį pasaulyje garsiai nuaidėjo „Twitter” ataka, per kurią „Tesla” generalino direktoriaus Elon Musk, „Microsoft” įkūrėjo Bill Gates, „Amazon” vadovo Jeff Bezos ir dar keletos žinomų asmenų socialinio tinklo paskyrose pasirodė prašymas pervesti jiems bitkoinų, žadant pervestą sumą padvigubinti. Prieš keletą dienų išaiškėjo šios aferos organizatorius - septyniolikmetis Graham Ivan Clark.

Paauglys iš Tampos buvo areštuotas, o jam pareikšta 30 kaltinimų - dėl sukčiavimo, pasisavinant daugiau nei $50 000, dėl komunikacijos aferų, dėl pasisavintos svetimos tapatybės ir dėl įsilaužimo į kompiuterį ar elektronikos prietaisą ar gavimą neteisėtą prieiga prie jų. Andrew Warren, Hillsborough valstijos prokuroras vaikiną apibūdino taip:

Jis yra septyniolikos metų amžiaus vaikinas, ką tik pabaigęs vidurinę mokyklą. Tačiau nepadarykite klaidos - jis nėra įprastas spetyniolikmetis. Tai buvo nematyto masto labai sudėtingas išpuolis.

Graham Ivan Clark prieš teismą pirmąkart stojo jau vakar. Byloje pažymima, jog jis apgavęs „Twitter” darbuotoją, gavo prieigą prieigą prie vidinių socialinio tinklo įrankių ir pasinaudodamas jais iš žmonių išviliojo beveik 100 000 JAV dolerių vertės bitkoinų.


Parašyti komentarą