Penktadienis, spalio 19, 2018
Naujienos

Tai kas naujo įvyko „WWDC 2018“ konferencijos metu

33peržiūros(-ų)

Pasibaigė pirmosios WWDC 2018 dienos pristatymas, kurio laukia daugiausiai „Apple“ naudotojų tikėdamiesi išgirsti apie artėjančias su programine įranga susijusias naujienas.

Pirmosios WWDC konferencijos dienos metu vyksta pristatymas, kuris yra ko gero laukiamiausias „Apple“ pristatymas visų metų bėgyje prie televizorių, kompiuterių ir mobilių įrenginių ekranų prikaustantis milijonus „Apple“ aistruolių iš viso pasaulio. Vieni tikisi išgirsti apie jiems rūpimus pasikeitimus „iOS“, kitus domina „macOS“ naujovės, treti tikisi išgirsti ir pamatyti kokį nors naują „Apple“ įrenginį ar patvirtinimą iš pirmų lūpų, kad jau kuris laikas internetinėje erdvėje sklandęs gandas yra tiesa.

Žemiau trumpai apie tai ką „Apple“ kalbėjo ir pristatė „WWDC 2018“ Keynote metu. Kaip ir buvo tikimasi, šio programuotojams skirto pristatymo metu nebuvo jokių „geležinių“ naujienų.

Renginys tradiciškai prasidėjo nuo trumpo video. Šį kartą buvo parodytas filmukas apie programuotojus, kurie kartą metuose iš įvairiausių pasaulio kampelių migruoja į Kalifornijoje vykstantį „Apple pasaulinę programuotojų konferenciją“ žinomą kaip WWDC (Worldwide Developers Conference).

Pirmasis scenoje kaip ir beveik kiekvieną kartą pasirodė „Apple“ kompanijos vadas.

Be didesnės įžangos Tim pasveikinęs susirinkusiuose paminėjo, kad pasaulyje yra daugiau nei 20 milijonų „Apple“ programuotojų. „App Store“ yra didžiausia parduotuvė pasaulyje. Joje apsilanko 500 mln. lankytojų per savaitę, o „App Store“ programėles talpinantys programuotojai jau uždirbo 100 milijardų JAV dolerių.

Sekanti Tim Cook paliesta tema buvo „Swift“ programavimo kalba, kuri anot „Apple“ vadovo yra greičiausiai populiarėjanti programavimo kalba.

iOS 12

Scenoje pasirodė Craig Federighi, kuris pristatė „iOS 12“ — nemokamą operacinę sistemą „Apple“ mobilių įrenginių naudotojams.

Kaip ir buvo kalbama iki renginio, „iOS 12“ didelis dėmesys bus skirtas įrenginių našumui. Džiugi naujiena senesnių „iOS“ renginių naudotojams yra ta, kad visi įrenginiai palaikantys „iOS 11“ — palaikys ir „iOS 12“.

Virtuali realybė

„Apple“ kartu su „Pixar“ sukūrė naują failų standartą USDZ. „iOS 12 mes norėjome padaryti paprastai prieinamas virtualios realybės patirtis visuose (eko)sistemos įrenginiuose ir apjungėme didžiausius protus dirbančius su 3D iš “Pixar” ir “Apple”“, — nuo scenos kalbėjo vyriausiasis „Apple“ programavimo ir inžinierių viceprezidentas Craig Federighi.

USDZ — tai paprastas ir kompaktiškas failų formatas leidžiantis naudotojams pasidalinti virtualios realybės turiniu. Tokios kompanijos kaip „Adobe“ savo „Creative Cloud“ platformos aplikacijoms („Photoshop“ ir „Dimension“) diegis USDZ formato palaikymą.

Kai rudenį pasirodys „iOS 12“, šios operacinės sistemos naudotojais savo ASDZ failais galės dalintis tokiose aplikacijose kaip „Safari“, „Messafes“ ir „Mail“. Šie failai taip pat galės būti valdomi „Files“ aplikacijoje.

ARKit 2

Craig Federighi taip pat pristatė „ARKit 2“, kuris pagerins veidų sekimą, realistišką jų atkūrimą, 3D objektų aptikimą ir t.t. Šio „Kit’o“ pagalba, programuotojai galės kurti aplikacijas, pavyzdžiui papildytos realybės žaidimus, palaikančias daugiau nei vieną naudotoją.

Craig pademonstravo naują „iOS 12“ debiutuosiančią aplikaciją „Measure“, kuri dėka kompanijos vystomo papildomos realybės intelekto sugeba išmatuoti realius objektus. Manau tai ne vienam ateityje praversianti aplikacija kai reikia išmatuoti baldus, paveikslus ar kitus daiktus.

Screentime ir naujas Do Not Disturb

Nauja „Screentime“ aplikacija leis naudotojams matyti išsamias ataskaitas apie tai kaip jie naudoja įrenginį, tame tarpe ir kiek laiko praleidžia naudodami vieną ar kitą aplikaciją bei kuri aplikacija jiems siunčia daugiausiai pranešimų — o tai reiškia, nustatyti kuri aplikacija verčia telefoną į rankas paimti dažniausiai.

„Mes manome, kad tai puiki ir daugeliui žmonių naudinga aplikacija, ypač kai kuriems vaikams“, — kalbėjo Craig Federighi.

Patobulinta „Do Not Disturb“ funkcija leis naudotojams „nutildyti“ kai kurias aplikacijas nakties metui, valandai ar kol esama tam tikroje vietoje.

Tėvams taip pat bus papildomos galimybės kontroliuoti kaip ir kiek jų atžalos naudoja „iOS“ įrenginį ir jei mano kad reikia, patogių įrankių pagalba — padėti nesusivaldančiam jaunimui „prilaikyti arklius“ ir apriboti „iPhone“ ar „iPad“ naudojimą. Tai jie padaryti galės iš savo įrenginių, kurie yra nurodyti kaip valdantys vaikams duotus „Apple“ prietaisus.

Abi „Screentime“ ir nauja, patobulinta „Do Not Disturb“ funkcija demonstruoja „Apple“ skiriamą dėmesį besaikiam įrenginių naudojimui ar net priklausomybės nuo jų problemai spręsti.

Siri šaukiniai (shortcuts)

Naujos „Siri Shortcuts“ aplikacijos pagalba bus galima sukurti komandų rinkinius ir priskirti jiems balso komandą Siri. Pavyzdžiui jei važiuodami į sodybą savaitgalį įprastai atidarote navigacijos aplikaciją, „Home“ aplikacijoje nurodote įjungti šildymą sodyboje, užkurti pirtelę, o kelionei paleidžiate srautinės muzikos aplikaciją — „iOS 12“ bus galima „Siri Shortcuts“ aplikacijoje sujungti į vieną komandų visumą ir įrašyti kokią nors komandą, kad ir „Siri, I’m heading to the cottage“. Pasakius šį sakinį Siri – bus nurodyta ką sodyboje įjungti ir kokią temperatūrą nustatyti, pradės groti muzika, o ekrane užsidegs navigacijos žemėlapis. Kažkuria prasme Siri mokės elgtis panašiai kaip buvo galima įvairioms paslaugoms sukurti „receptus“ IFTTT aplikacijoje.

Naujos Animoji ir Memoji

„iOS 12“ atsiras 4 nauji „Animoji“ veikėjai. Tačiau ko gero daugiausiai dėmesio susilauks galimybė susikurti savo asmeninę judrią „Animoji“ piktogramą — „Memoji“, panašiai kaip „Snap Bitmoji“ ar „Nintendo Mii“. „Memoji“ gali būti sukurta, kad būtų panaši į įrenginio naudotoją realybėje, jei jis to nori ir papildyta įvairiais priedais, tokiais kaip akiniai, kepurė ir t.t. Savo „Memoji“ susikurti galės tik įrenginių palaikančių „Face ID“ naudotojai.

„Apple“ taip pat išmokė savo „Animoji“ atskirti iškištą liežuvį.

Grupiniai Facetime pokalbiai

Pirmą kartą „Apple“ leidžia daugiau nei dviems žmonėms (dviems įrenginiams) vienu metu dalyvauti „FaceTime“ pokalbyje. „Apple“ teigia, kad viename pokalbyje „iOS 12“ galės dalyvauti iki 32 naudotojų.

Kadangi į „FaceTime“ kompanija įdiegę ir filtrų bei „Animoji“ palaikymą — nuobodų pokalbį bus galima padaryti žaismingesniu ir pralinksminti, jei tai darbinis virtualus susitikimas beužmiegančius, jo dalyvius.

„Apple“ integravo „FaceTime“ į „Messages“ aplikaciją, tad grupinį „FaceTime“ pokalbį „iOS 12“ galima pradėti ir „Messages“ aplikacijoje.

CarPlay

Pagaliau „Apple“ leido „CarPlay“ paslaugoje naudoti ir trečių šalių navigacijos aplikacijas. Tai turėtų ypač pradžiuginti „CarPlay“ palaikančių automobilių savininkus, kurie labiau mėgsta „Waze“ ar „Google Maps“ nei „Apple“ žemėlapius ar automobilyje įdiegtą navigaciją.

Kita

  • Kompanija atnaujino „Stocks“ aplikacijos dizainą ir joje dabar bus įdiegtas ir „News“ palaikymas. „Stock“ aplikacija galiausiai atkeliaus ir į „iPad“.
  • Photos aplikacijoje sumanus „varikliukas“ atskirs kuriai kategorijai galima priskirti jūsų padarytas nuotraukas ir atitinkamai jas suskirstys.
  • Jei pasidalinsite nuotrauka iš kokio nors renginio su draugu ar kolega, kuris tame renginyje taip pat buvo — „Photos“ jam pasiūlys nuotraukas, kurias jis padarė tame renginyje pasidalinti su jumis. Žodžiu šiek tiek daugiau patogaus sumanumo. „Photos“ aplikacijoje taip pat atsiras „Featured Photos“ skiltis, kurioje bus nuotraukos ir video, kuriuos padarėte prieš metus ar daugiau.
  • „Apple“ taip pat atnaujino ir patobulino „Voice Memos“ aplikaciją.
  • „iBooks“ aplikacija „iOS 12“ vadinsis „Apple Books“ atrodys kiek kitaip, bus patogesnė ir turės geresnę knygų parduotuvę, o knygas joje skaityti bus patogiau.
  • „iOS 12“ pranešimai bus grupuojami ir ne tik pagal aplikacijas, bet ir pagal temas (spėju lietuvių kalba parašytoms žinutėms rūšiavimas pagal temą negresia).
  • Saugumui ir naudotojų duomenų privatumui „Apple“ visada skyrė daug dėmesio ir „iOS 12“ nėra išimtis. Naujoje „Apple“ mobiliems įrenginiams skirtoje operacinėje sistemoje reklamos tiekėjams bus dar sudėtingiau identifikuoti mus ir mus sekti.

Rašyti komentarą