Telefonai.eu metų telefono rinkimai 2020: skelbiamas „Metų vertės” nominacijos nugalėtojas

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-12-25
Telefonai.eu metų telefono rinkimai 2020: skelbiamas „Metų vertės” nominacijos nugalėtojas
0 Pasidalinimai
1750 Peržiūros

Banggood

Žodis „vertė”, kaip ir dizainas, visų yra suprantamas skirtingai. Vieniems tai gali būti blizgantis motociklas, kitiems - eilinis dviratis, o trečiems - elektrinis paspirtukas. Patikėkite, visi šie žmonės ras, kuo pagrįskite, kad jų pasirinkimas yra geriausias. Panašiai yra ir su išmaniaisiais telefonais, tad atsakyti į klausimą, ką labiausiai apsimoka pirkti, yra labai sunki užduotis. Tačiau Telefonai.eu komanda niekada nepalieka skaitytojų nežinioje, todėl šiandien pabandysime paieškoti, kas šiemet pasiūlė geriausią kainą už kilogramą ir išrinksime „Metu vertės” apdovanojimo nugalėtoją

Iš kokių modelių rinkomės?

Kai pradedame kalbėti apie kainą ir kokybę, pastaruoju metu pirmiausia į galvą šauna „Xiaomi”, o tiksliau nuo jos dėl akių atsiskyrusi „Redmi”. Nežinau, kiek gali būti nepriklausomos šios abi kompanijos, kai „Redmi” generalinis direktorius yra ir „Xiaomi” viceprezidentas, bet galbūt ne taip svarbu - juk kalbame telefonus, o ne apie politiką. „Redmi Note” serija yra ilgamečiai kainos/kokybės santykio nugalėtojai - tokiais buvo tiek užpernai pasirodęs „Redmi Note 7”, tiek „Redmi Note 8/8 Pro”. Taigi, intuityviai žvelgėme ir į šių metų „Redmi Note 9” seriją.

Mūsų išbandytas „Redmi Note 9S” iš esmės turi visas geriausias serijos savybes. Didelį ekraną, pakankamai dailiai atrodantį korpusą, spartų „Snapdragon” lustą ir monstrišką bateriją. Netgi kamerų nugarėlėje yra tiek, kiek flagmanuose. Ko daugiau norėt iš telefono už mažiau nei du šimtus? Matote, kažkuria prasme atrodo, jog „Redmi” užmigo ant laurų ir bando važiuoti ant tokių nedidelių patobulinimų. Tai šiek procesorių atnaujina, tai bateriją padidina, bet kaip trūksta kažkokių rimtesnių žingsnių, taip trūksta. Na, šiemet tikrai jau buvo galima įmontuoti ir didesnio atsinaujinimo dažnio ekraną

Šiuo šansu pasinaudojo mūsų šių metų atradimu tapusi dukterinė „Oppo” kompanija „Realme”, prieš keletą metų įkurta būtent kovai su „Xiaomi”. Jų telefonų asortimentas praktiškai identiškas „Redmi”, netgi patys įrenginiai rankoje guli panašiai, tiesiog praktiškai kiekvienoje kainų kategorijoje „Realme” modelis būna šiek tiek pranašesnis. Pavyzdžiui, šiųmetis „Realme 6” turėjo flagmanuose išpopuliarėjusį 90Hz ekrano dažnį ir super greitą įkrovimą, sparta prilygstantį „OnePlus” telefonams. Ir taip, viskas už tą pačią arba mažesnę kainą.

Na, bet ir tam pačiam „Realme 6” kažko trūko. Tiek „Redmi Note 9S”, tiek jo varžovas iš „Realme” atrodė lyg tie patys pernai metų vidutiniokai, šiek tiek atšviežintu vidumi, todėl tęsėme paieškas. Toliau į radarą pateko „iPhone SE (2020)”. Popieriuje tikrai nuostabus telefonas - galingiausias lustas kainų kategorijoje, viena, bet nepalyginamai geresnė kamera, belaidis įkrovimas, kurio vis dar nėra šios klasės prietaisuose. Netgi surinkimo kokybė lyg iš kito pasaulio - juk tai tik persikūnijęs buvęs „Apple” flagmanas „iPhone 8”, o biudžetininikai, kad ir kaip bebūtų gaila, iki šio lygio nepakilo. Deja, tie milžiniški rėmai aplink ekraną ir pusdienį laikanti baterija yra pernelyg didelė auka 2020 metais. Žodžiu, geras pasiūlymas „Apple” fanams ar tiesiog norintiems naujo iPhono, na, bet tikrai ne metų čempionas.

Į „iPhone SE (2020)” suskubo sureaguoti ir „OnePlus”, po ilgų metų pertraukos išleidusi ne flagmaną, o vidutinės klasės „Nord”. Iš esmės pačiam telefonui savo apžvalgoje kažko labai prikišti negalėjau - yra ir 90Hz ekranas, ir padorus procesorius su tikrai nebloga kamera, jau nekalbant apie gražiąją „Oxygen OS” vartotojo sąsają. Nors „OnePlus” visai bandė aiškinti, kad „Nord” dėl optimizacijų veikia kone identiškai flagmanams, bet su tuo negalėjau sutikti - viskas panašiai kaip kituose kainų segemento modeliuose. Jei atvirai, nebuvo taip, kad mane jis labai sužavėtų, todėl net jo apžvalgą pavadinau „Vandens skonis” - nieko blogo, bet nieko ir labai gero. Manau, kad „OnePlus” kol kas geriau sekasi gaminti flagmanus, nei vidutiniokus.

Na, bet gal be reikalo trinamės po tą „iki 400 eurų” kainos segmentą - galbūt kažkas pasiūlė brangesnį, bet tuo pat metu ir daugiau vertės suteikiantį telefoną? Manau, kad arčiausiai to šiemet buvo „Samsung Galaxy S20 FE”. Prisipažinsiu, jog kažko ypatingo iš jo nesitikėjau ir apžvalgoje netgi planavau demaskuoti visas sritis, kur gamintojas sutaupė. Problema tame, kad nė vienas iš tų sutaupymų nebuvo toks didelis, kad neleistų rekomenduoti šio telefono. Atmetus visai neblogą matinį korpuso plastiką, „S20 FE” turi viską. Tiek puikų ekraną su 120Hz, tiek galingą lustą, netgi kameros turi ambicijų į flagmanų segmentą, nebent baterija nestebuklinga. Žodžiu, turbūt rimčiausias pretendentas laimėti titulą iš visų kol kas išvardytų telefonų.

Turbūt „Samsung Galaxy S20 FE” ir būtų laimėjęs, jei visų kortų nebūtų sumaišiusi metų pabaigoje iš numirusiųjų prisikėlusi kita „Xiaomi” dukterinė įmonė - „Poco”.

2020 „Metų vertė” - „Poco X3”

„Poco” daugeliui lietuvių vis dar kelia malonius prisiminimus apie debiutinį kompanijos telefoną, kuris „Poco F1” plastikiniame korpuse pasiūlė tuo metu galingiausią „Snapdragon” procesorių, kainavo vos 300 eurų ir nušlavė visus įmanomus vertės apdovanojimus. Deja, po to prekės ženklas kuriam laikui dingo iš eterio ir tiesiog buvo dedamas ant kai kurių „Xiaomi” telefonų Indijoje. Visgi šiemet „Poco” vėl atgijo ir netgi su trenksmu. Pristatytas „Poco X3” iš karto turėjo ambicijų atsidurti ten, kur ir legendinis „F1”, tiesa, taikydamas šiek tiek kitokią formulę.

Visa tai plačiai išnagrinėjome savo video apžvalgoje, kurią rasite žemiau. Labai rekomenduojame pažiūrėti.

Telefono išvaizda vėlgi nėra prabangi - galinę dalį dengia plastiko lakštas, o keistą kamerų modulio formą ir didelį „Poco” logotipą geriausiu atveju galima pavadinti savotišku dizaino sprendimu. Galų gale, pats įrenginys tikrai ganėtinai griozdiškas ir sveria daugiau nei 200 gramų, o guodžia nebent šioks toks IP53 atsparumas aptaškymui vandeniu.

Tačiau svarbiausia, kad gamintojui net ir ekonominės klasės išmaniajame pavyko įdiegti net 120Hz atsinaujinimo dažnio ekraną, taip, ne 60Hz, ne 90Hz, o visus 120, kaip ir flagmanuose. Žinoma, stebuklų nebūna, nes „Poco” panaudojo ne AMOLED, o pigesnės IPS technologijos matricą, kurią radome ir „Redmi Note 9”.

Tie sklandesnes animacijas ir perėjimus tarp langų suteikiantys 120Hz šiame įrenginyje buvo tiesiog būtini, nes, kitaip nei 2018 metais, kiečiausio „Snapdragon” procesoriais į tokį biudžetininką nebesugrūsi - šiemet flagmaniškų lustų kaina iškilo, nes „Qualcomm” nebeparduoda jų atskirai nuo 5G ryšio modemo. Taigi, „Poco” beliko rinktis visišką vidutinybę - „Snapdragon 732G”. Jam toli gražu iki sparčiausių, na bet duete su 120Hz telefonas veikia gal net sparčiau nei brangesnis „OnePlus Nord” ir tikrai pastebimai smagiau nei „Redmi Note 9S”. Galbūt prisideda ir šiemet labai neblogai optimizuota „MIUI 12” vartotojo sąsaja, bet bendras rezultatas tikrai labai geras.

Na taip, negaliu sakyti, kad „Poco X3” sparta prilygsta aukščiausios klasės modeliams, nes tai būtų akiplėšiškas melas, bet X3 yra turbūt pirmas tiek kainuojantis telefonas, su kuriuo galima ne tik naujienas paskaityti, bet ir visai padoriai sumesti vieną kitą sudėtingesnį žaidimą.

Galų gale, kitaip nei „Redmi Note 9S” atveju, mūsų rinkai skirtame „Poco X3” variante nebuvo pataupyta NFC mikroschemai, būtinai Lietuvoje išpopuliarėjusiems mobiliesiems atsiskaitymams. Taip pat telefone kažkaip magiškai buvo sumontuoti ir visai neblogi stereo garsiakalbiai, kuo pasigirti gali net ne visi flagmanai. Nepamirškime ir tokių jau, rodos, atgyvenusių, bet kai kurių žmonių vis dar naudojamų dalykų kaip FM radijas ir 3,5mm ausinių jungtis.

Kadangi šiemet „Xiaomi” kaip reikiant sustiprino savo ekonominių telefonų baterijos, to neišvengė ir „Poco X3” - jame atsidūrė sunkiai suvokiamo dydžio 5160mAh akumuliatorius, kiek daugiau nei 100mAh aplenkęs ir taip didelę celę „Redmi Note 9S”. Galime patvirtinti, kad skaičiai atitinka realybę - vienu įkrovimu išmaniuoju naudotis galėsite beveik 2 dienas. Tačiau „Poco X3” turi ir dar vieną pranašumą prieš savo brolį - beveik dvigubai greitesnį 33W įkrovimą, kuris bateriją iki pusės pripildo greičiau, nei per pusvalandį. Žodžiu, „Poco X3” savininkams baterija bus mažiausias dalykas, dėl kurio reikės sukti galvą.

Aišku, kameros vis dar yra „Xiaomi” telefonų Achilo kulnas, tad ir čia šlubuoja fotografija vakare, tik tiek, kad bent jau itin plataus kampo kamera „Poco X3” jau nebėra tokia butaforinė, kaip „Redmi Note 9S”. Asmenukės šiame modelyje taip pat daug geresnės nei „Redmi”.

Vis dėlto pagrindinis argumentas, kodėl „Poco X3“ skyrėme šį titulą, yra tai, kad jo įsigijimas yra pigiausias būdas turėti aukščiausios klasės telefonams prilygstančią naudojimo patirtį. Kitaip tariant, šiuo atveju išleisti pingai suteikia maksimaliai daug vertės, netgi šiek tiek daugiau nei „Samsug Galaxy S20 FE”.

Tik pagalvokite, už kartais ir 200 eurų nesiekiančią sumą jūs gaunate įrenginį su 6GB, o ne kokiais 4GB operatyviosios atminties, net 120Hz ekranu, visaverčiu ir gėdos nedarančiu procesoriumi, didžiule ir greitai įkraunama baterija bei reikalui esant savo darbą atlikti galinčia kamera. Iki visiškos tobulybės trūksta nebent 5G ryšio palaikymo, bet jį tokiuose pigiuose modeliuose išvysime greičiausiai tik kitų metų antroje pusėje. Viską pasvėrus, „Poco X3” yra toks tikras šių iššūkių metų telefonas - be nereikalingų blizgučių ir su maksimaliu fokusu į svarbiausias sritis, todėl jį rekomenduoti galime kone užsimerkę.

Nesutinkate su šia nuomone? Savo balsą kviečiame pareikšti, renkant šių metų „Skaitytojų favorito” nominaciją (spauskite čia). Taip pat šiomis dienomis būtinai sekite mūsų puslapį, kadangi netrukus paaiškės, kuris modelis laimėjo „Metų vertės” nominaciją, o svarbiausia - kas tapo šių metų geriausiu ir pelnė „Metų telefono” titulą.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Straipsnis
Geriausi 2016 metų išmanieji telefonai iš Kinijos Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Huawei P11“ turėtų pasižymėti įspūdingų duomenų kameromis, o pristatymas planuojamas „MWC 2018“ metu Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
2018 metų antroje pusėje planuojamas „Nokia 10“ pristatymas Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Mobiliojo ryšio operatoriai ruošiasi Naujųjų metų nakčiai: stiprins ryšio pralaidumą miestų centruose Autorius: Pranešimas spaudai
Naujiena
Jau žinomos visos „Nokia 3310 4G“ telefono specifikacijos Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Sulenkiamas „Samsung Galaxy X“ telefonas gali būti pristatytas metų pabaigoje Autorius: Lukas Snarskis

Geriausios kainos

Xiaomi Poco X3 NFC

Gearbest
197€

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga