Telefonai.eu metų telefono rinkimai 2020: skelbiamas „Redaktoriaus pasirinkimo” nominacijos nugalėtojas

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-12-20
Telefonai.eu metų telefono rinkimai 2020: skelbiamas „Redaktoriaus pasirinkimo” nominacijos nugalėtojas
0 Pasidalinimai
935 Peržiūros

Banggood

Ypatingieji 2020 metai, privertę pasaulį minutėlei paspausti „Stop” mygtuką ir perkeltine prasme pradėti suktis į į kitą pusę, neaplenkė ir Telefonai.eu komandos. Tam, kad šiuo sunkiu laikotarpiu nenuviltume savo skaitytojų bei kaip įmanoma geriau atliktume savo misiją, iš pagrindų atnaujinome savo puslapį ir padidinome kolektyvą, tačiau net ir šiame įvykių sūkuryje sugebėjome nenutolti nuo savo šaknų ir išbandėme daugiau telefonų, nei bet kada anksčiau. Nors visi jie buvo savaip patrauklūs, iš šiųmečio išmaniųjų derliaus nusprendėme išrinkti labiausiai spindinčius aukso grynuolius ir juos apdovanoti „Telefonai.eu metų telefono 2020” rinkimuose.

Prieš kelias dienas paskelbėme „Skaitytojų favorito” nominacijos balsavimą, kurio vienas dalyvių bus apdovanotas puikiu prizu (plačiau skaitykite čia), o šiandien paaiškės ypatingo „Redaktoriaus pasirinkimas” titulo nugalėtojas.

Nors sprendžant iš šios nominacijos pavadinimo kai kuriems skaitytojams galėtų pasirodyti, jog čia renkame geriausią metų telefoną, viskas yra šiek tiek kitaip. Objektyviai geriausias 2020 metų išmanusis paaiškės po kelių dienų - jam skirta „Metų telefono” nominacija. Tuo metu „Redaktoriaus pasirinkimo” apdovanojimas skirtas nebūtinai pačiam pačiausiam, tačiau mane, Telefonai.eu vyriausiąjį redaktorių, labiausiai sužavėjusiam ir mano asmeninio telefono kišenėje atsidūrusiam šių metų modeliui.

Iš kokių įrenginių rinkausi?

Esu išmaniųjų telefonų entuziastas ir vienas tų, kurie geba pastebėti net ir mažiausią išmaniojo funkciją ar patobulinimą, todėl sunkiai galiu perlipti norą savo asmeninio telefono vietoje matyti tik pačios aukščiausios klasės atstovą. Tiesa, kadangi šiems įrenginiams nemėgstu leisti itin didelių sumų, tokią egzotiką, kaip sulenkiami telefonai, kol kas ignoruoju. Kitaip tariant, šioje nominacijoje apsiribojau tik praktiškais flagmanais.

Pirmasis aukščiausios klasės telefonas, kuris šiemet pateko į mano rankas, buvo „Samsung Galaxy S20+”. Jeigu atvirai, likau šiek tiek nustebęs, nes tiek dizaino, tiek paties įrenginio veikimo prasme jautėsi tam tikras regresas, lyginant su „S10+”.

Kaip su „S20 Ultra”? Iš esmės tas pats. Manau, kad su šiuo telefonu korėjiečiai šiemet kaip reikiant persistengė ir, populiariai tariant, iš didelio rašto išėjo už krašto. Specifikacijos popieriuje atrodo įspūdingai, bet įrenginys yra bereikalingai didelis, sunkus ir turi didelių kameros problemų. „S20 Ultra” kaip asmeninį telefoną naudoja mano kolega Lukas, kuris ne kartą dalijosi nesufokusuotomis, stebėtinai prastai atrodančiomis nuotraukomis bei nusiskundimais apie kaistantį korpusą.

Netrukus po to rinkoje pasirodė „Huawei P40 Pro”. Prisimenu, jog, gavęs šį telefoną išbandyti, visą daugiau nei mėnesio trukmės bandymo laikotarpį, tiesiog negalėjau juo atsidžiaugti. Puikus dizainas, nuostabi kamera, spartus veikimas ir dvigubai ilgiau už „S20+” laikanti baterija - ko daugiau reikia, tiesa? O trūko paprasto dalyko - „Google” paslaugų. Naudotis, kitaip nei teigė daug kitų apžvalgininkų, tikrai buvo galima. Absoliuti dauguma aplikacijų, kurias atsisiunčiau iš kitų šaltinių bei „AppGallery”, veikė, tačiau tuo metu nebuvo galimybės telefone naudotis „SmartID”, atlikti bekontakčių mokėjimų ir kai kurių kitų man būtinų paslaugų, tad su „P40 Pro” tuo metu teko atsisveikinti. Tiesa, labai su skaudama širdimi ir mintyse kartojamu retoriniu klausimu, kodėl JAV sankcijos turėjo būti įvestos būtent dabar.

Na, bet laikas ėjo į priekį ir jeigu pirmoje metų pusėje kas nors būtų paklausęs, kuris išmanusis būtų realiausias kandidatas laimėti „Redaktoriaus pasirinkimo” nominaciją, pirštu būčiau bedęs į „OnePlus 8 Pro”. Per šio modelio debiuto renginį pristatyti ekrano ir kameros patobulinimai mane taip sužavėjo, kad savąjį „OnePlus 8 Pro” užsisakiau iš karto po to. Taip, tai vienas tų atvejų, kai už telefoną mokėjau pinigus, o ne gavau jį ribotam laikui testuoti iš gamintojo. Žodžiu, lūkesčiai buvo tikrai dideli.

Įdomiausia, jog iš pradžių viskas ėjosi tikrai panašiai, kaip ir tikėjausi. Ekranas išties buvo išskirtinės kokybės, kamera kaip „OnePlus” gaminiui buvo labai nebloga, o aplikacijos ir visa kita skraidė taip, kaip jokiame kitame Android telefone. Tačiau netrukus prasidėjo problemos - tamsoje ekrane pradėjo matytis žalias atspalvis, pradėjau pastebėti atsitiktinius aplikacijų uždarymus, naršyklės strigimus, o svarbiausia - baterija man neištverdavo nė dienos. Žinoma, ne kartą atlikau gamyklinių duomenų atkūrimą ir laukiau programinės įrangos atnaujinimų, bet vasaros pabaigoje pasidaviau.

Po to mano „SIM” kortelė trumpam atsidūrė man visai gerą įspūdį palikusiame „Xiaomi Mi 10”, kuris turėjo nuostabius garsiakalbius ir šiaip buvo ne juokais patempęs į viršų nuo mano praėjusių metų telefono „Xiaomi Mi 9”. Deja, jame tradiciškai pasigedau geresnės kameros ir šokau į „Samsung Galaxy Note20 Ultra”. Tiesą sakant, nedaug trūko, kad jam ir skirčiau „Redaktoriaus pasirinkimo” nominaciją, bet apart tikrai elegantiško dizaino ir 120Hz ekrano sunkiai galėčiau įtikinti jį rinktis vietoje pernai metų „Note10+”.

2020 metų „Redaktoriaus pasirinkimas” - „Huawei P40 Pro”

Pavargęs nuo „OnePlus 8 Pro” problemų, nusprendžiau grįžti prie to telefono, kuris neturėjo nė vieno „8 Pro” trūkumo ir kurį po testavimo atiduoti gamintojo atstovams buvo labiausiai gaila - „Huawei P40 Pro”. Rugsėjį jį vėl įsigijau, tik šįkart už savo pinigus, todėl esu 100% objektyvus. Beje, suma tikrai nebuvo didelė, kadangi dėl visų peripetijų su „Google” jis spėjo smarkiai atpigti, o kur dar faktas, kad standartiškai gauname ne 64 ar 128, o visus 256GB vidinės atminties.

Pirmas argumentas, kodėl „P40 Pro” nusipelno šios nominacijos, yra žiauriai originalus dizainas. Kol visi kiti gamintojai šiemet leido vienas nuo kito praktiškai nesiskiriančius telefonus, „Huawei” pavyko nubraižyti labai originalias ir nieko neprimenančias linijas. Gamintojas užlenkė visas ekrano briaunas, įskaitant viršutinę bei apatinę, kas vizualiai padėjo paslėpti storokus rėmelius ir leido labai maloniai per jas braukti pirštu, o nugarėlę padengė matine šilko pojūčio danga (sidabrinės versijos atveju), kurią tiesiog norisi glostyti. Taip pat buvo idealiai parinktas korpuso dydis, kad užtektų pakankamai dideliam ekranui, bet telefonas neatrodytų rankoje kaip plyta. Ir šiaip, išskirtinės išvaizdos kamerų modulis bei labai solidus metalo rėmas suteikia „P40 Pro” tam tikrą verslo klasės įspūdį, kuriam prilygsta nebent „Galaxy Note20 Ultra”.

Žinoma, tikrai nepamiršau priežasties, kodėl pirmoje metų pusėje teko rinktis „OnePlus 8 Pro” - „Google” paslaugų paketo (GMS) nebuvimas. Visgi per tuos mėnesius entuziastai rado būdų jį įdiegti į naujuosius „Huawei” įrenginiui, todėl nusipirkęs „P40 Pro” po kiek laiko tai ir atlikau - „YouTube” galima rasti ne vieną metodą. Procesas užtruko apie 20 minučių ir nebuvo labai malonus, bet nereikėjo nieko nulaužinėti ar programuoti - tiesiog instaliuoti tam tikras programėles nurodyta tvarka. Žinoma, tai nėra oficialus metodas, bet jis leidžia išmaniuoju naudotis taip, kaip esu įpratęs - „Google Analytics” ir „Docs” programėlės, neveikiančios be „Google” paslaugų paketo, man yra tiesiog būtinos.

Ar galima „Huawei P40 Pro” naudotis be GMS? Iš esmės, taip, nes maždaug mėnesį sėkmingai gyvenau neinstaliavęs minėto paketo. „P40” serijos telefonuose jau veikia „SmartID”, „Bolt”, „Curve” ir kitos aplikacijos, kuriomis negalėjau naudotis metų pradžioje, o taip pat atradau, jog būnant „Citadele” banko klientu ir naudojant mobiliąją aplikaciją parduotuvėse telefonu galima atsiskaityti bekontakčiu būdu. Žodžiu, vis dar neidealu, bet gyventi be didesnių nepatogumų tikrai galima.

Tai kodėl „Huawei P40 Pro” laimėjo šią nominaciją, net ir turėdamas tokį akivaizdų trūkumą? Mane sužavėjo jo veikimo stabilumas. Nors „Huawei P40 Pro” nesiūlo tokių greitų animacijų ir tokios estetiškai patrauklios vartotojo sąsajos kaip „OnePlus 8 Pro”, jame niekada nesusidūriau su priverstinai uždaromomis aplikacijomis ar nemaloniais strigimais. Taip, galbūt žaidimuose „OnePlus” pranašesnis bei turi pastebimai geresnės kokybės ekraną, bet „Huawei” laimi praktiškai visur kitur. 

Taip pat „P40 Pro” nė karto neatsijungė nuo silpnesnio Wi-Fi tinklo ir siūlė pasakiškai didelį interneto greitį. Neseniai teko net kelis kartus lyginti „Telia” pradėto testuoti 5G ryšio spartą „OnePlus 8 Pro” ir „Huawei P40 Pro” - likau nustebintas, kad „Huawei” telefone atsisiuntimo greitis siekė beveik 1300Mbps, o „OnePlus” - 1000Mbps. Žodžiu, ryšio srityje „Huawei” dėl panaudotos savo telekomunikacijų įrangos verslo patirties stipriai pirmauja.

Kalbant apie kameras, kaip ir galima tikėtis, „P40 Pro” čia laimi praktiškai į vienus vartus. Šiuo telefonu, kitaip nei kitais testuotais, galima fotografuoti bet kokiomis apšvietimo sąlygomis - šviečia saulė, lyja, sninga, naktis - pagrindinė kamera vis tiek sugebės sunkiai suprantamu būdu užfiksuoti nuostabią nuotrauką, o kur dar puikus 5 kartų priartinimas ir vienas geriausių rinkoje itin plataus kampo objektyvas. Žinoma, trūkumų yra. Filmavimo kokybė stipriai atsilieka nuo fotografijų, o dėl didelio sensoriaus dydžio pagrindinis 50MP jutiklis sunkiai fokusuoja artimus objektus. Kaip ten bebūtų, konkurentams šitą telefoną pavyti labai sunku.

Vis dėlto bene labiausia mane nustebino „Huawei P40 Pro” baterija. Tai yra turbūt ilgiausiai vienu įkrovimu tarnaujantis aukščiausios klasės telefonas, kokį tik kada nors teko turėti. Net ir nustačius 90Hz ekrano atsinaujinimo dažnį, įjungus mobilųjį internetą, atidarius krūvą aplikacijų, naudojantis visiškai savęs neribojant ir dar nuolat prijungus išmanųjį laikrodį „P40 Pro” sugeba ne tik ištverti visą dieną, bet ir turėti energijos iki kitos dienos popietės. O kur dar greitas 40W galios įkrovimas, akumuliatorių ženkliai įkraunantis per 20-30 minučių. Galimybė dėl visų šių priežasčių nežiūrėti į baterijos procentus, o tiesiog naudotis įrenginiu kaip tik ir yra tas komfortas, kurio reikia daugeliui vartotojų. Įdomiausia, jog tą užtikrina ne monstriško dydžio baterija, o išmanus procesų valdymas ir „Huawei” optimizacijos.

Apibendrindamas noriu pasveikinti „Huawei” su šia pergale. Tiesiog neįtikėtina, kaip gamintojui, spaudžiamam daugybės JAV sankcijų, pavyko išleisti tokį nuostabiai subalansuotą įrenginį. Nors tai ir nėra idealus ar įspūdingiausias šių metų telefonas, jis yra mano šių metų favoritas, kurį įsigyti drąsiai galiu rekomenduoti ir kitiems.

Nesutinkate su šia nuomone? Savo balsą kviečiame pareikšti, renkant šių metų „Skaitytojų favorito” nominaciją (spauskite čia). Taip pat šiomis dienomis būtinai sekite mūsų puslapį, kadangi netrukus paaiškės, kuris modelis laimėjo „Metų vertės” nominaciją, o svarbiausia - kas tapo šių metų geriausiu ir pelnė „Metų telefono” titulą.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Straipsnis
Geriausi 2016 metų išmanieji telefonai iš Kinijos Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Huawei P11“ turėtų pasižymėti įspūdingų duomenų kameromis, o pristatymas planuojamas „MWC 2018“ metu Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
2018 metų antroje pusėje planuojamas „Nokia 10“ pristatymas Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Mobiliojo ryšio operatoriai ruošiasi Naujųjų metų nakčiai: stiprins ryšio pralaidumą miestų centruose Autorius: Pranešimas spaudai
Naujiena
Jau žinomos visos „Nokia 3310 4G“ telefono specifikacijos Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Sulenkiamas „Samsung Galaxy X“ telefonas gali būti pristatytas metų pabaigoje Autorius: Lukas Snarskis

Geriausios kainos

Huawei P40 Pro

Aliexpress

Gearbest
1114€

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga