Telefonų nuvertėjimas gali sukelti galvos skausmą: vieno gamintojo įrenginių savininkai turi kuo džiaugtis

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2021-01-25
Telefonų nuvertėjimas gali sukelti galvos skausmą: vieno gamintojo įrenginių savininkai turi kuo džiaugtis
0 Pasidalinimai
545 Peržiūros

Išmaniųjų telefonų nuvertėjimas – ganėtinai opi tema tiems, kurie mėgsta dažnai keisti turimą įrenginį. Įsigijus naują produktą ir bandant jį parduoti po metų, gali būti ne taip smagu, kaip gali pasirodyti. Tai, jog telefonai nuvertėja ganėtinai greitai – menka paslaptis, tačiau naujausia statistika atskleidžia ne tik milžinišką skirtumą tarp „Android“ ir „iOS“ operacines sistemas naudojančių telefonų, bet ir tarp kai kurių gamintojų.

Naujausia statistika rodo, jog per praėjus dvylika mėnesių po naujo „Android“ išmaniojo telefono įsigijimo – jo vertė sumažėja 33,62 proc. Tuo tarpu „Apple“ kuriamų „iPhone“ įrenginių kainos kritimas siekia maždaug 16,7 proc. Atsižvelgiant į šią statistiką, „Android“ operacinę sistemą naudojančių telefonų kaina sumažėja šiek tiek daugiau nei dvigubai, lyginant su „iPhone“. Tačiau tai tikrai nėra blogiausia dalis.

Po dviejų metų, daugelio „Android“ telefonų kaina krinta 61,50 proc., kai „Apple“ sukurtų išmaniųjų nuvertėjimas siekia 35,70 proc., kas yra vos keliais procentais daugiau nei „Android“ įrenginių kainos kritimas po pirmųjų metų. „iPhone“ kaina daugiau nei dvigubai sumažėja net po keturių metų – po šio laikotarpio, tokio telefono kaina būna maždaug 66,43 proc. mažesnė nei perkant naują. „Android“ įrenginių procentas atrodo ganėtinai liūdnai – 81,11 proc.

Žvelgiant į labiausiai nuvertėjančių telefonų gamintojus, tai sąrašo viršūnėje atsidūrė HTC. Šios kompanijos produktai po metų kainuoja 53,08 proc. mažiau. Antroje pozicijoje – „Motorola“ su 42,57 proc., o trejetuką užbaigia „Sony“, kurių telefonai nuvertėja maždaug 39,51 proc. Jeigu žvelgtume į mažiausiai nuvertėjančių produktų gamintojus, tai lyderis akivaizdus – tai „Apple“ su 22,35 proc. Mažu telefonų nuvertėjimu galėtų pasigirti ir LG, kurios produktai praranda 26,46 proc. kainos.

Verta paminėti ir vienus populiariausių praėjusių metų telefonų. „Samsung“ sukurtas „Galaxy S20“ modelis per 9 mėnesius nuvertėjo 34,78 proc., kai aršiausių konkurentų sukurtas „iPhone 11“ prarado tik 12,84 proc. savo kainos, per visus 2020 metus.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Naujiena
Keturios kameros ir „All screen“ ekranas – aiškėja naujojo „Vernee X“ dizaino ir specifikacijų detalės Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung“ pristatė galingiausią atverčiamą telefoną „Samsung W2018“ Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung” paaiškino, kokiomis svarbiausiomis savybėmis turi pasižymėti šių dienų flagmanai Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kodėl ne visi telefonai su „Android“ turi lietuvių kalbą ir ar galima ją pridėti? Autorius: Admin

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga