„TikTok“ imasi veiksmų: ketina sukurti pirmąjį duomenų centrą Europoje

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-08-07
„TikTok“ imasi veiksmų: ketina sukurti pirmąjį duomenų centrą Europoje
0 Pasidalinimai
371 Peržiūros

Pastarosiomis dienomis itin garsiai aptariama programėlė „TikTok“ ketina atlikti pakeitimus, kurie būtų susiję su vartotojų duomenų saugojimu. Aplikacijos kūrėjai ketina investuoti 500 mln. JAV dolerių tam, jog europiečių duomenys būtų perkelti saugoti į Europą.

Šiuo metu „TikTok“ naudotojų iš Europos duomenys yra saugomi JAV, o atsarginės jų kopijos keliauja į Singapūrą. Jeigu „ByteDance“ planas virstų realybe, tai Airijoje būtų sukurtas duomenų centras, kuriame būtų saugomi visi europiečių duomenys. Šiuo metu Dubline lankosi „TikTok“ Europos regiono vadovas, kur vyksta derybos su Airijos duomenų apsaugos komisija.

Visų šių veiksmų „TikTok“ valdanti kompanija priversta imtis po to, kai JAV Vyriausybė paskelbė, jog ši aplikacija kelia pavojų nacionaliniam saugumui. Pastarosiomis dienomis „Microsoft“ siekia įsigyti tą aplikacijos dalį, kuri pasiekiama JAV rinkoje. Tuo pačiu ir pats „TikTok“ siekia restruktūrizuoti savo veiklą, o būtent dėl šios priežasties ir norima perkelti europiečių duomenis į Europą.

„Tai didžiulė investicija. Tai pažymi mūsų ilgalaikius įsipareigojimus Europai ir tuo pačiu, manau, kad siunčia svarbią žinutę mūsų vartotojams ir kūrėjams“, - teigė Theo Bertramas.

Primename, jog visai neseniai „Microsoft“ patvirtino apie pradėtas derybas su „ByteDance“ dėl galimybės įsigyti „TikTok“. Kaip jau minėjome, šios derybos vyksta tik dėl tos programėlės dalies, kuri yra pasiekiama JAV teritorijoje, o taip pat ir Kanadoje, Australijoje ir Naujoje Zelandijoje. „Microsoft“ tikisi šias derybas pabaigti iki rugsėjo 15 dienos.


Parašyti komentarą