„TikTok“ pardavimas kelia vis daugiau aistrų: kinai geriau jau išjungtų programėlę nei ją parduotų JAV

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-09-12
„TikTok“ pardavimas kelia vis daugiau aistrų: kinai geriau jau išjungtų programėlę nei ją parduotų JAV
0 Pasidalinimai
408 Peržiūros

Jungtinių Valstijų karas su kiniškomis kompanijomis tikrai neapsiriboja „Huawei” ar „ZTE”, o rugpjūčio mėnesį apie buvo paskelbta ir apie galimas sankcijas „TikTok“ programėlei. JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė nurodymą, kuriuo siekiama uždrausti šios aplikacijos veiklą JAV teritorijoje, tačiau tam yra galima viena išimtis.

Anksčiau buvo teigiama, jog vienintelė galimybė šiai, itin populiariai, programėlei ir toliau veikti JAV teritorijoje yra ta, kad ją turėtų įsigyti kuri nors amerikiečių kompanija. „ByteDance“ vedė derybas su „Microsoft“, o D.Trumpo nurodymu, sandoris turėtų būti įvykdytas iki rugsėjo 20 dienos. Tačiau tai tikrai nepatinka kinams.

Penktadienį pasirodė pranešimų, jog Pekinas nemano, kad toks priverstinis pardavimas, kurį turėtų atlikti „ByteDance“ nėra teisingas, skelbia „Reuters“. Šaltinių teigimu, Kinija svarsto panaudoti technologijų eksporto apribojimus tam, jog pardavimas būtų atidėtas. Tuo tarpu, „TikTok“ atstovai patikino, jog nepatiria jokio spaudimo iš Pekino pusės.

Panašu, jog visa situacija tarp Kinijos ir JAV tampa vis labiau įtempta, tačiau nepaisant to, „ByteDance“ ir toliau veda derybas su JAV kompanijomis dėl galimo pardavimo. Neseniai pasirodė informacija, kad į sandorį gali būti įtraukta ne tik „Microsoft“, tačiau ir „Oracle“.

Įdomiausia tai, kad nepaisant visų apribojimų ir JAV valdžios užmojų apriboti „TikTok“ veikimo galimybes šioje šalyje, „ByteDance“ valdoma programėlė ir toliau išlieka populiariausia aplikacija. Kaip jau rašėme, praėjusį mėnesį ši aplikacija buvo parsisiųsta 63,3 mln. kartų, o tai yra geriausias rugpjūčio mėnesio rezultatas tiek „App Store“, tiek ir „Google Play“ parduotuvėse.


Parašyti komentarą