Pamirškite Kiniją: pigiausiai elektroniką lietuviai gali įsigyti JAV

Ignas Petrikonis

2020-11-25, 13:35 (atnaujinta 2021-05-22, 23:46)

2 komentarai (-ų)
Pamirškite Kiniją: pigiausiai elektroniką lietuviai gali įsigyti JAV

Turbūt nesuklysime pasakę, jog pastaraisiais metais daugelis mūsų tapo tiesiog priklausomi nuo apsipirkinėjimo Kinijoje. Vos dešimt eurų už ausines, planšetė už šimtą, neblogų specifikacijų telefonas - už porą. Žodžiu, šventė racionaliajam mūsų smegenų pusrutuliui, aptikus tokią lietuviams neįprastą kainų matematiką. Deja, taip buvo praeityje. Šiuo metu, artėjant didžiosioms metų šventėms, apsipirkdami Kinijoje galite ne tik nesutaupyti, bet ir patirti aibę kitų nepatogumų. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad per šias Kalėdas teks labiau nei įprastai paploninti piniginę - mūsų tautiečiams šiemet sudarytos kaip niekada palankios sąlygos įsigyti elektronikos per žemiausiomis kainomis garsėjantį Juodojo Penktadienio išpardavimą Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Norintys greičiau rasti ko ieško, gali pasinaudoti žemiau pateikiamu meniu:

Ką labiausiai apsimoka pirkti JAV?

Apsipirkinėjimo Kinijoje žvaigždė leidžiasi

Bene svarbiausia priežastis, kodėl per paskutinius kelerius metus daugelis mūsų pamėgo kiniškas elektronines parduotuves, yra įvairių prekybos platformų suteikta galimybė Kinijos gamintojams pasiūlyti savo pigią produkciją europiečiams tiesiogiai, be įvairių tarpininkų ir tik su labai nedideliu pristatymo mokesčiu. Taip mūsų žemyne išpopuliarėjo tokie prekių ženklai, kaip „Xiaomi” ar „Realme”.

Problema tame, jog dauguma šių kompanijų jau kurį laiką turi savo atstovus Europoje, todėl jų produkcija užkištos visos pagrindinės mūsų regiono elektroninės parduotuvės. Atsidarykite bet kurio lietuviško elektroninio prekybininko svetainę - nustebsite, nes jis gali pasiūlyti praktiškai tą patį, ką ir mūsų pamėgtas „AliExpress”, o kainos skirtumas ne toks jau didelis. Galų gale, kadaise pigūs kiniški prekių ženklai save pradėjo laikyti solidžiais, tad jų produktai jau varžosi su mums puikiai pažįstamais gamintojais. Pavyzdžiui, sumos už „Xiaomi” telefonų flagmanus jau įžengė į „iPhone” ir „Samsung” teritoriją.

Maža to, apsipirkdami Kinijoje turite nepamiršti, jog pristatymo terminai, dažnai siekiantys ne vieną mėnesį, yra tik orientaciniai. Taigi, dėl logistikos bendroves ir paštus užgulusio siuntų iš Kinijos kiekio labai nemaža tikimybė, jog šiuo metu Azijoje užsakytas prekes galimai gausite tik po Naujųjų ir taip per šventes liksite ne tik be pinigų, bet ir be Kalėdinių dovanų. O kur dar rizika mokėti 21% PVM ir varginantis bendravimas su muitinės tarpininkais bei sunkiai suvokiami jų įkainiai…

Geriausios kainos ir išpardavimai - Amerikoje

Visiškai kitokia situacija yra Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ten, kitaip nei Kinijoje, vyrauja vakarietiški elektronikos prekių ženklai, kurių dauguma yra puikiai pažįstami lietuviams, o svarbiausia - analogiškus daiktus galima įsigyti kur kas pigiau, nei Lietuvoje ar bet kurioje kitoje pasaulio šalyje.

Ar girdėjote, kad kas nors bandytų įsigyti „Apple” ar „Samsung” produkcijos per „AliExpress”? Aš irgi ne, kadangi ten šie daiktai kainuoja tiek pat kiek Europoje, o kai kuriais atvejais net brangiau. Būtent čia ir yra Amerikos stiprybė - milžiniška ir didelę perkamąją galią turinti rinka, vartojimo kultūra ir palanki mokestinė politika leidžia žinomiems prekių ženklams tuos pačius savo gaminius pasiūlyti kur kas mažesne kaina, nei Europoje ar bet kurioje kitoje pasaulio vietoje, jau nekalbant apie europiečiams beprotiškai palankų dabar nukritusį dolerio kursą.

Taip pat šioje šalyje prekybininkai saugo savo reputaciją ir vengia taikyti apgaulingas akcijas, per kurias prekių kainos išlieka tos pačios, o vartotojas išlošia nebent nemokamą siuntimą. Pavyzdžiui, artėjant Juodajam Penktadieniui, seniausiam pasaulyje išpardavimų festivaliui, kuris šiemet vyks lapkričio 27 dieną, internete galima rasti tokių pasiūlymų, kad ohoho - tas pačias prekes įsigijusiems Lietuvoje ar Kinijoje beliktų tik nusigraužti nagus. Žodžiu, lieka tik vienas klausimas - kaip viską ten įsigyti ir parsigabenti į tėvynę? Apie tai papasakosime žemiau.

Koks geriausias būdas įsigyti ir atsisiųsti prekes iš JAV?

Kad ir kaip viliotų Amerikoje taikomos akcijos turime suprasti vieną svarbų dalyką. Siunčiantis prekes iš JAV galioja panaši tvarka, kaip ir apsiperkant Kinijoje - lygiai taip pat kyla rizika mokėti muitus ir PVM. Su tuo labai dažnai susiduria net ir Valstijose gyvenančių artimųjų nupirkti ir atsiųsti dovanų prašantys lietuviai. Kitaip tariant, pagrindinė problema yra įvairūs mokesčiai Lietuvoje, kurie gali ne tik lengvai nubraukti visas nuolaidas, bet ir priversti gaišti laiką įvairioms muitinės procedūroms.

Laimė, šią problemą išsprendžia apsipirkimo JAV platforma Shipzee.com. Jums tereikia susirasti prekę amerikietiškoje elektroninėje parduotuvėje, nukopijuoti jos nuorodą ir užpildyti paprastą pasiūlymo formą Shipzee.com - reikės tik minėtos nuorodos ir jūsų elektroninio pašto adreso. Per 24h į savo elektroninio pašto dėžutę gausite tos prekės pasiūlymą su įskaičiuotais visais įmanomais mokesčiais. Svarbu paminėti tai, jog „Shipzee” prekės pirkimo bei siuntimo proceso metu taiko įvairius taupymo metodus ir taip padengia dalį paslaugos sumos, todėl, net ir įskaičiavus minėtas išlaidas į kainą, siųstis prekę iš JAV per šią kompaniją gaunasi daug pigiau nei pirkti Lietuvoje.

Taigi, jei pateiktas pasiūlymas tenkina, beliks tik nurodyti savo adresą, ir susimokėti kortele ar banko pavedimu, lyg bet kurioje elektroninėje parduotuvėje. Po to beliks tik sulaukti atvykstančio siuntinio - kadangi visi įmanomi muitai ir mokesčiai įskaičiuoti į galutinę kainą, galite būti ramūs, jog nieko daugiau papildomai mokėti tikrai nereikės. Būtinai rekomenduojame rinktis pristatymą lėktuvu, kadangi taip prekės dažniausiai jus pasieks ne per mėnesį, o kur kas greičiau - vos per porą savaičių.

Kur ieškoti geriausių elektronikos pasiūlymų?

Kad mūsų tautiečiams būtų paprasčiau, „Shipzee” aktyviai ieško geriausių ir lietuviams patraukliausių pasiūlymų, kuriuos nuolat talpina savo svetainėje - visus juos galite rasti paspaudę šią nuorodą. Net nereikės pildyti formos ir gauti pasiūlymo, galėsite iškart susimokėti ir laukti užsakyto džiaugsmo atvykstančio į namus.

Jei kartais puslapyje nerastumėte norimos prekės pasiūlymo - jokių problemų, kadangi jums atviros visos amerikietiškos parduotuvės. Plačiausią elektronikos asortimentą JAV siūlo vietinis technikos prekybos gigantas „BestBuy”, o žemiausias kainas dažniausiai galima rasti amerikietiškoje „Amazon” svetainėje. Taip pat rekomenduojame apsilankyti „eBay”, „B&H”, „Newegg” ir, žinoma, „Apple” elektroninėse parduotuvėse.

Ką labiausiai apsimoka pirkti JAV?

„Apple” produktai

Turbūt nesuklysime pasakę, kad „Apple” produkcija yra apsipirkimų JAV klasika ir tam yra labai paprasta priežastis - kurį gaminį bepasirinktumėte. Redakcijoje atlikome nedidelį tyrimą - kad ir kokį „Apple” gaminį bepasirinktume, jis Amerikoje kainuos ženkliai mažiau nei Europoje, ar juo labiau Lietuvoje. Be to, pasinaudojus „Shipzee” juos galima užsisakyti iškart po pasirodymo ir taip naujausiais „Apple” šedevrais džiaugtis pirmiesiems Lietuvoje - kur kas anksčiau, nei šie produktai pasirodys ant mūsų prekybininkų lentynų. Gera žinia ir tai, visiems šio gamintojo gaminiams taikoma tarptautinė vienerių metų garantija. Taigi, įvykus gedimui, tereikės nunešti įrenginį į bet kurį autorizuotą servisą Lietuvoje ir jis bus taisomas nemokamai. Netgi nereikės pateikti pirkimo dokumentų - garantija galioja pagal serijos numerį, nuo aktyvavimo pradžios.

Štai pigiausias „iPhone 12 mini” perkant per „Shipzee” kainuoja 699 eurus, o Lietuvoje už analogišką modelį prašoma 829 eurus. Pigiausio „iPhone 12 Pro Max” atveju, situacija dar geresnė - „Shipzee” jį leidžia įsigyti už 1054, o Lietuvoje analogiškas modelis atsieis 1279 eurus. Ir taip, į visas šias pateiktas „Shipzee” kainas įskaičiuotas pristatymas ir visi mokesčiai Beje, įdomus faktas - JAV rinkai skirti „iPhone 12” modeliai turi papildomą itin greitų milimetrinių bangų 5G anteną, kurios neturi visiems kitiems regionams skirtos versijos, tad pirkdami JAV ne tik taupote pinigus, bet ir gaunate geresnės komplektacijos daiktą. Visus „iPhone 12” pasiūlymus „Shipzee” išparduotuvėje rasite paspaudę šią nuorodą.

Nors pati „Apple” nelabai linkusi mažinti produktų kainų įvairių akcijų metu, per Juodąjį Penktadienį „Amazon” ir „Best Buy” stipriai krenta mažiau populiarių „Apple” produktų įkainiai. Pavyzdžiui, renkantis „Mac” kompiuterius, sutaupyti dažnai įmanoma net ne vieną ar du, o visus tris šimtus eurų. Panašiai yra ir su „iPad”, kurie per išpardavimus dažnai kainuoja pigiau grybo. Nereikėtų ignoruoti ir „AirPods” ausinių ar „Apple Watch” išmaniųjų laikrodžių - jie taip pat smarkiai nukainojami.

Android telefonai

Ko jau ko, bet nuosaikiai įkainotų Android telefonų mums netrūksta ir Lietuvoje, pagalvosite. Sutinkame, tačiau tai nereiškia, jog vis tiek negalite sutaupyti pirkdami juos JAV. Ten Android įrenginių asortimentas šiek tiek skiriasi nuo europietiškojo, bet tam tikrų palankių tendencijų surasti galima. Pavyzdžiui, maksimalios 12GB RAM ir 256GB vidinės atminties konfigūracijos „OnePlus 8 Pro” JAV rinkai skirtame „Amazon” kainuoja 799 dolerius (675 eurus), o Lietuvoje analogiškas modelis atsieis maždaug 900 eurų.

Šiek tiek kitokia situacija su „Google Pixel 5” - šio išskirtinio telefono pasiūlyti kol kas negali joks prekybininkas Lietuvoje, o „Shipzee” su visais įskaičiuotais mokesčiais jį siūlo įsigyti vos už 647,81 euro. Taigi, jeigu norite pirmieji gauti Android atnaujinimus, džiaugtis visomis įmanomomis „Google” naujovėmis ir fiksuoti nuostabias nuotraukas, primygtinai rekomenduojame nepraleisti šio pasiūlymo.

„Windows” kompiuteriai

Jeigu nesate „Mac” gerbėjas ir daug mieliau žvelgiate į mėlyną „Langų” logotipą, Juodasis Penktadienis nenuskriaus ir jūsų - „Windows” kompiuteriams irgi taikomos nuostabios nuolaidos.

Štai populiarusis, ką tik atnaujintas „Dell XPS 13” su naujausios 11 kartos „Intel” lustu ir 256GB SSD disku gamintojo parduotuvėje šiuo metu kainuoja 999,99 dolerio (845 eurus), kai Lietuvoje už gerokai tūkstantį eurų viršijančią sumą begėdiškai pardavinėjamas senos kartos modelis.

Tuo metu nedidelis, greitas ir net 14h vienu įkrovimu veikiantis „Lenovo ThinkPad L3” modelis šiuo metu gamintojo elektroninėje parduotuvėje Juodojo Penktadienio proga pardavinėjamas su net 300 dolerių nuolaida ir kainuoja vos 497,4 dolerio (420 eurų).

Panašiai gerų ar netgi dar geresnių pasiūlymų yra ir daugiau, tereikia išsirinkti. Situacija labai panaši, kaip ir su „Apple” gaminiais - į kokį modelį besite pirštu, ten galimai laukia didelės sutaupytos sumos, lyginant su analogiško produkto įsigijimu Lietuvoje.

Ausinės ir išmanieji aksesuarai

Greičiausiai, skaitant apie telefonus, kompiuterius ir planšetes, galėjo susidaryti įspūdis, kad JAV apsimoka pirkti tik stambesnę elektroniką, tačiau taip tikrai nėra - sutaupyti galima net ir perkant ausines ar išmanius aksesuarus.

Štai visų apžvalgininkų numylėtos ir netgi geriausiomis pasaulyje tituluotos „Sony WH-1000XM3” šiuo metu „Amazon” tinkle kainuoja vos kiek daugiau nei 200 dolerių (169 eurus), kai analogiškas produktas Lietuvoje parduodamas už 280 eurų. Minimaliai atnaujinta jų versija „Sony WH-1000XM4” JAV Amazone šiuo metu taip pat pigesnė - 348 doleriai (294 eurai).

Iš mažesnių bevielių ausinių išsiskiria „PowerBeats Pro”. Nuostabiai skambantis produktas sportui, vyresnysis „AirPods” brolis, puikiai tinkantis kaip dovana sportuojančiam „iPhone” savininkui, šiuo metu „Best Buy” siūlomas vos už 159 dolerius (134 eurus), kai Lietuvoje toks pats modelis siūlomas už 220-230 eurų. Pernelyg didelis skirtumas, kad jį būtų galima ignoruoti lengva ranka. Tačiau tai tik gėlytės. Lendant gilyn į audiofilų daržą, kur įvairių audio įrenginių kainos perkopia tūkstančius, sutaupyti pavyksta dar daugiau.

Iš išmanių aksesuarų būtų galima paminėti išmaniuosius laikrodžius. Visi „FitBit” ir „Garmin” modeliai JAV per Juodąjį penktadienį atpinga taip, kad geriau apie tai nesakyti juos nusipirkusiems Lietuvoje - turbūt mažiausiai ko norime, kad jiems ant galvos pradėtų piestu stotis plaukai, ar gaudyti juos krentančius ant grindų.

Taigi, jeigu seniai planuojate apie didesnį ar mažesnį elektronikos pirkinį nesvarbu Lietuvoje, Europoje ar Kinijoje, jokiu būdu neignoruokite Juodojo Penktadienio išpardavimų JAV. Susirasti norimą prekę Amerikos internetinėje parduotuvėje ir pateikti pasiūlymo formą „Shipzee” tetruks kelias minutes, o sutaupyti gali pavykti tiek, kad užteks romantiškam savaitgaliui su antrąja puse ar susikurti finansiniam pagrindui po praūžusio švenčių maratono.

2 komentarų

Kristina

Ane, net straipsnį užsisakė :). Kas norite susidaryti savo nuomonę apie šios kontoros darbą truputį sunkesniu laikotarpiu, siūlyčiau susirasti juos feisbuke, jų postą apie tai, kad “obuoliai” jau beveik klientu rankose. Žmones, sumokėję tūkstančius, negauna jokios informacijos, kada bus gauta jų preke, kontoreles darbuotojai/as taskosi arogantiškas gifais, neinformatyvias atsakymais ir nepagarba klientui.
Svetima gėda skaityti tokius straipsnius

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

Pranešimas spaudai

2024-04-17, 19:54

0 komentarų

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Dėka lengvos bei kompaktiškos konstrukcijos, objektyvas ne tik užtikrina aukščiausią vaizdų kokybę, tačiau ir yra patogus nešioti.

Naujasis objektyvas pasižymi didele raiška, puikiu bokeh efektu ir greitu, tiksliu, tyliu automatiniu fokusavimu. Įspūdingai lengvas, 409 g sveriantis objektyvas lengvai nešiojamas, todėl galite lengvai mėgautis kasdieniu fotografavimu, iš perspektyvos, kurią galima išgauti tik naudojant plačiakampį objektyvą.

Objektyvas turi tą patį filtro skersmenį, darbines savybes ir yra beveik tokio pat dydžio bei svorio kaip ir 2024 m. vasario mėn. paskelbtas „FE 24-50mm F2.8 G“, todėl lengva fotografuoti fotoaparatą laikant tiek rankose, tiek naudojant stabilizatorių.

„FE 16-25mm F2.8 G“ praplečia tiek fotografijos tiek videografijos galimybes fiksuojant įvairias scenas, pavyzdžiui kraštovaizdžius, architektūrą ar portretus.

Pagrindinės FE 16-25mm F2.8 G savybės

  • Kompaktiškas ir lengvas dizainas su naujausia optine ir mechanine konstrukcija.

  • Filtro skersmuo φ67 mm, didžiausias skersmuo 74,8 mm, ilgis 91,4 mm, svoris apie 409 g.

  • Efektyviai išdėstant tris ypač mažos dispersijos stiklus ir keturis asferinius lęšius, įskaitant vieną mažos dispersijos asferinį lęšį, sumažinamos įvairios aberacijos, pvz., chromatinė aberacija, ir pasiekiamas aukštos skiriamosios gebos vaizdas nuo ekrano centro iki kampo.

  • 11 lapelių žiedinė diafragma ir sferinių aberacijų optimizavimas užtikrina gražų bokeh efektą, kuris yra skiriamasis „Sony G“ objektyvų bruožas.

  • Labai gera fotografavimo stambiu planu geba - mažiausias fotografavimo atstumas yra 0,18 m, o didžiausias didinimas - 0,20x.

  • Įmontuoti du linijiniai varikliai leidžia greitai, tiksliai, bei tyliai fokusuoti net ir greitai judančius objektus. Taip pat palaikomas greitas, nepertraukiamas fotografavimas su AF/AE sekimu iki maždaug 120 kadrų per sekundę kartu su α9 III pilno kadro veidrodiniu fotoaparatu. Sklandus sekimas net ir filmuojant 4K120p/FHD240p didelės kadrų spartos vaizdo įrašus, kuriems reikia tikslaus fokusavimo. Naudojant rankinį fokusavimą, linijinis atsakas leidžia tiksliai išgauti aukštos kokybės vaizdą.

  • Kvėpavimo kompensacija leidžia stabilizuoti vaizdą filmuojant.

  • Suderinamas su α serijos fotoaparato vaizdo stabilizavimo funkcija „Active mode“, pasiekiamas aukštas vaizdo stabilizavimo efektas.

  • Ypač patogus valdymas naudojant fokusavimo išlaikymo mygtuką, diafragmos žiedą, diafragmos paspaudimo įjungimo / išjungimo jungiklį ir fokusavimo režimo jungiklį.

  • Sukurtas taip, kad būtų atsparus dulkėms ir drėgmei, padengtas fluoro danga, neleidžiančia purvui prilipti prie priekinio objektyvo paviršiaus.

Kaina ir prieinamumas

Naująjį FE 16-25 mm F2,8 G bus galima įsigyti xx m. už maždaug xxx. Jį parduos „Sony“ įgaliotieji platintojai visoje Europoje.

Čia galima rasti įvairių išskirtinių istorijų, vaizdo įrašų ir įdomaus naujo turinio, nufilmuoto naujausiais fotoaparatais ir kitais „Sony“ gaminiais. „Sony“ Europos fotografijos centras prieinamas 22 kalbomis, jame pateikiamos naujienos, konkursai ir naujausias „Sony“ renginių kiekvienoje šalyje sąrašas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas