„Xiaomi” išleido nė €200 nekainuojantį stalinį kompiuterį

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-06-25
0 Pasidalinimai
2331 Peržiūros

Staliniai kompiuteriai, anksčiau buvę kiekvienuose namuose, šiandien vis dažniau nustumiami į šešėlį. Populiarėjant ir vis pajėgesniais tampant nešiojamiems įrenginiams, šie prietaisai praranda savo prasmę. Visgi kai kurie žmonės vis dar sunkiai įsivaizduoja savo darbo kambarį be kompiuterio dėžutės ir monitoriaus, todėl „Xiaomi” nusprendė jiems pasiūlyti nebrangų produktą - „Ningmei CR100 Mini Desktop CPU” nedidelį stalinį kompiuterį.

„Xiaomi” valdomoje grupinio finansavimo platformoje „Youpin” pasirodęs asmeninis kompiuteris pasižymi 192 x 188 x 54mm fiziniais matmenimis ir sveria vos 760g. Tai leidžia jam atsidurti ne tik patogiai įsikurti ant rašomojo stalo, bet ir tilpti į televizoriaus spintelę ar kokią kitą ankštą vietą.

Kompiuterio smegenys - 4 branduolių „Intel J4105” lustas, kuriam kompaniją palaiko 8GB DDR4 operatyviosios atminties. Viduje taip pat rasime spartų 256GB talpos SSD diską. Kadangi korpusas labai nedidelis, kompanija įdiegė specialią įvaioriakryptę vakuumo aušinimo sistemą, padėsiančią išlaikyti darbo tempą net ir atliekant sudėtingas užduotis.

„Ningmei CR100 Mini Desktop CPU” turi ir visai padorų jungčių komplektą. Priekyje išvysime du USB 3.0 lizdus, vieną USB-C, ausinių ir mikrofono jungtis ir SD kortelių skaitytuvą. Gale rasime HDMI, VGA ir Ethernet jungtis. Kompiuteryje taip pat sumontuoti nedideli garsiakalbiai, galintys pakeisti įprastas išorines kolonėles.

Akivaizdu, kad šis produktas nėra nutaikytas į žaidėjus ar didelio skaičiavimo pajėgumo poreikį turinčius grafikos dizainerius ar video kūrėjus. „Xiaomi” siekė sukurti paprastą ir nebrangų įrankį žmonėms, turintiems paprastus poreikius - darbą biuro programomis, naršymą internete ir medijos vartojimą.

„Ningmei CR100 Mini Desktop CPU”  prekyba Kinijoje prasidės nuo birželio 30 dienos. Numatoma kaina sieks 1499 juanius (189 eurus). Šio prietaiso pirkėjams kartu su nuolaida bus siūloma įsigyti ir pelės bi klaviatūros komplektą.


Parašyti komentarą