ES nori pažaboti melagingos informacijos sklaidą: socialiniai tinklai gali būti įpareigoti teikti mėnesines ataskaitas

ES nori pažaboti melagingos informacijos sklaidą: socialiniai tinklai gali būti įpareigoti teikti mėnesines ataskaitas

Socialinė žiniasklaida yra lyg atvira knyga ir daugeliu atvejų joje gali nutikti bet kas. Socialinėje žiniasklaidoje melas plinta šviesos greičiu ir tai tampa tikra grėsme visuomenei. Vis dėlto, kelių įmonių pagalba melagingos informacijos plitimą galima pristabdyti. Kaip ir kitos žemyninės asociacijos, Europos Sąjunga yra rimtai susirūpinusi dėl melagingos informacijos skleidimo. Šiuo tikslu, praėjusį trečiadienį, vyresnieji ES pareigūnai pareiškė, jog „Facebook“, „Google“ ir „Twitter“ turėtų teikti mėnesines ataskaitas, ir šitaip būtų kovojama su melaginga informacija.

Nors tai ne iš karto sustabdys melagingos informacijos skleidimą, bet per laiką tikrai suteiks naudos. Anksčiau minėtas pastabas pateikė ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis ir Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja vertybėms ir skaidrumui Vera Jourova. Jų pastabos pirmiausia pabrėžė ES klaidinantį susirūpinimą dėl sekso naujienų platinimo.

Spaudos konferencijoje V.Jourova sakė: „Tai tikrai parodė, kad dezinformacija ne tik kenkia demokratijų gerovei, bet ir piliečių sveikatai. Ši gali neigiamai paveikti ekonomiką ir valdžios institucijų reakcijas, todėl susilpninti sveikatos apsaugos priemones.“

Ji taip pat pareiškė, kad kita melagingų žinių fronto linija bus skiepai. Ji pacitavo tyrimą, kuriame teigiama, jog vokiečių noras skiepytis per du mėnesius sumažėjo 20 proc. Europos Komisija teigė, kad internetinė platforma turėtų teikti mėnesines ataskaitas, kuriose būtų išsamiai detalizuoti jos veiksmai siekiant skatinti autoritetingą turinį ir apriboti melagingą informaciją bei reklamas, susijusias su naujuoju koronavirusu.

V.Jourova taip pat atskleidė, kad „ByteDance“ kompanijos trumpų vaizdo įrašų programėlė „TikTok“ prisijungs prie ES savanoriško elgesio kodekso kovoti su melaginga informacija. Kiti, taip pat elgesio kodeksą pasirašiusieji, yra „Google“, „Facebook“, „Twitter“ ir „Mozilla“.

J.Borrellis atrodo, kad melagingos naujienos yra didžiulė problema mūsų visuomenei. Kovą su tokiomis naujienomis jis apibūdino kaip „karius, valdančius klaviatūras, o ne kardus“.

„Užsienio institucijos ir tam tikros trečiosios šalys, ypač Rusija ir Kinija, vykdė tikslinės įtakos operacijas ir dezinformacijos kampanijas ES, jos kaimynystėje ir visame pasaulyje“, – teigia ES komisijos atstovai.

Europos Sąjunga paspartins savo komunikacijos strategiją ir diplomatiją kovoje su užsienio institucijomis. Tai taip pat suteiks daugiau paramos laisvai ir nepriklausomai žiniasklaidai, faktų tikrintojams ir tyrėjams.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas