„Huawei“ atsakas: bendrovė nenaudos savo patentų kovai su JAV

Ignas Petrikonis

2019-06-27, 01:00 (atnaujinta 2022-11-29, 01:58)

2 komentarai (-ų)
„Huawei“ atsakas: bendrovė nenaudos savo patentų kovai su JAV

Reaguodama į esamą situaciją, „Huawei“ išleido ataskaitą apie visas kompanijos sukurtas inovacijas ir intelektinės nuosavybės produktus ir įspėja, kad patentų klausimas yra politizuojamas. Bendrovės būstinėje vykusios spaudos konferencijos metu „Huawei“ vyriausiasis teisininkas Song Liupingas teigė, kad intelektinė nuosavybė yra kertinis inovacijų akmuo ir jos politizavimas kelia grėsmę pažangai visame pasaulyje.

„Jei politikai naudosis intelektine nuosavybe kaip politine priemone, jie sunaikins pasitikėjimą patentų apsaugos sistema. Kai tam tikros vyriausybės selektyviai atima iš savo bendrovių intelektinę nuosavybę, galiausiai tai gali sugriauti pasaulinių inovacijų pamatus“, – sakė S. Liupingas.

Išleistame dokumente, pavadintame „Pagarba intelektinei nuosavybei ir jos apsauga: inovacijų pamatai“, pristatoma „Huawei“ veikla ir bendrovės indėlis kuriant inovacijas bei intelektinės nuosavybės teisių apsauga.

Šiame dokumente pažymima, kad inovacijos ir intelektinės nuosavybės apsauga yra „Huawei“sėkmės pagrindas pastaruosius 30 metų. Iki 2018 m. pabaigos „Huawei“ buvo suteikti 87 805 patentai, iš kurių 11 152 yra JAV patentai. Nuo 2015 m. „Huawei“ gavo daugiau nei 1,4 milijardo JAV dolerių licencijavimo pajamų.

„Huawei“ taip pat sumokėjo daugiau kaip 6 milijardus JAV dolerių atlyginimų autoriams, skirtų teisėtai ir legaliai įgyvendinti kitų bendrovių intelektinę nuosavybę, o beveik 80 proc. šios sumos, kaip nurodoma dokumente, buvo sumokėta JAV bendrovėms.

Anot S. Liupingo, intelektinė nuosavybė yra privati nuosavybė, kurią saugo įstatymai, tad ir su tuo susiję ginčai turėtų būti sprendžiami teisiniu keliu. „Huawei“ teisininkas pridūrė, kad per pastaruosius 30 metų joks teismas nė karto nebuvo nusprendęs, kad „Huawei“ piktavališkai savinasi intelektinę nuosavybę ir nereikalavo atlyginti žalos.

„Huawei“ bendradarbiavimą ir pagarbą intelektinei nuosavybei rodo ir tai, kad daugelis bendrovės technologinių laimėjimų yra įtraukti į atvirus standartus, reglamentuojančius 3G, 4G ir 5G tinklų plėtrą. Taigi, nors kai kurios šalys neperka produktų tiesiogiai iš „Huawei“, jos vis dar naudoja esminius „Huawei“ patentus ir dalijasi sukurtos technologijos privalumais“, –teigė S. Liupingas.

S. Liupingas taip pat atkreipė dėmesį į „Huawei“ poziciją dėl patentų naudojimo ir pareiškė, kad bendrovė nenaudos savo patentų portfelio kovai. Anaiptol, „Huawei“ toliau bendradarbiaus ir laikysis sąžiningo, pagrįsto ir nediskriminuojančio FRAND (angl.: „Fair, reasonable, and non-discriminatory“) principo, tariantis dėl patentų licencijavimo su atitinkamomis pramonės atstovų šalimis.

„Kaip visada, „Huawei“ yra pasirengusi ir nori pasidalinti savo technologijomis, įskaitant ir 5G tinklą, su pasauliu. Tai apima ir JAV bendroves, ir vartotojus. Kartu mes galime skatinti technologijų, skirtų visai žmonijai, vystymąsi“, – pridūrė S. Liupingas.

Dokumente taip pat išsamiai aprašyta, kaip ilgalaikės inovacijos prisidėjo prie „Huawei“sėkmės, kaip bendrovės pasiūlytos naujovės prisidėjo prie socialinės vertės kūrimo, taip pat nurodyta „Huawei“ pozicija dėl savo ir trečiųjų šalių intelektinės nuosavybės teisių naudojimo.

Dokumentą galite atsiųsti čia: http://bit.do/Huawei_White_Paper

2 komentarų

Kęstutis

Amerikos prezidentas yra mažas pėstininkas šachmatų lentoje. Nu gal žirgas, arba rikis. Yra dau rimtesnių dėdžiu, kurie liepia jam taip elgtis. Čia tokia politika, laimi stipriausi. Huawei kompanija parodys savo stipriąsias pusės ir pasibaigs donalduko mandravojimai su visais rimtais dėdžiais.

The Best Huawei!

Tai ir taip visiems aišku, kad Huawei kompanija yra pati rimčiausia ir inovatyviausia, čia tik problemos su JAV prezidento psichika, kai valdžioje prsichinis ligonis, tada po truputi ateina pasaulio pabaiga.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

0 komentarų

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas