5 faktai, kurių nežinojote, apie „Xiaomi“ – mįslingas pavadinimas, įspūdingos pajamos ir šnipinėjimo skandalas

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2019-12-15
5 faktai, kurių nežinojote, apie „Xiaomi“ – mįslingas pavadinimas, įspūdingos pajamos ir šnipinėjimo skandalas
0 Pasidalinimai
352 Peržiūros

Jeigu reikėtų išvardinti populiariausius išmaniųjų telefonų gamintojus Lietuvoje – „Xiaomi“ neabejotinai patektų tarp jų. Ir nors ši kompanija buvo įkurta ne taip ir seniai, 2010 metais, tačiau jos vardas yra gerai žinomas visame pasaulyje.

„Xiaomi“ produkcija yra gerai žinoma daugumai, tačiau šiandien siūlome pažvelgti į penkis faktus, kurių greičiausiai net nesate girdėję apie šį gamintoją.

Mįslingas kompanijos pavadinimas

Kas sakė, kad Kinijos gamintojai privalo turėti kinišką pavadinimą? Žodis „Xiaomi“ yra kiniškų rašmenų perkėlimas į vakarietišką abėcėlę, o viso to paaiškinimas nėra toks jau ir paprastas. Kiniškai šis pavadinimas žymimas dviem simboliais -小米. Išvertus juos į lietuvių kalbą gautume „maži sorai“ arba „maži ryžiai“ žodžių junginį. Kas nežino, žodis sorai reiškia grūdai.

Fenomali startuolio vertė

2015 metai buvo vieni svarbiausių „Xiaomi“ istorijoje. Europoje startuoliai dažniausiai įsivaizduojami kaip nedidelės kompanijos, kurias sudaro maždaug 30 darbuotojų ar dar mažiau. Tačiau šis Kinijos startuolis buvo toks sėkmingas, jog labai greitai pralenkė „Uber“ ir tapo vertingiausiu pasaulyje.

Ar žinote kokia buvo „Xiaomi“ apyvarta būtent tais metais? Ne mažiau kaip 20 mlrd. JAV dolerių. Tuomet tai buvo neįtikėtini skaičiai, tačiau šiai dienai kinus jau aplenkė „TikTok“ ar „Bytedance“, tačiau „Xiaomi“ ir toliau auga. Šiuo metu gamintojas turi daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų.

Kompanija užsiima labai įvairiomis veiklomis

Tikriausiai nieko nestebina faktas, jog tokios milžinės kaip „Samsung“, „Huawei“ ar „Sony“ gamina pačią įvairiausią produkciją. Tačiau „Xiaomi“ galėtų būti tikras pavyzdys daugeliui. Nors kompanija nėra labai didelė, tačiau jos vadovai puikiai supranta, kad įvairovė yra kelias į sėkmę.

Niekam ne paslaptis, jog „Xiaomi“ gamina išmaniuosius telefonus, apyrankes, planšetes ar išmaniuosius televizorius. Tačiau gamintojas gamina ir tokius įrenginius kaip ausinės, išmanieji batai, įvairūs aksesuarai ir dar daugybę produktų, kuriuos visus išvardinti reikėtų parašyti dar ne vieną pastraipą.

„Xiaomi“ patraukė rinkos lyderių dėmesį

Tikriausiai niekam ne paslaptis, jog turėti tinkamus kontaktus yra svarbu kiekvienam verslui. Savo veiklos pradžioje, „Xiaomi“ siekė gauti patarimų iš tų, kurie žino kaip vyksta toks verslas. 2013 metais šis gamintojas prisiviliojo Hugo Barra, kuris prieš tai dirbo JAV milžinei „Google“, o „Xiaomi“ kompanijoje užėmė viceprezidento postą.

2014 metais „Xiaomi“ sulaukė teigiamų atsiliepimų iš vieno „Apple“ įkūrėjų Steve‘o Wozniako. Kaip tada sakė jis, „Xiaomi“ gamina puikius produktus ir jie yra pakankamai geri, kad sulauktų ir amerikiečių dėmesio. Ir ko gi daugiau reikia naujai kompanijai? Pasikvieti vieną žinomą vardą, gauni puikių atsiliepimų iš toje pačioje rinkoje milžinišką patirtį sukaupusių asmenų – ir apie tave visi žino.

„Xiaomi“ taip pat turėjo bėdų dėl šnipinėjimo

Kinija ir šnipinėjimas – tai tarsi du tarpusavyje susiję žodžiai ir nieko nenustebins faktas, kad kinų kompanijos mėgsta šnipinėti savo telefonų naudotojus. 2014 metais šnipinėjimo įranga buvo aptikta „Xiaomi Redmi Note“ ir „Redmi 1S“ išmaniuose telefonuose, o ši įranga buvo aktyvuota modeliuose, kurie parduoti Kinijoje, Honkonge ir Taivane.

Tuomet apie tai buvo šnekama labai daug ir labai garsiai, tačiau po taivaniečių atlikto tyrimo jokių įtarimų „Xiaomi“ kompanijai nebeliko. Kiek netikėta atomazga, tiesa?


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Straipsnis
„Essential PH-1" - kas tai per telefonas ir ką apie jį reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Apžvalga
„Doogee BL5000“ apžvalga Autorius: Lukas Snarskis
Apžvalga
„Gretel S55“ apžvalga Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga