„Samsung Galaxy S10 Lite” apžvalga

Gyvenime kartais atsitinka taip, kad visada racionaliai besielgę žmonės ima ir pateikia aplinkiniams netikėtą staigmeną, pavyzdžiui, vidurio amžiaus krizės paveiktas vyras įsigyja kabrioletą ar visą gyvenimą be atostogų dirbęs darbuotojas niekam nepranešęs išskrenda kelionei po pasaulį. Šią analogiją būtų galima pritaikyti ir Pietų Korėjos elektronikos milžinei „Samsung”, pasižymėjusiai ypač praktiškais, dažnai net nuobodžiais sprendimais ir toli į ateitį suplanuota strategija, tačiau šių metų pabaigoje iškrėtusiai sunkiai suprantamą pokštą. Likus vos savaitei iki naujųjų „Galaxy S20” flagmanų pristatymo, pasauliui buvo pademonstruotas ne kas kitas, o praėjusių metų aukščiausios klasės modelių pigesnė versija - „S10 Lite”.

Toks korėjiečių ėjimas privertė antakiais trūkčioti ne vieną technologijų žurnalistą, tad nusprendėme apžvelgti šį kontroversišką telefoną ir išsiaiškinti, ar „Samsung Galaxy S10 Lite” yra tik spontaniška ir iki galo nepasverta idėja ar atvirkščiai - labai praktiškas sprendimas.

Dizainas

„Samsung Galaxy S10 Lite” dizainas

Dažniausiai gamintojai, kurdami pigesnę savo aukščiausios klasės modelio versiją, nesistengia iš esmės keisti dizaino ar medžiagų - siekiama vartotojui parduoti idėją, kad sumokėjęs mažiau jis vis tiek gauna tą patį flagmaną. Deja, „Samsung Galaxy S10 Lite” atveju susidaro įspūdis, jog jis buvo nuimtas nuo tos pačios gamybos linijos kaip ir šiųmetis vidutiniokas „Galaxy A51” (jo apžvalgą rasite čia).

Panašumų galima rasti daug. Visų pirma, forma - dėl visiškai plokščio ekrano ji gana kampuota. Antra - plastikinė nugarėlė, kuri yra didžiausias šio telefono trūkumas. Gamintojas netgi nesivargino jos papuošti kokiais nors 3D efektais ir įdėjo patį pigiausią blizgantį plastiką. Dėl to išmaniojo galas nuolat yra purvinas, pasidengęs pirštų antspaudais ir nusėtas smulkių įbrėžimų. Puikiai suprantu, kad tai „Samsung Galaxy S10 Lite” koncepcijos dalis, kai gamintojas lyg ir bando pasakyti: „Taip, pataupėm korpusui ir geriau atsigriebsim techninėje dalyje, kurioje nepaliksim nemalonių smulkmenų.”

Kaip ten bebūtų, šio modelio kaina nėra tokia jau maža ir konkuruos su jau atpigusiais stikliniais „S10” ir „S10”, tad toks sprendimas yra ganėtinai rizikingas. Kuo „S10 Lite” bando diferencijuotis nuo senesnių brolių? Didžiuliu kameros moduliu nugarėlėje, turinčiu aliuziją į „S20” modelius. Atvirai pasakius - nei gražu, nei praktiška. Kameroms sutalpinti būtų pakakę dukart mažesnio ploto ir ant stalo telefonas gulėtų kur kas stabiliau, o ne siūbuotų į visas puses.

Iš ergonominės pusės sunku rasti priekabių. Aliuminio rėmelis ir korpuso svoris palieka teigiamą įspūdį, o idealioje vietoje, dešinėje briaunoje, įtaisyti garso reguliavimo ir įjungimo klavišai verčia kasyti galvą ir spėlioti, kas ten „Samsung” buvo užplaukę „Note10” serijoje, kad jie minėtus klavišus perkėlė į priešingą pusę. Deja, nors telefonas labai didelis ir skirtas tikrai ne kiekvienam delnui, vietos korpuse neatsirado 3,5mm ausinių jungčiai.

Ekranas

„Samsung Galaxy S10 Lite” ekranas

„Samsung Galaxy S10 Lite” ekranas tapo tikra atgaiva po tos pigiosios plastiko nugarėlės. Didelė 6,7 colio įstrižainė, „Super AMOLED” technologija, itin siauri rėmeliai skylutės formos išpjova priekinei kamerai viršutinės ekrano dalies centre - viskas spinduliuoja flagmanams būdinga kokybe.

Žinoma, be kaštų karpymo neapsieita ir šįkart. Akivaizdžiausias dalykas - lenktų kraštų nebuvimas. Net neabejoju, jog kai kurie žmonės perskaitę šią eilutę tik patrynė rankomis. Valio, lengviau bus galima užklijuoti apsauginę plėvelę, nebereikės taikstytis su atsitiktiniais paspaudimais ar nedideliu vaizdo iškarpymu. Vis dėlto aš esu vienas iš nedaugelio, kuriems nedaug lenkti šonai sukuria prabangos jausmą. Jie vizualiai panaikina šoninius rėmelius ir stipriai pagerina priekinės dalies estetiką. Beje, jei kyla klausimas, ar ekrano išpjova nekelia nepatogumų, galiu prisipažinti, kad ji man jau po kelių naudojimo minučių tapo nepastebima.

Kitas kabliukas - FullHD+, o ne QHD+ raiška. Šį dalyką pastebės kur kas mažiau vartotojų, nes net ir premium klasės įrenginiuose, siekdamas taupyti bateriją, pagal nutylėjimą gamintojas nustato FullHD+. Visgi nedidelis skirtumas yra - vaizdas ekrane ne toks patrauklus ir nekelia tokio stipraus pasigerėjimo, bet tai atperka puiki matricos kokybė.

„Samsung Galaxy S10 Lite” standartiškai siūlo labai kontrastingą ir šviesų vaizdą, kuris tapo Pietų Korėjos gigantės išmaniųjų skiriamuoju bruožu. Taip pat matoma naujausia gamintojo mada nustatyti kuo natūralesnes spalvas. Jei atvirai, netgi manau, jog didelei daliai pirkėjų jos bus pernelyg blankios, bet tam yra paprastas sprendimas - tereikės ekrano nustatymuose pasirinkti „Ryškų” režimą. Pritaikę vaizdą savo skoniui, galėsite mėgautis filmais ar kitu video turiniu - sunkiai įsivaizduoju scenarijų, kad „Samsung Galaxy S10 Lite” jus šioje srityje nuviltų ar nepatenkintų poreikių.

Veikimas

„Samsung Galaxy S10 Lite” veikimas

Minėjau, kad „S10 Lite”, remiantis jo koncepcija, neturėtų pateikti nemalonių staigmenų. Deja, vienas dalykas itin užkliuvo, tačiau už tai per daug bausti šio modelio nesinori, nes identišką trūkumą galima rasti ir brangesniuose jo „Galaxy S10” serijos broliuose. Tai be abejonės yra po ekranu sumontuotas ultragarsinis pirštų antspaudų skeneris. Jo tikslumas prognozuojamas kaip krituliai šią lietuvišką žiemą, o greitis - kaip vėžlio. Beje, situacija dar labiau pablogėja, kai ant ekrano užklijuojamas apsauginis stiklas ar plėvelė. Mano patarimas - geriau nevarkite ir atrakinimui naudokite veido atpažinimą, na, o pirštų antspaudų jutiklį palikite prisijungimui prie banko ar kitų aplikacijų.

Visa kita nė iš tolo neprimena „Lite” kategorijos. Vienas galingiausių praėjusių metų procesorių - „Snapdragon 855” - 128GB vidinės ir 6GB operatyviosios atminties bei niekur nedingęs „MicroSD” kortelių palaikymas. Šis komplektas veikia tiesiog pasakiškai. Aplikacijos atveriamos žaibiškai, perėjimai tarp jų sklandūs ir patrauklūs akiai, ir labai sunku surasti užduotį, kuri bent minimaliai pristabdytų telefoną. Nė vienas iš bandytų žaidimų, net ir aukščiausiais grafikos nustatymais, nepadėjo bent minimaliai nuvarginti „S10 Lite”. Beje, pastebėjau, jog šis modelis kaista kur kas mažiau už kitus įrenginius su analogišku procesoriumi - viskas dėl kur kas geriau šilumą izoliuojančio plastiko nugarėlėje.

Jei lygintume veikimą su „Samsung Galaxy S10” ir „S10+”, drįsčiau teigti, jog „Lite” veikia sparčiau. Greičiausiai taip nutiko todėl, jog Lietuvoje ir kitose Europos šalyse pardavinėjamos šių flagmanų versijos su šiek tiek silpnesniu „Exynos 9820” lustu. Lyginant su „Note10+”, veikimo sparta buvo panaši, kadangi naujausi Noutai buvo aprūpinti šiek tiek greitesne „UFS 3.0” vidine atmintine („S10 Lite” montuojama šiek tiek lėtesnė „UFS 2.1”).

Mūsų tradiciniame teste „Galaxy S10 Lite” nesuklupo - sparčiai atvėrė socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėles, pačiais aukščiausiais grafikos nustatymais leido žaisti „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimus ir sugebėjo fone išlaikyti visas išvardytas programėles, išskyrus „PUBG”. Tikiu, jog tai tik programinės įrangos klaidos, kurios bus ištaisytos ateityje, kadangi 6GB daugiau nei pakanka tokio tipo išbandymui.

Beje kalbant apie programinę įrangą, „Samsung” šioje sferoje nusipelno pagyrimo. „OneUI 2” vartotojo sąsaja, paremta Android 10, perkėlė daugumą valdymo elementų į apatinę ekrano dalį. Nors iš pradžių tai atrodo keista, netrukus įpranti ir svarstai, kodėl niekas apie tai nepagalvojo anksčiau. Iš mažesnių dalykų galima paminėti tamsų režimą ir puikų „Nuolat įjungto ekrano” režimo funkcionalumą. Na ir šiaip, ši „One UI” versija yra sklandi kaip niekada anksčiau. Galbūt animacijos per plauką per ilgos ir nesukuria to žaibiško „skraidymo” jausmo, kuriuo garsėja „OnePlus” išmanieji, bet tai atperka nuolatinis sklandumas, šiek tiek primenantis „iPhone”.

Ryšių srityje - jokių staigmenų. Wi-Fi, mobilusis internetas ir Bluetooth veikė tiesiog puikiai. Pasigedau tik vieno dalyko - Wi-Fi 6 standarto, kurį pirmieji rinkoje pristatė tie patys „Samsung” savo brangesniuose „S10” variantuose. Pernai tai tebuvo ateities technologija, o šiemet jau ne vienas gamintojas išleido kur kas didesnį interneto greitį pasiekti padedančius Wi-Fi 6 maršrutizatorius.

Garsas

„Samsung Galaxy S10 Lite” garsas

„Samsung Galaxy S10 Lite” audio kokybė yra kaip ir jo plastikinė nugarėlė - biudžetinės klasės. Vos kelias minutes pasiklausius vienintelio apačioje sumontuoto garsiakalbio, nejučia prisiminiau neseniai testuotą „Galaxy A51”. Garso lygis tikrai didelis - skambutį ar pranešimą išgirsite net jei telefonas prasmegtų juodojoje skylėje. Tačiau visa kita galima apibūdinti mažo garsiakalbio sindromu. Garsui trūksta gylio ir platesnio dažnių diapazono. Neprošal būtų įdarbinti ir pokalbio ausinę, kuri bent jau minimaliai pataisytų reikalus, sukurdama stereo efektą.

Tiesa, kalbant apie pokalbio kokybę, prikibti neturiu prie ko. Pašnekovas girdimas gerai, garso pakanka. Na, gal porą kartų atrodė, jog balsas kitame ragelio gale yra kažkur anapus, tačiau taip ir nenusprendžiau, ar tai dėl blogos ryšio kokybės, kalbančiojo telefono aparato ar „S10 Lite” kaltės.

Apie garsą per ausines net ir norėdamas negaliu labai plėstis, nes telefonas neturi 3,5mm jungties, o dėžutėje nepridedamas perėjimas į USB-C. Žinoma, jį galima įsigyti už kelioliką eurų, bet toks gamintojo gestas leidžia suprasti, kad geros kokybės tikėtis neverta ir geriau ekspresu pereiti prie belaidžių ausinukų. Tiesa, dėžutėje pridedamos senovinės laidinės ausinės su USB-C antgaliu, tačiau tai veikiau kraštutinis pasirinkimas nei jūsų kasdienybėje vietą užimti turintis aksesuaras.

Kamera

„Samsung Galaxy S10 Lite” kamera

Pažvelgus į „S10 Lite” pavadinimą, slapta norisi laikyti kumščius, kad gamintojas nebūtų sugalvojęs paimprovizuot ir tiesiog bukai perkeltų kamerų komplektą iš „Galaxy S10+”. Bet kur tau… Matyt, „Samsung”, kaip ir jų konkurentus, apsėdo megapikselių manija ir patikimas 12MP pagrindinis jutiklis buvo pakeistas į 48MP.

Laimė, dienos šviesoje skirtumai sunkiai pastebimi, ypač fotografuojant pagal nutylėjimą nustatyta 12MP rezoliucija. Nuotraukos - tipiškos „Samsung” telefonams. Didelis kontrastas, gera ekspozicija, geras detalumas. Galbūt dinaminis diapazonas flagmanuose geresnis, bet tai neįgudusio vartotojo akiai tai bus sunku aptikti. Norint pasinaudoti visais 48MP, reikės pasirinkti 3:4H kraštinių santykį. Tačiau jeigu tikitės akivaizdaus kokybės pagerėjimo - nusivilsite. Net ir suradus gerai apšviestą vietą, kadruose atsiranda pastebimai daugiau optinio triukšmo, o detalumo prieaugis stebėtinai mažas, turint galvoje įspūdingai išaugusį nuotraukos failo dydį.

Išėjus į nakties tamsą, „S10 Lite” su užduotimis susitvarko stebėtinai gerai, turint galvoje, jog daug megapikselių turintiems sensoriams, net ir nepaisant visų triukų, prastas apšvietimas nėra komforto zona. Tai sprendžiama 4 mažus pikselius skaitmeniniu būdų sujungiant į vieną ir užfiksuojant kur kas šviesesnę nuotrauką. Žinoma, lygindamas su „S10+”, pastebėjau detalumo suprastėjimą ir šiek tiek prastesnį spalvų atkūrimą. „Huawei” išpopuliarintas naktinis režimas jau kuris laikas yra ir „Samsung” telefonuose bei netgi spėjo patobulėti nuo nevisai vykusių pirmųjų bandymų. Vis dar kyla problemų su ryškiais šviesos šaltiniais ir spalvomis, bet bent jau skirtumas, lyginant su automatiniu režimu tamsoje, yra kur kas pastebimesnis nei buvo anksčiau. Kaip ten bebūtų, iš tiek nemažai kainuojančio išmaniojo, norėtųsi tikėtis geresnių vakarinių fotografijų.

Antra eilėje - 12MP itin plataus kampo kamera. Man ji labai priminė analogišką jutiklį „Galaxy A51” modelyje. Tiesą sakant, esu beveik tikras, jog tai tas pats sensorius. Dienos šviesoje situacija labai neprasta, neblogas spalvų tikslumas ir puikus Žuvies akies efekto panaikinimas. Tačiau optinis triukšmas ir akivaizdus vaizdo kokybės skirtumas, lyginant su pagrindine kamera, labai stipriai apriboja šio objektyvo panaudojimo scenarijus.

  • Fotografija dieną

  • Itin plataus kampo objektyvas

  • Fotografija dieną

  • Itin plataus kampo objektyvas

  • Sulieto fono režimas

  • Fotografija dieną

  • Itin plataus kampo objektyvas

  • Auto režimas tamsoje

  • Naktinis režimas

  • Auto režimas tamsoje

  • Naktinis režimas

  • Naktinis režimas

Vis dėlto kontraversiškiausias „Samsung” pasirinkimas kamerų srityje yra trečiasis 5MP macro objektyvas. Šie jutikliai būtent ir išpopuliarėjo vidutinės klasės telefonų segmente, kai gamintojams reikėjo pigaus būdo padidinti kamerų skaičių santykinai pigių išmaniųjų nugarėlėse. Vėlgi turiu įtarimą, kad ji į „S10 Lite” persikėlė iš to paties „A51”. Tai suteikia galimybę prikišti telefoną arčiau prie objekto ir nufotografuoti rasos lašus ar vabalus, bet sutikite, kad tai panaudosite itin retai. Be to, šiuo atveju gale turime 3, o ne 4 akis, kaip „A51” atveju, tai negi jos vietoje nebuvo galima įtaisyti kažko naudingiau?

Pavyzdžiui, kur kas geresnis pasirinkimas būtų buvęs gylio matuoklis, leidžiantis fiksuoti kur kas tikslesnius portretus. Ši funkcija veikia ir prelegente, tačiau kadangi gylio informacijai surinkti naudojamas plataus kampo objektyvas, objektas nuo fono atskiriamas pastebimai prasčiau, kartais suliejant plaukus ar netgi veido kampus.

Iš vaizdo įrašymo režimų, labiausiai pasidžiaugti norėčiau „Itin stabilus” parinktimi. Ji vaizdą taip gerai stabilizuoja, kad padorų filmuką gausite net važiuodami dviračiu duobėtu keliu ir vienoje rankoje laikydami „S10 Lite”. Be abejonės, teks paaukoti dalį vaizdo kokybės, bet stabilumo efektas tai atperka. Kalbant apie įprastą filmavimą, nieko blogo pasakyti negaliu. Vėlgi norisi paminėti puikią optinę stabilizaciją, tikslias spalvas, gerai veikiantį autofokusavimą, neblogą dinaminį diapazoną. Maksimali filmavimo raiška - 4K. Beje, ja filmuoja ir itin plataus kampo sensorius.

Asmenukių kamera irgi spjaudosi megapikseliais - jų čia net 32. Kam tiek reikia? Tam, kad galėtumėte užfiksavę asmenukę ją didinti, karpyti ir kitaip modifikuoti neprarasdami kokybės. Kadangi to reikia toli gražu ne visiems, gamintojas pagal nutylėjimą nustatė 8MP raišką, taip sumažindamas jautrumą apšvietimo trūkumui. Nežinau, ar tai minusas, ar ne, bet „Samsung” telefonų asmenukės turi labai specifinį veido suglotninimo vaizdą, kurį pastebėjau ir „S10 Lite”. Tai iš dalies atperka ganėtinai tikslios spalvos ir labai ne prastai veikiantis sulieto fono režimas.

Baterija

„Samsung Galaxy S10 Lite” baterija

Kad ir koks virusas būtų apsėdęs „Samsung”, tikiuosi, jam dar ilgai nebus vaistų - pastaruoju metu gamintojas visus savo aukštesnės kainų kategorijos išmaniuosius aprūpina vis solidesnėmis baterijomis. Rugpjūtį pristatytas „Note10+” gavo 4300mAh akumuliatorių, o su „S10 Lite” buvo žengtas dar vienas nedidelis žingsnis į priekį - pasirinkta 4500mAh talpa.

Greičiausiai nesunku nuspėti, jog tokia didelė baterija, efektyvus procesorius ir FullHD+ ekrano raiška padės pasiekti puikių ištvermės rezultatų. Vidutinio naudojimo režimu - socialiniai tinklai, elektroninis paštas, muzikos transliavimas iš „Spotify”, fotografavimas, biuro programos ir naršyklė - pavyko pasiekti beveik 2 dienas be įkrovimo. Tiesą pasakius, buvau maloniai nustebintas, nes nieko panašaus nėra pavykę pasiekti su jokiu „Samsung” flagmanu.

Naudodamas „Samsung Galaxy S10 Lite” jaučiau malonų komforto jausmą, kaip ir testuodamas baterijos legendomis tituluojamus vidutinės klasės „Xiaomi” išmaniuosius - nejučia nustojau sekti įkrovos procentus ir galvoti, ar su savimi pasiėmiau išorinę bateriją. Tiesą sakant, „S10 Lite” yra geriausią akumuliatorių turintis išmanusis telefonas su „Snapdragon 855”, kurį teko testuoti.

Visgi be šiokio tokio kaštų taupymo neapsieita - telefone pasigedau belaidžio įkrovimo galimybės. Gamintojas kažkodėl šią funkciją rezervuoja išskirtinai brangiausiems savo modeliams, nors ši technologija per eilę egzistavimo metų spėjo taip atpigti, kad konkurentai ją diegia į perpus pigesnius modelius. Galbūt šiek tiek paguos pakuotėje pridedamas 25W galios greitojo laidinio įkrovimo blokelis, bateriją pripildantis per kiek daugiau nei valandą.

Jei greičio jums yra negana, galima atskirai įsigyti 45W maitinimo bloką, tačiau, mano nuomone, įkrovimo greičio prieaugis neatpirks išleistų pinigų, o didesnė galia ilguoju periodu pakenks pačiam akumuliatoriui.

Verdiktas

„Samsung Galaxy S10 Lite” keistas ir neapgalvotas kompanijos sprendimas yra tik 2019 metų modelių perspektyvoje - po neseniai vykusio „Samsung Galaxy S20” serijos pristatymo viskas stojo į savo vietas. Kadangi jokio „Galaxy S20” telefono nenupirksi be 1000 eurų, gamintojui žūtbūt reikėjo pasiūlyti padorų įrenginį atsinaujinti norintiems „Galaxy S8” ar „Galaxy S7” savininkams, nenorintiems mokėti tokios astronominės sumos.

„Samsung Galaxy S10 Lite” puikiai pasirodo visose svarbiausiose srityse. Jis gali pasigirti aukščiausio lygio ekranu, vis dar vienu greičiausių procesorių rinkoje, padoria kamera ir ypač ištverminga baterija. Žinoma, šiam modeliui teks stoti į kovą su jau atpigusiais, bet prabangesnius kostiumus dėvinčiais ir aukštesnio lygio kameras turinčiais „Galaxy S10” ir „S10+”, tačiau jis juos nuginkluos neprilygstama ištverme ir sklandesniu veikimu.

„Samsung Galaxy S10 Lite” rekomenduojame visiems Pietų Korėjos elektronikos milžinės išmaniųjų gerbėjams, kuriuos išgąsdino „Galaxy S20” kainoraštis, bei tiems, kas viena akimi tyrinėja Kinijos gamintojų pasiūlymus.

2 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Banginis

Kaina visą apžvalgą apverčia aukštyn kojom ir jis tampa nieko vertas kaip ir visi kiti samsungai

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas