„iOS 13“ – viską ką Jums reikia žinoti apie šį atnaujinimą

Paskelbė:   ramunas | 2019-09-23
0 Pasidalinimai
31 Peržiūros

Vieniems naujos sistemos išleidimas didelis džiaugsmas ir naujienų lietus, kitiems atvirkščiai — didelis galvos skausmas, nervų gadinimas ir nežinojimas. Atėjo laikai, kai nebėra laiko nagrinėti kiekvienos naujos funkcijos norisi tiesiog paimti telefoną ir sklandžiai juo naudotis, to vedamas aš ir paruošiau jums „iOS 13“ apžvalgą!

Kaip ir kiekviena nauja operacinė sistema, taip ir ši — pažėrė daug naujų funkcijų, todėl dabar pateiksiu trumpą apžvalgą naujienų, kurios greičiausiai jums pravers kiekvieną dieną.

Viskas ką jums reikia žinoti apie iOS 13 per keturias minutes

Suderinamumas: Blogos naujienos pamėgusiems senuosius „Apple“ įrenginius. Jeigu jūsų rankose įrenginys senesnis nei „iPhone 6s“, „iPad Air 2“, „iPad mini 4“ ar „iPhone SE“ — gaila, bet įsirašyti iOS 13 nepavyks. Tai reiškia, kad „iPhone 5S“ ir „iPhone 6“ savininkai galės tik paskaityti apie naujienas, o jų išbandyti jau nepavyks.

Tamsusis režimas: daugumos laukta naujiena — atkeliavo! Su šiuo režimu galėsite prailginti baterijos veikimo laiką, nes užtemdo beveik visą telefoną (išskyrus kai kurias trečiųjų šalių programėles). Mėgstantiems naudotis telefonu, naktį, tai padės saugoti regėjimą, netgi pasirinktą foną galima pritemdyti įjungus šią funkciją. Jeigu pradėjote niurzgėti, kad atsibos nuolatos įjungti/išjungti šią funkciją, galite iškart nusiraminti, nes galima nustatyti kada norite, kad telefonas būtų tamsiame režime, o kada šviesiame, tačiau jeigu negalite nuspręsti kada norite, kad aktyvuotųsi tamsusis režimas, galima pasirinkti funkciją Sunset to Sunrise telefonas pats įjungs tamsųjį režimą, kai saulė nusileis ir įjungs šviesųjį režimą, kai saulė pakils. Patogu, ir tiks visiems metų laikams.

 „FaceTime“ korekcija: jeigu bent kartą kalbėjote „FaceTime“ arba bet kokiu kitu vaizdo skambučiu, tikrai žiūrėjote ekrane į pašnekovą, o ne tiesiai į kamerą, tiesa? Rezultate abu pašnekovai žiūri viens į kitą ir nepavyksta sukurti „akių kontakto“. „iOS 13“ tai ištaisyta, „FaceTime“ pokalbio metu „Apple“ pasitelks technogiją, kuri pakeis jūsų žvilgsnio kryptį ir pašnekovui atrodys, kad su juo mezgate akių kontaktą. Skamba baugokai, bet funkcija tikrai naudinga. Mano turimas „iPhone 7 Plus“ tokios funkcijos nepalaiko, greičiausiai tai veikia tik tuose „iPhone“ modeliuose kur yra įdiegta „FaceID“.

„iOS 13“ neatkeliaus į „iPad“: naujausia operacinė sistema yra skirta tik „iPhone“ ir „iPod Touch“. „iPadOS“ su išskirtinėmis produktyvumo savybėmis didesniame planšetinio kompiuterio ekrane debiutuos rugsėjo 30 dieną.

Nauja „QuickPath“ klaviatūra: braukymas per klaviatūros raides jau ir „iOS 13“. Žinoma, bent jau kol kas su lietuviška klaviatūra tai neveikia, bet jeigu tenka bendrauti telefonu žinutėmis anglų kalba, būtinai pabandykit tai! Tikrai smagus reikalas ir labai lengva priprasti!

Nuotraukų redagavimo įrankiai dar tobulesni: nuo dabar bus galima keisti ryškumą, kontrastą ir šešėlius ir tas pačias funkcijas pritaikyti vaizdo įrašams ir visa tai tiesiog „Photos“ programėlėje. Pagaliau, dabar norint greitai ir paprastai paredaguoti nuotrauką nereikės klaidžioti po trečių šalių programėles.

„Find my iPhone“ ir „Find Friends“ sujungimas: dvi programėlės dabar bus vienoje „Find My“ programėlėje. „Apple“ pridėjo papildomą funkciją, su kuria galima rasti atsijungusius įrenginius iš kitų „iPhone“ arba „iPad“.

„iOS 13“ pagerina akumuliatoriaus veikimo laiką: turiu omenyje akumuliatoriaus eksploatavimo laiką, o ne laiką tarp įkrovimų — naujoji „iOS 13“ platforma yra protingesnė įkrovimo metu, todėl tinkamu metu sumažins energijos sąnaudas.

„Reminders“ atnaujinti iš pagrindų: naujas, tvarkingas dizainas, prie priminimų galima pridėti nuotrauką, skenuotą dokumentą. Tie kas priminimus naudoja, tikrai pajusite didelį skirtumą.

Kameros atnaujinimas: Portreto režimas pasiūlys labiau pritaikomą apšvietimą ir naują „High Key Mono“ režimą, kuris padarys lyg atrodote „Calvin Klein“ reklamoje.

„Siri“ gražesnis balsas: patobulintas ir su natūralesne dikcija, „Siri“ dabar kalba dar gražiau ir taisyklingiau.

„Memoji“ atnaujinimas: pridėti makiažą, siųsti „Memoji“ lipdukus žinutėse, jeigu turite susikūrę savo „Memoji“ personažą. Beje, „Apple“ nudžiugino dabar bus galima susikurti „Memoji“ ir tiems, kurių „iPhone“ nepalaiko „FaceID“, tiesa atkartoti judesių nepavyks.

 „Sign in with Apple“ padarys internetą saugesnį: jeigu pamatysite šią ikoną, galėsite prisijungti su savo „Apple ID“ ir paslėpti savo informaciją nuo trečiųjų šalių. Dar mažiau slaptažodžių ir šlamšto elektroninio pašto dėžutėje.

Žemėlapio atnaujinimas: gražus, dar tikslesnis programėlės „Maps“ atnaujinimas, kuris leis paskraidyti po Niujorką, Las Vegasą. Kaip žinia, Lietuvos čia nerasim, bet manau, kad viskas su laiku.

Dar paprastesnis „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ valdymas: man patiko, pabandykite ir jūs, ilgai paspausti (arba su „3D Touch“ stipriai paspausti) „Wi-Fi“/„Bluetooth“ ikonėles kontrolės centre ir galėsite matyti kitus ryšius iškart ten, nereikės niekur klaidžioti.

Susiekite „PS4“ arba „Xbox One“ pultelius savo telefone: puiki naujiena žaidimų mylėtojams, kurie pripratę žaisti su savo pulteliais. Taip, supratote teisingai, galėsite susieti savo pultelį su telefonu ir žaisti žaidimus telefono ekrane. Puiki naujiena skirta „Apple Arcade“!

Štai ir viskas, didžiausios naujienos peržvelgtos, man šis atnaujinimas ir daug naujų funkcijų patiko, žinoma labiausiai — tamsusis režimas. Kas jums paliko didžiausią įspūdį?


Parašyti komentarą