Kodėl ne visi telefonai su „Android“ turi lietuvių kalbą ir ar galima ją pridėti?

Paskelbė:   Admin | 2017-10-16
Kodėl ne visi telefonai su „Android“ turi lietuvių kalbą ir ar galima ją pridėti?
0 Pasidalinimai
1720 Peržiūros

Banggood

Populiariausia išmaniųjų telefonų operacinė sistema „Android“ palaiko daugiau nei 100 įvairiausių kalbų. Tačiau ne retai tenka susidurti su tuo, jog mūsų įsigytas įrenginys neturi lietuvių ar kokios kitos kalbos. Visai neseniai mums taip nutiko su „Neffos X1 Lite“ telefonu. Kaip jau technologijos.lt rašė, nors išmanusis telefonas „Neffos X1 Lite“ veikia su „Android 7.0“ operacine sistema, kuri palaiko ir lietuvių kalbą, tačiau mums jos aktyvuoti nepavyko. Kodėl gamintojai ganėtinai dažnai „išjungia“ vieną ar kitą kalbą savo išmaniajame telefone arba kodėl kartais galima pasirinkti vos iš kelių kalbų ir ką daryti jeigu turite tokį telefoną?

Kalbų nerasime dėl netinkamo regiono ar nepritaikymo mūsų rinkai

„Android“ operacinė sistema yra itin plačiai naudojama, o dauguma gamintojų ją bent jau minimaliai koreguoja pagal savo ir savo pirkėjų poreikius. Būtent dėl šių priežasčių retai kada rasime išmanųjį telefoną, kuriame būtų galima pasirinkti iš visų sistemos palaikomų kalbų. Dažniausiai gamintojai pasirenka paslėpti tas kalbas, kurios jų manymu nebus naudingos ir reikalingos, o tam gali būti ne viena priežastis. Jeigu įsigysime išmanųjį telefoną, kuris, pavyzdžiui, skirtas Kinijos rinkai – dažniausiai jame rasime tik kinų ir anglų kalbas. Tokių įrenginių nėra itin daug, tačiau kai kurios kompanijos kartais pristato prietaisus, kurie skirti tik vietiniai rinkai. Tiesa, dėl susidomėjimo iš kitų regionų – jie dažniausiai vis tiek pasiekia ir kitų šalių rinkas. Yra tokių gamintojų, kurie stengiasi neapkrauti savo pirkėjų nereikalingomis funkcijomis ar aplikacijomis, o dėl to ne retai nukenčia ir tie, kurie renkasi naudotis įrenginiu savo gimtąja kalba. Kaip bebūtų, tačiau Lietuvos rinka negali prilygti Kinijos ar anglakalbės auditorijos rinkoms, todėl natūralu, jog mūsų gimtoji kalba dažnai būna tiesiog „paslėpta“.

O tai kur dingsta visos tos „Android“ kalbos?

Nors „Android“ ir palaiko daugybę kalbų, tačiau, kaip jau išsiaiškinome, dažnai kai kurios, o gal net ir dauguma tampa nepasiekiamomis. Tikriausiai dauguma kyla klausimas kur jos dingsta ir ar galima jas atstatyti. Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog „Android“ nėra tokia operacinė sistema kaip „Windows“. Tai reiškia, jog negalime tiesiog parsisiųsti ir įsidiegti norimą kalbos paketą. Jeigu Jūsų išmaniajame telefone nėra vienos ar kitos kalbos – vadinasi gamintojas nusprendė tą kalbą tiesiog „paslėpti“. Tai padaryti išties yra itin nesudėtinga, tereikia atlikti keletą programinių pakitimų sistemos failuose, tačiau paprastam vartotojui to padaryti itin paprastai nepavyks. Tikriausiai niekam ne paslaptis, jog norint modifikuoti sistemos failus – dažniausiai telefoną reikia „rootinti“, o tai nėra rekomenduojama neišmanančiam naudotui, be to, rizikuojama prarasti garantinį aptarnavimą. Žinoma, „Play Store“ parduotuvėje galima rasti ne vieną programėlę, kuri gali pasiūlyti ir be galimybės prieiti prie sisteminių failų naudotis telefonu Jums suprantama kalba. Viena populiariausių tokių aplikacijų būtų „More Locale 2“, tačiau ir pastaroji dažniausiai prašo, jog Jūsų telefonas būtų „rootintas“. Tačiau net ir tuo atveju, jei telefone neišjungta lietuvių kalba, vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog dažnai gamintojas savo telefone siūlo „papildomų“ funkcijų ar daugiau nustatymų, kurie dažniausiai būna tik anglų kalba. Jeigu Jūs nusipirkote telefoną, kuris turi lietuvių kalbą, tačiau dalis nustatymų yra angliškai – žinokite tai, jog tų nustatymų Jums išversti, deja, bet nepavyks. Jie yra specialiai pridėti gamintojo ir dažniausiai neturi papildomo vertimo į mažiau populiarias kalbas.

Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo