„Samsung“ atstovai Lietuvoje pristatymo metu drąsiai pareiškė, kad „Samsung Galaxy Note9“ kamera yra tokia pati kaip „Samsung Galaxy S9+“, tik dar geresnė. Šis teiginys leido suprasti, kad naujojo „Note“ serijos flagmano foto galimybės ne daug kuo skiriasi nuo 2018 metų „S“ klasės flagmano. Ar tai tiesa, Telefonai.eu nutarė patikrinti patys.
Galinės foto kameros
Iš tiesų „Samsung Galaxy Note9“ galinė kamera labai panaši į metų pradžioje pristatyto „Samsung Galaxy S9+“ kamerą. Pagrindinio sensoriaus skiriamoji geba yra 12MP, taip pat išliko galimybė keisti diafrogmos dydį. Kaip ir ankstesniame „S“ klasės flagmane, taip ir čia galima pasirinkti, kurią diafragmą taikyti fotografuojant – platesnę f/1.5 ar siauresnę f/2.4 (apie jų skirtumus jau kalbėjome „Samsung Galaxy S9“ apžvalgoje). Kameros lęšis turi optinį ir elektroninį stabilizavimą bei atitinka 26mm matymo kampo lęšį, jei kalbėsime profesionalių fotografų terminais. Pats sensorius išliko toks pats – 1/2.55 su dvigubais 1.4µm dydžio pikseliais. Antrasis kameros modulis – tai teleobjektyvas ir plataus kampo objektyvas viename. Šios kameros skiriamoji geba taip pat 12MP, tačiau būtent ji skiriasi nuo „Samsung Galaxy S9+“ pirmtako. Sensoriaus dydis šiek tiek didesnis, t.y. 1/3.4, o pikselių dydis liko toks pats – 1.0µm. Lęšis, kaip ir pirmojo modulio, turi optinę stabilizaciją, jo diafragmos dydis yra f/2.4 ir atitinka 56mm standartinių fotoaparatų matymo kampo lęšį. Būtent šios kameros dėka galima vaizdą priartinti 2 kartus neprarandant kokybės, o 10 kartų skaitmeninis artinimas vykdomas pirmojo modulio dėka.
Tamsiu paros metu optinis priartinimas retai kada nudžiugins. Dėl siauresnės f/2.4 lęšio diafragmos dažnu atveju nuotrauka turės daug triukšmų, objektų kontūrai bus švelnesni, tačiau spalvos bus atvaizduojamos gana tiksliai, o vaizdas – nesusilies dėl jau minėtos optinės stabilizacijos.
Esant geram apšvietimui pagrindinė kamera veikia beveik be priekaištų – pagaunama daug detalių, kontūrai neišsilieję, spalvų diapazonas platus, „Samsung“ triukšmo mažinimo algoritmas atlieka savo darbą puikiai, tačiau ir dienos metu yra prie ko prikibti – tai per tamsūs šešėliai. Tamsesnėse vietose užfiksuota informacija prastai apdorojama, kažkiek situaciją gelbsti HDR režimas, kuris yra pasiekiamas tik per nustatymus, o ne tiesiogiai kameros programėlės ekrane ir pagal nutylėjimą nustatytas Auto režimu. Jo veikimas nėra agresyvus, kartais net nesimato skirtumo, šešėliai vis dar lieka prastai nuskaityti, bet tame yra ir pliusų – nuotrauka atrodo natūrali, spalvos maksimaliai tikslios. Apskritai, „Samsung“ apdorojimo algoritmas stengiasi perteikti vaizdą kuo arčiau tikrovės, tai, ką mato akys, ir tai pagirtina.
Prasto apšvietimo ir nakties metu objektų kontūrai švelnesni, atsiranda šiek tiek triukšmo, tačiau jis minimalus, o spalvų diapazonas išlieka labai platus. Labai maloniai nustebino fiksuojama spalvų gausa ir tikslumas, su daug atspalvių ir be dirbtinio paryškinimo. Visiškos tamsos atveju puikiai susitvarko vienspalvė LED blykstė.
Taip pat verta paminėti scenos optimizavimo priemonę. Konkurentai šią funkciją pavadino dirbtiniu intelektu (AI), tačiau „Samsung“ žvelgia realistiškai ir atskirų 20 filtrų pritaikymui duoda labiau tikrovę atitinkantį pavadinimą. Kartais telefonas neatpažįsta tam tikrų vaizdų, kartais vienu metu jis pritaiko net kelias scenas, kas yra pagirtina, o paryškintos spalvos vis dar atrodo natūraliai. Jei scenos optimizavimo jums nereikia, jį galima išjungti tiesiai ekrane, nereikia eiti gilyn į nustatymus, kaip kad HDR ar kaip viename konkurento telefone.
Portretams fiksuoti yra skirtas tiesioginio fokusavimo (angl. „Live focus“) režimas. Nufotografavus vėliau galima reguliuoti galinio fono suliejimą, tačiau ši funkcija turi ir savo minusų. Fotografuojant „Live focus“ režimu yra naudojamas antrasis (teleobjektyvo) kameros modulis, kuris geros kokybės kadrą gali užfiksuoti tik gero apšvietimo sąlygomis, tad kartais nuotraukos būna kiek tamsesnės, o žmogaus kontūrai neteisingai suliejami, nors daiktų briaunas kamera ir atpažįsta be klaidų.
„Samsung Note9“ PRO funkcija jau kurį laiką yra viena geriausių, patogiausių ir išsamiausių rinkoje. Rankiniu būdu galima reguliuoti ISO (50-800), palikus Auto režimu šį nustatymą telefonas gali užkelti ir daugiau, tad keista, kodėl rankiniame režime viršutinė riba siekia vos 800. Taip pat galima reguliuoti sensoriaus užsklandos laiką (iki 10 sek), parinkti baltos spalvos šviesumą, perjungti diafragmą į f/1.5 arba f/2.4, pasirinkti tinkamą fokusą, nes fokusuojamas objektas paryškinamas žalsva spalva.
Vaizdas panoraminėje nuotraukoje sujungiamas be klaidų, jose užfiksuojama daug detalių. Šiame režime galimas ir judesio fiksavimas, jis labai pagyvina panoraminės nuotraukos peržiūrą, tačiau yra matomas tik telefone.
Priekinė foto kamera
Priekinė arba kitaip selfie kamera nesikeičia jau nuo „Samsung Galaxy S8“ modelio – tai 8 MP f/1.7 diafragmos sensorius be blykstės. Jis taip pat apginkluotas portretiniu ir plataus kampo režimais, turi auto fokusą ir atpažįsta veidus, o blykstę atstoja balta šviesa sumirksintis 6,4 colio ekranas.
Video ir sulėtinto vaizdo filmavimas
„Samsung Galaxy Note9“ gali įrašinėti video 4K, 2K, FHD ir HD formatu (selfie kamera maksimaliai filmuoja 2K formatu), visada veikia optinis, o elektroninis vaizdo stabilizavimas išsijungia įrašinėjant 4K/60fps ir 1440p 1:1 (kvadratinio vaizdo) atvejais. Visų video garsas įrašomas stereo režimu, o vaizdas – H.264 kodavimu, tačiau galima pasirinkti ir mažiau vietos užimantį, naująjį H.265 formatą.
Dienos metu, prie gero apšvietimo, 4K filmavimui priekaištų labai sunku surasti, spalvų gama plati, nuostabus kontrastas ir baltos spalvos balansas, daug detalių, o vaizdas stabilus. Sutemus pasimatė silpnoji 4K filmavimo pusė, kuri, labai tikėtina, bus ištaisyta su ateinančiais programiniais atnaujinimais. Kaip ir fotografijose, taip ir 4K medžiagoje „Samsung Galaxy Note9“ prastai susitvarko tamsiose zonose – šešėliuose netenkama daug detalių, spalvos prigesintos, nors įsijungus FHD formatą ši problema dingsta. FHD/60fps video spalvos, stabilizacija, detalumas, kontrastas, garsas – viskas aukščiausiame lygyje.
Ankstesniuose „Samsung“ flagmanuose sulėtinto vaizdo įrašymas vykdavo automatiniu būdu, t.y. kamera automatiškai pradėdavo įrašinėti sulėtintai vos tik aptikusi judesį nustatytame vaizde, dabar „Note9“ galima tai pakeisti ir patiems nuspręsti, kada norime įrašinėti. Taip pat galima pasirinkti ir sulėtinimo trukmę nuo 0,2 sek. iki 0,4 sek., pridėti muziką, temą, iškirpti video atkarpą. Yra du sulėtinimo režimai – „Super Slo-mo“, kurio dėka vaizdas įrašomas 720p/960fps formate, ir paprastas „Slo-mo“, įrašantis FHD/240fps.
Žemiau pateikiami 4K/60fps, FHD/60fps ir sulėtinto vaizdo video pavyzdžiai.
Išskirtiniai režimai
Kiekvienas gamintojas stengiasi pasiūlyti kažką naujo, išskirtinio, pas nieką kitą nesutinkamo, bet „Samsung Galaxy Note9“ tai padaryti buvo labai sunku. Kaip pradžioje minėjome, pati kompanija pripažino, jog kamera labai panaši į 2018 m. pradžios flagmano kamerą ir visą dėmesį sukoncentravo į programinius tobulinimus, kurie jau atsirado arba netolimoje ateityje atsiras ir kituose „Samsung“ flagmanuose.
Tai gi, kuo ši kamera išsiskiria iš kitų?
- Nufotografavus galima reguliuoti galinio fono suliejimo lygį.
- Scenų optimizavimo priemonė atpažįsta vienu metu net kelias scenas ir veikia ne taip agresyviai kaip kiti rinkoje sutinkami sprendimai.
- Atpažįsta, kada kadras pavyko, o kada reikia jį pakartoti perspėdama, kas buvo negerai, t.y. ji gali atpažinti, kada žmogus sumirksėjo, kada sujudėjo, kada reikėtų nuvalyti objektyvą ir kada įjungti HDR dėl prasto apšvietimo.
- Selfie nuotraukos gali talpinti dar daugiau vaizdo ne tik dėl plačiakampio režimo, bet ir dėl to, kad telefono S-pen pieštukas gali būti naudojamas, kaip kadro fiksatorius, nes veikia nuo telefono iki 10 m atstumu. Dėka jo, galima fotografuotis ir galine kamera nenaudojant laikmačio.
- Susikūrus AR jaustukus, galima perteikti save „Disney“ ir „Pixar“ herojų amplua, pritaikyti įvairius efektus ir rėmelius.
- Dėka „Bixby“, kuris pasirodė „Samsung Galaxy S8/S8+“, galinę kamerą galima naudoti kaip vertėją arba daiktų paieškos internete priemonę. Tiesa, nei vienas, nei kitas nėra tikslūs ir labai dažnai apsirinka, nurodo ne tuos produktus (pvz. vietoj Coca-Cola siūlo obuolių sidrą) arba labai netiksliai išverčia tekstą.
- Ne kiekvienas telefonas gali pasigirti visaverte galerijos programėle, ji ne tik sinchronizuoja turinį į „Samsung“ debesį, bet ir gali pasiūlyti platų nuotraukų koregavimą. Tiesa, detalesnis nuotraukų koregavimas yra kiek per daug užslėptas nustatymuose.
Išvados
„Samsung Galaxy Note9“ kamera nėra revoliucinga, ji nepasiūlo naujų atradimų ar inovacijų, kurių nebūtume jau anksčiau sutikę, tačiau šią akimirką, tai geriausia, ką gali pasiūlyti „Samsung“. Jeigu norite įsigyti šį flagmaną, tuomet „Samsung Galaxy Note 9“ kainas visuomet galite patikrinti kaina24.lt portale.
Jei jūs turite „Samsung Galaxy S9+“, skirtumo nepastebėsite, bet senesnių modelių savininkai įsigiję „Note9“ supras, kad jų rankose yra aukščiausio lygio geležis. Taip, programinė dalis dar kiek kreivoka ir ji tikrai bus pataisyta, nes „Samung“ neleis sau pamiršti verslo klasės flagmano. Taip, jame daug programinių „blizgučių“ ir dauguma jais tikrai nesinaudos, bet „Samsung“ ir ypatinga tuo, jog duoda įrankius visiems gyvenimo atvejams viename įrenginyje.
Ar rekomenduotume rinktis šį telefoną tik dėl kameros? Ne, verta pasidaryti kitų variantų, kad ir „Samsung Galaxy S9+“ ar konkurentų pasiūlymuose. Ar rekomenduotume šį telefoną, kaip technologinių sprendimų visumą? Netrukus atsakysime visoje „Samsung Galaxy Note9“ apžvalgoje.
Telefonai.eu Jums siūlo galimybę nepraleisti informacijos apie Jus dominančius įrašus! Paspaudę žemiau esantį mygtuką, Jūs užsiprenumeruosite pranešimus apie panašius įrašus kaip šis ir visada apie tai sužinosite pirmas!