Štai kodėl kiekvieną mėnesį tūkstančiai nesugedusių „iPhone” yra išardomi arba virsta atliekomis

Ignas Petrikonis

2019-12-23, 01:00 (atnaujinta 2021-04-27, 00:33)

0 komentarų
Štai kodėl kiekvieną mėnesį tūkstančiai nesugedusių „iPhone” yra išardomi arba virsta atliekomis

2013 metais kartu su „iPhone 5s” bei „iPhone 5c” „Apple” pristatė „iOS 7” programinės įrangos versiją. Nors vartotojai buvo sužavėti didžiausiu Kupertino kompanijos mobiliųjų įrenginių operacinės sistemos atnaujinimu per ganėtinai netrumpą „iOS” gyvavimo istoriją, viena nauja funkcija nepateko į žurnalistų akiratį. „Activation Lock” užraktas turėjo iki minimumo sumažinti „iPhone” vagystes ir dar geriau apsaugoti vartotojo asmeninius duomenis. Deja, tai sukėlė įdomų paradoksą - „Apple” išmanieji telefonai ir toliau sėkmingai vagiami, tačiau užuot patekę į kito vartotojo rankas, jie yra arba išardomi, arba virsta elektronikos atliekomis.

„Activation Lock” veikia ganėtinai paprastai. Vartotojui praradus savo „Apple” įrenginį, tereikia kompiuterio naršyklėje nukeliauti į www.icloud.com/find puslapį ar kitame telefone atsidaryti „Find My” aplikaciją, ir nuotoliniu būdu užrakinti prarastą „iPhone” ar „iPad”. Tai lems, jog pavogtas prietaisas negalės būti aktyvuotas, nesuvedus savininko „Apple ID” ir slaptažodžio ir todėl virs gražiu svareliu prispausti ant stalo gulintiems dokumentams.

Autoritetingo „iFixit” specialisto teigimu, tūkstančiai idealiai veikiančių „iPhone” išmaniųjų dėl šios funkcijos yra sunaikinami arba parduodami dalimis, vietoje to, kad patektų į kito naudotojo rankas. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog taip ir turi būti - juk taip mažinamas vagysčių skaičius, tačiau tai turi ir pašalinį efektą. Daug vartotojų visame pasaulyje nežino apie „Activation Lock” ir įsigiję naują telefoną, prieš atsikratydami senojo „iPhone”, pamiršta jame deaktyvuoti minėtąją funkciją. Dėl šios priežasties senieji įrenginiai tampa beverčiai.

Peter Schindler, Kolorado valstijoje įsikūrusios elektronikos perdirbimo ir remonto įmonės „Wireless Alliance” įkūrėjas ir savininkas, teigia kiekvieną mėnesį sulaukiantis nuo 4000 iki 6000 užrakintų „iPhone” telefonų. Šie įrenginiai gali būti lengvai sutvarkyti ir patekti į naujo vartotojo rankas, tačiau dėl šios nuo vagystės apsaugančios funkcijos yra išrenkami dalimis ir perdirbami.

Tiesa, Schindler teigimu, ši problema galėtų būti lengvai išspręsta, jei „Apple” įdiegtų specialią galimybę, leidžiančią sertifikuotiems perdirbėjams ir technikams atrakinti į jų rankas patekusius prietaisus, jei vartotojas tiesiog pamiršo išjungti „Activation Lock”, o ne užblokavo pavogtą telefoną. Tai atneštų daug naudos, ypač ekologijos požiūriu, kadangi „Apple” vis dar išlieka 3 pagal populiarumą išmaniųjų telefonų prekės ženklu rinkoje.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas