Svarbiausios 2020 metų technologijų tendencijos – 4 dalykai, kurie sulauks daugiausiai dėmesio

Artūras Nalivaiko

2020-01-02, 01:00 (atnaujinta 2021-05-23, 12:49)

0 komentarų
Svarbiausios 2020 metų technologijų tendencijos – 4 dalykai, kurie sulauks daugiausiai dėmesio

Robotai konsultantai, dar išmanesni laikrodžiai ir eksperimentai su 5G – metų pabaiga yra puiki proga paspėlioti, kas technologijų srityje laukia ateinančiais. Prasidėjus 2020-siems, technologijų ekspertai aptaria svarbiausias šių metų technologines tendencijas.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, aptaria 4 technologijas, kurios, tikėtina, 2020-aisiais bus vystomos itin sparčiai.

Nešiojamos technologijos

Išmaniųjų laikrodžių ir apyrankių rinkos augimą galima stebėti jau kelis pastaruosius metus. 2020-aisiais turėtume matyti dar spartesnę jos plėtrą – prognozuojama, kad per artimiausius penkerius metus ji turėtų išaugti beveik penktadaliu, o kitąmet siekti maždaug 15,5 mlrd. dolerių.

Šioje rinkoje dabar aktyviai veikia tokie didieji technologijų gamintojai, kaip „Apple“, „Samsung“ ir „Xiaomi“. Svarbu tai, jog jų gretas neseniai papildė ir bendrovė „Google“, kuri 2019 m. rudenį įsigijo prekių ženklą „Fitbit“. Savo pirkiniu technologijų milžinė tarsi patvirtino, daug besitikinti iš išmaniųjų laikrodžių verslo. Taigi, belekia tik laukti, kokius įrenginius kitąmet ji pristatys „Android“ vartotojų riešams.

Auksinis kompiuterinių žaidimų amžius

Panašu, kad kompiuterinių žaidimų gerbėjams 2020-ieji bus puikūs metai. Beje, pastarieji irgi buvo kupini naujienų – „Apple“ išleido paslaugą „Arcade“, o „Google“ pristatė „Stadia“. Pirmoji veikia prenumeratos (panašiai kaip „Netflix“), o antroji – debesų technologijos principu. Šios platformos tapo tiesioginėmis „Playstation“ ir „Xbox“ varžovėmis bei paskatino diskusijas apie galimą tradicinių žaidimų konsolių išnykimą.

Tačiau didžioji konkurencinė kova prasidėti turėtų tik kitąmet. Jau žinoma, kad būtent 2020-ųjų pabaigoje, praėjus septyneriems metams po paskutiniojo modelio išleidimo, „Playstation“ pristatys ilgai lauktą žaidimų kompiuterį „PS5“. Prognozuojama, kad „Microsoft“ savo vartotojus naująja konsole „Xbox 2 (Project Scarlett)“ taip pat nustebins jau kitąmet.

5G ryšis – jau beveik čia pat

Neabejotinai viena svarbiausių technologinių temų kitąmet išliks 5G ryšio tinklo plėtra ir jį palaikančių įrenginių kūrimas. Išvystytas penktosios kartos ryšys pradės naują technologinę erą, paspartins daiktų interneto plėtrą ir palengvins kiekvieno iš mūsų kasdienybę.

Nors skaičiuojama, kad 5G daugumai vartotojų taps prieinamu maždaug 2021–aisiais, kiti metai turėtų pasižymėti svarbiais proveržiais. Prognozuojama, kad rinkoje pasirodys pirmosios aplikacijos, sukurtos veikti būtent šios technologijos pagrindu. Šie bandymai bus ypač reikšmingi, mat jie turėtų pademonstruoti tikrąjį 5G potencialą bei paskatinti technologijų kompanijas veikti dar greičiau. Beje, skaičiuojama, kad 5G rinka 2020-aisiais augs net 89 proc.

Įsibėgėjanti automatizacija

Nors automatizacija neretai yra siejama su pramone, tačiau ji jau pradėjo reikšmingai keisti ir daugybę kitų sričių. Prognozuojama, kad šis procesas turėtų sėkmingai tęstis ir kitąmet – „Forbes“ duomenimis, 2020-aisiais net virš 1 mln. žinių ir praktikos reikalaujančių darbo vietų bus automatizuotos.

Vis tik didžiausio proveržio galima tikėtis tose veiklos srityse, kuriose dominuoja pasikartojantys, techniniai veiksmai. Dirbtinio intelekto sprendimai jau leido sėkmingai automatizuoti tokius procesus, kaip sąskaitų išrašymas, kainodara, duomenų srautų valdymas ir pan. Kitas žingsnis – klientų aptarnavimas. Nors realiu laiku aptarnauti žmogų vadinamiesiems botams dar per sunku, bet jie jau geba veikti kaip asistentai realiems konsultantams. Jie moka grupuoti užklausas, pasitikslinti problemą, atsakyti į bazinius klausimus. Tikėtina, kad kitąmet vis dažniau susirašinėsime su robotais.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

Pranešimas spaudai

2024-04-17, 19:54

0 komentarų

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Dėka lengvos bei kompaktiškos konstrukcijos, objektyvas ne tik užtikrina aukščiausią vaizdų kokybę, tačiau ir yra patogus nešioti.

Naujasis objektyvas pasižymi didele raiška, puikiu bokeh efektu ir greitu, tiksliu, tyliu automatiniu fokusavimu. Įspūdingai lengvas, 409 g sveriantis objektyvas lengvai nešiojamas, todėl galite lengvai mėgautis kasdieniu fotografavimu, iš perspektyvos, kurią galima išgauti tik naudojant plačiakampį objektyvą.

Objektyvas turi tą patį filtro skersmenį, darbines savybes ir yra beveik tokio pat dydžio bei svorio kaip ir 2024 m. vasario mėn. paskelbtas „FE 24-50mm F2.8 G“, todėl lengva fotografuoti fotoaparatą laikant tiek rankose, tiek naudojant stabilizatorių.

„FE 16-25mm F2.8 G“ praplečia tiek fotografijos tiek videografijos galimybes fiksuojant įvairias scenas, pavyzdžiui kraštovaizdžius, architektūrą ar portretus.

Pagrindinės FE 16-25mm F2.8 G savybės

  • Kompaktiškas ir lengvas dizainas su naujausia optine ir mechanine konstrukcija.

  • Filtro skersmuo φ67 mm, didžiausias skersmuo 74,8 mm, ilgis 91,4 mm, svoris apie 409 g.

  • Efektyviai išdėstant tris ypač mažos dispersijos stiklus ir keturis asferinius lęšius, įskaitant vieną mažos dispersijos asferinį lęšį, sumažinamos įvairios aberacijos, pvz., chromatinė aberacija, ir pasiekiamas aukštos skiriamosios gebos vaizdas nuo ekrano centro iki kampo.

  • 11 lapelių žiedinė diafragma ir sferinių aberacijų optimizavimas užtikrina gražų bokeh efektą, kuris yra skiriamasis „Sony G“ objektyvų bruožas.

  • Labai gera fotografavimo stambiu planu geba - mažiausias fotografavimo atstumas yra 0,18 m, o didžiausias didinimas - 0,20x.

  • Įmontuoti du linijiniai varikliai leidžia greitai, tiksliai, bei tyliai fokusuoti net ir greitai judančius objektus. Taip pat palaikomas greitas, nepertraukiamas fotografavimas su AF/AE sekimu iki maždaug 120 kadrų per sekundę kartu su α9 III pilno kadro veidrodiniu fotoaparatu. Sklandus sekimas net ir filmuojant 4K120p/FHD240p didelės kadrų spartos vaizdo įrašus, kuriems reikia tikslaus fokusavimo. Naudojant rankinį fokusavimą, linijinis atsakas leidžia tiksliai išgauti aukštos kokybės vaizdą.

  • Kvėpavimo kompensacija leidžia stabilizuoti vaizdą filmuojant.

  • Suderinamas su α serijos fotoaparato vaizdo stabilizavimo funkcija „Active mode“, pasiekiamas aukštas vaizdo stabilizavimo efektas.

  • Ypač patogus valdymas naudojant fokusavimo išlaikymo mygtuką, diafragmos žiedą, diafragmos paspaudimo įjungimo / išjungimo jungiklį ir fokusavimo režimo jungiklį.

  • Sukurtas taip, kad būtų atsparus dulkėms ir drėgmei, padengtas fluoro danga, neleidžiančia purvui prilipti prie priekinio objektyvo paviršiaus.

Kaina ir prieinamumas

Naująjį FE 16-25 mm F2,8 G bus galima įsigyti xx m. už maždaug xxx. Jį parduos „Sony“ įgaliotieji platintojai visoje Europoje.

Čia galima rasti įvairių išskirtinių istorijų, vaizdo įrašų ir įdomaus naujo turinio, nufilmuoto naujausiais fotoaparatais ir kitais „Sony“ gaminiais. „Sony“ Europos fotografijos centras prieinamas 22 kalbomis, jame pateikiamos naujienos, konkursai ir naujausias „Sony“ renginių kiekvienoje šalyje sąrašas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas