JAV ir Kinija ruošiasi užkasti karo kirvį

Žilvinas Degutis

2019-11-11, 01:00 (atnaujinta 2021-04-27, 00:32)

0 komentarų
JAV ir Kinija ruošiasi užkasti karo kirvį

Kinijos Prekybos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad Pekinas susitarė su Vašingtonu laipsniškai panaikinti esamus prekybos tarifus tarp dviejų valstybių. „Per pastarąsias dvi savaites abi derybų grupės rimtai ir konstruktyviai diskutavo bei susitarė panaikinti papildomus muitus, nustatytus viena kitos gaminiams skirtingais etapais, po to, kai bus pasiektas galutinis susitarimas“, - sakė Kinijos Prekybos ministerijos atstovas Gao Fengas.

„Abi šalys turėtų tuo pačiu metu anuliuoti galiojančius papildomus tarifus ta pačia proporcija, kad pasiektų pirmojo etapo susitarimą ir būtent tai yra svarbi sąlyga pasirašyti preliminarų susitarimą“, - sakė Gao. Ministerijos atstovas taip pat sakė, kad „dėl to, kiek tarifų turėtų būti panaikinta, abi šalys gali derėtis besiremdamos pirmojo etapo susitarimo turiniu“.

Paklausus apie ketvirtadienio vakaro prekybos derybas Baltųjų rūmų atstovė Stephanie Grisham interviu „Fox News“ teigė, kad D.Trumpo administracija yra „labai optimistiška“, jog abi pusės „greitai susitars“. Naujos viltys dėl pirmojo prekybos etapo iš karto kilstelėjo JAV akcijų indeksus biržoje. Po vis dažniau pasirodžiusių kalbų apie Vašingtono ir Pekino pažangą derybose, didieji rinkos dalyviai tikėjosi, kad šios dvi ekonomikos milžinės pasirašys susitarimą jau šį mėnesį. Tačiau „Reuters“ pranešė, kad prezidento Donaldo Trumpo ir Kinijos prezidento Xi Jinpingo susitikimas gali būti atidėtas gruodžio mėnesiui, o tai reikštų laikinojo prekybos susitarimo pasirašymo atidėjimą.

Dvi didžiausios pasaulio ekonomikos nuo 2018 m. pradžios įvedė milijardų dolerių vertės papildomus tarifus viena kitos prekėms, griaunančius finansų rinkas, apkartinančius verslo sandorius bei eilinių vartotojų nuotaikas. Trumpo administracija darė vis didesnį spaudimą Pekinui norint pažaboti valstybinių įmonių subsidijavimą ir sustabdyti JAV technologijų nutekėjimą į Kinijos įmones. Ekonomikos analitikai skeptiškai vertina tai, kad pirmojo etapo prekybos susitarimas veiksmingai išspręs susikaupusias problemas, teigdami, kad norint tvariai atstatyti tarpusavio santykius bei ekonominius ryšius abiem valstybėm reikia kur kas platesnio požiūrio ir susitarimų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas