„Samsung Galaxy A7 (2018)“ apžvalga

Lukas Beniušis

2018-12-27, 01:00 (atnaujinta 2021-06-07, 08:51)

0 komentarų
„Samsung Galaxy A7 (2018)“ apžvalga

2018 metai Pietų Korėjos milžinei „Samsung“ buvo pakankamai sudėtingi. Metų pradžioje gamintojas išleido nežymiai patobulintus „Galaxy S“ serijos išmaniuosius, vėliau buvo pristatytas ir naujasis „Galaxy Note“ modelis. Metams artėjant link pabaigos kompanija pademonstravo pirmąjį išmanųjį telefoną su keturiomis kameromis nugarėlėje, kurio apžvalgą rašėme kiek anksčiau. Dar prieš pristatant keturgubą kamerą turintį „Galaxy A9“ modelį, „Samsung“ išleido ir kiek kuklesnį modelį - „Samsung Galaxy A7“. Tiesa, žvelgiant į šio įrenginio specifikacijas daug kuklumo nerasime, todėl nusprendėme šį telefoną išbandyti ir mes.

„Samsung Galaxy A7 (2018)“ apžvalga – telefono dizainas

Kaip ir buvo galima tikėtis, žvelgdami į šį telefoną nenustebsite. „Samsung“ nesistengė išradinėti kažko naujo ir pritaikė gerai žinomą ir išbandytą dizaino variantą, tad žvelgdami į priekinę telefono dalį, galimai nepamatysite skirtumų tarp šio „Galaxy A7“ ir kitų biudžetinių „Samsung“ telefonų. Priekinė telefono dalis pasižymi pakankamai nedideliais rėmeliais aplink ekraną, taip pat neturi ir vis dar madingos ekrano išpjovos. Galinė įrenginio dalis palieka kiek malonų įspūdį. Viršutiniame įrenginio kampe rasite 3 kameras, o po jomis besislepiančią gan nedidelę blykstę. Na o viduryje puikuojasi „Samsung“ užrašas. Viskas paprasta, tačiau pakankamai gražu. Mano bandytas įrenginys buvo auksinės spalvos, tad pastebėjau nedidelį pliusą – ši spalva nėra pirštų atspaudų magnetas, tad telefonas ilgiau atrodys švarus. Taip pat man, kaip juodos spalvos mėgėjui, ši auksinė spalva atrodė tikrai gražiai ir traukė akį, tad galima pagirti „Samsung“ už puikiai parinktą spalvos atspalvį. „Samsung Galaxy A7“ ergonomika man paliko dvejopą įspūdį. Pirštų atspaudų skaitytuvas įmontuotas įjungimo mygtuke, tad sakyčiau, kad tai yra tikrai labai patogu ir negadina pakankamai gražios galinės dalies. Tačiau ko gero nė vienas telefonas nėra visiškai idealus ir turi kažkokių minusų, tad ir šis įrenginys neišsiskiria. Šį išmanųjį yra kiek sunku naudoti viena ranka, tačiau dėl šio minuso kaltas berėmis ekranas. Taip pat garso valdymo mygtukai įmontuoti kiek per aukštai ir juos sunkoka pasiekti. Kalbant apie surinkimo kokybę, tai ji pakankamai gera. Visos detalės surinktos kokybiškai, telefoną rankoje laikyti pakankamai malonu, tačiau šį malonų įspūdį kiek gadina barškantis įjungimo mygtukas. Ko gero didžiausias šio įrenginio dizaino minusas – korpusas. Priekinėje ir galinėje dalyse randame stiklą ir su tuo viskas puiku. Tačiau ką „Samsung“ galvojo šiam išmaniajam dovanodama plastikinius rėmelius, aš neįsivaizduoju. Šie rėmeliai tikrai labai stipriai gadina telefono naudojimo malonumą ir iškart suteikia stiprų pigumo įspūdį.

„Samsung Galaxy A7 (2018)“ apžvalga – telefono ekranas

Telefone įmontuotas 6 colių Super AMOLED ekranas, pasižymintis 1080x2220 raiška ir 411 pikselių colyje. Pakankamai gražūs skaičiai tokiam pigiam telefonui. Džiaugiuosi, jog šie skaičiai yra gražūs ne tik įrenginio specifikacijoje, nes vaizdas ekrane yra tikrai gražus ir ryškus, tad naudotis šiuo išmaniuoju bus tikrai malonu. Rėmeliai aplink ekraną yra pakankamai maži, tačiau jie atrodo gan dideli, nes stiklas kraštuose užsilenkia ir susilieja su juodu korpusu. Kiek daugiau palenkus telefoną spalvos ekrane pradeda keistis, kas yra pakankamai nemalonu, nors galime rasti ir pliusų – šalia sėdintis draugas negalės slapta skaityti ką veikiate telefone, nes besikeičiančios spalvos trukdys tai daryti.

„Samsung Galaxy A7 (2018)“ apžvalga – telefono veikimas

Kadangi birželio mėnesį jau buvau išbandęs „Samsung Galaxy A6“, kuris savo veikimu manęs nenudžiugino, tad galėjau morališkai pasiruošti ir šio, naujesnio įrenginio, išbandymui. Kaip ir tikėjausi, mano turima taisyklė(jei pirkti „Samsung“ – tai tik flagmaną) renkantis šio gamintojo telefonus ir vėl pasitvirtino. Naudojant šį išmanųjį visą laiką jautėsi nepaaiškinamas nedidelis strigimas, kuris yra kiek nemalonus. Taip pat labai nemaloniai nustebino akivaizdžiai matomas strigimas atidarant meniu. Gali būti, kad tai yra tik animacijos kaltė, tačiau vartotojui tai dažniausiai nebūna įdomu ir tokios smulkmenos pakankamai gadina naudojimo malonumą. Kaip ir kiti Telefonai.eu bandomi išmanieji, taip ir šis praėjo mūsų tradicinį išbandymą, kurio metu atidarome socialinių tinklų, susirašinėjimo, naujienų programėlės ir žaidimą. Įspūdžiai po testo buvo tikrai geri. Nors programėlės atidaromos ne itin greitai, tačiau galima pasidžiaugti, jog įrenginys visas programėlės išlaikė darbinėje atmintyje ir nė viena nebuvo uždaryta, tad be jokios baimės galėsite atsidaryti ne vieną programėlę ir patogiai atlikti kelis darbus vienu metu. Pirštų atspaudų skaitytuvas dirba pigesniems telefonams įprastu greičiu – pirštas atpažįstamas per 1-2 sekundes, kas yra pakankamai normalus rezultatas, nesukeliantis nemalonių potyrių. Veido atpažinimo greitis taip pat niekuo nenustebins, nes kaip ir atpažįstant pirštų atspaudus, taip ir čia, tenka palaukti apie 1-2 sekundes, kol telefonas bus atrakintas. Žaidimai šiame prietaise taip pat nėra skaudi tema. Išbandžiau „Asphalt 9“ žaidimą, kuris aukščiausiais grafikos nustatymais veikė tikrai puikiai ir nebuvo jaučiama jokio strigimo. Jeigu neplanuojate žaisti itin rimtų žaidimų, šis įrenginys jūsų poreikius puikiai patenkins.

„Samsung Galaxy A7 (2018)“ apžvalga – telefono garsas

Jeigu labai mėgstate muziką ir ne itin draugaujate su ausinėmis – šio telefono jums rekomenduoti tikrai negaliu. Prietaiso garsiakalbis yra tikrai pakankamai prastos kokybės. Klausant muzikos vidutiniu garsu aukšti dažniai bus pakankamai neblogos kokybės, tačiau žemų – beveik visiškas 0. Taip pat vidutiniu garsu įjungta muzika skamba gan tyliai. Jei norite daugiau garso – teks aukoti kokybę, nes vis garsinant žemi dažniai išvis išnyksta, o aukštų dažnių kokybę vis prastėja. Prijungus ausines situacija kiek keičiasi, išgirstame kokybiškesnius aukštesnius dažnius, o ir žemų dažnių jau galime atrasti ir jais šiek tiek pasimėgauti. Vienintelis tikrai džiuginantis privalumas iš garso pusės – pokalbių ausinė yra tikrai puikios kokybės.

„Samsung Galaxy A7 (2018)“ apžvalga – telefono kamera

Nors „Samsung Galaxy A7“ išmanusis nebrangus, tačiau kuo nustebinti turi. Ne paslaptis, jog 2018-aisiais viena iš pagrindinių mados tendencijų buvo dvigubos ir trigubos kameros, kurias biudžetiniuose telefonuose sutikti buvo kiek retas atvejis. Na, keliaujant link metų pabaigos kai kurie gamintojai pasiūlė dvigubas kameras ir biudžetiniuose modeliuose, tačiau „Samsung“ šiam savo žaisliukui sugebėjo įmontuoti trigubą kamerą, apie kurią toliau ir pakalbėsime. Taigi, įrenginys turi 3 kameros sensorius ir kiekvienas iš jų turi paskirtį. Pirmasis sensorius gali pasigirti 24 megapikselių raiška ir f1.7 diafragma, antrasis turi 8 megapikselius, tačiau yra labai platus ir gali apimti daug vaizdo. Na o trečiasis sensorius turi vos 5 megapikselius, tačiau yra skirtas vaizdo gylio fokusavimui. Dienos metu nuotraukomis, ko gero, nusivilti neteks. Kadrai padaromi tikrai pakankamai ryškūs, detalūs, spalvos nėra kažkaip iškraipomos ir netampa nerealistiškos. Tačiau kaip žinome, dienos šviesa nėra joks iššūkis bet kokiai šiuolaikinei kamerai, tad pereikime prie naktinės fotografijos. O čia, tiesą sakant, reikalai yra labai liūdni. Nuotraukų spalvos tampa tikrai prastos, tik iš dalies primenančios realiai matomas spalvas, nuotraukos tampa susiliejusios ir labai nekokybiškos. Dėl sulietų nuotraukų iš dalies galime kaltinti ir naktinį režimą, nes nuotraukos daromos kelias sekundes, o per jas telefoną reikia laikyti idealiai tiesiai, jo nė kiek nesujudinant. Ieškojau kaip išjungti šį režimą, tačiau neradau. Taigi, jei fotografuosite tik dieną, didelių trūkumų nematysite, tačiau jei prireiks fotografuoti naktį, patarčiau susirasti kiek kokybiškesnę kamerą turintį išmanųjį, ar net fotoaparatą. Priekinei kamerai didelių priekaištų neturiu, nuotraukos pakankamai kokybiškos, detalumo šiek tiek trūksta, tačiau tuo skųstis nelabai galime žinodami, jog šis telefonas yra biudžetinis. Vienas iš mano pastebėtų trūkumų – kameros programėlė. Apie ją daug neišsiplėsiu, tačiau negaliu nepapasakoti apie vadinamą profesionalų režimą, kuris man profesionalumu nė kiek nekvepia. Pasirinkę šį režimą galėsite valdyti tik išlaikymą, baltos spalvos balansą ir triukšmo lygį (ISO), o apie diafragmos valdymą galite tiesiog užmiršti. Gal kažkam šių nustatymų ir užtenka, tačiau man, anksčiau fotografavusiam renginius ir savarankiškai valdant fotoaparato nustatymus, diafragmos valdymo labai pritrūko.

„Samsung Galaxy A7 (2018)“ apžvalga – telefono baterija

Telefonas savyje slepia 3300 mAh talpos bateriją, tad vidutiniam išmaniojo telefono vartotojui šios baterijos užteks pilnai darbo dienai. Žinoma, visada norisi turėti kuo didesnės talpos bateriją, bet yra kaip yra. Atlikus jau tradicinį Telefonai.eu testą, kurio metu peržiūrimas filmukas su maksimaliu ekrano ryškumu, išjungtu garsu, įjungtu mobiliuoju ryšiu bei Wi-fi, rezultatai pakankamai nustebino. Įrenginys iš viso sugebėjo atsilaikyti maždaug 8 valandas ir 12 minučių, išsikraudamas maždaug 15% kas pusantros valandos. Greitasis krovimas šiam prietaisui taip pat praverstų, nes pilnai telefonas pasikrauna per maždaug 2 valandas ir 20 minučių.

Samsung Galaxy A7 (2018)“ apžvalga – ar verta pirkti?

Šį kartą šis klausimas yra labai sunkus. „Samsung“ siūlo tikrai puikios kokybės telefonus, kurie jus džiugins kokybiškomis detalėmis ir tikriausiai veiks be jokių siurprizų, taip pat nesuges pačiu netinkamiausiu metu. Tačiau jeigu mėgstate telefonu naudotis komfortabiliai, nejausdami strigimo ir lėtumo, abejoju ar galėčiau jums rekomenduoti šį modelį. Iš vienos pusės, prietaisas yra tikrai kokybiškas ir viskas su juo yra puiku, tačiau visus šiuos malonius įspūdžius naikina prastas garsiakalbis, tikrai lėtokas telefono veikimas ir prasta nuotraukų kokybė tamsoje. Apibendrinant, jeigu esate kantrus žmogus ir ieškote nebrangaus ir kokybiško išmaniojo – pirkite šį telefoną ir juo džiaukitės. Taip pat rekomenduojame „Samsung Galaxy A7 (2018)“ kainas patikrinti portale kaina24.lt. Vis dėlto, jeigu Jūsų pagrindinis akcentas yra išmaniojo telefono sparta - vertėtų pasižvalgyti į brangesnius „Samsung“ išmaniuosius telefonus.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas