Viską atliekate žinodami riziką ir savo atsakomybe. Telefonai.eu kolektyvas niekaip neatsako už jokią padarytą žalą jūsų telefonui, viską atliekate savo noru ir žinodami, jog bet kokie veiksmai su telefono sistema gali būti žalingi telefonui ir jį sugadinti (ne)pataisomai.

 

Sveiki, šioje pamokoje rasite informaciją, kaip atsirakinti Xiaomi Mi4c bootloader ir persirašyti sistemą. Screenshotų šiek tiek trūks, nes saviškiame viską persirašiau užmiršęs juos padaryti, tačiau išsiversti galima ir be jų. Dauguma Xiaomi Mi4c modelį esame nusipirkę iš Aliexpress ar kitokių parduotuvių, tad dažniausiai ten randame pardavėjų įrašytą prastą, neoptimizuotą sistemą, kurioje kartais galime rasti ir virusų.

Taigi, pradžiai reikės:

Pamoka kaip įsirašyti originalią sistemą yra ir aukščiau įdėtoje nuorodoje, bet parašysiu ją ir čia.

Taigi, pirmiausia įsirašysime originalią, Kinijai skirtą MIUI sistemą:

 1. Įsirašome MIUI Rom Flashing Tool.
 2. Išpakuojame parsisiųstą originalią sistemą.
 3. Patarčiau viską susidėti ant darbalaukio(desktop), ten bus lengviausia ir patogiausia viską pasiekti.
 4. Išjungiame telefoną, ir įsijungiame Fastboot režimą. Fastboot režimo įjungimas - laikome tildymo(volume down) ir įjungimo(power) mygtukus vienu metu, kol pamatome šį paveiksliuką:
  tongyong-fastboot.jpg
 5. Atidarome aplanką, kuriame guli išpakuota originali MIUI sistema, ir nusikopijuojame jos adresą:
  tongyong-3-2.jpg
 6. Atsidarome Miui ROM flashing tool, įklijuojame nukopijuotą adresą į laukelį viršuje, prijungiame telefoną prie kompiuterio, ir paspaudžiame refresh. Po paspaudimo sąraše turi atsirasti įrašas apie jūsų telefoną, viskas atrodo maždaug taip: tongyong-3-3.jpg
  Pasirenkame clean all funkciją, ir jeigu viskas atrodo maždaug taip pat, spaudžiame flash ir kantriai laukiame.
 7. Pabaiga turi atrodyti maždaug šitaip:
  tongyong3-4.jpg
 8. Palaukiame kol telefonas užsikraus, ir jį išjungiame.

 

 

 

Toliau mums reikės:

1.      Įrašome MIUI 6.1.7 sistemos versiją. Principas yra labai panašus, kaip ir anksčiau įrašinėtos sistemos, tačiau skirtumų yra:
1. Įsirašome parsisiųstą MiFlash programą;
2. Išpakuojame MIUI 6.1.7 sistemos versiją ant savo darbalaukio(desktop);
3. Atidarome aplanką, kuriame guli išpakuota MIUI 6.1.7 versija, ir nukopijuojame jos esamos vietos adresą(į paveiksliuko detales nekreipkite dėmesio, screenshotas pasiskolintas iš aukščiau, tiesiog parodau ką reikia padaryti dabar): tongyong-3-2.jpg
4. Atidarome MiFlash programą, viršuje, tarp Browse ir Refresh mygtukų įklijuojame nukopijuotą sistemos adresą, programos apačioje pasirenkame „Flash all“;
5. Įsirašome ADB drivers(juos parsisiuntėte pasiruošdami šiems punktams). Įrašinėjant, suteikiame visus prašomus leidimus ar leidžiame įsirašyti viską, ko programa nori, parašydami yes. (Tai svarbu)
6. Įprastai adb drivers įsirašo čia: C:\adb (Įėję į C diską tiesiog turite rasti adb aplanką)
7. Bet kurioje adb aplanko vietoje(bet ne ant kokių nors failų) spaudžiame su dešiniu pelės mygtuku laikydami shift mygtuką klaviatūroje, ir pasirenkame „Open command window here“.
8. Įšjungiame telefoną(jeigu jis neišjungtas) ir įeiname į Fastboot režimą(vienu metu laikydami volume down(tildymo) ir power(įjungimo) mygtukus). Įsijungus Fastboot režimui, originaliu Xiaomi laidu prijungiame telefoną prie kompiuterio. Šiek tiek palaukiame kol kompiuteris susiras tvarkykles(drivers), ir susipažins su prijungtu telefonu. Palaukę 1-2 min. galime patikrinti, ar kompiuteris mato prijungtą telefoną. Cmd(command prompt) lange turite matyti šitokį vaizdą:
Jeigu tai matote, viskas puiku, tada parašome tokią komandą: fastboot devices, šia komanda patikrinsime, ar kompiuteris tikrai mato telefoną. Jeigu įvedę pamatėte kokį nors kodą – puiku, kompiuteris telefoną mato.
9. Pereiname prie pavojingesnės vietos, tad susikaupkite.
Parašome komandą fastboot oem edl , ją įvedus telefono ekranas turi užgesti. Tai normalu, telefonas įeina į „avarinį“ režimą, kuris leidžia įrašinėti sistemą ir užrakintu bootloader(bet tai pavojingas dalykas).
10. Atidarome sumažintą MiFlash programą, kurią jau paruošėte 4 punkte. Dar kartą pasitikrinkite, ar įvestas tinkamas išpakuotos MIUI 6.1.7 sistemos aplanko adresas(tai labai svarbu). Jeigu viskas tvarkoje, paspaudžiame refresh mygtuką, turi atsirasti koks nors kodas, kuris reikš, kad telefonas yra prijungtas ir kompiuteris jį mato(viskas labai panašu į Miui rom flashing tool, kurį naudojote ankstesniuose punktuose). Jeigu viskas tvarkoje – spaudžiame Flash ir kantriai laukiame. Patarčiau nejudinti telefono ir kompiuteryje nieko nedaryti. Įrašymas užtruks apie 120 sekundžių.
11. Įsirašius sistemai(programa apie tai praneš įrašais success ar kažkaip panašiai), palaikome power mygtuką telefone tol, kol užsidega MIUI užrašas. Jam užsidegus galite atjungti telefoną nuo kompiuterio, ir dabar laukiame, kol įsijungs sistema.

 • 2.      Išjungiame telefoną, uždarome visus MiFlash, adb programos langus vardan tvarkingumo ir tam, kad nesusimaišytumėte.
 • 3.      Vėl įjungiame adb command langą(6.1.7 versijos įrašymo 7 punktas), telefone įjungiame Fastboot režimą, prijungiame prie kompiuterio ir palaukiame 1-2 min, kol kompiuteris susipažins su prijungtu telefonu. Vėliau patikriname, ar telefonas prisijungęs su komanda fastboot devices.
 • 4.      Jeigu telefonas prisijungęs, tęsiame darbą, ir įrašome komandą fastboot oem unlock . Palaukiame kol viskas įvyks. Po šio punkto, telefono bootloader turėtų būti atrakintas.
 • 5.      Susirandame parsisiųsta TWRP custom recovery, dėl patogumo jį pervadiname į recovery ir nukopijuojame jį į adb aplanką.
 • 6.      Įsijungiame adb command langą, Fastboot režime prijungiame telefoną prie kompiuterio, fastboot devices komandos pagalba patikriname, ar telefonas su kompiuteriu susijungė, jeigu taip, tęsiame darbą.
 • 7.      Įvedame komandą fastboot flash recovery recovery.img ir spaudžiame enter
 • 8.      Palaukiame kol programą pabaigs vykdyti užduotį, ir įrašome komandą fastboot boot recovery.img . Kompiuteris atliks užduotį, o telefonas įjungs TWRP custom recovery. Turbūt bus išmestas langas, kuriame bus klausiama ar norite suteikti leidimą pertvarkyti sistemą. Aš patarčiau rinktis „Read only“ pasirinkimą.
 • 9.      Dabar esate pasiruošę norimos sistemos įrašymui.

 

 

 

Taigi, ankstesniais punktais telefoną pilnai paruošėme neoriginalios sistemos įrašymui. Ją galite pasirinkti kokią norite, CyanogenMod, MIUI, ar kokią kitą, kurią rasite. Neoriginalių sistemų galima rasti xda, xiaomi.eu, en.miui.com forumuose. Manau, kad kažkada įvairių įkeltų sistemų rasite ir mūsų forume. Labai svarbu, kad sistemos ieškotumėte savo telefono kategorijoje(Xiaomi Mi4c), ir patarčiau būti labai atidiems ypač MIUI forumuose, dažniausiai ten randu betvarkę ir reikia labai atidžiai žiūrėti, ar sistema yra pritaikyta jūsų telefonui. Asmeniškai labiausiai patarčiau naudoti MIUI sistemą iš mi-globe.com , pats naudoju ją pritaikęs pagal savo poreikius, ir šiuo metu ji man yra stabiliausia ir geriausiai veikianti sistema. Įėję į jų tinklapį įeiname į ROM Builder, pasirenkame telefono modelį ir atidžiai skaitome galimus pasirinkimus ir pritaikome sistemą pagal savo poreikius. Toliau sekdami instrukcijas rasite savo susikurtos sistemos parsisiuntimo nuorodą, kuri bus sukurta būtent pagal jūsų poreikius.

Taigi, dabar mums reikės:

 • ·         Telefono, paruošto pagal aukščiau parašytas pamokas
 • ·         Parsiųstos jūsų norimos telefono sistemos(apie jas aprašiau aukščiau)
 • ·         Atidumo. J
 1. 1.      Telefone įjungiame Recovery Mode(volume up(garsinimo) ir power(įjungimo) mygtukus laikome vienu metu. Atsiradus MIUI užrašui mygtukus atleidžiame ir laukiame. Jeigu telefonas tiesiog įjungs sistemą, viską bandome iš naujo.)
 2. 2.      Gali būti, kad vėl rasite klausimą apie tai, kiek sistemos leidžiate naudoti, tad patarčiau vėl pasirinkti tiesiog Read Only. Taip pat gali būti, kad telefonas nereaguos į paspaudimus ekrane. Jeigu taip atsitiks, tiesiog kantriai palaukite, kol telefono ekranas užges ir praeis šiek tiek laiko. Praėjus apytiksliai 1-2 min., telefono ekranas užsidegs savaime, jį atrakinsite ir tada jis reaguos į visus paspaudimus.
 3. 3.      Įeiname į Wipe ir padarome Factory Reset. Šiek tiek rizikingesnis, tačiau patikimesnis būdas yra: Įėjus į Wipe, darome ne Factory reset, o įeiname į advanced settings ir pažymime visus langelius ir tuomet viską ištriname.
 4. 4.      Prijungiame telefoną prie kompiuterio ir įsikeliame parsisiųstą sistemą į telefoną. Svarbu, kad sistema nebūtų išpakuota ir būtų įkelta tiesiog į telefoną, o ne kokiame nors aplanke.
 5. 5.      Sugrįžę į pagrindinį meniu telefone, pasirenkame install ir pasirenkame savo įkeltą sistemą. Viską patvirtinę, kantriai laukiame kol sistema įsirašys. Dažniausiai tai užtrunka 1-5 min., bet gali užtrukti ir ilgiau.
 6. 6.      Įsirašius pasirenkame Wipe cache, išvalę, pasirenkame reboot phone(ar kažkas panašaus, tiesiog perkraunamas telefonas).
 7. 7.      Kantriai laukiame, kol telefonas įsijungs. Tai gali užtrukti iki 15 min.

Dalintis šiuo pranešimu


Link to post
Dalintuose kituose puslapiuose

Pagarba uz toki objaktyvu ir issamu paaiskinima. Prie tuopaties gal kas paaiskintu kaip yrasyti i MI5 MIUI8 global versija. Buciau labai dekingas.

Dalintis šiuo pranešimu


Link to post
Dalintuose kituose puslapiuose
linas 4/15/2017 at 11:41 rašė:

Pagarba uz toki objaktyvu ir issamu paaiskinima. Prie tuopaties gal kas paaiskintu kaip yrasyti i MI5 MIUI8 global versija. Buciau labai dekingas.

Principas bus labai panašus, patarčiau paieškoti info xiaomi ar xda forumuose, ten bus galima rasti išsamius gidus anglų kalba. Kažkuo padėti nelabai galiu, nes pats šio telefono neturiu, o kokybiškos pamokos parašymui reikia būti išbandžius viską praktiškai, o ne tik išversti. :)

Dalintis šiuo pranešimu


Link to post
Dalintuose kituose puslapiuose

Susikurkite savo vartotoją norėdami parašyti pranešimą

Tik registruoti vartotojai gali rašyti pranešimus forume

Sukurti vartotoją

Užsiregistruokite vos kelių mygtukų paspaudimu. Tai paprasta!


Sukurti naują vartotoją

Prisijungti

Jau turite savo vartotoją? Prisijunkite.


Prisijungti dabar!
Prisijunkite norėdami prenumeruoti  
Prenumeratoriai 0