Elektromobiliai, EV

Automobilių rinka kinta ir šiai dienai daugybės dėmesio susilaukia elektromobiliai. Elektriniais varikliais aprūpintos transporto priemonės tampa daugelio gamintojų prioritetu, o mes jums siūlome pažvelgti į elektrinius automobilius iš arčiau. Sužinokite apie naujausius modelius, raskite naudingus patarimus ir pažvelkite į elektromobilių rinką iš arčiau.

Kas yra elektromobilis?

Elektromobiliai jau kuris laikas keičia daugelio anksčiau naudotus ir pamėgtus vidaus degimo variklius. Niekam ne paslaptis, jog šios transporto priemonės pasižymi vienu ar daugiau elektrinių variklių ir būtent dėl to jie yra žinomi kaip elektromobiliai.

Nors pirmieji elektriniai automobiliai pasirodė dar 1880 metais ir buvo ganėtinai populiarūs XIX amžiaus pabaigoje bei XX amžiaus pradžioje, tačiau jų populiarumas greitai krito ir jie pralaimėjo konkurencinę kovą iškastiniu kuru varomoms transporto priemonės.

Didieji pokyčiai prasidėjo 2008 metais, kuomet technologiniai sprendimai leido pasiūlyti talpias baterijas, o taip pat ir iškastinio kuro brangimas bei žymiai didesnis visuomenės dėmesys ekologijai.

Prasidėjus elektromobilių bumui – kai kuriose šalyse net buvo pradėtos taikyti įvairios finansinės lengvatos, kas tik dar labiau suaktyvino šių transporto priemonių pardavimus, o šiai dienai kone kiekvienas gamintojas savo asortimente turi elektrinių automobilių arba jau visai nustojo gaminti tuos, kurie varomi vidaus degimo varikliais.

Tarp populiariausių gamintojų šiandien rasime tokias kompanijas kaip „Tesla“, „Volkswagen“, o taip pat ir BMW, „Hyundai“ ir daugelis kitų. Elektromobiliai tampa vis populiaresni daugelyje šalių, įskaitant ir Lietuvą, kur kasmet registruojama vis daugiau tokio tipo automobilių.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas